Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Condor

#241
Automaticky posun mapy sa aktivuje na základnej obrazovke mapy v spodnej liste prvé tlačidlo z lava. Ikona "terč" označená kliknutím na modro. Po manuálnom posune mapy alebo nejakej činnosti ju treba znova zvoliť.
Hneď vedla druhé z lava je otáčanie mapy prípadne v pro aj posun stredu dole alebo zobrazenie pohladu podla preferencií v nastaveni.
#242
Doplnenie:
Napadlo ma ešte...
Pozrel som velkost zložky geocaching a má cez 250 MB takže predpokladám že tie obrázky a možno aj tie z minulého roku sú všetky uložené fyzicky na karte.

Len locus ich nevie nájsť zobraziť alebo sa nejakou chybou alebo nastavenim snaží ich sťahovať znova na zobrazenie online.
#243
Zdravím,
Po čase som sa dosta k GC Offlinizeru a skúsil uložiť keše pre offline použitie. Ako som už písal skor v inom vlakne že ma táto funkcia nechala v štychu minulý rok v zahraničí.

Dnes som skúsil stiahnuť a uložiť 200 keš. Dal som aktualizovať a stiahnuť logy a následne použil funkciu GC offnizer. Locus pracoval, postupne prešiel keše, vypisoval stiahnuté, chýba 0, percenta.... Po ukončení vypísal hotovo. Pozrel som zopár keš a všetko sa zdalo OK. Obrázky v listíngoch aj v záložke "obrázky" sú.
Zvolil som locus do offline modu a znova šiel pozrieť obrázky. Pri predchádzaní listingov som si všimol že mobil ťahá data! Ako to je možné pri mode offline!? CHYBA!

Takže som skúsil off dátove pripojenie a znova skúsil pozrieť listing a obrázky.


V zopár keš obrázky zostali asi tak 10 rozne náhodné keš.

V ďalších čo som prešiel asi 20 už v listíngoch len zemegule www s otáznikom, v logoch sem tam zostal maličky náhľad no po kliknutí už prázdne okno!

Ako má ta funkcia pracovať a čo uložiť? Píše sa v nej že uloženie obrázkov!

Skúsil som pozrieť do adresáru Locus, data, geocaching no štruktúra ide ďalej písmená a čísla a nepochopil som systém riadenia tak som len sem tam našiel nejaku keš v adresár s GC Číslom. Vacsinou len jedna najviac dve v jednom adresáry napríklad locus, data, geocaching, R, 4, (srozne písmená a čísla) a tam GCxxxxx a uložené obrázky.

GC Offinizer NEFUNGUJE!  Alebo?

Ďakujem za odpoveď prípadne skúsenosti niekoho kto tu funkciu používa v offline režime bez dátoveho pripojenia.
#244
Zdravim :-)
Pridavanie a odoslanie foto priamo z locusu je super moznost no ma to jedno ale.... preco to nepouzivam alebo len nudzovo.

Staranka geocaching automaticky zmensuje foto na uz aj tak dost male rozmery 640 px × 480 px (v dnesnej dobe r. 2015 to uz je male aj na mobil) ale je to proste tak. Zachova Exif / meta data.

Otazka:
Preco locus zmensi foto na este mensie rozmery (to uz je ako postova znamka  :D) na rozmer 408 px × 306 px (preco prave 408x306? 400x300 by som snad pochopil) a zmaze Exif / meta data?

Je na to nejaky dovod preco to tak je? Snad nie uspora dat alebo nejaky iny dovod?

Navrh a prosba (ak to je mozne):

Zmenit nastavenie locusu tak aby ak uz zmensuje tak nech vyuzije max rozmer povoleny GC a to 640 px × 480 px a zachova Exif data.

Dakujem za odpoved a pripadnu zmenu.
#245
Keď už je reč o navigaci tak sa pridám ;-)
Po zvládnutí a pochopení ako pracuje locus pri počítaním trasy som sa ku naučil velmi rýchlo pripraviť doma v teple domova vo volnych chvíľach. Pri pohybe doma (sk a online) to skor používam len na odhad trasy vzdialenosti a tak. Kedykoľvek v teréne si to môžem nechať prerátať.
Úplnu podrobnú offline trasu pripravujem pre offline použitie na cesty do zahraničia.
Nepochopil som o čom píšete to compute route a tlačidlo 5? Oni tie tlačidla v locuse sú nejako očíslované? Ale to nie je podstatné.
Neviem či popisujete rovnaký sposob aký používam ja takže popíšem moj sposob prípravy trasy a prácu s parametrami navigácie.

Mám na mape body cez ktoré chcem prechádzať autom aj tie ku ktorím sa dostanem len pešo. V mojom prípade sa jedná vacsinou o súradnice keš, prípadne čerpacie stanice, hotel, obchod. Ďalšie požiadavky na trasu napríklad že SK chcem ísť rýchlo aj po diaľnici, Maďarsko bez dialnic a najkratšou cestou.

Príprava navigačnej trasy:

Zvolim režim prídavania bodov a meranie a pridám bod na štart, kliknutím na navigovať dole na liste "zapnem" navigovanie a v nastavenií zvolim podmienky, rýchla, krátka, diaľnice áno/nie atď a pridávam body na bodoch na trase. Po každom pridaní bodu locus hneď ráta trasu-navigačné inštrukcie. Pri tomto pridávaní kedykoľvek kliknutím na navigovať off a znova on a znením parametre na pešo, rýchlo, platené, dialnice.... Nastavim to ako chcem ďalej pokračovať na trase a týmto sposobom menín parametre a pokračujem po bodoch až do cieľa. Na konci zelené OK a uložim si trasu po cestách, chodníkoch aj s navigovaním pre použitia offmine.

Pri jazde kedykoľvek ukončim navigaciu a znova ju spustim kliknutím na trasu a navigovať. Chytí sa k najbližšiemu bodu a ďalej naviguje. Ak sa nachádzam na úseku trasy kde je trasa oboma smermi (onejaká zachádzka) tak malú chvilu locus nevie kam ma má poslať no po pohybe začne navigovať v smere pohybu takže pokračuje správne.
Snáď som to popísal zrozumiteľne a snáď to aj niekomu pomoze ako na to ;-)

A teraz moja otázka k editovaniu takto uloženej trasy a navigacie: Dajú sa presúvať body aj meniť trasa alebo vymazať bod alebo pridaťvto je OK no neviem donútiť locus aby pri takejto zmene znova vyrátal trasu a navigaciu cez ten premiestneny bod alebo pridaný. Tam už potiahne už len rovné vzdialenosti od najbližších bodov. Takže editovať navigačnú trasu neviem.
Dá sa to nejako? Alebo taká možnosť v locuse nie je?

Predstavujem si to takto:

Mám na uloženej trase body A, B, C, D.... rozhodnem sa presunúť bod C niekam inde. Locus by vymazal trasu od bodu B k bodu D a znova ju vypočítal cez bod C. To isté by sa malo logicky udiať pri vložení nového bodu alebo pri presunutí toho stredného ktorý automaticky locus vkladá medzi dva zadané.

Bolo by možné niečo také?

Prípadne ak to je už možné aj teraz, napísať ako editovať uloženú navigovanú trasu?

Ďakujem :-)
#246
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
April 02, 2015, 20:48:14
Tu uz sme O.T. no este odpoviem.
Od leta som tu funkciu prestal pouzivat. Skusim nieco GC-offnut a poziem do kedy to vydrzi alebo pri akej cinnosti tie data "zmaze"
Ziadne psie kusy sa v tom case nediali len, trasa, naviguj, navadzaj, hint, detail kes, ofline log, vsetko v ofline mode.
Na SD by som to ani velmi nie... vsetko ine ide OK a neprisiel som ani o kB dat samovolne.
budem referovat v prislusnom vlakne. Mna sameho to mrzi a stve ze sa to stalo a 2x obden to iste. Doma (SK a pristup na net) to ani neriesim lebo fungujem online. No v Transilvanii 2400m/nm kde aj signal GSM bol len len tazko...

Vdaka za reakcie aj za aspon zamyslenie nad tou zmenou finalu ;-)
#247
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
April 02, 2015, 20:18:38
Menion: je na to vela vela praktickych dovov....
-presun kes na GC na skutocnu poziciu
-zaloha vypocitanych suradnic
-znova nacitanie kes do locusu s finalnimi suradnicami (samozrejme aj s WP-povodne umiestnenie)
-poriadok na mape GS potrebny pri zakladani novych kes najma v mestach kde to je plne a zalezi na kazdom metri a skutocnom umiestneni kes
-strata dat v locuse, pripadne celeho zariadenia v terene, zahranici, da sa pozriet cez nieco ine na web a zistit kde to ta kes je a kam ist.
-piklad od dvzd nadomnou
A dalo by sa pokracovat.... ;-) S pribudajucimi rokmi, kes, vymenami zariadeni umerne stupa aj pocet dovodov ;-)

P.S. locus ma nechal pekne v stichu minule leto ked som naplanoval 3000 km trasu do zahranicia, stiahol kese, foto hinty, pouzil offinizer ci ako sa vola ta funkcia, vsetko skontroloval ci to tam je a rano na ceste za Madarskou hranicou zistil ze v locuse nemam ani jeden foto hint. Noc v Rumunsku na hotely vsetko znova, kontrola off, on locus 3x vsetko tam tak v klude spat a rano na ceste zistenie ze zas ziadne foto. Do dnes som neprisiel na to preco sa to deje a na tuto funkciu a ulozenie foto v locuse sa uz nespolieham. Po trase som dal zopar DNF kde sa bez foto hintu nedalo najs. Niektore chutovky fakt mrzia a o to viac ked vecer v hotely o 500 km dalej si clovek pozrie kde bola kes. Co uz aj to patri k tejto hre...
(konecne som si vylial dusu)
#248
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
April 02, 2015, 09:40:58
Vďaka za reakciu. Dá sa žiť aj bez toho a robiť túto činnosť pri každej jednej multi a mystery dvakrát tu aj tam ručne.
Neviem no v mojom okolí si každý kešer zapisuje a mení súradnice na tie správne. Veď o to ide pri multi, mystery a ďalších nie tradičných keš. Alebo len mňa nebaví to za každým robiť na dva krát? Aj to je možné :-D
Čas ukáže... A možno.... :-)
#249
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
April 02, 2015, 07:21:57
Zdravím,
Ako hladam tak hladam no nemozem sa dopracovať k funkcii zmeny súradnic aj na webe geocaching.com
Mám na mysli zmenu finalných súradnic napríklad po vypočítani multi alebo mystery keš. V locuse samozrejme túto zmenu mozem urobiť no tá sa nezapíše a nezmení súradnice keš na webe. Ak túto možnosť locus má prosím o navedenie kde to nájdem. Nechce sa mi veriť že to to locus nemá.

V prípade že to nemá myslím že túto funkciu by viacero ludi ocenilo. Používam fakt výborný locus a kvoli tomu musím skočiť do inej aplikácie zmeniť súradnice, vrátiť sa do locusu a dať aktualizovať keš.

Túto zmenu riešim buď priamo na webe alebo častejšie na to používam c:geo kde je aj výber pri zmene či len v aplikácii, alebo aj na webe.

#250
Chinin:
Mne to prestáva fungovať pravidelne :-(
Pomáha v senzory označiť a znova odznačiť automatickú zmenu a potom to ide. Po nejakej dobe a novom spustení locusu  to znova urobí to isté takže opakovať postup.
#251
Takže v senzory bolo schované to nastavenie rýchlosti kedysi. HW kompas nemám a túto možnosť mám sivú čiže zmeny nemôžem robiť. GPS je snáď jasne že mám a aj že sa pohybujem no vďaka za pripomenutie jeden nikdy nevie ;-)
Na znova zfunkčnenie otáčania mapy som musel po aktualizácii ešte zrušiť volbu automatická zmena a už to funguje OK.
Dik :-)
#252
Auto zoom funguje uspokojivo. Dik za odpoved.

No zistil som ze nefunguje otáčanie mapy. Ani zobrazenie pohladu.

Apropo to nefunguje len mne alebo tuto výbornú funkciu nikto nepoužíva že to ešte nikto nepísal?
#253
Zdravím,
Chcel som pozrieť avizované zmeny pri auto zoom...
Nastavenie, Mapa rozšírené, Povoliť auto zoom a tam v popise že na základe nižšie uvedených atď.
No žiadna ďalšia možnosť  tam nie je. Funguje len fajka áno/nie. Nižšie sa ísť nedá a ani ďalšie nastavenia na tomto mieste nie sú.

V starších verziách bolo tuším tu niekde to nastavovanie rýchlosti a mierky mapy.
Alebo to bolo niekde inde tak nelogicky umiestnené lebo som to tuším musel nájsť niekde inde.
Teraz to nemozem nájsť nikde.
Zle hladam alebo tie nastavenia chýbajú?
#254
Nastavenie zalogovat off line. Zapisem log a ulozi ho. Vyberiem volbu zalogovat online a vyberiem ten ulozeny log. Nacitam pripadne TB, editujem... a potvrdim odoslanie. Log sa odosle vypise OK a.... A v predoslej verzii ten ulozeny log za sebou Locus vymazal. Teraz zostane ulozeny oznaceny cervene ako neodoslany.
#255
Nechcem zakladat nove vlakno.
Najnovsia aktualizacia a zmeny sposobili ze priamo z Locusu sice prejde log no FN zostane ulozeny (ano nevybaveny).
Dalsi problem je ze nova verzia ma problem zalogovat TB. Nacita zoznam korektne no pri odoslani uz skacu len cervene okna ze problem s predmetom...