Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Žajdlík Josef

Pages: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26
331
Zdravím Poutníku, dal jsem na help desk Locusu dotaz ohledně doplnění navigace. Jestli jsem ale odpověď Meniona správně pochopil, tvoří se příkazy přímo v Brouteru. Proto se zkusím zeptat zde.
Dotaz je, zda by bylo technicky možné doplnit navigační pokyny. Například když odbočuji ze silnice na cyklotrasu, tak by mohlo být: "Odbočte doprava na cyklotrasu č. XX". U turistiky zase třeba: "Pokračujte po modré" (značce), případně u silnic: "Odbočte doprava na I54".
Není možné něco takového v Brouteru vytvořit? Dost by to zlepšilo srozumitelnost pokynů.

332
Themes - Vector maps / Re: [Theme] HiLo hiking theme
« on: March 04, 2016, 11:57:19 »
In version V3 my route displayed in color, but all just red. In version V2 was far clearer.
See images:

.

333
Díky za podrobnou odpověď. Mně to zajímalo hlavně proto, že občas nějaké polňačky či pěšiny do OSM map přidávám a těmi parametry jako hladkost, obtížnost MTB, klasifikace MTB do kopce či IMBA si nejsem moc jist. Přesto vidím, že si Brouter dokáže s profilem, který jsi mi vytvořil na chůzi dobře poradit. Takže jsem si kontroloval co je v OSM zadáno u jiných cest a většinou tam není vyplněno nic, ani povrch. Právě proto mi nešlo nějak do hlavy jak si s tím pak Brouter radí.

334
Ahoj Poutníku. Mám dotaz ohledně MTB faktoru, jde mi o součinnost OSM dat a Brouteru. Všiml jsem si, že většina polních a lesních cest nemá v OSM mapách vyplněny hodnoty jako: povrch, sklon, klasifikace povrchu, hladkost, obtížnost MTB, klasifikace MTB do kopce či IMBA (iD editor). Jak v takových případ Brouter počítá MTB faktor nebo suchou/mokrou variantu?

335
Themes - Vector maps / Re: [Theme] HiLo hiking theme
« on: February 18, 2016, 07:00:10 »
It would not even increase the symbol lookout? In larger scales is not seen at all. I attach images of two seats.

. . .

336
Themes - Vector maps / Re: [Theme] HiLo hiking theme
« on: February 15, 2016, 21:14:51 »
Very nice, perfect for hiking. Only those bodies of water are unnecessarily large.


337
No tak ten Tvůj systém je opravdu mnohem lepší. Teď jen najít vhodnou hodnotu. Jestliže s hodnotou 0.0 zablokuji všechny cyklotrasy, tak to bude chtít určitě něco nad nulou. Zkusím si s tím pohrát, díky.

338
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: K verzii 3.15.x
« on: February 04, 2016, 19:58:35 »
Dnes jsem poprvé vyzkoušel na výšlapu upravené věci ve verzi 3.15.2.
1) oprava hlášení o délce délky trasy, super práce, funguje skvěle
2) doplnění "převodu textu na řeč u navádění". Tohle sice funguje, ale bez možnosti opakování hlášení v nějakých intervalech je to k navádění na bod nepoužitelné. Prostě to jen jednou zahlásí vzdálenost a tím to končí. Bez sledování displeje je tato funkce stále nepoužitelná.
3) odhadovaná délka trasy. Dobrá myšlenka, pokud by se doplňovaly nějaké nové položky, nabízím průměrné hodnoty na nordic walking. Vycházím zhruby z posledních 500 km svých záznamů. Průměrná rychlost pohyb: 6,0 km, průměrná rychlost vše(s přestávkami): 5,1 k

339
To s těmi cyklotrasami se mi líbí. Kdybych chtěl ten parametr ignore_cycleroutes použít i v profilu Trekking-Poutnik.brf https://raw.githubusercontent.com/poutnikl/Trekking-Poutnik/psmallpaved_factor/Trekking-Poutnik.brf měl bych tam taky přidat ten parametr assign   ignore_cycleroutes   = true nebo spíše laborovat s hodnotou cycleroutes_pref ?

340
Ahoj Poutníku, mohl bys prosím nějak jednoduše popsat v čem spočívá rozdíl mezi profilem trekking-ignore-cr a trekking? Zkoušel jsem si tvořit nějaké trasy na dlouhé jízdy a někdy mi ten "cr" vyhodí docela zajímavou cestu.

341
Ahoj Poutníku,
konečně jsem se dostal k testování profilu treking-poutnik.brf a vypadá to, že MTB_factor -1,7 a smallpaved_factor 2 by mohly být to pravé. Ještě bych možná zkusil experimentovat s hills, ale to až v praxi. Teď ještě musím ty změny dostat do souboru. Ten stažený mi zase nejde editovat, mohu založit obyčejný textový soubor a vložit do něj kód z webového klienta?

342
Díky za obsáhlé rady, myslím, že si soubor stáhnu občas ručně, jsem ale rád, že to mohu udělat přes PC a ne v telefonu.

343
Ahoj Poutníku, k testování nového cykloprofilu jsem se zatím nedostal, přeci jen mě v neděli zasáhl předvánoční shon. Nicméně, v sobotu jsem v praxi vyzkoušel ten profil pro pěší. Na výšlapu jsem se totiž nějak zamotal v lese a nevěděl kudy kam. Zatímco Graphopper si tam nevěděl rady, Brouter mě spolehlivě zavedl zpět na plánovanou trasu. Mám ale jeden dotaz. V posledních dnech jsem doplnil v mém okolí do OSM spoustu cest a nevím kdy se objeví v datech pro plánování. Dá se nějak zjistit jak moc neaktuální data mám v mobilu?

344
S velkou skupinou na silnici mám taky své zkušenosti. Pár let už jezdím (vždy jen jednu etapu) s Pepou Zimovčákem tour Na kole dětem. http://www.nakoledetem.cz/cyklotour Ta se jede za plného provozu a často po jedničkách. A i přes asistenci policie to bývá někdy docela husté. Je to až zarážející, ale jsou řidiči, kteří nerespektují ani pokyny policisty. Ale taky mám ještě jeden zajímavý poznatek. Nejneukázněnější řidiči jsou asi na Jižní Moravě. Třeba v Jižních Čechách jsme ani na jedničkách nikdy neměli potíže.

345
v takových počtech po jedničce s rozdílnou výkonností, hmmm, to si koledujete o malér...
No o tom jsem už taky uvažoval, ale asi nad námi opravdu někdo bdí protože letos nebyl vůbec žádný úraz a pokud vím tak ani v jednom ročníku se nestalo nim vyloženě vážného (když pominu průjmy předloni :-)). Ale ono se jede opravdu v malých skupinkách a každá si volí trasu podle sebe. Někdo preferuje památky, jiný koupání a jiní zase chtějí být co nejdříve v cíli. Takže se mnohdy stane, že se za celý den dvě skupinky ani nepotkají. My měli třeba letos ve skupině tříkolového lehokolistu a ty jeho praporky byly vidět z takové dálky, že se nám auta vyhýbaly obloukem.

Přes víkend zkusím trochu laborovat s těmi hodnotami u profilu trekking. Když nic jiného, alespoň si vyzkouším jak to funguje.

Pages: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26