Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Žajdlík Josef

Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23
271
Jen pro informaci, ty profily zase nejdou editovat v poznámkovém bloku, protože tam asi chybí znaky pro konec řádků. Už jsme to kdysi řešili. Obešel jsem to tak, že jsem si celý kód zkopíroval z této stránky https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles v zobrazení RAW a pak ho nakopíroval místo původního textu.

272
Díky, už na tom pracuji. Vyšel jsem z profilů Hiking a Treking-Dry a hodnoty upravuji podle starých souborů. Alespoň se zase něco přiučím.

273
Tak nakonec se ukázalo, že doplnění těch řádků do starých profilů nestačí. Když s nimi vytvořím trasu, tak se v Locusu vůbec nespustí navigace, ale jen navádění. Řekl bych, že profil prostě nevytvoří pokyny a tak Locus použije navádění. Zkusil jsem některý z těch Tvých nových a s nimi to funguje, takže chyby bude někde v těch starých profilech. Asi bude nelepší použít některý ty nové a přeupravit si je k obrazu svému. Neporadil bys mi, které si vzít jako základ na doladění? Nechci Tě tím moc otravovat, ale kdyby sis našel chvíli, tak přikládám ty profily ve variantě, jak mi nejvíce vyhovovaly. Ten pro chůzi se co nejvíce vyhýbal městům a preferoval polňačky a ten pro kolo zase ignoroval cyklotrasy ale ne cyklostezky a snažil se využívat cesty třetích tříd.

274
No jo, díky, ale když já jsem s těmi profily tak moc spokojený  ;) a navíc jsem hrozná konzerva, jak si na něco zvyknu...

275
Mimo ten řádek do global jsem tedy ještě do obou profilů nakopíroval těsně před řádek ---context node... nakopíroval celou tuhle část:
# way priorities used for voice hint generation

assign priorityclassifier =

  if      ( highway=motorway                  ) then  30
  else if ( highway=motorway_link             ) then  29
  else if ( highway=trunk                     ) then  28
  else if ( highway=trunk_link                ) then  27
  else if ( highway=primary                   ) then  26
  else if ( highway=primary_link              ) then  25
  else if ( highway=secondary                 ) then  24
  else if ( highway=secondary_link            ) then  23
  else if ( highway=tertiary                  ) then  22
  else if ( highway=tertiary_link             ) then  21
  else if ( highway=unclassified              ) then  20
  else if ( highway=residential|living_street ) then  16
  else if ( highway=service                   ) then  14
  else if ( tracktype=grade1                  ) then  6
  else if ( highway=cycleway                  ) then  6
  else if ( bicycle=designated                ) then  6
  else if ( highway=bridleway                 ) then  4
  else if ( highway=track|road|footway        ) then  4
  else if ( highway=steps|path|pedestrian     ) then  2
  else 0
                                                     
# some more classifying bits used for voice hint generation...

assign isbadoneway = not equal onewaypenalty 0
assign isgoodoneway = if reversedirection=yes then oneway=-1
                      else if oneway= then junction=roundabout else oneway=yes|true|1
assign isroundabout = junction=roundabout
assign islinktype = highway=motorway_link|trunk_link|primary_link|secondary_link|tertiary_link
assign isgoodforcars = if greater priorityclassifier 6 then true
                  else if highway=residential|living_street|service then true
                  else if ( and highway=track tracktype=grade1 ) then true
                  else false

# ... encoded into a bitmask

assign classifiermask add          isbadoneway
                      add multiply isgoodoneway   2
                      add multiply isroundabout   4
                      add multiply islinktype     8
                          multiply isgoodforcars 16

276
A neděla jsi náhodou u těch mých profilů nějaké zásahy, které klasický Treking a Hiking neobsahuje? Nicméně chápu, že si nemůžeš vše pamatovat, proto se zeptám jinak. Bude stačit, když si do profilů které používám přikopíruji řádek assign turnInstructionMode  = 1  # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style
Případně do které části bych ho měl vložit?

277
Ahoj Poutníku, já mám od Tebe taky dva upravené profily, jeden na nordic walking a jeden na kolo pro silnice třetí třídy. Protože jsou opravdu vynikající nerad bych se jich zbavoval. Bode na nich třeba dělat s novou verzí Brouteru nějaké úpravy? Soubory posílám v příloze a předem díky.

278
Možná by se dala preference nápadů pojmout i jinak. Mohli byste (vývojáři) vždy po aktualizaci předložit třeba deset nápadů a nechat o nich hlasovat třeba 14 dnů na foru. No a několik s největším bodovým ziskem pak zařadit do další aktualizace. Tím byste se vyhnuli zapadnutí zajímavých názorů a navíc byste mohli předložené nápady trochu seskupit okolo podobného tématu. To by pak mohlo být jednodušší i při programování.

279
Ahoj Poutníku, nevíš proč se v poslední době neobjevují nové instrukce pro navigaci? http://brouter.de/brouter/segments4/ Dříve se aktualizovaly zhruba po týdnu a teď jsou tam stále z 20.3.

280
Myslím, že v nabídce témat se dá stáhnout i Voluntary UK Bugfix. To ukazuje pěší i cyklotrasy. Je ale třeba si zvyknout na pro nás netradiční zobrazení tečkami.

281
Díky, zkusím to napřed takhle: surface=mud tracktype=grade5 snad to bude stačit. Zkoušel jsem psát dotaz i na Google+ s OSM sekci, ale tam mi radili dát jen poznámku do "Desription".

282
Tu podmínku prostuduji, ale raději bych na to šel nějakou jednoznačnější cestou i kvůli zobrazení v mapě. Nevíš třaba jaký "povrch" by mohl být pro navigaci nejvíce "odpuzující"? Okolo cesty bych pak mohl vytvořit pásy s mokřadem nebo blátem, nevím ale jestli je něco takového vůbec možné.

283
Ahoj Poutníku, mám na Tebe dotaz, který sice není k Brouteru, ale protože víš jak se detekují cesty pro navigaci, tak mi snad poradíš. Mám v okolí několik polních cest, které jsou i po menším dešti pod vodou. Pod vodou myslím doslova, zkusím přiložit fotky. Za sucha jsou ale schůdné, po jedné z nich je dokonce vedena značka KČT. Uvažoval jsem jak je zadat do OSM mapy, aby bylo zřejmé, že jsou za mokra neschůdné a navigace po nich neplánovala trasu ani pro pěší. Obě se totiž nedají nijak obejít.

284
Themes - Vector maps / Re: [Theme] HiLo hiking theme
« on: March 14, 2016, 07:31:52 »
great job, thank you

285
Tušil jsem, že to nebude jen tak, ale bylo by to fajn.

Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23