Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Žajdlík Josef

#496
Vyzkoušeno, vložil jsem ten kód do okýnka přes schránku a pak dal tepre upload a už to šlo. Takže jo, vypadá to dobře, teď to zkusím implantovat do mobilu.
S tím překladačem je to snadné, hledal jsem nějaké možnosti nastavení tras na webu Brouther.de. No a ve Firefoxu v S3 translatoru jsem zatrhl, aby mi u tohoto webu stránky vždy překládal. Takže teď mi překládá i toho webového klienta, v podstatě to ničemu nevadí. Zatím díky za pomoc, zkusím ten profil a dám vědět jak se osvědčil.
#497
Teď jsem trochu experimentoval s trasami a nezdá se špatný originál profil hiking-beta. Jek ho ale dostat do mobilu? Bude stačit zkopírovat kód a vložit do textového souboru s příponou brf?
#498
Tak zatím jsem vyzkoušel profil Hiking ne webu, ale není to ono. Na snímcích posílám srovnání, jak trasu navrhl Brother a Graphhooper. Všimni, si, že GH správně zvolil trasu co nejvíce mimo sinici. Naopak BR ji naplánoval po silnici celou. Rád bych dosáhl toho, aby silnice s auty byly co nejvíce zakázány i za cenu mnohem delší trati. Ty úpravy kodu mohu dělat rovnou v tom okýnku webové mapy?
#499
No ona mi ta GPSka ve výpisu taky ukazuje, že vidí třeba 8/16, ale připadá mi, že to je jen poslední záznam před tím než začala stávkovat. Když ji vypnu a zapnu, tak na těch sloupcích v Locusu vidím vždy jen jeden. Pokud ale mezi vypnutím a zapnutím přepnu na Letadlo, chytne se během pár vteřin vždy. Už to tak používám více než rok. Abych ještě doplnil mé nastavení, pomocí GPS Status jednou za pár dnů stáhnu nová A-GPS data. GPSka se pak velmi rychle chytne.
#500
Ono by to nastavení na Hiking možná stačilo, ale když se snažím tento profil v nastavení Brotheru přiřadit, vždy aplikace spadne a profil se do seznamu nezařadí. Takže jsem uvažoval, že bych zkusil přestavit nějaký fungující profil. Jde mi především o to, aby profil co nejvíce využíval nezpevněných cest, preferoval co nejvíce kopcovitý terén a striktně se vyhýbal silnicím první třídy, nejlépe i třetí. V podstatě nejméně důležitý je právě faktor času dosažení cíle. Stěžejní u NW bych preferoval právě typ cest a zajímavost trasy - tudíž právě ty kopečky s výhledy. Pak by bylo taky vhodné, kdyby profil bral v úvahu a upřednostňoval i značené turistické trasy.
Jinak NW opravdu ničím specifický není, oproti turistice by snad bylo vhodné se vyhnout nějakým skalám, řetězovým můstkům apod, ale to je pro mě nepodstatné.
#501
Já když jezdím na kole, používám Locus jen v módu Letadlo. V tomto nastavení se totiž výpadky GPS takřka neprojevují a navíc mě nikdo neotravuje telefonováním :-) U turistiky mi telefonování nevadí a tak Letadlo primárně nepoužívám. Při výpadku ale opravdu stačí ten jednoduchý postup: Vypnout GPS - to je nutné; tlačítkem telefonu delší stisk a přepnout na Letadlo, znovu stisk a přepnout zpět. Pak znovu zapnout GPS. Funguje to naprosto spolehlivě a není třeba nic restartovat, záznam v Locusu běží normálně dál, dokonce i přehrávač hudby hraje bez přerušení. To přepnutí na Letadlo zřejmě přeruší nějaký proces, který brání nalezení družic. Nevím jestli sis toho všiml, ale když se ta GPSka nemůže chytit, stále vidí jen jeden satelit. To je tak pokaždé a jednoduché vypínání GPSky nepomáhá.
#502
Ano, GPS Mka je problematická. Sice přesná, ale občas naprosto bez důvodu vypadává a nedokáže znovu najít satelity. Už jsem na to našel "berličku". Stačí v Locusu vypnout GPS přijímač a pak mobil hned za sebou přepnout do módu Letadlo a zpět. GPSka pak hned naskočí. Uvažoval jsem tento proces i zautomatizovat detekcí Taskeru, ale bez ROOTu by to asi nešlo.
Ohledně Brotheru tedy založím nové vlákno, šlo mi v podstatě jen o to, zda existuje v češtině nějaký jednoduchý manuál jak si pomocí úpravy kodu profilu vytvořit navigaci dle vlastních představ. Zatím jsem totiž nenašel ani jeden profil, který by mi vyhovoval na nordic walking.
#503
Super nápad, taky to tak udělám. To restartování je sice blbé, ale dá se to přežít. V podstatě by bylo dobré kdyby šlo spustit Locus přes ten záložní soubor, který by se rovnou načetl. Manion by ani nemusel žádné uživatelské profily řešit.

Na Tebe Poutníku bych ale měl pár dotazů ohledně Brouteru, jestli jsem se nespletl, měl bys přes něj být znalec. Nevadilo by Ti kdybych napsal e-mail? Případně tady mohu založit nové vlákno.
#504
No vida, to mě nikdy nenapadlo, je vidět, že věkem nepřibývá jen moudrost... Tak mě dodatečně napadlo, že by se ty zálohy asi v podstatě daly využít jako profily. Stačilo by si je nějak pojmenovat a pak před použitím Locusu nahrát tu správnou zalohu se jménem třeba chůze nebo kolo. Budu se na to muset podívat.
#505
Tak to už se docela těším. Někdy bych rád v Locusu experimentoval s různým nastavením a odrazuje mě od toho právě to, že se nemohu jednoduše vrátit do původního stavu.
#506
OsmAnd neznám, faktem je, že by určitě šlo jako volbu při ukládání udělat strom se zatržítky co chci při ukládání profilu přepsat, ale už by se to trochu komplikovalo. Nevím ani co považovat za "globální" jednomu může vyhovovat to, druhému ono. To ukládání v "GPS Cycle Computer" fungovalo tak, že si člověk napřed udělal všechna nastavení, vyzkoušel a uložil jako základní profil. No a když mu něco dočasně nevyhovovalo - třeba při změně z cyklistiky na turistiku - tak to změnil. Chvíli zkoušel a když se to osvědčilo, uložil jako nový profil třeba "turistika". No a pokud mu naopak změny nevyhovovaly, vrátil se k původnímu profilu a vyzkoušel něco jiného. Profilů mohlo být několik a vlastně se vždy klonovalo základní nastavení do nového profilu. Myslím, že to bylo v podstatě geniálně jednoduché.
#507
Kdysi jsem měl pro WM nějakou podobnou navigaci a ta měla profily vyřešeny velmi šikovně. Prostě se do každého profilu uložilo veškeré nastavení z aplikace.  Každý profil se dal velmi jednoduše přepnout hned na úvodní obrazovce a stejně tak jednoduše uložit změny delším stiskem na název profilu. To bylo velmi šikovné a jednoduché pro uživatele. Velmi bych se přimlouval za něco takového i v Locusu. Bylo by to výhodné i pro nováčky protože by se dalo předem nabídnout několik nastavení jako třeba auto/kolo/pěší.