Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Dan S.

#16
Provedl jsem další měření dvěma telefony současně a zjistil následující nastoupanou výšku u záznamu trasy:
S7 se zapnutým barometrem - 176 m (klesání 179 m)
S6 bez barometru - 141 m (klesání 177 m)
Vyplnění výšek pomocí SRTM - 228 m (klesání 228 m)

u obou telefonů byla vypnutá Optimalizace výšek, aby záznam nebyl ničím ovlivněn. Trasa začínala a končila na stejném místě, nebyla moc kopcovitá.
Existuje nějaký web s mapou, kde jde udělat rozbor gpx souboru k porovnaní všech tří záznamů? Rád bych zjistil, která verze záznamu je nejblíž realitě.
#17
Navážu na export stop do gpx. Když si vytvořím v Locusu s pomocí Brouteru (Přidat novou trasu) trasu a tu exportuji do gpx, poté naimportuji zpět do Locusu (nebo jen zobrazím v Mapové položky), tak z původní navigační trasy je zaznamenána stopa, tj. obsahuje čas jízdy, průměrnou rychlost, tempo, kalorie ... Jak tomu zabránit? Je problém v exportu?
#18
Trochu to rozvedu o co mi jde.
Trasy jsem nahrával telefonem S6. Před 2 měsíci jsem přešel na S7. V porovnání nastoupaných metrů S6 vs S7 je značný rozdíl. Na stejné trase jsem s S6 nastoupal 500 výškových metrů a u S7 jen 250 m. U S6 jsem používal Optimalizaci naměřené výšky - těžký fitr, u S7 taky, ale přešel jsem postupně z těžkého filtru na lehký.
Když dám u zaznamenané trasy S6kou vypočítat výšky pomocí SRTM v Locusu, tak mi vždy naměřené výšky sníží (např. 500 m naměřené S6kou převede na 400m). Když u trasy zaznamenané S7kou dám vypočítat výšky, vždy mi výšky přidá, tj. z původních 250 udělá 350m.
Nerozumím tomu rozdílu naměřených výškových metrů u záznamu trasy S6 vs S7. Proč je v tom tak velký rozdíl, S6 nadhodnocuje a S7 podhodnocuje?

Díky tomu rozdílu přemýšlím, jaký zdroj nastoupaných metrů použít, zda GPS nebo SRTM? Zaznamenané trasy většinou vedou lesem, polem, někdy je špatný výhled na oblohu.

Při zkoušce dalšího telefonu, Vodafone Prime6, ten to přepálí úplně, na trase, kde by mělo být cca 200 m, zaznamený 700 m. Přitom GPS má velmi přesnou.

#19
Navážu na předchozí příspěvky.
Dá se říct, které měření nadmořské výšky je přesnější, SRTM data v Locusu nebo GPS v telefonu?
Jedná se o hodnoty naměřené v záznamu trasy.
#20
Nastavení - Navigace - Upozornění na sjetí z trasy ... tam najdeš možnosti, jak tě Locus upozorní, když sjedeš z trasy=navigace. Stejné nastavení je i u Navádění.
K navigaci. Trasu si můžeš vytvořit online nebo offline přes Přidat novou trasu a měření.
Stačí takhle?

K zálohování ... vlevo nahoře hamburger menu (ty tři čárky) - Další funkce - Zálohování. Přes tuto funkci si zálohuješ/obnovíš nastavení, trasy ...
#21
Takže chyba byla na mé straně  ;) profily jsem stahoval jako soubory a proto to nefungovalo. Zajímavé je, že když jsem takto stáhl ty starší, tak fungovaly bezchybně.
Díky
#22
Brouter mám aktuální, včetně dat, teď dokonce přeinstalovaný a chyba tam je pořád.
Stejná chyba se zobrazí i při načtení nového profilu MTB na http://brouter.de/brouter-web/
Stejná chyba je i při načtení profilů od Zossebarta.Edit ... nové profily (ty, které nefungují) stahuji z https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles/tree/master/BikeProfiles
a
https://github.com/zossebart/brouter-mtb

A při použití přímo v Brouteru na telefonu se vyskytne stejný problém.
#23
Poutniku, někdy loni před létem jsem s tvojí pomocí upravoval profil na MTB, skončilo to na MTB_factor 2.0 a smallpaved_factor -0.5.

Teď jsem porovnával v Total Commanderu nový profil MTB 2.6 s upraveným profilem MTB 2.5.5 a jsou to úplně jiné profily  :D
Jaký je teď rozdíl v výpočtu terénní trasy starý MTB vs nový MTB profil?

Díky

edit
u nových profilů mi locus vypíše chybu ... viz příloha. Co s tím?

#24
Taky to jde přes vytvoření kopie trasy a při ukládání kopie je možnost vygenerování navigačních příkazů (nebo i otočit směr)
#25
Jdou doplnit do LoMaps cestičky, které v mapách chybí? Viz screenshot LoMaps vs mapy.cz
image uploadcertificity.com
upload gifcertificity.com
#26
Myslím, že problém bude v telefonu. Pokud si dobře pamatuji, tak mi při navigaci fotoaparát normálně funguje, bez ukončení navigace.
#27
Zapnout v nastavení a potom dvěma prsty najednou ťapnout na mapu. Mezi těmi dvěma doteky se ti zobrazí vzdálenost.
#28
Po některé aktualizaci mi začal mizet pravý panel. V pravém panelu mám 5 položek, v nastavení mám nastaveno skrytí pravého a současně i spodního panelu po 9999 sec. Když spustím Locus, vše je v pořádku, nechám Locus běžet na pozadí a po rozsvícení displeje nevidím pravý panel, spodní zůstává viditelný. Dvojklikem pravý panel zobrazím, nebo oba současně skryji. Dělá mi to tak cca 2 týdny nebo i déle, po některé aktualizaci, avšak jsem tomu dříve nevěnoval pozornost.
Pravý panel mizí nahodile, ale když zmizí tak pouze ten pravý panel.
#29
Dík za rychlou odpověď, takže prozatím vypínám.
#30
Teď je v Locusu novinka a to nastavení profilů Brouteru přímo v Locusu. Jaké profily to bere a jak to ovlivní mé profily, které mám přímo v Brouteru naroutované, např kolo rychle - mtb1, kolo krátká - mtb2,...?