Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Patrac

#1
Je možný to nějak trochu rozepsat z tý hlášky mi není jasný co přesně mám spustit.. Já osobně s mapama problém nemám ale kamarád kterému sjem mapy poskytl je nerozjede. Mi jedou bez problémů. D9ky za radu "pro lamy"
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy k bodum
January 10, 2012, 14:46:00
ty blááho to je mazec tomu říkám rychlost :)
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Foto k WPT
January 10, 2012, 08:51:06
Ano funguje to tak. Ukládá se to do složky Attach /složky podle posledního znaku GC kodu tzn například GC3A7CA se ukládá do: Attach /A / GC3A7CA
a pokud si složku takto vytvořím po znovuotevření Geogetu se mi u Keše zobrazí že keš má přiloženy soubory a po otevření vidím dané věci.
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Foto k WPT
January 10, 2012, 08:45:08
Chtěl jsem se zeptat zda by nebylo možné přidávat foto k WPT nebo přímo ke keši, případně obojí. Přidám si nový WPT a chci si k němu přihodit foto. Musím zavřít locus vyfotit a doma pak donahrávat. Nedalo by se to udělat aby to ukládal do adresářů podle toho jak to je v addonu pro Geoget? tzn pokud addon tam mám aby to ukládal se stejnou strukturou? pak bych totiž jen složku attach překopíroval z SD do DB Geogetu a měl bych tam přílohy. Teda alespoň myslím. Jdu to otestovat :)
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy k bodum
January 10, 2012, 08:39:34
no já bych spíš užil možnost editace WPT přímo z mapy. Když chci přidat nový WPT musím otevřít keš přidat to je jasné. ale když už tam WPT jsou a jsou zobrazeny i v mapě bylo by super na ně kliknout a dopsat si k nim poznámku :) a nemuset kvůli tomu otevírat keš, pak WPT a pak to teprve editovat .
#6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Problém s BT GPS
January 10, 2012, 08:37:11
měl jsem podobný problém HTC DESIRE HD + Nokia LD3W a vyřešil to program pro BT spojení BT GPS provider. Zapnu BT, pak tenhle program a pak locus a jede to. Dost mi to padalo při zhasnutí Locusu. Zkus třeba ti to pomůže .
#7
no já bych si dovolil reagovat asi takto:
1) vůbec mu práci nezávidím když viodím jak ho kolikrát otravuju já kvůli dodělkům do Locusu. ( ale zatím skoro vše vždy dodělal pokud jen trochu uznal že to mýá smysl pro víc lidí než pro mne)
2) přiznám se že sám si občas něco i třeba sosnu  především kvůli otestování, ale konkrétně tuto apku mám placenou mám pro ni placené i nádstavby a rád bych klidně na vývoj aplikace i přispěl jinak právě kvůli výše uvedenému.
3) bez komentáře :)
#8
děkujuuuu obě funkce ( asociaci s GPX i stahování map okolo Poi bodů, keší taktéž) oboje je super  :)  ;)
#9
ještě další postřeh. Není možné udělat volbu stažení mapy pro keš? tzn když si vygeneruju keše po cestě plus třeba nějaký se zajížďkama mimo trasu a nechci sosat zbytečně kvantum map. Nešlo by nějak udělat aby se stáhly jen čtverce okolo keše například aby keš byla uprostřed čtverce 200/200m? a v okolí ať ot je klidně čisté?? něco jako podle POI co už je ale s tím že by to bralo opravdu jen to okolí uvedený kešky? ;)
#10
Ikony nalezených keší nepopužívám. Defakto mne keš přestane " zajímat" po nalezení tzn že to tak mám i v importu dat. Jakmile naimportuju čerstvá data z GeoGetu tak přemazávám stará. A nová importuju vždy bez nalezených :).
Ikony jsou o 200% lepší to je bez debat. Víc než ta červená tečka u spočtených by se mi líbila stejná ikonka jen se zeleným provedením. Tzn ne modrý ale zelený otazník a ne žluté krabky u multi ale dvě zelené ( to je ale spíš otázka vkusu)

Ad jiná věc a jiný postřeh. když jsem v terénu a pípne nová keš stahuju si GPX přímo z  Gmailu. Jenže ouha nejde mi načíst do Locusu. Nabízí mi to pouze jiný program (Georg) k zobrazení a ten jsem defakto přestal používat. Nebylo by možný nějak nastavit aby se Locus automaticky asocioval s příponou GPX ??? TZN když v mailu kliknu na náhled souboru aby se otevřel Locus a nabídlo to import to skupiny bodů?
díky
#11
tak o pár keší dál o pár poznatků s Locusem taky.
Ocěňuju maximálně to posunutí WPT a taky ten fieldnotes oboje je z mého pohledu super.
narazil jsem ale na pár dalších drobností které by se možná daly dodělat nebo prostě alespoň já bych to ocenil.
Jednak bych ocenil trošku jiný vzhled ikon nebo nějaký volitelný balíky který by se daly někde nějak natahat. Ikonky sou vizuálně pěkné ale jsou už hodně nepřehledné stínované pozadí, vlastní znak keše a k tomu ještě třeba otazník a ještě klíček pokud je spočtená.. klidně bych  jednodušší.
pak nevím jestli jste se s tím někdo setkal ale mě by se šikal volba stahování map podle GPS bodů. tzn myšleno tak. Natáhnu si body podél cesty třeba z Brna do chorvatska a nechci tahat mapu podél trasy bylo by to zbytečně moc dat které nepotřebuju. tzn stačilo by mi kdby to umělo stáhnout čtvereček map třeba jen 200/200m okolo keše.
připomínám možnost volitelnosti WPT tzn možnost toho zobrazení ale to už se tu probíralo výše :)
#12
v Georgu to bylo nějak řešeno jako správá WPT a po dtím zaškrtávací políčko co che násleně zobrazovat. já to teda měl vše vypnutý. osobně jsem dokonce ani neimportoval z geogetu do Georgu parkovací body. bylo jich moc a bylo to nepřehledné. Defakto jsem využíval jen funkci kliknout na keš v mapě a aby se mi zobrazily WPT ( stage) od té keše. toť vše.
#13
Quote from: "scinkk"ja si teda osobne ty vypocitany ukladam rovnou do Locusu, do extra kategorie odlisene ikonkou s cervenou krabkou. Pokud Locus je primarne v ramci GC urcen pro import PQ souboru, tak kdybych ty finalky mel ve stejny kategorii tak bys zas musel resit aby se mi neprepsaly, i kdyz je fakt ze ted uz by to asi nemel byt problem pac jsou kontroly na prepis, ale i tak to mam radsi zvlast, sem tam si to zalohuju exportem a tak :) Pri lovu si zapnu kategorii PQ a tech vypocitanych. Ale i tak ty waypointy cekaji na prepracovani. Ze? :)

no já to tak dělal u Geoscoutu pak mi odešla karta a bylo vymalováno . Podobně mi takhle zachropalo cosi na PC a přišel jsem o data v Geogetu. Tak to teď mám řešeno tak že v Geogetu si to počítám a ukládám po zavření Geogetu se mi to natáhne na Dropbox a tam sr mi to uloží ( web) a když žena zapne satickej PC tak se mi to přetáhne do něj :) v locusu nemůžu ke keším přikládat soubory popisy a tak potažmo ani nechci.. Proto by se mi to šiklo. mmj Geoscout to měl jako volitelne (use final wpt as...) což by řešilo to i tady. Kdo chce ať si zapne kdo nechce ať nechá. :) zn ideál
#14
no teď přibylo možnost nastavení časové prodlevy tzn je tam defaultně nastaveno 5 sec ale dle chuti to jde nastavit víc míň já mám 10 sec a spodní panel třeba neskrývám. :) super skoro lepší než průhlednost díkec
#15
ahoj. Tak jsem testoval Locus a mám pár postřehů. Koukám že volitelná průhlednost se tu už řešila ale jako dřívější uživatel WM- Geoscoutu bych ocenil přesun spočtených keší.
Oč Jde:
Geoscout uměl jednu super věc ve chvíli kdy jsems i třeba v Gsaku nebo Geogetu do mystery keše přidal final WPT tak mi geoscout jednak v seznamech ale i v ikonách na mapě "přebarvil" ikony na zeleno tzn Modrý otazník se stal zeleným a to stejné i u multi keší. Tak bylo na první pohled v mapě vidět že tu keš už mám spočtenou a zároveň přesunul keš z výchozích souřadnioc na souřadnice finální. Program Georg to má na androidu vyřešeno že po přidání Final WPT zobrazí v mapě zelený praporek. to je sice taky řešení nicméně není ideální. Mate to a přeplácává mapuz zmytečnýma bodama. Ideální je ten posun ikony keše na místo kde skutečně keš je a zároveň to přebarvení na zeleno aby bylo jasné že ji mám spočtenou. Byla by možnost něčeho podobného? Nebo jsem sám kdo by tohle využil?

druhá  spíš  kosmetická věc jsou vlastní ikonky keší. to že aj podkladní lísteček se zobáčkem který ukazuje přesné místo keše je super ale klidně bych ikonky i nějaký jednodušší jednobarevný. ty stínovaný sou sice pěkný ale nejsou na první pohled přehledné. Osobně bych skoro raději jednobarevnou ikonu s černýl olemováním ( konturou) například.

třetí věc je fieldnote. 3lo by nastavit aby se fieldnote předplňoval na základě předem nastaveného?? například pro statistiky by bylo ideál kdyby do doplnilo kolikátá je to nalezená keš a doplnilo to i čas nálezu tzn kliknu na našel jsem a abych tam měl předplněno: #1002, 10:25
je jasný že se třeba můžes tát že keš naleznu s někým a nemám GPSku tak je potřeba mít možnost manuálně nastavit počítadlo ( to umí třeba Georg)

čtvrtá věc. dá se aby po kliknutí na keš na obrazovce pokud má nějaké WPT aby se zobrazily na mapě? bez toho abch keš musel otevírat?

dalo by se nastavit aby doba skrytí ikon (lišt) v mapě byla volitelná??? zabíraj dost místa na mapě a tak trvalé zobrazení není ideální a 5 sec je zase dost málo když se s Locusem učíte.
Dikec Pátrač