Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - neneezatch

#1
ok, čekal jsem podobnou reakci...tenhle argument docela chápu, i když myslím že platí jen pro skupinu "nepokročilých" uživatelů ( ale těch je asi většina)
Možná by ale stálo za úvahu, jestli by to funkce auto-off neměla umět automaticky.Pokud to dobře chápu, tahle funkce slouží primárně  k úspoře energie; takový GPS čip žere okolo 70 mA, zapnutý display(a s ním ostatní zapínané služby) okolo 400mA - z čehož plyne, že pokud mám zaplý display, může mi být už celkem jedno, že mi GPS běží pořád. Naproti tomu, myslím, že je velká výhoda nemuset přepínat auto-off pokaždé když chci znát pozici dřív než za zvolenou dobu...

Myslim, že hlavní uživatelská skupina téhle funkce jsou turisti, kteří chtějí logovat svojí trasu, ale zároveň jim nevydrží baterie na nepřetržitý provoz GPS. Pro ně by bylo určitě jen výhodou, kdyby hned (nebo spíš chvíli) po zapnutí veděli, na které křižovatce jsou...Jak jsem psal, nedokážu si představit nikoho, komu by to bylo na obtíž.
 :-)

ještě mě napadlo - už dřív - jestli by nestálo za to, udělat dvě úrovně nastavení Locusu: pro nováčky základní, pro pokročilé rozšířené. Byla by teda zaručena přehlednost a zároveň přizpůsobitelnost. Ale možná je to blbost-jen návrh
#2
Super :) díky moc za návod. Funguje to perfektně a ani moc tam nevadí ty křížky z Mapc2mapc.

ohledně auto-off- rychlý přepínač na pravém panelu mám, ale stejně je to dost nešikovné tam při každém zapnutí a vypnutí chodit..používám Locus na kole, kde každý kliknutí navíc je docela problematický i nebezpečný...Nevím jak moc je to složité na programování, ale řekl bych že by to uvítal každý, kdo používá auto-off (rozhodně by to nikomu nebylo na obtíž). Ale samozřejmě záleží na tobě ;-)
 Díky D.
#3
Ahoj,
díky za odpověď, onboard calibration jsem zkoušel, ale vždycky mi Locus zahlásil, že je soubor moc velký (zkoušel jsem ho i zmenšovat, ořezávat, ale nepomohlo to.../jaké jsou limity?/). Chtěl bych importovat například tuhle mapu http://www.horydoly.cz/files/jizerky_petr_mapa.jpg ...Kalibrovat ji po x rozřezaných čtvercích se mi tedy nechce.

Pomocí eMapZone dokážu pro mapu jpeg vytvořit *.map soubor s kalibrací, ale jak jí pak dostat do SQL, to nevím...

PS.: Návrh na vylepšení funkce GPS auto-off: Bylo by možné přidat možnost pro automatické vypínání téhle funkce, když je zaplý display? tzn, když zapnu display, abych měl stále aktuální pozici. Když vypnu display, získávat pozici za zvolený čas
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Import skenované mapy
February 17, 2012, 21:46:46
Zdravím, omlouvám se, pokud už tady takové téma je, ale já ho (celkem s podivem) nenašel...

Může mi prosím někdo napsat jednoduchý postup, jak do Locusu dostanu naskenovanou mapu (či staženou,tzn. jpeg bez jakékoliv kalibrace, *.map souboru atd.)
Myslím, že to ocením nejen já.

díky David
#5
odkoušeno, funguje. Díky
#6
Děkuju za snahu, nějak to přežiju :-)...jinak zálohovací systém je skvělý nápad.

Díky taky za to centrování, jak říkám, byla to pro mě velmi užitečná funkce.
#7
Zdravím,
mám na tebe prosbu. Dnes ráno mě mobil vzbudil s tím, že jsem neoprávněně vytáhl kartu. Následně pak nešla znovu načíst, v počítači se chovala divně, ale podařilo se mi z ní něco dostat. Jde mi teď hlavně o soubor s nahranýma trasama (tracks), kde jsem měl uložené výlety z dovolené v Rakousku a pár dalších. Karta po opravě už funguje normálně, ale soubor dbtracks.sqll Locus nedokáže přečíst (vytvoří nový - prázdný). Soubor bude pravděpodobně poškozený, ale snad v něm něco zůstalo...Problém je v tom, že já nedokážu sqll soubor v ničem otevřít. nedokázal bys mi prosím poradit, v čem to lze přečíst, nebo případně nemohl bys mi trasy vytáhnout z přiloženého souboru? Stahuju si všechny svoje trasy do Google Earth, aby viděl co jsem projel... :-)Kdyby to šlo skákal bych radostí, pokud by to měl být větší problém, nech to plavat.

A pak mám ještě jednu prosbu: Bylo o tom už psáno v anglické sekci, jenže téma už je zavřené, tak to napíšu sem. Jde o automatické centrování, v posledních aktualizacích se změnilo na chování podobné Google maps, tzn, pokud pohnu s mapou, centrování se zruší a už se nevrátí. Bylo by možné dát do možností i staré chování, tzn. pokud pohnu s mapou, znovu se vycentruje na mou polohu po 5s? Používám Locus na kole za jízdy, kdy je každé kliknutí problematické (i nebezpečné). Prostě čím míň doteků, tím líp.Předchozí chování pro mě bylo ideální: zapnu jsem display, viděl jsem, kde jsem, táhnutím jsem zjistil další průběh trasy, vypnul jsem display. Když jsem ho znovu zapnul  viděl jsem opět mou polohu. Jenže teď mapa zůstane kdesi daleko....

Díky moc.
David Outrata

PS: Locus je opravdu prvotřídní aplikace, díky za vývoj :-)
#8
Ahoj,
díky za informace :-)
v první řadě bych chtěl opravdu pochválit tvojí práci, byl jsem na týden v Alpách na lyžích a Locus společně se staženými mapami Openstreetmap Osmarender byl na sjezdovkách skvělým pomocníkem :-)
mám další dotaz podobného rázu, proto nezakládám další téma (doufám, že si ho tu všimneš :-)):
Snažil jsem se co nejvíc snížit spotřebu, aby mi mobil na svahu vydržel celý den i s nahráváním trasy. Narazil jsem na možnost v GPS nastavení: Time between GPS locations, ta ale bohužel nefungovala, jak jsem si představoval: když jsem vypnul mobil, GPSka se vypla a znovu po nastaveném čase nenaskočila. Když jsem to zkoušel se zapnutým displayem, bylo vše ok. Používám Android na HD2, tak nevím jestli není problém v něm...
Pokud by to měl být problém HD2, tak se tím asi nezabývej, chápu že máš starostí dost (jak je vidět z frekvence vydávání nových verzí), pokud by to byl obecný problém, stál by podle mého za nápravu, byla by to skvělá funkce.

Ps. Zvažuješ to přidání zobrazování výškového profilu (+ rychlosti atd) u tras ( jak už se kdosi ptal v anglické části fóra)?

Díky :-)
#9
Hi, I have hd2 too an Locus works correctly...
try this: go to GPS settings and type into "Time between GPS locations" 0  (zero)...and it should work :-)
( I have Rafdroid HD 4.0.2)
#10
Zdravím, vypíná se GPS automaticky, když vypnu display?(Když není zapnuté nahrávání trasy..) Jestli ano, dá se nějak ovlivnit po jak dlouhé době? Jestli ne, dala by se tato funkce přidat?
#11
Dávám k dispozici svoji mapu:

DELETED

je to Cykloserver ber terénu, zoom 16 Praha a okolí, zoom 14 a 12 celá ČR (bez Slovenska) zoom 10,8,7 Střední Evropa( tzn. vše, co jde)

velikost 1,09 GB

Mimochodem, neměl jsem žádné problémy se stahováním, jen u map s terénem mi to vynechalo třeba jednu z třiceti. Mám MOBAC 1.9 preview 12, nastavil jsem paralelní stahování na 1 a rychlost na 5 MBit.
#12
I would really appreciate that too.. :-)
#13
A co použít mapy z mapy.cz, ty jsou taky od Shocartu (i když ne tak povedené jako na cykloserveru)...