Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - Condor

#1
@Menion
(Sorry to all the slovak language)
Rýchle zhrnutie Locusu v plnom nasadení na ceste 2000 km 40 keš
Celkovo oproti starším verziám pomalé.
Kombinácia navigácia a aktívna mapa seká - obtiažne použitie.
Kombinácia navigácia, aktívna mapa, live tracking a POI upozornenie - totálny lag - nepoužiteľné!
Pri 100 km/hod nestihne G4L načítať keš aby mohlo POI na 500m oznámiť keš. Mobil v druhom aute Xiaomi Redmi note 4 len navigácia ktorá nechala v štychu každú 5 križovatku locus zamrzol.
Dnes náhodou pri písaní odpovedí na Earth keš som zistil že Locus neodoslal fotografie preložené k logu! Žiadne upozornenie alebo oznam o chybe! Zle zle! Musím prejsť 40 keš ručne cez web a skontrolovať fotografie kde prešli a kde nie.
Hromadné posielanie cez FNM v momentálnej podobe nepoužiteľný.
Niekoľko krát chyba pri načítani predmetov nejaká chyba failure 1. Nedá sa pokračovať znova opakovať stiahnutie. Nutné opustiť log, Znova edit, znova log online a pokus načítať premeny znova. Opakovať tento postup až kým nie je úspešne načítanie.
Niekoľko krát strata zapamätať označenie len dátum! Nutná kontrola pred každým odoslanim logu! Totálna otrava a aj tak som dva krát zabudol! Výsledok nezmyselné poradie keš v danom dni na stránke GC. Prechodené poradie štátov! Nemožná oprava. Jedine zmazať všetky logy nasledujúce po chybe a poslať všetky znova.
To sú zatiaľ naj problémy s reálneho nasadenia. Menšie detaily a závady potom po dovolenke.
Locus je z roka na rok nejaký... nespoľahlivejši.

Ešte som zabudol....
Toto nás strašilo cestou. Screen.


#2
Hello people,
Google's location service has stopped working. (GPS is OK).
Network and WiFi location service.
I've been staring for google for two days ... nothing.
Things like reinstal google play, google services, google maps, cache and data removal, restart, softreset, check localization permission ...
None of that helped.
I do not want Hardreset yet.

I'll be grateful for any other tip or help.

(HTC One M9, Android 7.0)


Zdravím ľudia,
Prestala mi fungovať služba určovania polohy google podla siete. (GPS je OK).
Servis polohy zo siete a WiFi.
Dva dni hladam na google... nič.
Veci ako reinstal google play, google služby, mapy google, Odstranenie cache a data, restart, softreset, kontrola povolení lokalizacie...
Nič z toho nepomohlo.
Hardreset zatiaľ nechcem.

Budem vďačný za akykoľvek ďalši tip alebo pomoc.

(HTC One M9, Android 7.0)
#3
Zdravim,
Vedel by niekto a bol ochotny prekonvertovat tieto body do GPX aj s udajmi k nim a pripadne aj ikony by bolo super.
Ja som to skusal ale nemam s tym skusenosti a nepodarilo sa mi to.

Zdroj KML suboru:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1vDDtugQJQyJVSw5ixAQ4TIp5iRk&ll=49.0136149033937%2C19.583892612380964&z=7

Vopred dakujeme ;-)
SK komunita Locusu  :)
#4
Po odpovedi vo vlákne Broutra že toto je záležitosť Locusu kopírujem do samostatného vlákna.

Po posledných aktualizáciách Locusu a tuším jednej Broutru sa začala navigácia respektíve jej grafická interpretácia správať ináč ako doteraz. Pokladal som to za chybu no po ďalších aktualizáciach táto chyba (alebo nová vlastnosť) stále pretrváva.

Ide o to že doteraz pri výpočte trasy navigácie bola vypočítaná dostupná trasa vyznačená hrubou fialovou čiarou do miesta pokiaľ mal Brouter data k trase a ak sa cieľový bod nachádzal napríklad mimo cestu alebo na ceste kde už Brouter mená data tak trasa bola hrubá fialová do miesta kde konci cesta alebo kde skončili dostupné navigačné dáta. Ďalej k cielu už smerovala najbližšia priama tenká navádzacia čiara. Bolo jasné že od tohoto miesta už buď cesta ďalej nevedie alebo už niet dát o ceste.

V praxi to znamenalo napríklad autom že dám navigovať na cieľ a je jasné že po hrubej je známa trasa čiže dostupná autom a od bodu kde už je len tenká rovná čiara nasleduje čokoľvek neznáme. Možno cesta, pole, les hocičo.

Momentálny stav je taký že dám navigovať autom na cieľ-bod mimo cesty niekde a mám krásnu hrubú navigačnu čiaru-trasu až do cieľa. Ako keby tam viedla cesta pre auta. Takže sa to javí že autom sa dá dostať až do cieľa.
Pri podobnom preskúmaní a veľkom zväčšení mapy sa trasa plynulo odpojí-zíde z cesty a smeruje plynulo na cieľový bod. Nie kolmo od cesty najkratšia priama čiara ako kedysi.
Podľa nejakého algoritmu sa rozhodne a zvolí súbežne s cestou nejakú trasu cez pole, les k cieľu.

Momentálne sa to aj ťažko zisťuje že od ktorého miesta sa tak udialo lebo pokračuje ďalej hrubá navigačná čiara.

Tak to má fakt po novom fungovať? Predpokladám že nie. Prípadne prosím o opravu na predošlý stav kde bolo jasne identifikovateľné čo je vypočítaná dostupná trasa po zvolenej ceste alebo chodníku a čo je už len navádzacia čiara smerujúca k cieľu - spojnica medzi posledným najbližším vypočítaným bodom trasy  a cieľovým bodom.

Apropo to nikomu nevadi táto zmena alebo chyba?

Ďakujem za vyjadrenie a prípadnú nápravu.

Na ukážke po starom by hrubá navigačná čiara končila v tom "V" najbližšie dostupné miesto k cieľu a od tohoto miesta by pokračovala tenká navadzacia čiara k cieľu.
Po novom to vyzerá viď screen.

#5
Asi pred rokom som nemohol odoslať oznámenie do eventu cez Locus no bral som to ako momentálny nejaký výpadok.
Včera som znova potreboval odoslať oznámenie (Announcement) a znova ta istá chyba.
Dnes test len za týmto účelom overenia neprešiel tiež.
Internet, 4G, Wi-Fi, prihlásenie, ostatné logy atd. Všetko OK.
#6
Pre boha to čo je?
Všetky cesty vo vector mapach v téme cesta sú ORANŽOVÉ A ŽLTÉ bez rozdielu. Diaľnice, 1. Trieda, 2 trieda všetko rovnaká farba. Nižšie triedy ciest minimálne nejaká žlto-oranžová farba. Totálne neprehľadné a na slnku oranžová farba na displeji nič moc viditeľnosť.
Nejaké ďalšie zmeny farieb v podklade a polovica objektov, textov, podkladov preč. Ani neviem čo všetko tam už nevidím po tejto zmene. V podstate biely podklad a spleť oranžových ciest bez rozlíšenia triedy - priority.
Mapu som ani nepoznal že to je tá v ktorej pracujem s prehľadom 2 roky.

Momentálne som zmeteny z tejto zmeny a len dúfam že toto je chyba a nie novinka.
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / K verzii 3.15.x
January 27, 2016, 20:56:59
Otázka k časovým zonam pri logu. Osobné som tieto zóny používal pri cestách do zahraničia kvôli zachovaniu poradia nálezov a s tým spojené ďalšie veci.
Tejto zmeny sa obávam a potrebujem vedieť aký čas a v akej zóne teraz bude Locus odosielať na geocaching.com
Aktuálne časové pásmo podľa systému? Uloží tento čas a zónu do offline logu? Alebo použije aktuálne časové pásmo až pri odoslaní logu čo už môže byť iná zóna.
#8
Zdravím,
Po poslednej aktualizácii alebo len dnes neviem. Nefunguje výpočet trasy cez MapQuest.
Nejaký problém alebo výpadok služby alebo chýba aplikácie alebo?

Vopred dik za odpoveď.
#9
Zdravím, znova v teréne v zahraničí a....
K veci:
Po uložení off line logu ktorý je trocha dlhší ako na zozobrazenie na jeden displej sa nedá dostať do menu vyskakovacie okno zalogovať online, edit, vymazať tuším tam je a ešte niečo asi.
Po kliknutí na text logu vyskočí len kus menu hore jeden riadok s prvou položkou zalogovať online a nič viac!
Núdzovo sa dá dostať do editu cez addon field note no tam sa dá zmeniť len text. K času, časovému pásmu sa dostať nedá.
#10
Zdravím,
Po čase som sa dosta k GC Offlinizeru a skúsil uložiť keše pre offline použitie. Ako som už písal skor v inom vlakne že ma táto funkcia nechala v štychu minulý rok v zahraničí.

Dnes som skúsil stiahnuť a uložiť 200 keš. Dal som aktualizovať a stiahnuť logy a následne použil funkciu GC offnizer. Locus pracoval, postupne prešiel keše, vypisoval stiahnuté, chýba 0, percenta.... Po ukončení vypísal hotovo. Pozrel som zopár keš a všetko sa zdalo OK. Obrázky v listíngoch aj v záložke "obrázky" sú.
Zvolil som locus do offline modu a znova šiel pozrieť obrázky. Pri predchádzaní listingov som si všimol že mobil ťahá data! Ako to je možné pri mode offline!? CHYBA!

Takže som skúsil off dátove pripojenie a znova skúsil pozrieť listing a obrázky.


V zopár keš obrázky zostali asi tak 10 rozne náhodné keš.

V ďalších čo som prešiel asi 20 už v listíngoch len zemegule www s otáznikom, v logoch sem tam zostal maličky náhľad no po kliknutí už prázdne okno!

Ako má ta funkcia pracovať a čo uložiť? Píše sa v nej že uloženie obrázkov!

Skúsil som pozrieť do adresáru Locus, data, geocaching no štruktúra ide ďalej písmená a čísla a nepochopil som systém riadenia tak som len sem tam našiel nejaku keš v adresár s GC Číslom. Vacsinou len jedna najviac dve v jednom adresáry napríklad locus, data, geocaching, R, 4, (srozne písmená a čísla) a tam GCxxxxx a uložené obrázky.

GC Offinizer NEFUNGUJE!  Alebo?

Ďakujem za odpoveď prípadne skúsenosti niekoho kto tu funkciu používa v offline režime bez dátoveho pripojenia.