Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Dan S.

#31
Musíš si v Locusu navolit adresáře, kde má Locus hledat fotky s gps údaji. Ťapni na Lokalizované foto (pozor ne na očičko, ale na ten název) a dostaneš se do nastavení, kde si navolíš adresáře. Přes očičko se jen zapíná/vypíná zobrazení fotek na mapě.

Pro meniona ... pomohlo by, kdyby Locus uměl prohledat i podadresáře, stačil by vybrat jeden hlavní adresář a Locus by to prohledal celé.
#32
Nešlo by zobrazit i nejbližší body zájmu ( stahované spolu s LoMaps) i kdyby nebyly zobrazené (přes body zájmu)?
#33
Mám nastaven přepočet na 900 m, a i když to vypnu, t.j. bez automatického přepočtu, tak mi Locus hlásí jen kilometry při sjetí z trasy. Nevím jak docílit, aby Locus hlásil  metry při sjetí z trasy.

Edit ... Locus kdysi hlásil metry, mám pocit, že to skončilo nějakou aktualizaci.
#34
Tohle vyřeší upozornění na sjetí z cesty. Zadáš si upozornění po pár metrech sjetí + opakování co minutu a nemůžeš se ztratit.
Ale pokud to bereš tak, že ti něco může Locus sestřelit a ty si poté myslíš, že jdeš správně, tak na tohle bude asi nejlepší tréninkový manager v záznamu trasy.

Mi u navigace vadí, že bere v potaz jen kilometry u sjetí z trasy. Mám nastaveno upozornění na 80 metrů, a když sjedu z trasy, tak mi Locus hlásí trasa leží jeden kilometr na x hodinách a já jsem od trasy 150 metrů. Kdyby hlásil alespoň stovky metrů.
#35
Manažer funguje jen se záznamem trasy
#36
Mám prosbu k funkci Nejbližší body , jestli by nešlo zobrazit i body z offline databáze stažené spolu s LoMaps i v případě, kdy jsou body skryté (funkce Zobraz na mapě ). Stejně jako kešky, které vidím v Nejbližší body ikdyž je nezobrazím na mapě.
#37
Za letní téma palec nahoru, diky
#38
Máš nastaven hardwarový kompas? Nastavení - senzory
Pokud telefon bere azimut z GPS a ty stojíš na místě, tak se to takhle může chovat.
#39
Nešlo by upravit navigaci, resp. upozornění na sjetí z trasy, kdy pokud sjedu z trasy v řádu desítek metrů, tak mi Locus hlásí trasa leží 1 kilometr na x hodinách . Mám nastaveno upozornění na sjetí z trasy na 80 metrů a jakmile sjedu z trasy např 100 metrů, tak Locus hlásí ten jeden kilometr, což je opravdu moc.
#40
Ta potom téma z osm.paws.cz. Sice neumí tak přehledné cyklotrasy, ale něco zobrazí. Zatím se čeká jestli menion spojí turistické s cyklo tématem, to by bylo nejlepší. Někde je to i v návrhu
#41
Přepnout. Vlevo dole je přepínač témat.
#42
Aha, už to chápu, dík za vysvětlení.
Jinak jsem se s tím setkal jen na tomhle úseku, kdy mě zarazil počet příkazů  :)
#43
Příkazy fungují, jen nechápu, proč je na rovném úseku 1,5 km dlouhém 15 příkazů Pokračujte rovně , a stejně se zachová Brouter, ikdyž použiju tvůj neupravený profil Treking-poutnik.
Tady je odkaz na ten kousek trasy https://drive.google.com/file/d/0B1lVa1EYflOddUJNdUJFaGtUX2s/view?usp=drivesdk
#44
Trasu počítám v Locusu dvěmi způsoby, buď přes ruční přidání trasy (pomocí navigace) nebo přes from, to, via body a poté z locusu volám Brouter. Brouter web nepoužívám.

Když budu chtít profily aktualizovat, mám opět vycházet z tvého profilu Trekking-Poutnik.brf z https://github.com/poutnikl/trekking-poutnik ?
#45
Quote from: poutnikl on June 10, 2016, 11:00:19
Quote from: Dan S. on June 10, 2016, 10:24:47
Proč při vytváření trasy pomocí Brouteru, vytvořil Brouter tolik příkazů "rovně" za sebou na jednom km trasy? viz prtscr
http://i66.tinypic.com/29fe22v.jpg
http://i64.tinypic.com/1zn5zjt.png

Je možné, že je to proto, že nepoužíváš nejnovější BRouter 1.4.2, nebo že Tvoje profily nezohledňují syntaxi konfigurující nové navigační pokyny BRouteru ? Nejklépe přeinstalovat BRouter a použít aktuální standardní profily, anebo si ty moje odvodit z https://github.com/poutnikl/trekking-poutnik

Donedávna BRouter žádné takové pokyny nevytvářel, a Locus je na pořádání vytvořil podle tvaru trasy. Uřitečnost takových pokynů byla omezená, protože 95% z nich byla prostě jen zatáčka a žádná křižovatka. Locus byl tím pádem dost ukecaný.

Nyní Brouter pokyny vytváří podle křižovatek a definované vzájemné přiority cest. Vydá pokyn, pokud odbočka má stejnou nebo nižší prioritu než ostatní volby. Pokyn jet rovně vydá, pokud má cesta nižší prioritu než ta, co se stáčí.

Brouter mám aktuální, při té aktualizaci jsem vymazal celou složku s profily, Brouter si je poté vytvořil znovu. Své profily jsem upravoval, resp jsem opět upravil tvůj původní.
Jestli tě můžu poprosit, podívej se na profil v odkazu jestli je tedy v pořádku, dík
https://drive.google.com/file/d/0B1lVa1EYflOdMHVmVXNBNVl6cms/view?usp=drivesdk