Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Dan S.

#46
Úplně levé tlačítko na spodní liště 😃
#47
Proč při vytváření trasy pomocí Brouteru, vytvořil Brouter tolik příkazů "rovně" za sebou na jednom km trasy? viz prtscr
http://i66.tinypic.com/29fe22v.jpg
http://i64.tinypic.com/1zn5zjt.png
#48
To jsem zkoušel a výsledek byl stejný, viz 7 příspěvků výše
a navíc někdy nahlásil údaje bez ztišení Powerampu, tzn do hudby
#49
Takže po aktualizaci 3.17.2 se problem vrátil. Dneska jsem spustil záznam  trasy, k tomu Poweramp a když manažer tréninku měl nahlásit údaje, tak jen ticho.
Zkusil jsem spustit navigaci, ta fungovala v pořádku. Při spuštěné navigaci začal manažer tréninku fungovat správně, ale někdy nahlásil údaje bez ztišení Powerampu, tzn do hudby 😖
Android 6.0.1
#50
Quote from: Jirkous on May 18, 2016, 20:08:39
Jen pro informaci, ty profily zase nejdou editovat v poznámkovém bloku, protože tam asi chybí znaky pro konec řádků. Už jsme to kdysi řešili. Obešel jsem to tak, že jsem si celý kód zkopíroval z této stránky https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles v zobrazení RAW a pak ho nakopíroval místo původního textu.

já to upravuji v Total commanderu
#51
poutnikl ... všiml jsem si při porovnání profilů v texťáku, že jsi i doplnil # Version 2.4.12 BETA - + implemented valley mode ( assign hills 4 ), navíc assign hills má hodnotu 4. Jakým způsobem se teď ten profil posune oproti minulým verzím?
#52
Teď proběhla aktualizace Locusu na 3.17.0, s tím, že podporuje navigační povely Brouteru. Brouter se taky aktualizoval na 1.4.2 a u něj je napsáno, že se musí aktualizovat profily (konkrétně vymazat celou složku profiles2 a potom spustit Brouter znovu).

A tebe poutniklu bych se chtěl zeptat, jestli budou dále fungovat mé profily (resp. původní tvoje profily, které jsme spolu ladili směrem k MTB někdy v březnu tady na fóru)? Nebo se musí tyto profily taky aktualizovat/upravit?

A obecná otázka k nové aktualizaci Locusu, takže teď příkazy vygeneruje Brouter a Locus je jen hlásí?

Dík
#53
Takže dneska příjemné překvapení, manažer tréninku fungoval bez jediné chyby (navigaci jsem nezkoušel). Nevím jestli to už je tvojí opravou nebo tím, že jsem ve čtvrtek aktualizoval telefon na Android 6.0.1 a poté jsem jej dal do továrního nastavení + nová instalace všech app. Nevím jestli mezitím proběhl update Locusu na GPlay, protože jsem byl na začátku týdne mimo internet a až v čtvrtek ta aktualizace systému. Aktuálně mám verzi Locusu 3.16.2.
#54
Tak to jsem rád, že se chybička našla. Už jsem se bál, že to nezprovozním.  Snad to bude fungovat, protože já mám taky Android 5.1 a ty píšeš, že ti to na A 5.1 fungovalo.
#55
Tak mám další informace. Problém Locusu nedělá Manažer tréninku, ale převod textu na řeč obecně (tzn i v případě navigace/navádění). Zkoušel jsem nastavit v Locusu TTS od Google (to, které je nainstalováno už v novém telefonu) s angličtinou a problém jsem nasimuloval taky.

Dnešní testování venku. Spuštění Locusu na záznam trasy (a s ním automaticky manažer tréninku), spuštění Powerampu, první hlášení neproběhlo (Poweramp ztichnul a poté se nespustil), další už byly v pořádku (tzn. přerušení Powerampu - hlášení - pokračování Powerampu). Asi po 1,5 hodině záznamu trasy jsem si navíc zapnul navigaci a navigace nefungovala. Přesně stejný problém jako jsem psal výše u manažera tréninku - přerušení Powerampu a ticho, žádný povel, navíc jsem Poweramp musel spustit ručně na sluchátkách. Zastavil jsem, kouknu na nastavení Locusu - vše v pořádku, zkouška hlasu v pořádku, tak jsem znovu vybral hlas - převod textu na řeč - a potom už navigace hlásila správně. Později jsem znovu zastavil, podíval se do mapy, rozjel se a navigace opět bez hlášení - jen ticho, žádný povel. Opět zastavit, podívat se do telefonu, tam vše v pořádku. A takhle mě navigace vypekla dneska 3x. 2x kvůli podíváni se do mapy a jednou kvůli focení.

Navíc jsem na záznamu trasy objevil v místech, kde jsem zastavil a řešil problém s navigací (3x), přerušení čáry záznamu trasy (přerušení je minimální, cca 1 metr). Můj dojem je, že Locus při hlášení nějak vytuhne.

Dále při testování doma jsem si spustil Locus s naváděním po trase (při vypnuté GPS) a k tomu Poweramp, a když jsem ručně pohyboval s mapou (střed obrazovky - křížek na trase), tak Locus přerušil Poweramp a nehlásil žádné povely. Po cca 1 minutě, kdy jsem navádění vypnul a opět zapnul a taky jsem vypnul Poweramp, se Locus záhadně chytnul a nahlásil zpětně ty chybějící povely s tím, že i spustil Poweramp (který byl už dávno vypnutý). Tohle se mi stalo asi 2x z x testování, takže to není pravidlo.

Co s tím? Dneska jsem myslel, že telefon zahodím do pole. Telefon mám v batohu a to zastavování a vytahování mě štve.

Jakým způsobem Locus řídí to, že před povelem přeruší Poweramp - nahlásí něco - a spustí pokračování Powerampu? Hlavně mě zajímá to spuštění po povelu. Zvláštní na tom je totiž to, že pokud neproběhne Locusí povel (kvůli nějaké chybě) nespustí se zpátky Poweramp. Pokud Locus nahlásí povel správně, Poweramp spustí dále.

edit. a chování Locusu, resp. ta chyba, je stejné s nebo bez puštěného Powerampu.
#56
Na Locusí tts soubory jsem vůbec nešahal. Při přechodu na jiný telefon jsem nastavoval Locus nanovo, převedl jsem si z zálohy jen trasy a body, takže předpokládám, že tts bude v pořádku. S tou simulací polohy to zkusím, ale navigace mi funguje, resp. TTS hlásí správně. Problém je jen u toho manažera. Navíc minule, jak jsem psal výše, tak z 6 hlášení bylo jedno správně a zbytek ticho. Taky je zvláštní, že když hlášení proběhlo správně, tak se zpátky spustil Poweramp, a když bylo hlášení špatně (ticho) tak se ani zpět nespustil Poweramp (musel jsem ho znovu spustit)
#57
Manažera tréninku si aktivuješ buď na stálo nebo si aktivaci nastavíš zároveň s určitým profilem záznamu trasy. V druhém případě to znamená, že jakmile spustíš konkrétní záznam trasy, tak se aktivuje manažer a jakmile ukončíš záznam, manažer se stopne.
Pokud chceš používat více druhů manažera tréninku a současně používáš záznam trasy, tak si navol více profilů záznamu trasy (běh, kolo, ....) a ke každému profilu si přiřaď konkrétního manažera.
#58
Quote from: menion on April 16, 2016, 18:21:45
.......... a za 3. mám teď rozjeté nějaké věci kolem, takže i proto bych rád nápady trošku omezil protože Locusu nevěnuji 100% času jako posledních cca 5 let. Howgh

Jak tady čtu tu tvoji větu znovu, nemyslíš tím, že postupně opouštíš Locus a budeš se věnovat něčemu jinému? Dost jsi nás tou aplikací a supportem rozmlsal  8)

K navigaci. Je pravda, že někdy Locus hlásí relativně zbytečně povely, např. odbočte vlevo na cestě, která se táhne vlevo a není žádná možnost na jiné odbočení, ale podobné "problémy" mají i jiné originální autonavigace, navíc těmi upozorněními tě alespoň ujišťuje, že jedeš správně. S každou navigací se musíš "sžít" a potom už to bude pro tebe intuitivní. Locus beru prioritně jako turisticko/sportovní aplikaci, s navigací/naváděním v přírodě. Jako autonavigaci jej moc nepoužívám, resp. spíše jako záložní.
#59
tohle se tady řešilo tak cca půl roku zpět :) , taky to někdo nemohl najít.
#60
K Live trackingu musíš mít aktivní data, info o poloze se odesílají přes internet. Někde tady na fóru (v angličtině) psal menion, že spotřeba dat je úplně minimální, už si sice nepamatuji, jak moc, ale nebylo to nějak moc, v řádech kB.
Takže podmínkou pro funkční LT je aktivní GPS, příjem signálu + data

edit tady http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4988.15 je odkaz na to vlákno

Quote from: menion on February 15, 2016, 08:22:09
No yet, I just did a small test and ...
- outgoing update (your location, nickname etc.) - 200 bytes
- incoming update should be around 150-200 bytes per user

But more precise information later. It also depend on length of "message", that is currently not limited (have to limit it to around 160 chars)