Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Žajdlík Josef

Pages: 1 ... 24 25 [26] 27
376
Já používám českou verzi editoru OSM a tam jsou ty názvy většinou převedeny do češtiny. U různých cest se ty volby mění. Například u pěšiny se zadává T1:Turistika - T6:Vyskohorská turistika. Těch voleb je tam samozřejmě mnohem více a některé už bývají předvybrány podle zvolené cesty.

377
Díky moc, ten profil vyzkouším napřed ve webové aplikaci a dám vědět jak se osvědčil.
Včera jsem se zabýval tou úpravou OSM map a je to opravdu velmi snadné. Vlastně takový jednoduchý vektorový editor. Novým cestám se dá přiřadit faktor, který určuje pro jaký provoz jsou vhodné. To je ideální, některé mé cesty vedou třeba po náspu bývalé úzkokolejky a více než pro turistiku se použít nedají. Využívá ty klasifitace Tx pak nějak i Brouter? Taky jsem zjistil, že některé cesty nejsou na mapě navázány - třeba jen pár milimetrů, a navigace je pak ignoruje, tu návaznost si asi nedokáže "domyslet". Takže to ve svém okolí opravuji a doplňuji.

378
Tak to bude asi ten čtvereček, který jsem musel vybrat na mapě po instalaci Brouteru. Ten asi určuje která data k navigaci stáhnu do mobilu. Aktualizace už pak probíhá automaticky?
V každém případě zkusím večer prostudovat to přidávání cest do OSM. Máme tady v okolí i naučné pěší trasy a cyklotrasy, a v těch OSM mapách nejsou dokonce ani cesty po kterých vedou. Takže bych to mohl zkusit napravit.

379
Brouter segment soubory jsou updatovány z OSM zhruba 3x měsíčně. Navigace je nezávislá na aktualnosti map.

Mám tomu rozumět tak, že Brouteru nezáleží na tom jestli je cesta v mapě zakreslena nebo ne? Pak by asi nemělo moc smysl z hlediska navigace ty polní cesty do map dokreslovat. Z čeho tedy Brouter ty informace čerpá?
A ještě jeden dotaz. Když se aktualizují ty segment soubory, musím provézt nějak ručně tu aktualizace i v mobilu?

380
Včera se mi podařilo nahrát profil Hikinng i do mobilu, jak funguje v praxi vyzkouším asi ve čtvrtek. Na webu funguje dobře, největším úskalím navigace asi bude nedostatek polních cest v mapách. Nevíš náhodou jestli není možné do těch open map nějak "dokreslit" polní cesty, které znám a vím, že jsou v dobrém stavu?

A ještě jedna věc, nebylo by možné do té webové aplikace Brouteru místo Hiking-beta už rovnou naimplantovat současnou verzi profilu?

381
Vyzkoušeno, vložil jsem ten kód do okýnka přes schránku a pak dal tepre upload a už to šlo. Takže jo, vypadá to dobře, teď to zkusím implantovat do mobilu.
S tím překladačem je to snadné, hledal jsem nějaké možnosti nastavení tras na webu Brouther.de. No a ve Firefoxu v S3 translatoru jsem zatrhl, aby mi u tohoto webu stránky vždy překládal. Takže teď mi překládá i toho webového klienta, v podstatě to ničemu nevadí. Zatím díky za pomoc, zkusím ten profil a dám vědět jak se osvědčil.

382
Teď jsem trochu experimentoval s trasami a nezdá se špatný originál profil hiking-beta. Jek ho ale dostat do mobilu? Bude stačit zkopírovat kód a vložit do textového souboru s příponou brf?

383
Tak zatím jsem vyzkoušel profil Hiking ne webu, ale není to ono. Na snímcích posílám srovnání, jak trasu navrhl Brother a Graphhooper. Všimni, si, že GH správně zvolil trasu co nejvíce mimo sinici. Naopak BR ji naplánoval po silnici celou. Rád bych dosáhl toho, aby silnice s auty byly co nejvíce zakázány i za cenu mnohem delší trati. Ty úpravy kodu mohu dělat rovnou v tom okýnku webové mapy?

384
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 30, 2015, 16:31:02 »
No ona mi ta GPSka ve výpisu taky ukazuje, že vidí třeba 8/16, ale připadá mi, že to je jen poslední záznam před tím než začala stávkovat. Když ji vypnu a zapnu, tak na těch sloupcích v Locusu vidím vždy jen jeden. Pokud ale mezi vypnutím a zapnutím přepnu na Letadlo, chytne se během pár vteřin vždy. Už to tak používám více než rok. Abych ještě doplnil mé nastavení, pomocí GPS Status jednou za pár dnů stáhnu nová A-GPS data. GPSka se pak velmi rychle chytne.

385
Ono by to nastavení na Hiking možná stačilo, ale když se snažím tento profil v nastavení Brotheru přiřadit, vždy aplikace spadne a profil se do seznamu nezařadí. Takže jsem uvažoval, že bych zkusil přestavit nějaký fungující profil. Jde mi především o to, aby profil co nejvíce využíval nezpevněných cest, preferoval co nejvíce kopcovitý terén a striktně se vyhýbal silnicím první třídy, nejlépe i třetí. V podstatě nejméně důležitý je právě faktor času dosažení cíle. Stěžejní u NW bych preferoval právě typ cest a zajímavost trasy - tudíž právě ty kopečky s výhledy. Pak by bylo taky vhodné, kdyby profil bral v úvahu a upřednostňoval i značené turistické trasy.
Jinak NW opravdu ničím specifický není, oproti turistice by snad bylo vhodné se vyhnout nějakým skalám, řetězovým můstkům apod, ale to je pro mě nepodstatné.

386
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 30, 2015, 10:00:22 »
Já když jezdím na kole, používám Locus jen v módu Letadlo. V tomto nastavení se totiž výpadky GPS takřka neprojevují a navíc mě nikdo neotravuje telefonováním :-) U turistiky mi telefonování nevadí a tak Letadlo primárně nepoužívám. Při výpadku ale opravdu stačí ten jednoduchý postup: Vypnout GPS - to je nutné; tlačítkem telefonu delší stisk a přepnout na Letadlo, znovu stisk a přepnout zpět. Pak znovu zapnout GPS. Funguje to naprosto spolehlivě a není třeba nic restartovat, záznam v Locusu běží normálně dál, dokonce i přehrávač hudby hraje bez přerušení. To přepnutí na Letadlo zřejmě přeruší nějaký proces, který brání nalezení družic. Nevím jestli sis toho všiml, ale když se ta GPSka nemůže chytit, stále vidí jen jeden satelit. To je tak pokaždé a jednoduché vypínání GPSky nepomáhá.

387
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 30, 2015, 07:25:59 »
Ano, GPS Mka je problematická. Sice přesná, ale občas naprosto bez důvodu vypadává a nedokáže znovu najít satelity. Už jsem na to našel "berličku". Stačí v Locusu vypnout GPS přijímač a pak mobil hned za sebou přepnout do módu Letadlo a zpět. GPSka pak hned naskočí. Uvažoval jsem tento proces i zautomatizovat detekcí Taskeru, ale bez ROOTu by to asi nešlo.
 Ohledně Brotheru tedy založím nové vlákno, šlo mi v podstatě jen o to, zda existuje v češtině nějaký jednoduchý manuál jak si pomocí úpravy kodu profilu vytvořit navigaci dle vlastních představ. Zatím jsem totiž nenašel ani jeden profil, který by mi vyhovoval na nordic walking.

388
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 25, 2015, 07:19:49 »
Super nápad, taky to tak udělám. To restartování je sice blbé, ale dá se to přežít. V podstatě by bylo dobré kdyby šlo spustit Locus přes ten záložní soubor, který by se rovnou načetl. Manion by ani nemusel žádné uživatelské profily řešit.

Na Tebe Poutníku bych ale měl pár dotazů ohledně Brouteru, jestli jsem se nespletl, měl bys přes něj být znalec. Nevadilo by Ti kdybych napsal e-mail? Případně tady mohu založit nové vlákno.

389
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 24, 2015, 14:22:30 »
No vida, to mě nikdy nenapadlo, je vidět, že věkem nepřibývá jen moudrost... Tak mě dodatečně napadlo, že by se ty zálohy asi v podstatě daly využít jako profily. Stačilo by si je nějak pojmenovat a pak před použitím Locusu nahrát tu správnou zalohu se jménem třeba chůze nebo kolo. Budu se na to muset podívat.

390
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 24, 2015, 11:38:16 »
Tak to už se docela těším. Někdy bych rád v Locusu experimentoval s různým nastavením a odrazuje mě od toho právě to, že se nemohu jednoduše vrátit do původního stavu.

Pages: 1 ... 24 25 [26] 27