Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - ormoru

Pages: 1 2 [3]
31
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Pocasi popis
« on: July 22, 2011, 20:08:54 »
Ahoj,
funkce pocasi je dobra. Jen poznmka k ceskemu prostredi. Neco je cesky a neco anglicky. Je to zpusobeno prebiranim dat z nejakeho serveru? Mohl by treba I autor ikon nakreslit jine, vice zapadajici do graficke pidoby locusu ?
Jarda

32
Tak poslední aktualizace udělala pěkný krok vpřed ve  vylepšení prostředí.
Díky

Šlo by udělal, aby si člověk mohl přeskupit ikony v pravém panelu, jak potřebuje ?
Třeba ikony s trasovými funkcemi, body nejsou u sebe.  

Díky
Jarda

33
Mam myslenku ohledne sdileni informaci v Locusu. Na napad jsem prisel pri paralelni praci v Locusu v mobilu a tabletu. Predpokladam, ze takovych lidi bude vice.

Nastaveni Locusu vzhledem k mnozstvi polozek uz neni jednoduche na zapamatovani. Pokud si jej nastavim v mobilu k obrazu svemu, chtel bych podobne nastaveni i na tbletu. Pisi podobne, protoze treba cesty k mapam mohou byt jine.

Dalsim pripadem je nove zarizeni nebo wipe stavajiciho. A po instalaci Locusu bych chtel ihned mit stejne nastavene prostredi.

Dale je lepsi na vetsim tabletu naplanovat si vylet a na vylete pouzit ta sama data v mobilu. A obracene. V terenu treba zaznamenat trasy a doma si je prohlednout v mobilu.

Jedine reseni je sdileni vybranych informaci a nastaveni Locusu. Jako pohodlne reseni vzhledem k nutnosti mit google ucet vyuzit jeho moznosti zalohovat si data do sveho  google profilu.

Jak se divate na tuto myslenku?
Je realna?

Diky
Jarda

34
Ahoj,
 tlačítko je supr k rychlému přepnutí na jinou mapu. Často se přepínám mezi silniční google mapou a turistickou mapou. Tohle tlačítko to hodně urychlí. Mám jej nastaven na stálé zobrazení. To ale znamená, že je tlačítko k dispozici i v mapě. Šlo by jej ale skrývat stejně jako ostatní lišty ? A při poklepu na mapu ať se zobrazí i s lištami ?

Druhou variantou by bylo přidat tlačítko do pravého panelu. Tím by se nastavilo zobrazení původního tlačítka pouze mimo mapu. A člověk pracující s více mapami by pak používal tlačítko z menu.

Díky
Jarda

35
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / GC Tools
« on: June 28, 2011, 07:51:23 »
Ahoj,
 díky za tyto pomůcky. Vyzkoušel jsem je a měl bych pár návrhů.

1/ Defaultně bych poloměr nastavil na 161 metrů místo 100. Je to minimální vzdálenost mezi kešemi. A spousta lidí by zbytečně přepisovala tu 100vku :) Připadně zařídit, aby si Locus pamatoval posledně nastavený poloměr.

2/ Zjednodušit práci tím, že by se všechny tři nástroje integrovali do okna waypointů, aby se nemusely souřadnice waypontu přepisovat na papír a pak zpět do okna nástrojů :( Třetí menu toho dialogového okna mohlo vypadat takto:

Editovat
Skrýt
Smazat
Radius
Projekce
Čára start
Čára konec

Při výběru by se otevřelo dialogové okno vybraného nástroje s již předvyplněnými souřadnicemi. Toť vše.

Jak bys viděl realizaci?
Díky
Jarda

36
Když si zobrazím u nějakých keší další waypointy, tak při opětovném spuštěí Locusu se zobrazí pouze zobrazené keše. Locus už si ale nepamatuje, jaké další waypointy jsem měl zobrazené. šlo by toto napravit?

Díky

37
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Tagovani waypointu
« on: June 09, 2011, 23:18:48 »
Mam zde jiny napad k praci s waypointy (nejenom kesemi). Kazdemu waypointu by bylo mozno pridat TAG. Na mape bych byl schopen zobrazit si vsechny body s urcitym TAGem. Clovek je pak schopen si naplanovat vylet se zobrazenim potrebnych bodu, ktere si navolil. Příkladem, konkretni parkovaci misto, turisticka atrakce, schudna cesta, kes.

Oproti kategoriim by melo byt jednoduseji implementovani pridanim jen jednoho pole do DB.

Sprava i zobrazovani na mape by byla uplne stejna, jako sprava kategorii.
TAG by se pridaval z informacniho okna waypointu.

38
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / GC kod pred jmeno kese
« on: June 08, 2011, 19:43:03 »
Jenom male doplneni prvniho okna pri kliku na kes. Abych nemusel klikat na detail listingu pro zjisteni GC kodu, mohl bys pridat GC kod pred nazev kese?
Diky.

39
Ahoj,

 tahle verze mi strašně pomalu nahrává PQ. Když zvolím kategorii a vyberu checkbox k přepsání (Empty selected category), stejně se mě zeptá, jestli přepsat waypointy. Od té chvíle začne import jednoho bodu za jednu sekundu ... stala se nějaká změna v této verzi ?

Jarda

40
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Kategorie POI
« on: April 28, 2011, 21:46:46 »
Tak jsem si do Locusu hodil pár POI kategorií z POI.cz. No ten seznam pěkně narostl :( Turistické, dopravní, informační ... body. Jsem sám, nebo by další uživatelé uvítali kategorie a podkategorie ?

Například:

Code: [Select]
Turistika
--- Hrady
--- Zamky
--- Muzea
--- Zoo
SOS
--- Nemocnice
--- Veterina
--- Policie
Geocaching
--- Kese
--- Body
Gastro
--- Restaurace
--- Hospody

Pak by sa dala checkboxem zapnout bud cela kategorie nebo podkategorie nebo jen určité body (jak je tomu doposavaď)

Jarda

Pages: 1 2 [3]