Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Žajdlík Josef

Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26
316
Dnes jsem narazil v hlasových pokynech na zajímanou věc, která by potřebovala doladit. Jel jsem - dle obrázku - seshora po červené čáře, pak měl odbočit na železniční přejezd a dále pokračovat po cyklostezce. Jenže na křižovatce před přejezdem mi Locus hlásil, že mám jet rovně. Už dříve jsem si všiml, že ty kratší "esíčka" v pokynech ignoruje a říká, že mám jet rovně, a většinou to nevadí. Jenže zde bych dle pokynu rovně jel úplně jinam. Bylo by dobré tohle nějak dořešit. Na slunci není obrazovka moc vidět a takhle by pokyny mohly být matoucí.

https://www.openstreetmap.org/#map=17/49.00012/17.42370

317
No to je jednoduché, buď se spolehnu na přepočet trasy nebo se pokorně vrátím na křižovatku až mi Locus zahlásí, že jedu mimo trať. Ostatně tak jsem to dělal i doposud :-) Však to znáš, na kole nějaký ten kousek navíc nevadí, cílem je stejně samotná cesta.

318
Díky za vysvětlení. Experimentovat s hodnotami nebudu protože když je pak třeba profily aktualizovat, tak si ani nepamatuji co jsem tam upravoval. Nyní jsem úpravy zredukoval jen na
assign   cycleroutes_pref     0.3
assign   routelevel           2
assign   MTB_factor        -0.7
assign   hills                2
assign   smallpaved_factor    2.0
To mi celkem vyhovuje pro cyklistiku. Spíše se uberu cestou úpravy OSM map když narazím na podobnou situaci.

319
To bude asi ono, v OSM je to značeno dost zmateně. Po odbočku jako "obytná zóna". Samotná zatáčka jako "ulice" a ta cesta rovně jako "účelová komunikace". Opravím to tam, ale stejně by stálo za zvážení v takovém sporném případu zvážit užití pokynu k odbočení. Když se jede bez obrazovky, mohou být takové odbočky hodně problematické.

320
Taky jsem si všiml, že pokyny bude třeba trochu doladit. Třeba na křižovatce uprostřed obrázku mi Brouter s profilem treking.brf nenahlásil odbočení. Jel jsem od města po ulici "Nad predmestím" a ta zatáčí vpravo. Jenže rovně je stejně široká silnice a tak když mi navigace nic nenahlásila, pokračoval jsem rovně. Naopak, jak píše Dan, občas hlásí rovně, ale to mi nevadí. Někdy je lepší když má člověk "potvrzení" že jede správně. Je to jako u turistických značek, jak člověk dlouho žádnou nevidí, začíná být nervózní.

321
Už jsem to měl sice hotové a zdálo se, že i funkční, ale dal jsem si říct a upravil to znovu v novějších verzích. I když rozdíl by jen dvě setinky :-)

322
Jen pro informaci, ty profily zase nejdou editovat v poznámkovém bloku, protože tam asi chybí znaky pro konec řádků. Už jsme to kdysi řešili. Obešel jsem to tak, že jsem si celý kód zkopíroval z této stránky https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles v zobrazení RAW a pak ho nakopíroval místo původního textu.

323
Díky, už na tom pracuji. Vyšel jsem z profilů Hiking a Treking-Dry a hodnoty upravuji podle starých souborů. Alespoň se zase něco přiučím.

324
Tak nakonec se ukázalo, že doplnění těch řádků do starých profilů nestačí. Když s nimi vytvořím trasu, tak se v Locusu vůbec nespustí navigace, ale jen navádění. Řekl bych, že profil prostě nevytvoří pokyny a tak Locus použije navádění. Zkusil jsem některý z těch Tvých nových a s nimi to funguje, takže chyby bude někde v těch starých profilech. Asi bude nelepší použít některý ty nové a přeupravit si je k obrazu svému. Neporadil bys mi, které si vzít jako základ na doladění? Nechci Tě tím moc otravovat, ale kdyby sis našel chvíli, tak přikládám ty profily ve variantě, jak mi nejvíce vyhovovaly. Ten pro chůzi se co nejvíce vyhýbal městům a preferoval polňačky a ten pro kolo zase ignoroval cyklotrasy ale ne cyklostezky a snažil se využívat cesty třetích tříd.

325
No jo, díky, ale když já jsem s těmi profily tak moc spokojený  ;) a navíc jsem hrozná konzerva, jak si na něco zvyknu...

326
Mimo ten řádek do global jsem tedy ještě do obou profilů nakopíroval těsně před řádek ---context node... nakopíroval celou tuhle část:
# way priorities used for voice hint generation

assign priorityclassifier =

  if      ( highway=motorway                  ) then  30
  else if ( highway=motorway_link             ) then  29
  else if ( highway=trunk                     ) then  28
  else if ( highway=trunk_link                ) then  27
  else if ( highway=primary                   ) then  26
  else if ( highway=primary_link              ) then  25
  else if ( highway=secondary                 ) then  24
  else if ( highway=secondary_link            ) then  23
  else if ( highway=tertiary                  ) then  22
  else if ( highway=tertiary_link             ) then  21
  else if ( highway=unclassified              ) then  20
  else if ( highway=residential|living_street ) then  16
  else if ( highway=service                   ) then  14
  else if ( tracktype=grade1                  ) then  6
  else if ( highway=cycleway                  ) then  6
  else if ( bicycle=designated                ) then  6
  else if ( highway=bridleway                 ) then  4
  else if ( highway=track|road|footway        ) then  4
  else if ( highway=steps|path|pedestrian     ) then  2
  else 0
                                                     
# some more classifying bits used for voice hint generation...

assign isbadoneway = not equal onewaypenalty 0
assign isgoodoneway = if reversedirection=yes then oneway=-1
                      else if oneway= then junction=roundabout else oneway=yes|true|1
assign isroundabout = junction=roundabout
assign islinktype = highway=motorway_link|trunk_link|primary_link|secondary_link|tertiary_link
assign isgoodforcars = if greater priorityclassifier 6 then true
                  else if highway=residential|living_street|service then true
                  else if ( and highway=track tracktype=grade1 ) then true
                  else false

# ... encoded into a bitmask

assign classifiermask add          isbadoneway
                      add multiply isgoodoneway   2
                      add multiply isroundabout   4
                      add multiply islinktype     8
                          multiply isgoodforcars 16

327
A neděla jsi náhodou u těch mých profilů nějaké zásahy, které klasický Treking a Hiking neobsahuje? Nicméně chápu, že si nemůžeš vše pamatovat, proto se zeptám jinak. Bude stačit, když si do profilů které používám přikopíruji řádek assign turnInstructionMode  = 1  # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style
Případně do které části bych ho měl vložit?

328
Ahoj Poutníku, já mám od Tebe taky dva upravené profily, jeden na nordic walking a jeden na kolo pro silnice třetí třídy. Protože jsou opravdu vynikající nerad bych se jich zbavoval. Bode na nich třeba dělat s novou verzí Brouteru nějaké úpravy? Soubory posílám v příloze a předem díky.

329
Možná by se dala preference nápadů pojmout i jinak. Mohli byste (vývojáři) vždy po aktualizaci předložit třeba deset nápadů a nechat o nich hlasovat třeba 14 dnů na foru. No a několik s největším bodovým ziskem pak zařadit do další aktualizace. Tím byste se vyhnuli zapadnutí zajímavých názorů a navíc byste mohli předložené nápady trochu seskupit okolo podobného tématu. To by pak mohlo být jednodušší i při programování.

330
Ahoj Poutníku, nevíš proč se v poslední době neobjevují nové instrukce pro navigaci? http://brouter.de/brouter/segments4/ Dříve se aktualizovaly zhruba po týdnu a teď jsou tam stále z 20.3.

Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26