Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - ivosak57

#1
Tak teď jsem z toho úplně vedle. Tu kalibraci osmičkou samozřejmě znám, u starého mobilu jsem ji léta používal. Tam bez ní kompas ukazoval sice s velkou odchylkou, ale relativně normálně reagoval.Teď mám novej mobil, včera jsem si pustil GPSstatus a koukám, že ten kompas dobře reaguje. Tak jsem vzápětí chtěl vyzkoušet tu Rozš.r. a ejhle, kompas trvale ukazoval jedním směrem do levého horního rohu mobilu ať jsem s ním točil jakkoli. Jen při změně pohybu se lehce odklonil, ale jak jsem s pohybem přestal, zase se vrátil. Bez ohledu na nastavení zatlumení. Kouknu znovu na GPSstatus a tam bylo vše v pořádku. Proto mě nenapadlo kalibrovat. Teď jsem tedy zkalibroval osmičkou a ono to fakt pomohlo. Jen mi není jasné, jak to, že dvě aplikace využívající stejný senzor dávají tak rozdílné výsledky a jedna pracuje bez kalibrace a druhá se bez ní neobejde.
Takže se omlouvám za zbytečně vyvolanou pochybnost o kompasu.
Ivosak


Ještě, když už jsem se tady zmínil o AR, velikost textu názvu zvýrazněného bodu uprostřed obrazovky je asi závislá na PPI displeje a u mě je to tak titěrné, že to nejsem schopen přečíst. Nešlo by to nějak navázat třeba na Velikost textu v Nastavení samotného Locusu, aby se to dalo nastavit?
#2
Ahoj,
mám Sony Xperia Z3 (D6603), Android 5.1.1, Locus 3.16.0.
Kompas nefunguje, jen se cuká, mám pocit, jako by bral data z akcelerometru. To samé v Rozšířené realitě.  Jinak např. v GPSstatus ukazuje správně.
V nastavení mám samozřejmě zaškrtnut "použít HW kompas" .
Nevím, jestli jsem to napsal do správného fóra, pokud ne, omlouvám se.
Ivosak
#3
Samozřejmě, kdyby šlo o to, že trasa je o pár metrů mimo, vůbec bych se tím netrápil. Ale tady jde o dynamiku té nepřesnosti. Ta způsobí, že i když tlumím zápisy podmínkami času a vzdálenosti, je výsledný zápis dost mimo realitu, protože tím utlumením jen schovám ty údaje, které jsou vlastně dost v pořádku a zapíší se hlavně ty údaje, které najednou vybočí. Pro ilustraci posílám záznam rovného pohybu (chůze, tj asi 1ms/s), dlouhého asi 200m. Je zaznamenán s minimálním tlumením aby bylo vidět, co ta GPS naměří.(podmínky příjmu byly výborné. Jo a jen tak mimochodem, s GPS mám už patnáctileté zkušenosti, jsem technik, bývalý programátor řídících procesů běžících v reál. čase, takže i o zarušení vstupních dat něco vím). Problémem samozřejmě není to drobné "cukání", ale ty velké špičky, protože ty i při utlumení způsobí zápis. Dejme tomu, že ty špičky jsou do 30m od trasy. Když dám podmínku pro zápis vzdálenost>30 a zároveň nějaký rozumný čas, pak  jen o ten čas oddálím další zápis, protože s největší pravděpodobností tu vzdálenost překonám právě tím velkým ústřelem. Takže můžu mít třeba 20m (tj asi 20s) dobrých dat, ale zapíše se mi až ten ústřel.
No a já myslím, že úplně ten nejjednodušší (algoritmicky i programátorsky) způsob zklidnění hodnoty, tj, zprůměrování hodnot od posledního zápisu, už může značně pomoci, protože pak "slušné" hodnoty dostanou šanci vyvážit ty blbé. Teď trávím spoustu času editací zaznamenané stopy - mažu jak blázen ty špičky. Někdy si radši namaluju ručně podle té čmáranice, co na displeji mám, novou trasu. A co se týká informací o stopě během jejího zaznamenávání, tak ty jsou mi úplně na nic, celk. vzdálenost se liší minimálně o 60 procent.
Hledal jsem různě na netu a nejsem s tímhle problémem sám. Mám dokonce pocit, že i když dnes GPS startuje za pár vteřin, že je to právě na úkor této aktuální přesnosti. A tak se přesouvá problém na samotné aplikace.


#4
Taky mě to napadlo, ale lítá mi to i když polohu mobilu vůbec neměním (tedy kromě vlastního pohybu). Připadá mi, že sám mobil si vyrábí nějaký rušivý pole ovlivňující GPS. Jo a jedná se o LG P710.
#5
Ahoj,

děkuju za reakci.
Já taky myslím, že je to chyba HW,  Někdy je to horší, jindy lepší. Ještě jsem nevypozoroval, co na tu chybovost má vliv. Ty ústřely jsou tak do 20-30m. Při záznamu chůze to vypadá, že jsem byl extrémně nalitej ;D.
Je mi jasné, že žádnou filtrací nedosáhnu té správné přesnosti, jako když GPS nefixluje, jen mi šlo o to, abych si nasnímanou trasu mohl uložit aniž bych ji musel půl hodiny editovat bod po bodu aby nevypadala tak strašidelně. A taky aby alespoň zhruba odpovídaly skutečnosti údaje v informacích o trase (hlavně délka).
Představoval jsem si, že pokud GPS ustřelí (např. 20m) a já budu mít třeba desetivteřinový interval ukládání (pro chůzi celkem vyhovující), a zbylých 9 poloh bude ve slušné toleranci, uložená zprůměrovaná hodnota se od "skutečnosti" bude lišit třeba jen o 2 metry.  Rozhodně bych pak mohl s podmínkami ukládání laborovat a něčeho dosáhnout i na úkor přesnosti.

#6
Ahoj,

mám po koupi nového mobilu (LG P710) podobný problém - trasa je cikcak. Vím, že locus nedělá žádnou filtraci dat od GPS, je to samozřejmě problém mobilu. Ale nabízené nastavení podmínek pro ukládání stopy vůbec nepomůže. Buď zvolím "ostřejší" variantu - třeba i po vteřině a po metru, pak mám hafo dat a ty ústřely samozřejmě tam jsou taky. Nebo zvolím logicky delší čas i vzdálenost. Pravděpodobnost, že tuto vzdálenost překonám ve chvíli správného údaje GPS je docela mizivá, protože právě ten ústřel GPS způsobí zápis do stopy a začne se čekat na další ústřel.. Čas v tomto případě nehraje téměř žádnou roli. A výsledkem je cikcak kde skoro nejsou dva body se správnou souřadnicí za sebou.

Přemýšlím, zda by byl velký problém nabídnout možnost zprůměrování souřadnic od GPS od posledního zápisu ve vteřinových intervalech  do stopy až po další splnění podmínky zápisu. Je jasné, že ten ústřel by se tam taky promítnul, ale bylo by na uživateli, jak velký interval zvolí a tím ho rozpustí do správnějších dat. Pochopitelně by tím eliminoval i  detaily stopy. Existují samozřejmě sofistikovanější filtrace (např. Kalman), ale už tento způsob, který je programátorsky jednoduchý by mohl stopě vrátit použitelnost.

Hledal jsem samozřejmě i možnost nějak už v samotném systému provádět filtraci, ale bohužel jsem zatím na nic nenarazil, nevím, zda je možné se takto do systému vnutit.

Dík předem za odpověď
#7
Other features / Re: Addon - GeoGet Database
December 03, 2011, 15:26:07
Ano! To grupování je báječné, stydím se, že asi mě některé možnosti unikly. Budu si muset zase celý Locus projet.
Jen co se týká keší, exportuju je z Geodetu současně se všemi informacemi co potřebuju (název, hint, velikost, terén, obtížnost) a to se mi zobrazí jako poznámka bodu v Locusu. A víc nepotřebuju. To jen na vysvětlenou, proč jsem doposud podporu GC nepoužil.  Ovšem s novým addonem nutnost toho exportu odpadá, navíc mám k dispozici víc informací. Dík.
A souhlasím s cevacevikusem, že by bylo dobré odstartovat načítání ještě jiným způsobem, než je ten současný, třeba přes "Funkce" nebo tlačítkem na pravém panelu a to samozřejmě s vazbou na střed mapy.
#8
Other features / Re: Addon - GeoGet Database
December 03, 2011, 10:13:13
Aha, já jsem vždycky keše importoval jako jakékoliv jiné body (nejsem až tak zapálený kešer a ostatní služby pro GC nevyužívám) a tím pádem jsem jim mohl přiřadil ikonu podle kategorie, což mě vyhovovalo. Kešek jsou husté mraky a ty ikony dost veliké, takže už při mírném odzoomování není ani vidět mapa, takže používám jako ikonu puntík.  Dá se tedy nějak jinak (někde jinde) ta ikona keší změnit?
#9
Other features / Re: Addon - GeoGet Database
December 02, 2011, 23:19:45
Ahoj,
skvělý addon!
Jen 2 poznámky:
- Když není v Locusu v nastavení "Hlavní" zaškrtnuto "Povolit hledání adresy", pak není jak vyvolat načtení keší.
- Nevím, kde se berou ikony pro načtené keše, ale uvítal bych možnost (třeba volitelnou), že se ikony zobrazí tak, jak je v Locusu zvykem, tedy podle nastavení v Kategoriích.

Dík za Tvou práci.
#10
Vytvořit kategorie POI byla výborná věc, výborné je i odlišení různými uživatelskými  ikonami, ale další podpora už není. Umožnit stromovou strukturu by bodlo.
A dále při použití velkého množství POI vede k tomu, že ve větším měřítku displej zaplácá ikonami, tak, že není podklad použitelný. Ve starém Garminu byla proto i volba limitního zoomu, kdy je kategorie POI zobrazována.