Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - dk_line

#1
Locus Pro používám především pro hlasové navigování při běhu nebo cyklistice po předem mnou definovaných nebo importovaných trasách v neznámém terénu. Přibližně do verze 3.3.0 vše fungovalo naprosto perfektně. Jednoduše jsem si v turistických mapách naklikal trasu, kterou chci běžet případně jsem již importoval nějakou hotovou, zadal jsem Navigovat, nastavil počet příkazů na Hodně a jednoduše jsem vyrazil. Navigace mě krásně hlasově naváděla po zvolené (předem definované nebo importované) trase, kdy mě upozorňovala kdy a kde včas odbočit na lesní pěšině atd. Při seběhnutí z trasy mě naopak upozornila na vzdálenost a směr kudy se na zvolenou trasu nejblíže vrátit. Vše fungovalo podle mých představ a neměl jsem s tím žádné problémy.

Bohužel poslední dobou je pro výše popsaný účel naprosto nepoužitelná. Pokaždé ji raději vypnu, protože žvaní bláboly nebo naopak mlčí, pokaždé teď bloudím a běh si vůbec neužívám, protože neustále řeším po jakých čertech mě teď žene. Možná mám něco jen špatně nastaveno, ale posledních pár běhů ať si s nastavením hraji sebevíc, nejsem schopen se byť jen přiblížit tíženého výsledku. Navigování odmítá navádět po zvolené trase a snaží se mě dostat rovnou do cíle podle jakési její vypočtené trasy (přepočet trasy jsem již raději vypnul ikdyž jsem ho před aktualizací měl zatrhnutý). I když běžím přímo (kopíruji) po mnou definované trase, stále mě  Locus upozorňuje, že jsem mimo trasu a snaží se mě hnát někam na nesmyslně vzdálený bod nebo úplně jinudy než chci já. Zkoušel jsem místo navigování spustit třeba Navádění, ale tam Locus zase mlčí, v nastavení Navádění není možno zvolit Hlas. Pípnutí mi nevyhovuje a běhat jen podle obrazovky taky komfortu nepřidá.

Prosím o vysvětlení jak Locus nastavit, abych jej mohl využívat pro hlasové navigování po zvolené trase jako dřív, případně zda by nebylo možné k tomuto účelu přidat třeba funkci či tlačítko "Naviguj jen po definované trase", kterou bych vybral z uložených tras (importuji je většinou v gpx nebo klm formátu) a Locus by mě hlasově upozorňoval jako doposud o změnách směru trasy, tak abych ji mohl celou kopírovat, a při seběhnutí mě naváděl zpět na ní k jejímu nejbližšímu bodu a né do cílé nebo někam do tramtárie jako po posledních aktualizacích.

Jak jsem psal, třeba jsem jen trotl a dělám něco blbě nebo po posledních změnách Locusu se je třeba k tomuto účelu "proklikat" nějak jinak. Možná tam máte teď i chybu. moc prosím o ověření a případné odstranění nebo návod jak na to.

předem díky, s Locusem jsem byl vždy spokojený a byl to pro mě spolehlivý společník při mých cestách-necestách kdekoliv v lese, na horách...