Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Betonar

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
August 24, 2011, 17:54:30
Při startu mi nikdy nepadal. Při ukončování občas spadne. Včera jsem aktualizoval a tuthle verzi tedy mám. V práci, co jsem něco málo zkoušel, tak jsem se setkal i se situacema, kdy jsem Locus raději zavřel, protože to bylo nepoužitelný, ale teď se mi to trhá jen trochu a je to tak nějak použitelné.
Dřív si pamatuju, že jsem měl klidně 4k keší zobrazeno a jel jsem jako drak :) Plynulé posouvání, uplně nádherné. Ono to taky nemusí vůbec být aplikací, ale třeba  je to telefonem. Taky už o něm nemám valné mínění :) Pokud by se to stávalo často a vadilo by mi to i v terénu, tak bych tě asi požádal o nějakou tu starší free verzi. Ty novinky, co přidávaš jsou fajn a kolikrát se hodí, ale pokud by aplikace jako celek nebyla použitelná, tak bych šel raději do starší verze bez vychytávek. Rozhodně bych v takové situaci neměl potřebu Locus hanit, bez něj nevím, co bych dělal :)
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
August 24, 2011, 15:24:19
Obávám se, že jsem to prvně asi špatně vyjádřil. Když smažu kešku, tak její wayipiont je i nadále vidět, ale při dalším zpuštění je už vše ok. Je to jen drobnost a na rozdíl od nezobrazovaní waypointu, nemožnosti an ně navádět a tomu bugu s ročním zadáváním souřadnic, ničemu nevadí.

Chtěl jsem se Tě ješte zeptat na jednu věc. Jak Locus zlepšuješ, tak se aplikace zvětšuje a lajk, jako já, snadno může nabýt dojmu, že může být i náročnější na HW. Co ty si o tom myslíš ? Sleduješ toto nějak ? Poslední dobou se mi občas stává, že se Locus při posouvání mapy na nejvetším zoomu při zobrazení i jen pár desítek keší neuvěřitelně seká. Dokonce i musím čekat, aby se mapa vůbec hnula a není to nikdy plynule - je to po "skocích". Používám offline mapy z cykloserveru.
Pokud by má domněnka byla správná, bylo by se možné domluvit na možnosti stažení nějaké starší verze Locusu ? Klidně i free, pro featury stejne nepoužívám. Je možné mít nainsralované 2 verze Locusu najednou ? nemyslím Pro + Free, ale např verzi 1.2.3 a 1.2.4

Díky za info a gratuluji k úspěchu !

PS: Zkoušel jsem restartovat telefon i ukončit Locus pomocí ES task manageru, ale nic se nezměnilo
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
August 24, 2011, 10:45:52
2.1 originál aktualizace stažena přes LG aktualizační soft. žádný root ani jiné zásahy jsem do systému neprováděl
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
August 24, 2011, 09:24:47
Poslední pro verze stažena z marketu
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
August 23, 2011, 22:06:19
Hmm, tak navádění už funguje, ale zase se třeba na mapě zobrazují waypointy od smazaných keši.
#6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Přidání bodu
August 23, 2011, 22:05:07
Posledně byl můj report ignorován, tak se nebudu ani moc rozepisovat. Když chci přidat ručním zadáním souřadnic bod, tak viz screen 1, 2 v zipu
http://tmu.trackmania.cz/tom.cz.73/Locu ... report.zip
Myslím, že je to poměrně jasné. Pokud by byl zájem mohu rozepsat
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Waypointy
August 21, 2011, 10:51:33
Zdar,
během všerejška se mi opět přestaly zobrazovat waypointy (normalní i geocaching) a po aktualizaci problém přetrvává. Nejsou vidět na mapě a nejde na ně navygovat, pouze kompas. Můžu udělat proto, aby tento bug byl opraven ?

Btw automatická Locus na mém LG540Op. nedokáže sám zjistit, že mám zapnutou GPS a vždy ho musím zapínat sám, ale o tom už jsem jednou psal. Satelity taky občas nehledá, i když je GPS zapnuté v Locusu i telefonu. Musím otevřít "satelity" v Locusu a pak je teprv najde
#8
Díky za přidání té featury. Ostatní budu sledovat. Atributy fungují
#9
Tak jsem zagooglil a mam to. Když si v nastvení učtu na gc.com zmaníš GPX veersion z GPX 1.0 na GPX 1.0.1 , tak už tam ty artibuty jsou. Stáhl jsem si obě verze GPX souboru pro jednu keš a v novější verzi atributy jsou.

     <groundspeak:attributes>
        <groundspeak:attribute id="38" inc="0">Campfires</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="34" inc="0">Quads</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="33" inc="0">Motorcycles</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="32" inc="0">Bicycles</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="25" inc="0">Parking available</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="24" inc="0">Wheelchair accessible</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="19" inc="1">Ticks</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="15" inc="1">Available during winter</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="13" inc="1">Available at all times</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="7" inc="1">Takes less than an hour</groundspeak:attribute>
      </groundspeak:attributes>

Myslel jsem, že novější verzi souborů stahuji, ale nějak jsem si toto zapomněl nastavit. Je tedy možné, že Locus atributy umí i z oficiálních GPX souborů, ale já prostě stahoval starší verze souborů bez těchto informací. V práci teˇď nemám geotelefon a nemohu ověřit.
Jinak toto jsem zkoušel na GPX souboru s jednou keší.
#10
QuoteTlačítko na kompas přidáno. Atributy u keše už v locusu dávno jsou ale bohužel originální PQ nepohcopitelně tuhle informaci neobsahuje. Co jsem testoval, tak z programu skrýšotlač lezou keše i s attributy korektně.
Díky za úpravy! Odpoledne stáhnu a vyzkouším.

Tak já mam "boužel" premium membership a tak jsem toto fičuru přehlédnul. Zkusím se tedy seznámit se skrýšotlačem.
#11
Sorry za oživování starého topiku. Měl bych pár dotazů.
Locus používám především na geocaching a tudíž jsou pro mě POI velmi důležité. Po zapnutí Locusu se někdy zobrazuje skupina POI a jindy nic. Je toto pouze náhodné nebo to lze nějak ovlivnit ?

V poslední době jsem zaznamenal pár vychytaných feature. Jako návrch na zlepšení bych chtěl navrhnout přidání tlačítka s otevením detailů keše (Zobrazí info o vybrané keši) na obrazovku s kompasem, která mě na danou keš naviguje. Když se ke kompasu dostanu taklo: na mapě vyberu bod(keš) -> zobrazím info -> dám kompas a pak použiju tlačítko z5, tak jsem na informacích o keši, ale když si nenechám zobrazit info o keši, ale hned z popup okenka vyberu kompas, tak po použití tlačítka z5 musím bod(keš) otravně lovit na mapě. Toto tlačítko by výrazně přispělo k rychlejší "práci" a místa tam na něj je dost.

Dál bych se ještě jednou chtěl zasadit o zobrazování atributů o keše. Když člověk jen tak vyrazí někam do terénu bez znalostí místních keší, tak atributy jsou dost důležité.

Poslední, ale nejdůležitější věcí je detekce zapnuté GPS. Řekl bych, že v 75% případů Locus zobrazuje vypnutou GPS a nikdy nenajde satelity, i když je GPS zapnutá. Věčně musím v Locusu zapínat a někdy je nutný i restart aplikace. Vím, že už se to tady řešilo a snad částešně pro někoho i vyřešilo. Klidně mohu telefon na pár dní půjčit - jsem z Prahy.
#12
No tak jsem byl dnes na nějakých multinách a po dnešní zkušenosti bych řekl, že se mi nezobrazují nikdy. Takže to asi bude nějaká chyba na mé straně, když to nikdo jiný nepotvrzuje
#13
Chtěl jsem nejdřív vědět, jestli v tom jsem sám. V podstatě se mi někdy nezobrazují na mapě waypointy, které si sam pridám metodou rucniho zadani souradnic. Zduraznuji, ze se na mape neobjevuje, kdyz ho mam v seznamu waypointu zaskrtnuty. Nelze na nej tedy "kliknout" a chci li na nej navadet pomoci kompasu, tak si musim na mape najit ikonku multiny... Docela zdrzuje.
No nevim, v cem bych mohl delat chybu. Treba je to jen nejaká spatná instalace. Pokud bych zjistil vice, tak se ozvu
#14
Ahoj,
chtěl bych se nejprve zeptat, jestli Vám korektně fungují GEOCACHING waypointy
Díky za info
Betonář
#15
How can I add wms maps to Locus ?