Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Dan S.

#2
Zdravím, nevím jestli to je vlastnost nebo chyba Locusu Pro, popíšu to. Trasu mám zaznamenanou cyklopočítačem Wahoo Elemnt Bolt (budík má barometr), při zobrazení trasy v
Wahoo aplikaci mám nastoupaných 255 m, po uploadu do Stravy ukáže Strava taky 255 m, po importu (soubor fit z aplikace Wahoo) do Locusu to je 130 m. U importu do Locusu mám vypnuto "Aktualizovat nadmořskou výšku". Proč Locus nezobrazí nastoupané metry ze souboru, ale nějak si je dopočítá sám? Co s tím? Rozdíl je výrazný, na 35 km dlouhé trase je 255 vs 130 m nastoupaných.

A druhý problém, v poslední verzi 3.68 nefunguje import gpx, fit souborů z Locusu (přes "Přidat" - "Import"), Locus vždy spadne. Ale při otevření fit souboru ve správci souborů (např. Solid) se otevře Locus a import proběhne.
#3
V nové verzi Locusu 3.64.0 je chyba ve statistikách. V Locusu mám složku, kde mám letošní nahrané trasy (52 tras), a když je všechny označím, vyberu Statistiky, tak mi Locus spočítá kilometry, ale u času tras napíše nesmysl, např. součet časů je 74 hod a 38 min, Locus napíše 1:34.

edit ... vypozoroval jsem, že pokud součet hodin překročí 24 hod, tak Locus zobrazí jen hodnotu, která je přes 24 hod, tj. 27:00 hod Locus zobrazí jako 3:00 (těch 24 zahodí)
#4
add 3) tohle by byl velký krok vpřed, plánování na PC

verze 4 a předplatné ... tohle mi někde uniklo, nějaký odkaz?
#5
Quote from: menion on January 02, 2019, 11:31:50

@Dan S.
koupni prosím sem: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:locus_performance
Žádné problémy s výkonem s poslední verzí hlášené nemám, takže to bude spíše nějak globální problém s obsahem.

Nenapsal jsem to konkrétně, ale samozřejmě se jedná o start Locusu bez dalších přídavných vrstev, bodů, tras, ... pouze Locus a vybraná LoMap.
Problém s vykreslením map je u LoMap CZ a A, jiné nepoužívám.
Telefon S7, stále svižný, problém jen s Locus.
#6
Mi teď v poslední verzi 3.35.2 záloha funguje, ale Locus je celkově hrozně pomalý, někdy nevykreslí LoMap (některé dlaždice chybí), nefunguje restart (ten v nastavení, když vymažu dočasná data), dlouho se načítá při startu. Toto vše začalo až teď s aktualizací. Telefon S7
#7
Chápu to tak, že u tras bez datumu, tj. vytvořené nějakým plánovačem, nebude zobrazený datum a čas?
Ale u tras zaznamenaných aplikací nebo např. Garminem, datum a čas bude?
Pokud by u druhé varianty (zaznamenané trasy) datum chyběl, byla by to celkem podstatná chybějící informace.
#8
Dělají to všechny importované GPX třeba z mapy.cz, strava.com. Jedná se o trasy vytvořené na webu mapy.cz nebo v plánovači strava.com. Pokud importuji z strava.com trasu projetou, t.j. zaznamenanou nějakou aplikací nebo přístrojem, tak má po importu datum vytvoření/záznamu, tj. je to správně.
Fajn by bylo, kdyby byl po importu gpx datum importu, ale pouze u tras, které byly nakresleny. U zaznamenaných trasy by zůstal datum záznamu trasy.
#9
Tahle chyba je v Locusu dlouho, týká se všech importovaných tras.
#10
Takže nastavený interval odesílání polohy  je úplně bezpředmětný ve vztahu k vybíjení baterie, je tedy jedno jestli nastavím interval na 1 minutu nebo 10 minut? Rozdíl bude pouze v tom, že častější odeslání polohy více vybíjí baterii z důvodu odesílání informací přes internet? A GPS vybíjí baterii stejně u obou intervalů?
Dík
#11
Obnovím téma.
V Locusu mám nastaveno Zapnout GPS při startu + Vypnout GPS pokud je skrytá. Pokud spustím Live tracking (např. interval 5 min) a nic dalšího (např. záznam trasy), tak bude GPS v Locusu stále zapnutá (i při vypnutí obrazovky) nebo se GPS vypne po zhasnutí obrazovky (tak jak mám nastaveno)?

Druhý dotaz navazuje na to, že se GPS vypne po zhasnutí obrazovky. Locus si tedy GPS sám zapne, aby odeslal polohu (u mne v intervalu co 5 min), zároveň před odesláním polohy čeká na GPS FIX a poté GPS zase vypne? To se opakuje s každým požadavkem na odeslání polohy Live Trackingu?

Zajímá mě to vzhledem k úspoře baterie při Live trackingu.

#12
Ten nový symbol Lomap vlevo dole asi nepůjde odstranit? Celkem mi tam vadí.

#13
Je to škoda, ale chápu to. Díky
#14
Ahoj Menione,
bylo by možno rozšířit statistiky zaznamenané trasy (tam, kde vidím dobu, čas, nastoupané metry ...) o čas strávený v konkrétních zónách tepové frekvence? Aktuálně jde vidět ve statistice pouze průměrný tep a maximální tep.
Ideální by bylo v nastavení Locusu si nastavit i tepy u konkrétních zón ... Zóna 1 - 110 130 tepů, Zóna 2 - 131 - 150 tepů ..... až po zónu 5 (v nastavení tam, kde si nastavuji váhu a pohlaví pro výpočet kalorií) a při zobrazení statistiky u zaznamenané trasy bych viděl, kolik času jsem strávil v Z1 .... Z5

Tady jsou odkazy na požadavky, které jsou zatím bez odezvy
http://help.locusmap.eu/topic/heart-rate-tracking-improvements#comment-49440
http://help.locusmap.eu/topic/feature-request-visibility-of-the-heartrate-zones-in-the-diagram
#15
Přimlouvám se za nějaké profily pro MTB (terénní cyklistiku), např https://github.com/zossebart/brouter-mtb