Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Žajdlík Josef

#466
Themes - Vector maps / Re: [Theme] HiLo hiking theme
February 15, 2016, 21:14:51
Very nice, perfect for hiking. Only those bodies of water are unnecessarily large.

#467
No tak ten Tvůj systém je opravdu mnohem lepší. Teď jen najít vhodnou hodnotu. Jestliže s hodnotou 0.0 zablokuji všechny cyklotrasy, tak to bude chtít určitě něco nad nulou. Zkusím si s tím pohrát, díky.
#468
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: K verzii 3.15.x
February 04, 2016, 19:58:35
Dnes jsem poprvé vyzkoušel na výšlapu upravené věci ve verzi 3.15.2.
1) oprava hlášení o délce délky trasy, super práce, funguje skvěle
2) doplnění "převodu textu na řeč u navádění". Tohle sice funguje, ale bez možnosti opakování hlášení v nějakých intervalech je to k navádění na bod nepoužitelné. Prostě to jen jednou zahlásí vzdálenost a tím to končí. Bez sledování displeje je tato funkce stále nepoužitelná.
3) odhadovaná délka trasy. Dobrá myšlenka, pokud by se doplňovaly nějaké nové položky, nabízím průměrné hodnoty na nordic walking. Vycházím zhruby z posledních 500 km svých záznamů. Průměrná rychlost pohyb: 6,0 km, průměrná rychlost vše(s přestávkami): 5,1 k
#469
To s těmi cyklotrasami se mi líbí. Kdybych chtěl ten parametr ignore_cycleroutes použít i v profilu Trekking-Poutnik.brf https://raw.githubusercontent.com/poutnikl/Trekking-Poutnik/psmallpaved_factor/Trekking-Poutnik.brf měl bych tam taky přidat ten parametr assign   ignore_cycleroutes   = true nebo spíše laborovat s hodnotou cycleroutes_pref ?
#470
Ahoj Poutníku, mohl bys prosím nějak jednoduše popsat v čem spočívá rozdíl mezi profilem trekking-ignore-cr a trekking? Zkoušel jsem si tvořit nějaké trasy na dlouhé jízdy a někdy mi ten "cr" vyhodí docela zajímavou cestu.
#471
Ahoj Poutníku,
konečně jsem se dostal k testování profilu treking-poutnik.brf a vypadá to, že MTB_factor -1,7 a smallpaved_factor 2 by mohly být to pravé. Ještě bych možná zkusil experimentovat s hills, ale to až v praxi. Teď ještě musím ty změny dostat do souboru. Ten stažený mi zase nejde editovat, mohu založit obyčejný textový soubor a vložit do něj kód z webového klienta?
#472
Díky za obsáhlé rady, myslím, že si soubor stáhnu občas ručně, jsem ale rád, že to mohu udělat přes PC a ne v telefonu.
#473
Ahoj Poutníku, k testování nového cykloprofilu jsem se zatím nedostal, přeci jen mě v neděli zasáhl předvánoční shon. Nicméně, v sobotu jsem v praxi vyzkoušel ten profil pro pěší. Na výšlapu jsem se totiž nějak zamotal v lese a nevěděl kudy kam. Zatímco Graphopper si tam nevěděl rady, Brouter mě spolehlivě zavedl zpět na plánovanou trasu. Mám ale jeden dotaz. V posledních dnech jsem doplnil v mém okolí do OSM spoustu cest a nevím kdy se objeví v datech pro plánování. Dá se nějak zjistit jak moc neaktuální data mám v mobilu?
#474
S velkou skupinou na silnici mám taky své zkušenosti. Pár let už jezdím (vždy jen jednu etapu) s Pepou Zimovčákem tour Na kole dětem. http://www.nakoledetem.cz/cyklotour Ta se jede za plného provozu a často po jedničkách. A i přes asistenci policie to bývá někdy docela husté. Je to až zarážející, ale jsou řidiči, kteří nerespektují ani pokyny policisty. Ale taky mám ještě jeden zajímavý poznatek. Nejneukázněnější řidiči jsou asi na Jižní Moravě. Třeba v Jižních Čechách jsme ani na jedničkách nikdy neměli potíže.
#475
Quote from: poutnikl on December 08, 2015, 17:56:02
v takových počtech po jedničce s rozdílnou výkonností, hmmm, to si koledujete o malér...
No o tom jsem už taky uvažoval, ale asi nad námi opravdu někdo bdí protože letos nebyl vůbec žádný úraz a pokud vím tak ani v jednom ročníku se nestalo nim vyloženě vážného (když pominu průjmy předloni :-)). Ale ono se jede opravdu v malých skupinkách a každá si volí trasu podle sebe. Někdo preferuje památky, jiný koupání a jiní zase chtějí být co nejdříve v cíli. Takže se mnohdy stane, že se za celý den dvě skupinky ani nepotkají. My měli třeba letos ve skupině tříkolového lehokolistu a ty jeho praporky byly vidět z takové dálky, že se nám auta vyhýbaly obloukem.

Přes víkend zkusím trochu laborovat s těmi hodnotami u profilu trekking. Když nic jiného, alespoň si vyzkouším jak to funguje.
#476
Pokud jezdíte na týdenní akce s přáteli, je to jiné. My dopředu ani nevíme kdo a na jakém kole ve skupince pojede. Je to akce organizovaná Orlem Uh. Brod www.cyklopoute.cz a jezdí okolo 100 lidí ve skupinkách po 2-6; od dětí až 80leté účastníky. Každý den je daný cíl kam je třeba dojet za večeří a noclehem, a trasy jsou 80-100 km. Letos jsme jeli v srpnu v obrovských vedrech a tak se většinou hledaly nejkratší cesty od koupaliště ke koupališti. Párkrát jsme dali na rady místních a vydali se zkratkou lesem, ale nakonec se vždy ukázalo, že to bylo jen zdržení. Po této zkušenosti bych chtěl právě někdy i upřednostnit jedničku, pokud to dostatečně trasu zkrátí. No a vyhnout se kopcům bych se chtěl hlavně kvůli dětem a důchodcům.
#477
Quote from: poutnikl on December 07, 2015, 20:33:22
Do léta bude dost času to vyladit...

Tak tohle bude opravdu "zábava" na dlouhé zimní večery, ale ty popsané parametry jsou přesně to, co potřebuji. Skoro mi sedí základní profil trekking, takže ho zkusím použít jako základ pro laborování.
S tou "krásnou lesní cestou" Tě chápu, preferovat tam jedničku zní hrozně, ale zkušenosti z letoška mi říkají, že to v těchto případech jinak nejde. Jednak kvůli kolům - někdo jede třeba na silničce - a jednak z důvodu času. Pokud se máme po cestě i někde zastavit, musíme samotnou jízdou strávit co nejméně času a ta lesní cesta dokáže někdy opravdu hodně zdržet.
#478
Myslím, že plánování pěších tras už mám nadobro vyřešenou, ty Tvé profily jsou naprosto super. Ještě bych Tě chtěl poprosit o doporučení vhodného profilu pro kolo. Pro běžné jezdění si vystačím s profilem treking, ale jednou ročně jezdíme dlouhé cyklopoutě. Jedeme týden po skupinkách výletním tempem okolo 100 km denně a protože ve skupince jedou lidé velmi nevyrovnané kondice a věku, potřeboval bych - pokud by to šlo - speciální profil. Moje představy by byly asi takové: priorita využití cyklostezek a silnic třetí třídy. Trasu vést co nejrovinatějším profilem i za cenu menších zajížděk (tohle by mohl být docela oříšek). V případě možnosti zkrácení trasy třeba o 10 % využít i silnici první třídy nebo nezpevněnou cyklotrasu. Zase by to ale chtělo variantu suchou a mokrou hlavně kvůli těm cyklotrasám vedoucím mnohdy po polních cestách. Na webu jsem zkoušel trekking a fastbike, ale není to ono. Zatímco trekking se moc striktně vyhýbá silnicím 1. třídy, fastbike zase volí cestu prakticky jen po nich.
#479
Není to náhodou tohle?
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:tracks:planning:brouter
Pěší profil přiřazený na Auto mi funguje. Napoprvé to nešlo, ale asi to bylo tím, že jsem ten brf soubor editoval v mobilu a umazal něco navíc. Když jsem ho upravil a přejmenoval v PC, Brouter ho přijal hned a Locusu je to asi jedno. Možná to ale bude chtít delší testování. Osobně mi těch pět pozic určitě stačit bude, v autě používám jinou navigaci a kolo jezdím jen silniční a tak si vystačím rozhodně s jednou volbou - i když v Brouteru ještě nevím kterou :-) Zatím jsem jezdil jen občas podle Graphhooperu.
#480
Quote from: poutnikl on December 07, 2015, 09:48:30

To přepínání sucho/mokro jde udelat i primo Brouterem . 

Sequence
Server mode
vyber profilu
nogo points
prirazeni navigacnimu modu - u Locusu foot - short.

Tohle jsem nějak nepochopil, Locus mi totiž pro chůzi nabízí jen jednu volbu. Mám tam auto Rychle a Krátká, kolo Rychle a Krátká, ale chůze jen Pěší. Právě proto jsem ten "wet" musel přiřadit autu. Vím, že existuje i nějaká jiná varianta vytváření trasy pomocí vkládání bodů do složky a vytvořením přímo v Brouteru, ale to se mi zdá na aplikaci v terénu moc zdlouhavé. Nebo myslíš ještě nějaký jiný postup?