Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Joska 000

Pages: [1] 2 3 4
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Problemy s GPS na mobile
« on: October 02, 2019, 08:04:50 »
Problém s GPS na tomto mobilu je dost známý. Dle diskuzí na různých forech se jedná o nevyhovující hardware. Vlastním ho také a je zcela co se týče GPS nevyhovující. :( :( :(

2
Tak jsem to vyzkoušel na trejlíku a podle mého návodu to funguje super. Akorát jak píši, to nastavení  je trošku těžkopádný..

3
Njn nejsem asi žádnej vysvětlovací typ. Dnes zkoušeno při různém nastavení,jak v telefonu,tak potažmo v Locusu a jedinej funkční režim byl následující. V telefonu vypnout zámek obrazovky v mém případě PIN. V nastavení "možnosti vývojaře" aktivovat "přeskočit zámek displeje" . V Locusu nastavit "Ovládání/displej/vypnout všechny zámky. Navádění/upozorňovat na body/zapnout/upozornit při vzdálenosti. Ale toto nastavení je velice nepraktické a těžkopádné. Podotýkám,že jsem toto nastavení chtěl pouze na jízdu na kole,abych minimalizoval zásahy do founu za jízdy. Pokud akci "vývojář" obejdu,tak je to nepoužitelné a jako taková indikace slouží zmizení dotyk tlačítka menu na telefonu. Snad to bude jako vysvětlení stačit. Našel jsem toho víc,jak by se to nemělo chovat,ale v něktrých krocích jsem vůbec nenašel nějaké souvislosti proč to tak dělá.

4
Nové postřehy.
a) Nastaveno :
zámek obrazovky foun 1; deaktivace zámky vše-locus 1;
1-zapnuto;
0-vypnuto;
Při přiblížení na bod obrazovka aktivace a hned do mapy,ale zmizí tlačítko menu na founu a v bodech se nedá použít přidání poznámky. Při běžící aplikaci a otisku prstu se celá apka rozhodí a musí se aktivovat znovu. Možná jsou i jiné neshody,ale to až zase časem.
b)Nastaveno
Zámek obrazovky foun 0; deaktivace jednoduchý zámek 1;
Obrazovka rožne, otisk prstem OK, pomocí displeje nutnost popotáhnout a pak OK.
Pokud je foun 1,nutno popotáhnout a zadat Pin.
V této variantě jsem to tak podrobně nezkoumal.
V obou případech jsem do vývojáře nezasahoval.
1-zapnuto;
0-vypnuto;

5
Vyzkouším tebou uvedené varianty. V nastavení mám "deaktivovat jednoduchý zámek". Ale stejně pak musím ještě na obrazovku šáhnout,bo displej je v domovské obrazovce. Toto jsem vyřešil přímo ve founu "vývojář" kde jsem zadal "obejít zámek obrazovky" a skočilo to přímo do mapy.Pak to tak nějak šlo i nešlo,ale nějakej zásadní elaborát jsem z toho nedělal. Zkusím tedy různé varianty a uvidíme.

6
Opět zkoušeno v terénu a mám z toho nějak smíšené pocity. Aspoň s mým founem si to asi nerozumí. Obrazovka se zapne, skočí na mapu,ale v zápětí se přepne na obrazovku s ikonama,kde musím zase aplikaci spustit. Občas se to sekne,nereaguje na zalogování,zamrzá,musí nastat restart apky a pak zase OK. Podotýkám,že toto je spíše tak na bicykl,bo při pěší tůře si to zapnu otiskem prstu až dojde zvukové upozornění.

7
Tak jsem změnil natavení z frekfence při přiblížení na upozorněňí  při přiblížení a funguje to. Akorát se musí ještě ve founu nastavit obejití zam.obrazovky pokud chci skočit přímo do aplikace.
8
Pokud je myšleno zvukové oznámení při přiblížení,tak to pracuje perfektně.

9
Tak bohužel nefunguje. Mám Xiaomi redmi 5. Jediné co z toho nastavení funguje,je vypnutí obrazovky dle nastaveného intervalu.

10
Díky. Zítra výlet,tak to prubnu. Bylo by to fajn.

11
Zdravím. Nebyla by možnost v rámci úspory energie přidat funkci "rozsvícení obrazovky při přiblížení na bod? Většinou si na větší vzdálenost obrazovku vypnu,ale občas zapínám ohledně ověření směru. Díky.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Duplikáty bodů.
« on: April 09, 2019, 19:28:50 »
Ano ty dotazy se tam zobrazují,vždy jsem dával možnost přeskočit,bo by jsem si asi přepsal svoje poznámky a ignorovat jsem radši nedával,bo by v tom byl asi úplnej guláš. Nějaké další info asi nepůjde,bo jde o databázi s registrací. Zkouším si teď najít nějaký systém na  stahování dat a zatím se daří.

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Duplikáty bodů.
« on: April 08, 2019, 07:59:38 »
Tak jsem na to přišel,kde je asi zakopanej pes. Ona databáze odkud stahuji data má možnost si stáhnout body v různých modifikací. Takže jméno bodu sice zůstává,ale obsah a info o bodu už je rozdílný. 

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Duplikáty bodů.
« on: April 04, 2019, 11:40:51 »
Vůbec netuším,jak se to duplikuje,některé body mám i 4x. Jedná se o keše. Připadá mě to že když opět stahuji z databáze na webu,tak se to duplikuje i když dávám možnost "přeskočit".

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Duplikáty bodů.
« on: April 02, 2019, 18:18:54 »
Kontrolu duplicit mám zapnutou. GPX import načítám přímo ze Body/složky kam chci body uloložit. Načítám z databáze na webu kde se databáze stále rozšiřuje a aktualizuje. Při online to vypadá,že problém není.

Pages: [1] 2 3 4