Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Žajdlík Josef

#481
Ahoj Poutníku, v sobotu jsem vyzkoušel ten speciální profil "na polňačky" v praxi a je to naprosto super. Nakonec se ukázalo, že i ta "mokrá" varianta bude v neznámém terénu nutná. Přeci jen spousta polních cest je rozjezděných a prakticky neprůchozích. Moc se mi nechtělo přepisovat v terénu ten "wet" a tak jsem si profil naduplikoval už s úpravou a přiřadil ho k navigaci pro auto. Takže mám teď v Locusu "chodce" pro suchou variantu a "auto" pro mokrou pěší :-) Nicméně vypadá to, že na funkčnost to vliv nemá. Ještě jednou tedy díky.
#482
To já bych zase raději upřednostnil iD protože pracuji z různých počítačů. Ale tam se mi to zdá moc složité k učení na to, že potřebuji zadat 2-3 trasy. O Potlachu vím, ale nějak se mi nezdá zrovna nejpřívětivější.
#483
Jak jsem zjistil, není to ve skutečnosti tak jednoduché. Turistické i cyklo trasy se nezakládají jako samostatný objekt, ale jako relace. Relace se skládá z už předeme definovaných cest. V iD editoru to vypadá velmi složitě, o něco snadnější to asi bude v JOSM. Stávající cesty se totiž musí rozdělit na více úseků, aby se daly do relace zahrnout. Tudíž s tím bude docela "piplačka".
http://www.marekp.cz/jak-vkladat-turisticke-informace-na-osm
#484
Tak jsem dal ten dotaz na Google+ do sekce OSM a údajně to nejde. Ona tam ten GPX načíst jde obyčejným přetažením, ale musí se pak ručně obkreslit.
#485
Vím, že to sem úplně nepatří, ale nevíš náhodou jak načíst GPS soubor do OSM jako objekt? Jde mi o novou naučnou turistickou trasu, která v mapách ještě není. Je to dost dlouhé a klikaté na překreslování a pomocí GPX by to bylo raz dva hotové.
#486
Díky, zítra bych snad mohl někam vyrazit, tak to vyzkouším v terénu. Už to jde i editovat bez potíží. V podstatě ani nemusím suchou a mokrou, stačí v mobilu jen případně upravit tu proměnnou přímo v souboru.
#487
Potíž mám s tou editací. Poznámkový blok to úplně rozhodí, asi bych ten soubor poničil. Viz. obrázek. Je zajímavé, že prohlédnout jde v pohodě, ale editací se úplně rozsype.
#488
Quote from: poutnikl on December 01, 2015, 19:34:01
Můžeš vyzkoušet taky tuhle testovací verzi Hiking profilu s Offroad factorem

Jednoduchým laděním jediného parametru  Offroad_factor můžeš posouvat preference profilu .
Pro kladné hodnoty tak do 2.5 k nezpevněným cestám a kopečkům.
Pro záporné hodnoty tak do -1.5 k silnicím a zpevněným povrchům.

Tak jako i  predchozi verze ma suchou  iswet=0 a mokrou iswet=1 variantu.

Tak vyzkoušeno, s offroad factor 1 to vypadá ideálně. U mokré varianty to smysl nemá, to je docela logické. Mohu si ten offroad nějak upravit na 1 i ve verzi pro mobil? Třeba v poznámkovém bloku ještě před zavedením do mobilu?
#489
Quote from: poutnikl on December 02, 2015, 07:46:38
Češi si často kvalitní placené rastrové mapy "seženou" a OSM značení ostrouhá.

V našich končinách nejsou ty polní cesty většinou ani na Mapy.cz či Googlemap. V turisticky atraktivních oblastech to bude samozřejmě jinak, ale u nás je to dost triskní na všech mapách. Já to mám dost prochozené, takže to za nějakých deštivých dnů mohu podoplňovat.
#490
T1 turistika
T2 horská turistika
T3 náročná horská turistika
T4 vysokohorská turistika
T5 náročná vysokohorský turistika
T6 těžká vysokohorský turistika

Tak je to v OSM uvedeno, to budou asi ta úskalí překladu.
#491
Já používám českou verzi editoru OSM a tam jsou ty názvy většinou převedeny do češtiny. U různých cest se ty volby mění. Například u pěšiny se zadává T1:Turistika - T6:Vyskohorská turistika. Těch voleb je tam samozřejmě mnohem více a některé už bývají předvybrány podle zvolené cesty.
#492
Díky moc, ten profil vyzkouším napřed ve webové aplikaci a dám vědět jak se osvědčil.
Včera jsem se zabýval tou úpravou OSM map a je to opravdu velmi snadné. Vlastně takový jednoduchý vektorový editor. Novým cestám se dá přiřadit faktor, který určuje pro jaký provoz jsou vhodné. To je ideální, některé mé cesty vedou třeba po náspu bývalé úzkokolejky a více než pro turistiku se použít nedají. Využívá ty klasifitace Tx pak nějak i Brouter? Taky jsem zjistil, že některé cesty nejsou na mapě navázány - třeba jen pár milimetrů, a navigace je pak ignoruje, tu návaznost si asi nedokáže "domyslet". Takže to ve svém okolí opravuji a doplňuji.
#493
Tak to bude asi ten čtvereček, který jsem musel vybrat na mapě po instalaci Brouteru. Ten asi určuje která data k navigaci stáhnu do mobilu. Aktualizace už pak probíhá automaticky?
V každém případě zkusím večer prostudovat to přidávání cest do OSM. Máme tady v okolí i naučné pěší trasy a cyklotrasy, a v těch OSM mapách nejsou dokonce ani cesty po kterých vedou. Takže bych to mohl zkusit napravit.
#494
Quote from: poutnikl on December 01, 2015, 07:38:44
Brouter segment soubory jsou updatovány z OSM zhruba 3x měsíčně. Navigace je nezávislá na aktualnosti map.

Mám tomu rozumět tak, že Brouteru nezáleží na tom jestli je cesta v mapě zakreslena nebo ne? Pak by asi nemělo moc smysl z hlediska navigace ty polní cesty do map dokreslovat. Z čeho tedy Brouter ty informace čerpá?
A ještě jeden dotaz. Když se aktualizují ty segment soubory, musím provézt nějak ručně tu aktualizace i v mobilu?
#495
Včera se mi podařilo nahrát profil Hikinng i do mobilu, jak funguje v praxi vyzkouším asi ve čtvrtek. Na webu funguje dobře, největším úskalím navigace asi bude nedostatek polních cest v mapách. Nevíš náhodou jestli není možné do těch open map nějak "dokreslit" polní cesty, které znám a vím, že jsou v dobrém stavu?

A ještě jedna věc, nebylo by možné do té webové aplikace Brouteru místo Hiking-beta už rovnou naimplantovat současnou verzi profilu?