Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Betonar

Pages: [1] 2 3
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
« on: August 24, 2011, 17:54:30 »
Při startu mi nikdy nepadal. Při ukončování občas spadne. Včera jsem aktualizoval a tuthle verzi tedy mám. V práci, co jsem něco málo zkoušel, tak jsem se setkal i se situacema, kdy jsem Locus raději zavřel, protože to bylo nepoužitelný, ale teď se mi to trhá jen trochu a je to tak nějak použitelné.
Dřív si pamatuju, že jsem měl klidně 4k keší zobrazeno a jel jsem jako drak :) Plynulé posouvání, uplně nádherné. Ono to taky nemusí vůbec být aplikací, ale třeba  je to telefonem. Taky už o něm nemám valné mínění :) Pokud by se to stávalo často a vadilo by mi to i v terénu, tak bych tě asi požádal o nějakou tu starší free verzi. Ty novinky, co přidávaš jsou fajn a kolikrát se hodí, ale pokud by aplikace jako celek nebyla použitelná, tak bych šel raději do starší verze bez vychytávek. Rozhodně bych v takové situaci neměl potřebu Locus hanit, bez něj nevím, co bych dělal :)

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
« on: August 24, 2011, 15:24:19 »
Obávám se, že jsem to prvně asi špatně vyjádřil. Když smažu kešku, tak její wayipiont je i nadále vidět, ale při dalším zpuštění je už vše ok. Je to jen drobnost a na rozdíl od nezobrazovaní waypointu, nemožnosti an ně navádět a tomu bugu s ročním zadáváním souřadnic, ničemu nevadí.

Chtěl jsem se Tě ješte zeptat na jednu věc. Jak Locus zlepšuješ, tak se aplikace zvětšuje a lajk, jako já, snadno může nabýt dojmu, že může být i náročnější na HW. Co ty si o tom myslíš ? Sleduješ toto nějak ? Poslední dobou se mi občas stává, že se Locus při posouvání mapy na nejvetším zoomu při zobrazení i jen pár desítek keší neuvěřitelně seká. Dokonce i musím čekat, aby se mapa vůbec hnula a není to nikdy plynule - je to po "skocích". Používám offline mapy z cykloserveru.
Pokud by má domněnka byla správná, bylo by se možné domluvit na možnosti stažení nějaké starší verze Locusu ? Klidně i free, pro featury stejne nepoužívám. Je možné mít nainsralované 2 verze Locusu najednou ? nemyslím Pro + Free, ale např verzi 1.2.3 a 1.2.4

Díky za info a gratuluji k úspěchu !

PS: Zkoušel jsem restartovat telefon i ukončit Locus pomocí ES task manageru, ale nic se nezměnilo

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
« on: August 24, 2011, 10:45:52 »
2.1 originál aktualizace stažena přes LG aktualizační soft. žádný root ani jiné zásahy jsem do systému neprováděl

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
« on: August 24, 2011, 09:24:47 »
Poslední pro verze stažena z marketu

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy
« on: August 23, 2011, 22:06:19 »
Hmm, tak navádění už funguje, ale zase se třeba na mapě zobrazují waypointy od smazaných keši.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Přidání bodu
« on: August 23, 2011, 22:05:07 »
Posledně byl můj report ignorován, tak se nebudu ani moc rozepisovat. Když chci přidat ručním zadáním souřadnic bod, tak viz screen 1, 2 v zipu
http://tmu.trackmania.cz/tom.cz.73/Locu ... report.zip
Myslím, že je to poměrně jasné. Pokud by byl zájem mohu rozepsat

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Waypointy
« on: August 21, 2011, 10:51:33 »
Zdar,
během všerejška se mi opět přestaly zobrazovat waypointy (normalní i geocaching) a po aktualizaci problém přetrvává. Nejsou vidět na mapě a nejde na ně navygovat, pouze kompas. Můžu udělat proto, aby tento bug byl opraven ?

Btw automatická Locus na mém LG540Op. nedokáže sám zjistit, že mám zapnutou GPS a vždy ho musím zapínat sám, ale o tom už jsem jednou psal. Satelity taky občas nehledá, i když je GPS zapnuté v Locusu i telefonu. Musím otevřít "satelity" v Locusu a pak je teprv najde

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Geocaching waypointy
« on: June 06, 2011, 15:35:19 »
Díky za přidání té featury. Ostatní budu sledovat. Atributy fungují

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Geocaching waypointy
« on: June 06, 2011, 13:12:13 »
Tak jsem zagooglil a mam to. Když si v nastvení učtu na gc.com zmaníš GPX veersion z GPX 1.0 na GPX 1.0.1 , tak už tam ty artibuty jsou. Stáhl jsem si obě verze GPX souboru pro jednu keš a v novější verzi atributy jsou.

Code: [Select]
     <groundspeak:attributes>
        <groundspeak:attribute id="38" inc="0">Campfires</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="34" inc="0">Quads</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="33" inc="0">Motorcycles</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="32" inc="0">Bicycles</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="25" inc="0">Parking available</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="24" inc="0">Wheelchair accessible</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="19" inc="1">Ticks</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="15" inc="1">Available during winter</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="13" inc="1">Available at all times</groundspeak:attribute>
        <groundspeak:attribute id="7" inc="1">Takes less than an hour</groundspeak:attribute>
      </groundspeak:attributes>

Myslel jsem, že novější verzi souborů stahuji, ale nějak jsem si toto zapomněl nastavit. Je tedy možné, že Locus atributy umí i z oficiálních GPX souborů, ale já prostě stahoval starší verze souborů bez těchto informací. V práci teˇď nemám geotelefon a nemohu ověřit.
Jinak toto jsem zkoušel na GPX souboru s jednou keší.

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Geocaching waypointy
« on: June 06, 2011, 11:34:12 »
Quote
Tlačítko na kompas přidáno. Atributy u keše už v locusu dávno jsou ale bohužel originální PQ nepohcopitelně tuhle informaci neobsahuje. Co jsem testoval, tak z programu skrýšotlač lezou keše i s attributy korektně.
Díky za úpravy! Odpoledne stáhnu a vyzkouším.

Tak já mam "boužel" premium membership a tak jsem toto fičuru přehlédnul. Zkusím se tedy seznámit se skrýšotlačem.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Geocaching waypointy
« on: June 05, 2011, 20:27:43 »
Sorry za oživování starého topiku. Měl bych pár dotazů.
Locus používám především na geocaching a tudíž jsou pro mě POI velmi důležité. Po zapnutí Locusu se někdy zobrazuje skupina POI a jindy nic. Je toto pouze náhodné nebo to lze nějak ovlivnit ?

V poslední době jsem zaznamenal pár vychytaných feature. Jako návrch na zlepšení bych chtěl navrhnout přidání tlačítka s otevením detailů keše (Zobrazí info o vybrané keši) na obrazovku s kompasem, která mě na danou keš naviguje. Když se ke kompasu dostanu taklo: na mapě vyberu bod(keš) -> zobrazím info -> dám kompas a pak použiju tlačítko z5, tak jsem na informacích o keši, ale když si nenechám zobrazit info o keši, ale hned z popup okenka vyberu kompas, tak po použití tlačítka z5 musím bod(keš) otravně lovit na mapě. Toto tlačítko by výrazně přispělo k rychlejší "práci" a místa tam na něj je dost.

Dál bych se ještě jednou chtěl zasadit o zobrazování atributů o keše. Když člověk jen tak vyrazí někam do terénu bez znalostí místních keší, tak atributy jsou dost důležité.

Poslední, ale nejdůležitější věcí je detekce zapnuté GPS. Řekl bych, že v 75% případů Locus zobrazuje vypnutou GPS a nikdy nenajde satelity, i když je GPS zapnutá. Věčně musím v Locusu zapínat a někdy je nutný i restart aplikace. Vím, že už se to tady řešilo a snad částešně pro někoho i vyřešilo. Klidně mohu telefon na pár dní půjčit - jsem z Prahy.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Geocaching waypointy
« on: May 14, 2011, 17:17:32 »
No tak jsem byl dnes na nějakých multinách a po dnešní zkušenosti bych řekl, že se mi nezobrazují nikdy. Takže to asi bude nějaká chyba na mé straně, když to nikdo jiný nepotvrzuje

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Geocaching waypointy
« on: May 13, 2011, 21:15:38 »
Chtěl jsem nejdřív vědět, jestli v tom jsem sám. V podstatě se mi někdy nezobrazují na mapě waypointy, které si sam pridám metodou rucniho zadani souradnic. Zduraznuji, ze se na mape neobjevuje, kdyz ho mam v seznamu waypointu zaskrtnuty. Nelze na nej tedy "kliknout" a chci li na nej navadet pomoci kompasu, tak si musim na mape najit ikonku multiny... Docela zdrzuje.
No nevim, v cem bych mohl delat chybu. Treba je to jen nejaká spatná instalace. Pokud bych zjistil vice, tak se ozvu

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Geocaching waypointy
« on: May 12, 2011, 17:41:38 »
Ahoj,
chtěl bych se nejprve zeptat, jestli Vám korektně fungují GEOCACHING waypointy
Díky za info
Betonář

15
Locus Classic (LM Free, LM Pro) / Re: [APP] - version 1.6.x
« on: May 04, 2011, 22:02:18 »
How can I add wms maps to Locus ?

Pages: [1] 2 3