Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - poutnikl

Pages: 1 ... 30 31 [32] 33 34
466
Hmm, ale Hiking profil na mém Brouteru ( 1.3.2, ale napsaný pro 1.2 ) pracuje dobře. Myslím, že buď je něco divného s Tvojí instalací Brouteru, nebo jsi  profil okopíroval nesprávně.   Nejsi první, kdo tvrdil, že mu můj profil z GitHub nefunguje, ale nakonec zjistil, že funguje. 

Důležité je nekopírovat profil odtud  https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles/blob/master/Hiking.brf
ale odtud https://raw.githubusercontent.com/poutnikl/Brouter-profiles/master/Hiking.brf , kam se dostaneš z prvního linku klikem na tlačítko RAW.

U prvního linku snadno při kopírování uděláš chybu.  Druhý link zobrazuje přímo profil samotný a dá se tak přímo okopírovat, uložit nebo stáhnout. Vyzkoušet jej - a ověřit že funguje - můžeš na Brouter-webu http://brouter.de/brouter-web/.  Okopíruješ obsah do textového pole vlevo dole, dáš upload and nahoře se ti jako nový profil objeví custom.

Silnice - tady je příklad pro silnici 3. třídy:
  else if highway=tertiary|tertiary_link      then      ( if iswet then ( switch issidewalk 1.1 1.5 ) else ( switch issidewalk 1.2 2.5 ) )
Costfactor je
1.1 s chodníkem za mokra ( např v obci. )
1.2 s chodníkem za sucha.
1.5 bez chodníku za mokra
2.5 bez chodníku za sucha.

Takže za pěkného počasí mimo obec, dá přednost silnici jen tehdy, je-li ideální pěšinka 2.5x delší.

Podobně vyhodnocování nezpevněných cest je též velmi podrobné. značené cesty preferované jsou - míru preference lze nastavit. Ty skály může udržet na uzdě SAC limitem.467
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 30, 2015, 14:09:21 »
Já když jezdím na kole, používám Locus jen v módu Letadlo. V tomto nastavení se totiž výpadky GPS takřka neprojevují a navíc mě nikdo neotravuje telefonováním :-) U turistiky mi telefonování nevadí a tak Letadlo primárně nepoužívám. Při výpadku ale opravdu stačí ten jednoduchý postup: Vypnout GPS - to je nutné; tlačítkem telefonu delší stisk a přepnout na Letadlo, znovu stisk a přepnout zpět. Pak znovu zapnout GPS. Funguje to naprosto spolehlivě a není třeba nic restartovat, záznam v Locusu běží normálně dál, dokonce i přehrávač hudby hraje bez přerušení. To přepnutí na Letadlo zřejmě přeruší nějaký proces, který brání nalezení družic. Nevím jestli sis toho všiml, ale když se ta GPSka nemůže chytit, stále vidí jen jeden satelit. To je tak pokaždé a jednoduché vypínání GPSky nepomáhá.

Tak to tedy vliv Letadla na stabilitu GPs musim vyzkoušet. Ale moje zkušenost s tím, co GPS ukazuje, když trucuje, se různí. Někdy nevidí žádný, někdy jen několik, někdy všechny , ale neni na ně zaměřená. a někdy dokjoce tvrdí, že je zaměřená na 8/16, ale pozice žádná.

468
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 30, 2015, 08:30:45 »
Pro Brouter jsem založil vlákno na volnou diskuzi, a odpověděl jsem tam.
http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4883.new#new

Já jsem si navykl vypínat zapínat GPS ve widgetu na home screen, protože třeba OSMAnd samostatné ovládaná GPX nema. Někdy to nepomohlo, tak restart.

Zajímavé, říkáš, že Letadlo pomáhá....   Protože GPS pracuje i v modu letadlo. Nepoužívá aktivní komunikaci, když nepočítam aGPS, takže se jej Letadlo přímo netýká. No ale všechno souvisí se vším....

469
Wiki pages k mým Brouter profilům, původní anglické a české přeložené pres Google Translate .


Quote from: Jirkous
Ohledně Brotheru tedy založím nové vlákno, šlo mi v podstatě jen o to, zda existuje v češtině nějaký jednoduchý manuál jak si pomocí úpravy kodu profilu vytvořit navigaci dle vlastních představ. Zatím jsem totiž nenašel ani jeden profil, který by mi vyhovoval na nordic walking.

Čím je Nordic walking tak specifický, že se na něj nedají použít moje Hiking profily ? Hůlky to přece nemohou tak ovlivnit. Mohl bys uvést, co Ti nevyhovuje, že bych pro Tebe udělal úpravu ?

No, ono je problém něco najít i v angličtině, ale já jsem to nepotřeboval. V Developer guide souboru ( v datové složce Brouteru ), je popsaná jednoduchá syntaxe. Jak jí jednou rozumíš, tak žádný manuál nepotřebuješ. Takže spíše mít přeložený Developer guidehttp://brouter.de/brouter/profile_developers_guide.txt   

Velice pomůže analýza jednoduchého standardního profilu, Třeba FastBike. Moje profily jsou mírně komplikovanější.

Hlavním základem, čím se profily liší, jsou hodnoty parametru Costfactor. Každá cesta se bere, že její délka je násobkem skutečné délky a příslušného Costfactor ( >=1 ), a pak hledá "nejkratší cestu".  Jak jednoduše nebo složitě je určená hodnota CostFactor je na autorovi profilu.

treba
trasa A  highway=track  trackgrade=grade1 surface=asphalt může mít Costfactor=1.5
trasa B  highway=path  trackgrade=grade5 surface=grass může mít Costfactor=1.0

V tom případě 12 km B bere Brouter jako kratší než 10 km A  a vybere tedy B.
12 x 1,0 je menší než 10 x 1.5

Dále může Brouter počítat s různým efektivním zdržením,
např při zatáčení ( Turncost, pěšky nemá smysl), nebo jednorázově ( InitialCost, pro cesty i body  ).

Dále potom může na přidanou délku přepočítat převýšení.470
Themes - Vector maps / Re: Theme for Offroad Motorcycle riding
« on: November 29, 2015, 11:08:40 »
OpenAndroMaps with Elevate - Cycling style is IMHO very usable even for off-road motorbikes, as surface qualities and MTB rating are considered. Similar is possible even  in OSMAnd, which is profiled rather to road navigation than to outdoor.

471
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 27, 2015, 09:12:06 »

Ad spouštění, to je víceméně co jsem navrhoval v linku na Helpdesk.
Ad Brouter, lépe tady, než email, nejlíp extra vlákno, ať to může být k užitku více lidem.

P.S. Koukám, taky Xperia M. Výborný mobil svého času, tedy až na tu GPS a 4 GB interni flash.

472
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 24, 2015, 18:06:35 »
No vida, to mě nikdy nenapadlo, je vidět, že věkem nepřibývá jen moudrost... Tak mě dodatečně napadlo, že by se ty zálohy asi v podstatě daly využít jako profily. Stačilo by si je nějak pojmenovat a pak před použitím Locusu nahrát tu správnou zalohu se jménem třeba chůze nebo kolo. Budu se na to muset podívat.
Já už jsem to udělal - mám car / bike /foot profily. Akorát je škoda, že se tenprofil nemůže natáhnout hned při startu, ale musí se restartovat. Viz též Backup manager - autoload / autosave of chosen settings defined by icon/widget

473
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 22, 2015, 08:56:43 »
OsmAnd používá systém View profiles ( Browser, car, bike, Foot)  kde je definovany styl (vektorove) mapy a další zobrazovací charakteristiky, které jsou obvykle navázány na car/bike/Foot navigační profily. Globální nastavení stojí mimo profily.

Sent from Sony Xperia M Dual


474
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Preddefinované nastavenia
« on: November 22, 2015, 08:01:30 »
Profile pro úplně všechna nastavení může mít nevýhodu tam, kde chci, aby některá nastavení byla společná. Pak musí dávat člověk pozor, aby nějaký globální parameter v jednom profilu nezměnil. Parametry typu "globální nastavení" by součástí profilu být neměla. Líbí se mi přístup OSMAndu.

475
Troubles & Questions / Re: Low-power tracking
« on: November 16, 2015, 18:42:12 »
You may also want to try GPSlogger application.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mendhak.gpslogger&hl=en

BTW by minimal accuracy is usually meant that the point is discarded, if reported accuracy is worse than x metres. It helps to avoid jumps in logged tracks, if GPS fails and location determination falls back to GSM location. Such location can be wrong even few kilometres out of the cities and can ruin the track logging..

476
Troubles & Questions / Re: Low-power tracking
« on: November 16, 2015, 12:53:57 »
The solution could be closely related to the way how Kalman filters work, i.e. evaluating predictor and corrector terms.

The application would predict, based on the position history patterns, the future position. If the prediction-correction difference*)  was less than a given lower limit, the position determining interval would be increased. OTOH, if the difference would be higher than given upper limit, the interval would be decreased. The absolute maximum/minimum interval values could be optionally provided.
*) ( or perhaps better the relative difference wrt passed distance betwen points )

But I guess this is very specialized use case, so enough could be using the current solution of GPS ON/OFF management, manually using  long  wakeup GPS intervals.

477
Interesting is this note on GraphHopper Github page,
what means similar limitations for proper car navigation, as Brouter admits:

"Please note that currently none of the vehicles accounts for turn restrictions."

https://github.com/graphhopper/directions-api/blob/master/supported-vehicle-profiles.md

478
Is this the suggestion that you refer to: http://help.locusmap.eu/topic/independent-configuration-of-navigation-services-for-carbikefoot ?
I found the suggestion hard to track down on the help desk!

The help looks like a candy, Yes., that one,. Also closely related
http://help.locusmap.eu/topic/short-fast-pedestrian-navigation-modes-fro-brouter-navigation
http://help.locusmap.eu/topic/global-settings-profiles-for-navigationguidance-settings

Personally, I quite like the OSMand approach. Anytime aOSMAnd user enters the part of configuration related to navigation, he is asked for the context ( car / bike / foot ).

479
It was already explicitly asked as the idea in Help desk.

Sent from Sony Xperia M Dual


480
Hi guys,

new version of add-on GraphHopper - 0.1.7

Requirements: Locus Map 3.9.3.3+

Download from HERE   data/GH addon 'version' - based Y.apk and install.

Download from HERE 'date' - Y/your country/*-gh.zip routing file


It seems the names and the contents of Google drive subfolders is switched. The apk is in data folder, while data are in apk folder.  :)

Pages: 1 ... 30 31 [32] 33 34