Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - Patrac

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Foto k WPT
January 10, 2012, 08:45:08
Chtěl jsem se zeptat zda by nebylo možné přidávat foto k WPT nebo přímo ke keši, případně obojí. Přidám si nový WPT a chci si k němu přihodit foto. Musím zavřít locus vyfotit a doma pak donahrávat. Nedalo by se to udělat aby to ukládal do adresářů podle toho jak to je v addonu pro Geoget? tzn pokud addon tam mám aby to ukládal se stejnou strukturou? pak bych totiž jen složku attach překopíroval z SD do DB Geogetu a měl bych tam přílohy. Teda alespoň myslím. Jdu to otestovat :)
#2
ahoj. Tak jsem testoval Locus a mám pár postřehů. Koukám že volitelná průhlednost se tu už řešila ale jako dřívější uživatel WM- Geoscoutu bych ocenil přesun spočtených keší.
Oč Jde:
Geoscout uměl jednu super věc ve chvíli kdy jsems i třeba v Gsaku nebo Geogetu do mystery keše přidal final WPT tak mi geoscout jednak v seznamech ale i v ikonách na mapě "přebarvil" ikony na zeleno tzn Modrý otazník se stal zeleným a to stejné i u multi keší. Tak bylo na první pohled v mapě vidět že tu keš už mám spočtenou a zároveň přesunul keš z výchozích souřadnioc na souřadnice finální. Program Georg to má na androidu vyřešeno že po přidání Final WPT zobrazí v mapě zelený praporek. to je sice taky řešení nicméně není ideální. Mate to a přeplácává mapuz zmytečnýma bodama. Ideální je ten posun ikony keše na místo kde skutečně keš je a zároveň to přebarvení na zeleno aby bylo jasné že ji mám spočtenou. Byla by možnost něčeho podobného? Nebo jsem sám kdo by tohle využil?

druhá  spíš  kosmetická věc jsou vlastní ikonky keší. to že aj podkladní lísteček se zobáčkem který ukazuje přesné místo keše je super ale klidně bych ikonky i nějaký jednodušší jednobarevný. ty stínovaný sou sice pěkný ale nejsou na první pohled přehledné. Osobně bych skoro raději jednobarevnou ikonu s černýl olemováním ( konturou) například.

třetí věc je fieldnote. 3lo by nastavit aby se fieldnote předplňoval na základě předem nastaveného?? například pro statistiky by bylo ideál kdyby do doplnilo kolikátá je to nalezená keš a doplnilo to i čas nálezu tzn kliknu na našel jsem a abych tam měl předplněno: #1002, 10:25
je jasný že se třeba můžes tát že keš naleznu s někým a nemám GPSku tak je potřeba mít možnost manuálně nastavit počítadlo ( to umí třeba Georg)

čtvrtá věc. dá se aby po kliknutí na keš na obrazovce pokud má nějaké WPT aby se zobrazily na mapě? bez toho abch keš musel otevírat?

dalo by se nastavit aby doba skrytí ikon (lišt) v mapě byla volitelná??? zabíraj dost místa na mapě a tak trvalé zobrazení není ideální a 5 sec je zase dost málo když se s Locusem učíte.
Dikec Pátrač