Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Dan S.

#61
Bez hudby jsem to nezkoušel, ale vyzkouším. Zvláštní je to, že na předchozím telefonu to fungovalo správně. Blbne to až teď na Samsungu S6 s Androidem 5.1.1.
Předtím LG L9ll s A 4.4 a více než rok používání této kombinace a vždy bez jediného problému.
Jink vše mám nastaveno stejně jako jsi psal. Když vyzkouším v Locusu v nastavení převod textu (Líbí se vám Locus?) tak to funguje správně.
#62
Dneska jsem to opět testoval, měl jsem trénink přes 2 hodiny, tzn. mělo by být 6 hlášení manažera tréninku a první hlášení: ticho, druhé: manažer zahlásil čas i vzdálenost (už jsem si říkal, že se to chytlo), třetí: zas ticho, čtvrté - šesté: pořád ticho. Chyba pořád přetrvává, jen jednou to zafungovalo.
Co s tím?
#63
Přešel jsem na nový telefon - Samsung S6 Edge s Androidem 5.1.1. a přestal mi fungovat manažer tréninku, resp. funguje zvláštně.
Prvně popíšu, jak mi to bezchybně fungovalo na LG L9 ll s Androidem 4.4. Měl jsem nastaveno hlášení vzdálenosti a času záznamu trasy co 20 minut (to stejné mám nastaveno i teď). Po spuštění záznamu trasy se automaticky spustil i manažer tréninku, zároveň jsem si spustil hudbu (aplikace Poweramp), vše přes bluetooth do sluchátek. Co 20 minut mi Locus přerušil hudbu, nahlásil vzdálenost a čas a opět spustil hudbu. Stejně to fungovalo s navigací, t.j. přerušení hudby, nahlášení povelu, pokračování hudby.

Teď s S6kou to funguje tak, že mi hraje hudba a Locus co 20 minut hudbu přeruší a je ticho, nic nenahlásí. Navíc se potom  ani nespustí pokračování přehrávání hudby, hudbu musím spustit ručně (tlačítkem play na ovladači sluchátek). Ale, když jsem si spustil navíc ještě navigaci, tak vše korektně fungovalo, t.j. přerušení hudby, nahlášení povelu, pokračování hudby, přerušení hudby, nahlášení vzdálenosti a času z manažera tréninku, pokračování hudby,....

Proč tedy manažer tréninku funguje korektně jen současně s navigací a když běží sám, tak dojde chybě, resp. místo hlášení je ticho?

Jako TTS používám SpeechTech TTS hlas Iva. Vše funguje offline. Optimalizaci baterie (co má Samsung v systému) mám vypnutou pro Locus, Poweramp i SpeeTech TTS.
#64
Mě to upozorňuje při navigování. Jinak to upozornění na body mám zapnuté.
#65
Hlásí mi to samo, nic jsem speciálně nezapínal. Používám TTS, převod textu na řeč (SpeechTech TTS na GPlay), tak jestli to není tím, tzn. že vestavěná Eliška hlásí jen navigační povely.
#66
Když si vytvořím trasu přes ruční přidání trasy s pomocí průjezdních bodů, tak mi navigace tyto průjezdní body hlásí.
#67
Takže zkoušel jsem to a pořád mi při spuštění Live tracking vyhazuje tu hlášku, viz výše, a LT je nefunkční. Do Locus obchodu se taky nedostanu. Zajímavé je to, že ve chvíli, kdy mi LT nefunguje, tak jsem připojený na netu a píšu tuhle zprávu. Dále se přes Locus připojím k GPSies, ale LT nefunguje.
Když se připojím na WiFi, tak LT funguje.
A počasí v Locusu taky funguje/stahuje data.
#68
Zkusím to.
#69
Quote from: menion on March 23, 2016, 07:37:02
Zdravím, přestože error 11303 není nic moc hláška, znamená to nicméně problém s komunikací přes internet, tam toho asi moc nesvedu. Opravdu doporučuju zkontrolovat připojen k netu.

Zas stejný problém, tzn. 11303. Telefon u okna, internet funkční (přes Chrome test rychlosti připojení-plně funkční), GPS taky a Live tracking vyhodí tuhle chybu. Internet jsem kontroloval, zkoušel jsem přehazovat síť na 2G, 3G a pořád stejná chyba. Zkoušel jsem to přes půl hodiny a nic, potom jsem šel na trénink.  Vedle telefonu položený druhý, starý mobil, s stejným operátorem, 2G data, v mobilu nainstalovaný Locus Free a funkční Live tracking.
#70
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
March 20, 2016, 09:34:15
Nastavení tloušťky čáry u importovaných, vytvořených,.... tras jde přímo ve složce, ťapni na 3 tečky u složky - editovat - hlavní nastavení - a tam si nastavíš barvu, tloušťku,.. čáry.
V Přidat trasu a měření si klikni na ten klíč - Definovat šířku -  a zobrazí se ti opět nastavení tloušťky čáry.
V nastavení Locusu - Různé - si nastav výchozí tloušťku a barvu čáry všech importovaných, vytvořených tras.
#71
Dají se u trasy skrýt průjezdní body? Ty modré s šipkou, viz tady
#72
- Live tracking ... sledování člověka/skupiny mimo Locus přes nějaké webové rozhraní by bylo fajn, ale přikláněl bych se i k možnosti sledování v Locusu bez GPS, např sledování ostatních kamarádů, když už jsem v hospůdce, kde GPS nechytnu, a oni teprve docházejí.

@Dan Seliga: a měl jsi dostupné internetové připojení? GPS zůstává aktivní jen pokud je dostupný net, jinak se vypne jelikož bez netu je live-tracking k ... - měl jsem internet přes Wi-Fi, přes mobilní data to funguje a GPS se nevypíná, takže OK.

A někdy při zapnutí Live trackingu to vyhazuje chybu, viz prtscr., GPS je fixnutá a data funkční

#73
Tak po fixu GPS-ky u tabletu jsem se už viděl na mapě. Takže prosba, aby Live tracking fungoval i bez GPS-ky nebo jak píše Condor, poloha z sítí. Jiná je to perfektní funkce.


edit ... Hlásím jeden bug. Pokud mám zapnutý Live tracking a v nastavení GPS mám zatrženo "Vypnout, pokud je skrytá" a "Navádění", tak po zhasnutí obrazovky se GPS vypne a LT je nefunkční (přitom u "Vypnout, pokud je skrytá" je uveden, že se vypne, pokud není potřeba pro žádnou akci, a LT je akce).
A taky po aktualizaci přestal fungovat zámek obrazovky, resp. mám nastaveno "Vypnout zámek obrazovky" a pokud obrazovka s mapou sama zhasne nebo ji zhasnu já HW tlačítkem, tak po zapnutí se objeví zámek obrazovky.
#74
Mám dotaz k nové funkci - Live tracking. Na telefonu si nastavím Live tracking, to samé nastavím na tabletu (jiná přezdívka) a navzájem se nevidím. Na telefonu i tabletu mám Locus nainstalovaný přes stejný účet v Google Play. U tabletu nemám fix GPS (GPS-ka se nechce fixnout). Je problém v účtu nebo v tom GPS fixu?
Pokud je potřeba mít GPS fix, abych viděl ostatní, lze toto omezení odstranit? Např. při použití, kdy žena je doma a chce se podívat, kde jsem.
#75
díky
Ještě jsem si všiml, že si upravil původní profil Trekking-Poutnik a doplnil tam

# Version 2.4.3 ALFA - !  added experimental up/downhillcostfactor shifts

čeho se to týká?