Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Dan S.

#136
add 2) souhlas, pokud by bylo na výběr, raději bych jen ikonu než malou mapičku s trasou. Navíc pokud trasu naimportuji, tak se mapička nezobrazí dokud si neotevřu detaily trasy.
#137
Nn, dělá to až teď od poslední verze. Používám Locus od roku +- 2012 a mám vyexportovaných stovky tras a kde byly v názvu velké písmena, tam zustaly i po exportu. Až teď Locus převádí  vše na malé písmena.
Přihlášení přes Google mi nefunguje všude, zkoušeno na 2 PC, telefonu a tabletu.
#138
V poslední aktualizaci je bug v exportu trasy do formátu gpx. Pokud mám název trasy Ostrava-Frydek-Mistek tak po exportu Locus převede všechny písmena názvu na malé písmena ostrava-frydek-mistek. Prosim o nápravu.
A taky, proč se nelze přihlásit na toto forum přes účet google, už asi 2 týdny to háže chybu.
Dík
#139
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
April 01, 2015, 09:29:36
Lze nějak přímo z Locusu nahrát stopu na Strava.com?
Jak jsem tady výše řešil celkový čas stopy a čas pohybu u Endomondo, tak Strava to podporuje, takže jsem přešel kompletně na Stravu. U Endomonda jsi mi kdysi psal, že přímý export Endomondo nepodporuje, resp. nechce povolit, tak by mě zajímalo jak je to s Stravou, jestli tam to lze nebo ne?
Dík
#140
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
March 17, 2015, 08:09:27
Díky za odpověď.
Zeptám se na ještě jednu věc. Jak to vypadá s přímým exportem na Google Drive? Vím, že to teď jde přes sdílení v exportu stopy, ale jedná se mi pouze o export na GDrive (kde si trasy zálohuji, jinak mám vše v Locusu).
Díky
#141
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
March 16, 2015, 19:34:28
Měl bych dotaz, zda by šlo upravit export trasy s tím, ze by tam byl výběr jaký "Čas stopy" chci exportovat. Konkrétně se jedná o to, že když zaznamenávám trasu, tak u času stopy jsou vždy dvě hodnoty: Čas stopy (vše) a Čas stopy (pohyb). Jde o to, že v rámci tréninku si nahrávám všechny stopy a potom exportuji na Endomondo. Během tréninku si párkrát zastavím (pití, jídlo) a potom mám samozřejmě rozdíl v času stopy "vše" vs. "pohyb". Po exportu a nahrání na Endomondo musím editovat trénink na Čas (pohyb). Po sečtení všech pauziček to dělá rozdíl 10 a více minut.
Jde tedy nějak upravit export tak, aby exportoval čas v pohybu?
Vim, že se dá Locus pauznout (to dělám při delší zastávce), při kratších zastávkách to není ideální (mobil v batohu).
#142
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus a Google Fit
November 02, 2014, 16:37:41
tak snad do budoucna
#143
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus a Google Fit
October 30, 2014, 17:25:44
Dotaz na meniona, uvažuješ nad propojením Locusu s novinkou Google Fit? Jestli ano, v jakém časovém horizontu by to bylo?
Dík
#145
Dík za odpověď.
Kde najdu to nastavení, aby se mi zaznamenaná trasa zobrazila ve stylu složky (viz moje první připomínka v prvním příspěvku)? Po ukončení záznamu trasy a při ukládání mám pořád barvu čáry ala záznam trasy a musím v editaci čáry nastavit "Styl složky", takhle to je ale při každém uložení nové zaznamenané trasy, Locus si nepamatuje poslední nastavení.
Viz screenshot při ukládání zaznamenané stopy a šedý " styl zobrazení složky"
#146
Měl bych k nové aktualizaci pár připomínek/výhrad:
- nahrávání trasy
Mám nastaveno, že nahrávána trasa má červenou barvu a složka, do které ji poté uložím má černou barvu (používám proto, abych odlišil aktuálně nahrávanou trasu od další zobrazené trasy). Před aktualizací to fungovalo tak, že po ukončení nahrávání trasy a uložení do složky se barva trasy změnila z červené barvy na barvu té složky, do které jsem ji uložil. Tzn, že nahrávána trasa byla červená a po uložení se změnila na černou. Teď po aktualizaci je pořád nahrávána trasa červená (to je OK), ale po ukončení nahrávání a uložení zůstává pořád červená. Trasu musím editovat a nastavit tam, že chci použít "styl zobrazení složky" (i u všech dalších nahrávaných stop).  Takhle to je úmyslně nebo je to chyba v aplikaci? Přimlouval bych se za původní chování aplikace.
- Po uložení nahrávané trasy se zobrazí hláška "Definovaná oblast není platná" s oranžovým podbarvením. Tohle znamená co? Nějakou chybu v nastavení? Po aktualizaci jsem v nastavení nebyl a před aktualizací to nedělalo.
- Ještě bych se přimlouval za možnost starého zobrazení seznamu stop ve složkách. Když mám totiž v složce hodně tras, tak hledání je v současném zobrazení nepřehledné. Jinak informace navíc u nahraných stop jsou super, hlavně ty kola (5,10,..km).
Každopádně jinak naprostá spokojenost s aplikací.
#147
Děkuji za odpověď, celkově jsem s Locusem velmi spokojený, používám jej hlavně na sport (záznam tras a export na web, navádění a sem tam geocaching).

Kdy bude opravená verze dostupná na GPlay? Tu složku Locuscache mám po instalaci opravené verze smazat?

Záznam asi už nepůjde obnovit, když se mi trasa na x-tý pokus neuložila, tak jsem Locus ukončil a potom zkoušel znovu spustit záznam trasy na otestování a až potom jsem se koukl do složky Locuscache a v ní jsou soubory o velikosti jen pár KB.
#148
Po aktualizaci na 3.2.2. mám problém s uložením zaznamenané trasy. Trasu si nahraji (záznam stopy), jdou zobrazit informace (rychlost, nastoupané metry,..), trasa je zobrazená na mapě, ale když ji ukončím a chci uložit, Locus mi napíše "Neznámý problém při uložení stopy" a stopu mi neuloží. Stopu pořád vidím v mapě, info jde zobrazit, jde přidat další bod, ale uložit nejde. Zkusil jsem doma znovu nahrát další stopu (jen krátkou stopu nahranou u okna) a tato stopa šla uložit. Neuložená stopa byla běžné velikosti, nic extra velkého, nastaveno v Záznamu stopy mám 10 sec a 5 metrů.
Nevím jestli to s tím souvisí, ale Locus si vytvořil po aktualizaci další složku "Locuscache" na stejné úrovni jako je původní složka "Locus".
Locus používám od roku 2012 a ještě nikdy se mi žádná stopa neztratila/nešla uložit, vždy bez problémů.

Taky nefunguje ruční zálohování dat v Locusu. Když spustím zálohování a vyberu vše (tzn. nastavení + stopy + body) uloží se pouze část nastavení, žádné další data. Před aktualizací měl zálohovaný soubor cca 3Mb a vše bylo zálohované, teď jen 8 Kb.

Nechci se autora nějak dotknout, ale v poslední době, co aktualizace, to problém. Teď (dnes) se mi neuložila zaznamenaná trasa a zrovna to byla hodně důležitá trasa, což mě dost naštvalo.
Možná by bylo vhodné více testovat uvolněné verze, protože je to k nasr.ní, když jedu na hory, zaznamenám si trasu, kterou si už neuložím. Vždy jsem se mohl na Locus 100% spolehnout, bohužel v poslední době už nějak ne.
Jinak jsem s Locusem velmi spokojený.

Používám koupený Locus Pro a telefon LG L9II s originálním KitKatem bez žádných úprav.

edit ... Promiň za takový kritický příspěvek, ale vře mi krev z té neuložené stopy :(
#149
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mapy od Shocart
July 10, 2014, 15:50:20
Kdy se v Locusu dočkáme nákupu map (cykloturistických) od Shocartu?
Přes cykloserver.cz to už nejde (přesměruje to na phonemaps.cz) a momentálně není jak si legálně koupit tyto mapy.
Dík za odpověď.
#150
nn, já jen myslel, že to nemusí být vázané na webovou službu, což vlastně nejde.