Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Žajdlík Josef

Pages: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26
301
Versions / Re: [APP] - version 3.21.x (21. 12. 2016+)
« on: January 31, 2017, 07:29:12 »
Hi Menione, he would not abandon the whole concept. Instead of "active preset" could be used the term "last used". It would be enough then if the show preset menu to check whether the selection of the preset set match and offer a saving.
  But I agree with Andrew Heard, that it would be easier to just do one side options, and each option can have a switch with three options yes / not change / no. Certainly it would be clearer.

CZ: Ahoj Menione, nemusel by se celý koncept opustit. Místo "aktivní preset" by se dal použít výraz "naposledy použitý". Stačilo by pak v případě zobrazení menu preset zkontrolovat, zda volby použitého presetu odpovídají nastaveným a nabídnout uložení změn.
 Souhlasím ale s Andrew Heard, že by bylo přehlednější udělat jen jednu stranu voleb a u každé volby mít přepínač se třemi možnostmi: ano/neměnit/no. Rozhodně by to bylo přehlednější.

302
Versions / Re: [APP] - version 3.21.x (21. 12. 2016+)
« on: January 31, 2017, 06:23:30 »
Why later? Why not just automatically save when form is closed?

I did not mean it that way. It should be a save menu changes after using preset. For example: I set the preset wheel, but you will find that I prefer a different dashboard. So I'll change it, preset will recognize it and give me your update.

CZ: Tak jsem to nemyslel. Mělo by jít o nabídku uložení změn po použití presetu. Například: Nastavím si předvolbu pro kolo, ale časem zjistím, že mi více vyhovuje jiný dashboard. Tak si ho změním, preset to pozná a nabídne mi svou aktualizaci.

303
Versions / Re: [APP] - version 3.21.x (21. 12. 2016+)
« on: January 30, 2017, 18:36:29 »
It would be good if you could tell the preset that is used. When multiple profiles would be in them could lose. In addition, the profile could offer saving your changes later. I enclose samples.

CZ: Bylo by dobré kdyby v preset bylo poznat, který je použitý. Při více profilech by se v nich dalo ztratit. Profil by navíc mohl nabídnout uložení změn provedených dodatečně. Přikládám ukázky.

. .

304
Body jsem zatím nepotřeboval synchronizovat, ale mohu se podělit o první zkušenosti se synchronizací tras. Abych měl trochu přehled, ukládám prošlé trasy v obou telefonech do rozdílných složek. Zatím jsem zkusil synchronizaci udělat jen manuálně a problém nebyl. Ono teď přes svátky nebylo moc příležitostí na zkoušení, takže automatickou synchronizaci budu teprve testovat..

305
Díky Menione, těch možných potíží jsem si vědom, ale protože ten druhý telefon bude hlavně na experimentování, jsem ochoten to podstoupit. Plán mám takový, že synchronizace bude probíhat až po připojení na wifi, bude kontrolovat změny datumu u souboru s databází a porovná ho se souborem uloženým v cloudu. Tím by k tomu co popisuješ nemělo dojít protože vždy mohu používat jen jeden mobil a po příchodu domů se to hned sesynchronizuje. Samozřejmě úskalí to má, nevím například zda se datum databázového souboru v mobilu nezmění i tehdy, když Locus spustím, ale trasu zaznamenávat nebudu. Taky by mohlo být úskalí u cloudu, pokud bude datum změny souboru přepisovat na čas nahrání do cloudu. To bych právě chtěl všechno vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že jde o experiment tak o nic vážného nejde.
 Pokud to nepůjde tímto způsobem, zkusil bych druhou variantu. Exportovat GPX soubor po záznamu automaticky do cloudu, a ten pak synchronizoval do nějaké složky v Locusu na druhém telefonu. No a pak už bych musel jen vyzkoušet, zda by si ho Locus z ní dokázal sám naimportovat nebo bych to musel udělat ručně.

306
Potřeboval bych poradit ohledně synchronizace složek mezi dvěma telefony. Získal jsem po dceři vyřazený starší Alcatel a chtěl bych ho využít hlavně k pokusům s nastavením Locusu. Zároveň bych ale nechtěl přijít o trasy v něm zaznamenané. Tudíž mě napadlo, udělat si automatickou synchronizaci. Synchronizace složek pomocí appky Autosync Google Drive přes Google Drive není problém. Už se mi tak docela snadno podařilo sesynchronizovat soubory Broutheru. Mělo by to fungovat tak, že appka porovná zda je soubor v mobilu novější než ten v Drive. Pokud ano, nahraje ho na Drive, pokud ne, nahraje naopak ten z Drive do mobilu. Potřeboval bych ale poradit, ve kterém adresáři se nachází zaznamenané a a plánované trasy. Předpokládám, že by to mohlo být v data/database, ale nejsem si jist.

307
Themes - Vector maps / Re: [Theme] Waymark
« on: November 14, 2016, 21:00:55 »
Link somehow stopped working.

308
Dva velmi jednoduché dashboardy zabírající minimum místa vyhrazeného pro mapu. Dal jsem tam jen data, která mi neukazuje cyklocomputer. Zobrazení je co nejvýraznější z důvodu horšícího se zraku a čitelnosti na slunci.
Shora: hodiny, stav baterie, počet používaných satelitů a nadmořská výška.
Druhá verze se liší jen v tom, že místo nadmořské výšky ukazuje počet kilometrů do konce trasy (pokud se používá navigace).

309
Themes - Vector maps / Re: [Theme] HiLo hiking theme
« on: August 02, 2016, 10:33:39 »

It would be possible to supplement the display theme HiLo bike? I only see hiking trails, bike trails but did not. See. attached files for comparison with the internal issue of Locus.

Bylo by možné do tématu HiLo doplnit zobrazení cyklotras? Zobrazují se mi pouze turistické trasy, ale cyklotrasy ne. Viz. přiložené soubory pro srovnání s interním tématem Locusu.

310
Já používám na řídítka brašnu http://cz.author.eu/batohy-brasny/brasny-na-riditka/author-brasna-na-riditka-a-h721n-qra-ua15002515#!ke-stazeni která má folii a do ní se dá mapa. Někteří "cyklisti" takové brašny odsuzují, ale ji považuji na cykloturistiku za velmi praktickou. Když ale jezdím v okruhu do 100 km od domu, tak mapy nevozím, to si vystačím s mobilem a Locusem. To jezdím stejně sám a nikde nezastavuji, takže mi nechybí ani ty otevíračky hospod :-)

311
No, já mám Locus spuštěný vždy už kvůli záznamu trasy, ale po zkušenostech z loňska si stejně beru raději i papírové cyklomapy. Jednak když ráno plánujeme kudy se vydáme, tak se nad ní může sejít více lidí a pak taky je vše vidět v širším kontextu. Na mobilu mám tendenci se řídit trasou, kterou mi vyprodukuje navigace, ale když se dívám do klasické mapy, tak třeba vidím, že bude lepší trasu volit jinými cestami třeba proto, že fouká protivítr a ony vedou lesem. Nebo praží slunce a je zajímavější jet podél přehrady atp. Taky různé zajímavosti na trase... Tohle se v mobilu - alespoň s mým zrakem - velmi špatně plánuje. I při přejezdech na delší trase se mi zdá papírová mapa lepší. Naopak ta v mobilu je mnohem lepší třeba ve městě, tam člověku stačí vidět kde má na konci ulice odbočit.
 Jen pro zajímavost, v sobotu na 80 km vyjížďce u eMka tři výpadky, v neděli na 60 km ani jeden. Přitom v sobotu se GPSka chytla hned po zapnutí Locusu, ale naopak v neděli jsem čekal snad minutu na první fix.

312
No to je u eMka stejné. Někdy se rozhodnu, že budu testovat chování navigace a schválně jedu jinudy než mi radí. Trasa se neustále pracně přepočítává a přitom nejsou výpadky. Z toho jedu po jednoduché cestě a na nějakém pokynu to zničeho nic vypadne a tak se to pakuje třeba třikrát. Pak se zase vše rozjede bez výpadků. Spolehnout se na to ale nedá, papírová mapa bude jistější.

313
Tak to my vyrážíme až příští pátek českou verzi cyklopoutě Praha - Velehrad - Krakov. K plánování tras přes webového klienta jsem použil Tvé profily s mírnými úpravami a pak naimportoval do Locusu pomocí GPX. Ještě kdyby eMko vydrželo navigovat bez výpadků, ale to jen sen, raději budu spoléhat na papírové mapy.

314
Něco mi to jméno říká, nemá něco společného s vysokou školou? Já jel Cyklopouť zatím jen jednou a protože se jede po malých skupinkách, tak se s mnohými člověk vidí jen chvíli ráno a večer. Jaká byla cyklopouť? Příští rok by se měla zahraniční a česká varianta sloučit do jedné Santiago - Fatima, takže jestli pojedeš, tak se tam potkáme.

 S tou hodnotou máš pravdu, je to správné jinak by v každém esíčku byl zbytečný pokyn navíc. Chtělo by ale asi posuzovat více v kontextu s ostatními komunikacemi, protože jak můžeš vidět z toho obrázku, esíčko kříži železnice a cesta rovně pokračuje úplně jinam. Zkusím ale s tou hodnotu experimentovat, možná by těch 20 m mělo většinou stačit.

315
Dnes jsem narazil v hlasových pokynech na zajímanou věc, která by potřebovala doladit. Jel jsem - dle obrázku - seshora po červené čáře, pak měl odbočit na železniční přejezd a dále pokračovat po cyklostezce. Jenže na křižovatce před přejezdem mi Locus hlásil, že mám jet rovně. Už dříve jsem si všiml, že ty kratší "esíčka" v pokynech ignoruje a říká, že mám jet rovně, a většinou to nevadí. Jenže zde bych dle pokynu rovně jel úplně jinam. Bylo by dobré tohle nějak dořešit. Na slunci není obrazovka moc vidět a takhle by pokyny mohly být matoucí.

https://www.openstreetmap.org/#map=17/49.00012/17.42370

Pages: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26