Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - MilanSu

#1
Dneska jsem narazil na jeden problém a nenašel jsem nikde jak vyřešit. Existuje v Locusu něco jako Trasa zpět? Naplánuji trasu z bodu A do bodu B (třeba přes body C a D) a chtěl bych po dojití do bodu B, si dát trasu zpět, abych nemusel zase vše znovu zadávat.
Hledal jsem ve fóru i v nastavení, ale nic jsem nenašel
#2
Aha, tak se budu těšit na aktualizaci.
#3
Právě, že to takhle nefunguje. Alespoň u mně.
trasa při navigaci, trasa ve složce i trasa samotná - zde je možné vše nastavit, tedy jak šířku, tak barvu
KML nevím, zatím jsem nepoužil
záznam trasy - tedy rozumím záznam trasy v terénu - také jsem zatím nevyužil
vzhled v nastavení různé, změna šířky pouze změní šířku spojnice bodů, barva nemé vliv.

Na vzhled naplánované trasy - volba přidání stopy ručním zadáním bodů se zaškrnutou volbou Vypočti trasu je vždy vypočtená trasa mezi body tence modrá, ať nastavím všude cokoliv (myslím tím jak vzhled ve volbě Nastavení - Navigace, Záznam stopy, různé. Nevím, jestli to je jenom u mně na Android 4.2, ale myslím si, že ne.
Pořád se bavím o plánování trasy ručním přidáním bodů se zapnutou volbou Vypočti trasu před jejím uložením.
Ale je to spíš tak, že se teď v tom trochu štourám a napadají mě věci na "vylepšení" (alespoň podle mého :):))
#4
Takže jestli do dobře chápu, tak se nastavení v nabídce Nastavení/Různé/Import dat aplikuje na vypočtenou trasu již při plánování trasy?
Používám převážně zakoupené mapy SmartMaps, takže mapy nestahuji. Možná by bylo dobré mít možnost spojnici zobrazit Ano/Ne. Někdy už je tam moc čar a je to nepřehledné :) V nastavení jsem to nikde nenašel.
#5
Děkuji za informace

ad.2) a dotazy - v menu Nastavení/Různé si mohu definovat barvu až vytvořené (importované) a uložené trasy. Při plánování se mi standartně naplánovaná trasa vykreslí tence modře. Kdyby bylo možné nastavit samostatně šířku pro cestu, obdobně jako šířku pro spojnici bodů přes volbu nástroje (nebo jakkoliv jinak, na barvě zase až tak nesejde). V současné verzi se změnou šířky mění pouze spojnice bodů. Ale aby jedno táhlo měnilo šířku spojnice i naplánované cesty by bylo nepřehledné.

Asi je řešení si trasu zhruba naplánovat, uložit a pak doladit, Ale zde pak narážím na problém s ukládáaním pod stejným názvem :):)

Mimochodem, trochu jsem tápal jak doladit trasu. Ale lze to pohodlně pomocí nabídky  po výběru trasy.
Takže když to shrnu, kdyby šla možnost nastavit šířku trasy (modré) při plánování a přepsat soubor se stejným názvem (třeba po dotazu) bylo by to SUPER. Ale to je i tak :):)
Takže zase jsem o něco moudřejší. Pokud si upravím trasu jejím výběrem a přidáním nebo ubráním bodů, uloží s emi automatucky pod stejným názvem. Tím vlastně odpadá nutnost přepsání.
Člověk se pořád učí a zjišťuje, že to co se mu zdálo zpočátku "neřešitelné" nakonec už aplikace má řešitelné.
Takže když to znovu shrnu, tak v podstatě jde jenom o nastavení šířky trasy při plánování, ale to lze snadno obejít uložením a následným doladěním. SUPER
#6
Tak to s těmi "zamrzlými body" se mi už nějak podařilo vyřešit. Zřejmě někde zůstalo viset navigování. Udělal jsem si namátkově dva body a dal navádět a konec navigace  a zmizelo všechno. Snažil jsem se to znovu nějak nasimulovat, ale to se mi nezdařilo. Zkrátka funguje to v pohodě.
Nyní k plánování:

po naplánování vidím cestu pouze šipky, což není moc přehledné, nenašel jsem možnost někde si to změnit v nastavení

pokud vyjedu s křížem mimo trasu, vidím trasu modře, ale nikde jsem nenašel v nastavení možnost nastavit si vlastní barvu a šířku

pokud dám navádět, zde už to vidím super a mám možnost si to individuálně nastavit

ovšem pokud dám navádět (bez uložení trasy) a jezdím s mapou, abych si prohlédl detaily, trasa se mi přepočítává dle kříže. Navíc po ukončení mi zadané body zmizí.

Asi jsem trochu laboroval s nastavením a zkoušel jsem kde co a teď mám na tebletu spojnici bodů (fialová se vzdáleností) hrozně širokou a nedaří se mi najít, kde bych to změnil.
Z toho vyplývají dotazy -
1. jde někde nastavit šířku a barvu cesty při plánování? Pak by bylo možno trasu lépe kontrolovat a přizpůsobovat a až teprve finální verzi uložit.
2. pokud se týká přepisu - tím by se vyřešila možnost úpravy trasy následně. Příklad-naplánuji trasu, projdu, projedu ji a následně si ji aktualizuji a chci si ji uložit pod stejným názvem uložit pro budoucnost. Plánuji trasy Sušice-někam, pokud bych se mi při ukládání nabídly názvy již zadaných tras, mohl bych si vybrat nejbližší název a přizpůsobit ho. Ale to už bych si asi moc vymýšlel :):)

2.
#7
Teď jsem ještě zokoušel si plánování trasy na sobotu. A mám zase jeden dotaz. Naplánuji si trasu, uložím si ji, to je všechno v pohodě. Ale když pak chci plánovat další, nebo původní opravit, tak i když dám přidání nové stopy a v datech odškrtnu zobrazení stop, stejně mi v mapě  zůstávají "viset" původní body pospojované "vzdušnou čarou". To je dost nepřehledné. Lze nejak vyčistit mapu, abych ji měl "prázdnou"?
A ještě bych měl jeden návrh, pokud už to někde nejde. Zda by při ukládání navržené stopy, šlo nabídnout stopy již uložené a přepsat původní. I když dám stejný název, uloží se mi jako nová. Někdy plánuji trasu tak, že si ji naplánuji, pak ji zkouknu a následně ještě třeba upravím a rád bych si uložil pouze finální návrh. Samozřejmě mohu původní návrh smazat, ale ...
#8
Ještě bych měl jeden dotaz. Lze nějak přinutit LOCUS, aby mě navigoval tudy kudy chci. Zkoušel jsem turistickou mapu SmartMaps a některé úseky Locus vynechá i přesto, že tam dám více bodů za sebou. V mapě SmartMaps je vyznačena turistická značka. Zkoušel jsem stejnou trasu vytvořit ve SmartMaps a tam to trasu určí správně (tedy tak jak chci já, ale taky ne vždy).
Už jsem na to přišel - vypnu si při plánování trasy a přidávání bodů navigaci.
Zjišťuji, že Locus mě čím dál tím více překvapuje svými možnostmi :):)
#9
Díky za rady, líbí se mi čím dál víc. Vše co je uvedeno výše, funguje jak by mělo. Navádět před uložením mám na Samsung SII na HW tlačítku.
Navigovat na jeden cíl mi asi šlo, ale právě si většinou chci trasu udělat podle svého a případně přizpůsobit to co je dopočteno.
V čechách je to super, tam mi nevadí nutnost být online, v zahraničí bohužel ano :):)
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Dotazy začátečníka
January 08, 2014, 14:57:25
Omlouvám se, ale nikde jsme nenašel odpověď. Locus se mi moc líbí a tak ho různě zkouším a testuji. Je pravda trochu složitější, ale to je zase vyváženo možnostmi. Jde spíše jenom o to zjistit co je k čemu dobré. Používám i SmartMaps, ale tam je problém na Androidu navigovat po různých stezkách a cestičkách.
Narazil jsem na dva problémy.
Pokud plánuji trasu - nová trasa, vyznačuji body a při zaškrtnutém tláčítku Vypočti se mi rovnou vykresluje trasa. Ale pokud pak chci navigovat, musím trasu nejprve uložit a pak ze seznamu tras tuto vybrat a dát navigovat. Což někdy, hlavně když pouze zkouším a zjišťuji jak je trasa dlouhá apod. z.držuje. Lze navigovat rovnou nějak jinak?
Dnes jsem šel po městě a měl jsem puštěno navádění do bodu a na mapě se mi pořád zobrazovaly 2 čáry se šipkami, jedna červená a jedna oranžová, někdy se kryly, někdy byly různě. Nepřišel jsem na to, co by to mohlo být.
Děkuji za rady pro začátečníka s Locusem, ostatní navigace již používám řadu let