Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Dan S.

#91
A s MTB Scale mám taký nějak hýbat? Ideální stav je generování trasy v terénu, asfalt jen na přesuny, ideálně po turistických značkách, čím těžší terén tím lip.

edit ... V profilu Treking MTB strong je nastaveno hill 1 a v profilu Treking-Poutnik je hodnota 0, tzn, že Treking-Poutnik se bude více vyhýbat kopcům a Treking MTB se vyhne jen prudkým stoupáním?
#92
Zatím mi nejlépe sedí profil Treking-Poutnik, ve kterém jsem si nastavil MTB faktor na 2 a smallpaved na 0,5.

Jestli jsem to dobře pochopil, tak v té tvé šabloně Treking-Poutnik jsou kopce lehce omezeny. Pokud však nastavím MTB faktor na 3, tak Brouter ignoruje veškeré kopce a prioritou bude náročný terén?

Ještě k těm kopcům, chtěl bych nastavit profil tak, aby se kopcům nevyhýbal, ale nemusí je přímo preferovat, resp priorita je zábavný terén bez vyhýbání se kopcům. To, co jsi popsal u kopcu
assign   uphillcost  70
assign   uphillcutoff 3.0
assign   downhillcost 60
assign   downhillcutoff  1.5

znamená, že kopce se budou preferovat? To zas nepotřebuji  :)
#93
Jaký je rozdíl mezi těmi tvými profily Treking MTB ... a Treking-Poutnik? Jen v různém MTB faktoru a v tom, že Treking-Poutnik má navíc smallpaved faktor?

edit ... Ještě jedna věc, jsou v těch profilech nějak omezeny kopce? Zkouším ty profily, upravuji MTB a smallpaved faktor a mám taký pocit, že se vygenerovaná trasa vyhýbá kopci, zkouším to totiž na trase, kterou znám dobře a vede přes pár kopců.
#95
Moc díky
Kde najdu smallpaved faktor?
#96
A jak jsi psal, že si můžu posunout hodnotu MTB faktoru až na 2, kde si to nastavím? Koukal jsem v texťáku na ten profil a MTB faktor jsem našel 38x s hodnotou 0,5 , tzn, že hodnotu upravím na 2 a to je vše?
#97
Zkouším ten tvůj profil Treking MTB a vypadá to perfektně.
Ještě k té navigaci. Když si v Locusu  vytvořím trasu pomocí Brouteru, tak bude navigace fungovat, resp pokud Brouter plánuje po  cestách, které zná (polní, lesní cesty), tak vygeneruje i příkazy - odboč vlevo, vpravo,...? Na navádění si přepnu, až kdybych si ručně kreslil trasu?
#98
Prosím tě, mohl bys mi dát odkaz na to fórum, resp kde lze stáhnout ty čistokrevné MTB profily?

Trasa, kterou mi Brouter vytvoří, je připravená na navigování nebo na navádění v Locusu?
#99
díky za rady.

Ještě bych se zeptat na ty profily v Brouteru. Stáhl jsem si z těch stránek profily Treking MTB medium a Treking MTB strong a nakopíroval je do složky brouter - profiles2. Když otevřu app Brouter, tak ty profily vidím.
A jak teď donutím Brouter, aby mi spočítal trasu podle toho profilu (např. podle Treking MTB Strong), když si v Locusu začnu plánovat trasu přes "Přidat novou trasu" a nechávám si trasu počítat navigací?

edit ... když si vyberu v app Brouter profil např Treking MTB strong, vidím v nastavení toho profilu (server mode) zatrženo Bicycle short, Bicycle fast. To znamená, že mi pokud v Locusu dám navigovat přes Brouter a vyberu režim "kolo rychlá" Brouter vypočítá trasu přes profil Treking MTB strong?
Jak se Brouter vypořádá s tím, že mám dva profily Treking MTB strong a medium, který z nich použije?
Ještě jsem si všiml, že když odškrtnu v profilu Treking MTB strong Bicycle short a Bicycle fast, tak po novém startu app Brouter, je zas zaškrtnuto Bicycle fast i short.
#100
S Brouterem teprve začínám, celé jsem to tady přečetl, ale pár věcí mi není jasných.
1 - jak si doplním ty další profily, které jsou na Github? Ty profily jsem si stáhl do telefonu, do složky brouter - profiles, ale nikde je nevidím.
2 - jakým způsobem se měním ty profily? V Locusu mám pořád jen auto, pěší rychlá - krátká, kolo rychlá - krátká?
3 - jaký profil bych měl použít, když chci vypočítat trasu pro MTB kolo (hlavně terén, sucho - mokro je jedno, asfalt jen na přesuny, kopce je taky jedno)?

díky
#101
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Navádění
February 21, 2016, 20:13:16
Vytvořil jsem si trasu v Locusu po lesních cestách přes přidání nové trasy pomocí navigace (zdroje Yours a MapQuest) a nechal se po této trase navádět (pomocí TTS). Jednak Locus strašně málo mluvil, a když tak hlouposti, např. držte se v levém pruhu (byl jsem v lese).
Je tedy problém, že když vytvořím trasu pomocí navigace v Locusu (ruční přidání trasy), tak se po trase nemůžu nechat navádět, ale pouze navigovat?
Když si spustím navádění po trase z mapy.cz, tak Locus perfektně navádí - pomocí TTS.
#102
Quote from: michaelbechtold on February 02, 2016, 16:41:56
Have you tried OpenAndroMaps (free of charge, BTW) with Tobias' themes ?
You can at least switch maybe 20 categories on/off.
Where can I get this theme?
#103
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Navádění
February 12, 2016, 12:53:19
díky
#104
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Alerty POI
February 12, 2016, 10:05:29
Quote from: Dan Seliga on January 08, 2016, 20:28:00
Dá se nějak nastavit upozornění na "Body zájmu" z databáze stahované spolu s LoMapou? Resp myslím body, které si zobrazím z této databáze přes symbol "očička".

takže je to možné, pokud si vyfiltruji body zájmu, které chci a dám si je zobrazit (přes ikonu očička, tak mě na ně Locus upozorňuje. Nevím jestli jsi to upravil ty nebo to tam bylo vždy, ale upozorňuje to bezvadně. Pokud mám zobrazených budů více a jsou sdruženy do skupiny pod jednu ikonu, tak to upozorní deset bodů v dosahu ...
#105
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
February 12, 2016, 10:00:10
Šlo by přidat i TTS k upozornění na získání a ztracení pozice GPS - GPS zapnuta, GPS vypnuta? Ono těch různých nastavených zvuků je dost a dá se v tom ztratit.