Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - milh

#16
Confirmed. Locus crashes using POI.
#17
Ja myslím že najjednoduchšie bude všetky Shocart mapy uložiť do spoločného adresára (napr. /Locus/maps/Shockart/ )a je vystarané. Locus ich zobrazí jednu vedľa druhej.
#18
Free chat / Rarity na mapách
September 30, 2014, 16:45:55
Podobne ako na poštových známkach aj na mapách sa občas podarí "vyrobiť raritu".
Napriklad Slovenská agentúra životného prostredia na WMS mape Chránených území SR asi zabudla prepísať šablonu ˇCeskej pošty. V Locuse to potom môže vypadať takto  :)


link na metaúdaje WMS mapy: http://globus.sazp.sk/catalog-client/Start.do;jsessionid=9ADD4100442B025318C1788FA400C2BF
#19
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Update WMS Maps List
September 25, 2014, 10:19:10
Jednoducho - paráda! Diky.
#20
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Update WMS Maps List
September 25, 2014, 08:53:16
Ano, vidím, je to paráda ked sa tak komfortne (tlačítkom z Lokusu) daju pridať WMS mapy. To oprávnenie mi môžeš zvýšiť - nick "milh". A niečo k tomu načítavaniu z Geoportálu nepovieš? Na Geoportáli je dosť zaujímavých máp.
#21
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Update WMS Maps List
September 24, 2014, 22:07:20
Ako som skúšal WMS mapy zistil som, že WMS Map list v Knowledge base je neaktuálny. Dovolil som si upraviť a doplniť niektoré WMS služby pre Slovensko. Tu je súbor s odkazmi, len to nakopírovať do Locus-Knowledge base: http://uloz.to/xGY4KkYX/slovakia-wms-txt

Jediný problém, že linky z Geoportalu nefungujú celkom korektne. Všetko sa načíta do Locusu, ale na mape sa nezobrazujú data. Po stlačeni tlačitka v ľavom hornom rohu mapy sa zobrazí hláška: "Mandatory parameter "i" missing." Nevie niekto, kde môže byť chyba?


#22
Ahoj Axel,

Quote from: Axel on September 24, 2014, 14:01:39
...k online mape mi dlazdice nedotahuje.
Pozorne čítaj, čo písal menion "žádná interakce mezi online a personal se nekoná!".
Biele miesta pri načítaní online máp občas ostávajú, - je potrebné odzoomovať a znovu vrátiť do potrebného rozlíšenia, mám skúsenosť že to pomôže.

Ten odkaz na WMS službu NLC lesné cesty SK je nefunkčný, tak tu pripájam aktuálny: http://gis.nlcsk.org/arcgis/services/Inspire/LesneCesty/MapServer/WMSServer
#23
Maps / Re: Which site to make routes
September 23, 2014, 07:04:04
Hello jelleruben,
try Brouter online for cycloroutes - http://brouter.de/brouter-web/

or see comparison page - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Routing/online_routers
#24
I also agree with clicable area by balloni55. It is more interactive.
Same on list of POIs - with click on icon POI is displayed centered on mapview.
On detail view absent clicable area for jamp to list view. That line of category is good for it, by my opinion.
#25
Quote from: Axel on September 19, 2014, 07:59:00
Napad s pouzivanim personal a nacitanim online prekryvnej vrstvy znie super. Nudzovo pomoze, ale to uz neviem pridat dalsiu vrstvu navyse (lesne cesty) :-(
Aj pre toto by sa našlo riešenie. Je je dosť komplikované a dátovo náročné na zariadenie: ako tretia vrstva WMS mapa NLC s vrstvou lesných ciest - táto je tiež prekryvná a je sťahovaná online. Podľa všetkého je možné naraz navrstviť tri mapové zdroje (nemám odskúšané v teréne).

link na WMS službu NLC lesné cesty: http://lvu.nlcsk.org/arcgis/services/Inspire/LesneCesty/MapServer/WMSServer
#26
Ahoj Axel,
napriek všemožným schopnostiam Locus zatiaľ nevie automaticky prepínať medzi online a offline mapou. To znamená, že ked zariadenie stratí signál a ty sa dostaneš mimo nakešovanej online mapy musíš ručne vybrať  niektorú z pripravených offline máp. Kedže online a offline mapy majú samostaný ukladací priestor myslím, že nie je medzi nimi súvislosť (ak sa mýlim opravte ma páni).
Pre tvoje potreby by bolo možno vhodné používať mapy nasledujúcim spôsobom. Ako základnú mapu si zvoľ niektorú z pripravených offline (napr. OSM/GoogleSat) a v druhej prekryvnej vrstve (hlavne menu/viac/prekrývania mapy) môžeš mať nastavenú online OSM mapu s priehľadnosťou akolo 50%. Tak dosiahneš toho, že po strate signálu budeš mať k dispozícii ešte základnú mapu.
Dobré je tiež pred cestou vyčistiť kešku, zapnúť offline mod (hlavne menu/nastavenia/mapa-rozšírené/offline mod), potom si prejsť online mapu, kde približne sa budeš pohybovať, aby sa aktuálna mapa načítala do kešpamati a mapa nezmizla hned po vypadnutí signálu. Pamataj, že keška nie je neobmedzená, takže časom zistíš z ktorej mapy si kolko uchová.
Veľa úspechov! 

P.S. Este by som doporučil stiahnuť Freemap Locus addon, kde získaš vektorovú mapu pre celé Slovensko.
#27
Úžasné, ty rýchlejšie updatuješ ako ja sťahujem. V novej v.3.2.3.4 je zlučovanie trackov v poriadku. Privítal by som ešte, aby sa zo zobrazenia tracku dalo prekliknut do zoznamu.
#28
Diky za prácu na novej verzii, menion. Tak ako v predchádzajúcej, ani v tej dnešnej v.3.2.3.3 mi žiaľ nefunguje korektne spájanie trackov. Po potvrdení spájania sa objaví hláška o úspechu akcie, ale vytvorí sa prázdny záznam o tracku so špatným dátumom. V predchádzajúcej verzii Lokus po otvorení nového tracku úplne spadol, teraz sice nepadne, ale všetky informácie okrem špatného dátumu vytvorenia sú nulové. V zozname trackov je názov nového tracku so správnym dátumom.
#29
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Fullscreen režim
September 17, 2014, 11:38:20
Diky za odpoved.
#30
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Fullscreen režim
September 17, 2014, 09:37:18
Všimol som si, že v dátovom menežéri po stlačení tlačítka nastavení vedľa názvu kategorie spolu s popup menu súčasne vyskočí aj systémová lišta napriek tomu, že zobrazenie je nastavené vo fullscreen režime. Ked je na displeji zabrazených viac kategorií, tak po stlačení tlačítka nastavení poslednej, úplne spodnej položky hraničiacej so spodným okrajom, dochádza ku kolízii  popup menu so spodnou systémovou lištou, takže sa menu nezobrazí.  Deje sa to iba na netbooku, na telefone nie. Neviem, či je to chyba, ale myslím že vo fullscreen režime nie je potrebné vyskakovanie systémevej lišty.