Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - roze

#91
OK, díky za odpověď a radu.
#92
Mám připraveno několik vstupních GPX souborů připravených pro import do Locusu. Z určitých důvodů je nechci slučovat do jednoho GPX. Import nabízí možnost Multi-výběr, ale pak dostanu všechny GPX do jedné složky bodů. Já bych ale přivítal, kdyby mi vznikla pro každý GPX nová složka bodů. To asi nejde, co?
#93
hmm, nemáš zapnuté v Nastavení-> Navádění-> Upozornění ?
#94
No, včera mi MapQuest nešel, zkusil jsem OSRM a potom i YOURS, ale trochu mě ty výsledky neuspokojily.
Vyrážel jsem z Prahy, sjet jsem chtěl u Divišova a pokračovat dále směr Vlašim.
OSRM i YOURS mě navedly očekávaně na D1, ale místo sjetí z D1 u Divišova mi to doporučilo se otočit a jet zpátky k nejbližšímu předchozímu sjezdu (Ostředek) a tam jsem měl z D1 sjet.  :(
Dnes mi MapQuest jde. Zkusil jsem nechat spočítat ten problematický úsek a výsledek byl pro mě dle očekávání - tj. sjezd u Divišova.

jo... díky všem za rady a vlastní poznatky
#95
Dan Seliga: jj myslím, že trasu vytváříme stejným způsobem.
Jakým způsobem ti průjezdní body hlásí? Co mám zapnout v nastavení?
#96
hmm, já to tušil... a z tónu odpovědi tuším, že ani nebude  :(
a co je to 'čas k dalšímu bodu'?

dost jsem si oblíbil spočítat si navigaci bod po bodu na trase s cca 10-20 vlastními průjezdními body doma na gauči  ;)
a pak mi při navigaci po trase v terénu chybí ta informace kolik mi zbývá do mého průjezdního bodu
#97
V Dashboard editoru jsem si poupravil jeden ze stylů. V podstatě si zobrazuji 'Vzdálenost do cíle' a ještě bych chtěl přidat zobrazení něco jako 'Vzdálenost do dalšího průjezdního bodu'. Ale buď jsem slepý nebo to nejde.
Myslím do mnou definovaného průjezdního bodu na trase.
Díky předem za radu.
#98
Zatím v drtivé většině případů jsem nechával spočítat navigaci na MapQuestu.
Dnes mi nějak stávkuje, tak jsem zkusil OSRM. Navigační trasu mám spočítanou, ale chtěl jsem zeptat, zda zde někdo nemá zkušenosti s těmi jednotlivými zdroji pro výpočet?
Našel jsem sice nějaký starší článek http://neis-one.org/2011/07/comparison-reloaded/, ale praktická zkušenost je k nezaplacení  :) .
Jde mi o navigaci po ČR.
#99
Dosud jsem používal prosté navádění na bod (nikoliv podél trasy). Byl jsem zvyklý na to, že po zapnutí navádění se v levém horním objevila ikona, která při jejím delším stisku navádění vypnula.
Nyní mám zobrazení naváděcího panelu vypnuté. Pokud dám navádění podél trasy, tak ta ikonka navádění, kterou lze použít i pro vypnutí, se zobrazí. Pokud dám ale navádění na bod, tak se ikona navádění v levém horním rohu neobjeví.
Dělám něco špatně? Díky za radu.
#100
aha, tak teď už mi začíná možná svítat :-)

na nějaké mapě mimo Locus si naklikám na silnici trasu o 10 průjezdních bodech (mimo start a cil bod), vyexportuji do GPX a naimporuji do Locusu  a mám neroutovanou trasu o 10 'zlomech' - to jsou moje 'průjezdní body' - ale Locus to jako průjezdní body do této chvíle nechápe (proč by taky měl, že?  ;))

pak si v Locusu bod po bodu, (resp. zlom po zlomu) nechám spočítat routovanou trasu (v tu chvíli mi přibude na trase X-průjezdních bodů, které si tam přidá MapQuest (nebo Locus?)

a konečně můj dotaz...  :)
když pak jedu po téhle routované trase, tak by se měl objevit 10x ten terčík v levém rohu?
mě přijde, že tak často nezobrazí
#101
jj, to případné skrytí průjezdních bodů, které si Locus sám spočítá, by mě také zajímalo.
nevím jak ostatní, ale mě zajímá samotná trasa a pak mnou definované průjezdní body na trase
#102
Hmm, "přidat novou trasu" jako mezibody.
skoro začínám litovat, že jsem se zeptal  ;)  této formulaci nerozumím

trasu plánuji takto...
V 'něčem' (obvykle  v http://geokuk.cz/ ) si naplánuji průjezdní body trasy
GPX z Geokuku  si naimportuji do Locusu a v něm si nechám spočítat bod po bodu navigaci

ale počet těch terčíků, které se mi zjevily v levém rohu při projíždění terasy, mi přijde o dost menší než je počet těch průjezdních bodů trasy.
Budu to tedy více sledovat  :)


#103
Hmm, ty terčíky mi nedaj pokoj :-)
jde o průjezdní body definované mnou nebo body, které si spočte Locus, když počítá navigační trasu?

A ten panel pro navádění už mám deaktivovaný v Nastavení, jak jsi poradil.
#104
Přikládám screenshot s tím terorizujicím 'MapQuest directions ...'

To varovné okno se zobrazí tehdy, když sjedu z navigované trasy (to je v pořádku - v Nastavení toto mám zvolené). Mám tam ale také nezatržené 'opakujte oznámení každých...'  => čekal bych, že k varování dojde jen jednou, ale ta oranžová okna se zjevují opakovaně. Znovu bych si dovolil říct, že umístění a velikost toho okna je nešťastná protože překrývá aktuální pozici v případě posunu středu mapy  :(

K zobrazení toho  'MapQuest directions ...' asi dojde proto, že nemám zapnutá mobilní data - ne?
Jinak by došlo asi k přepočtu trasy, ne?

Mobilní data mám záměrně vypnuté, protože dříve docházelo k tomu, že když jsem měl trasu s řadou svých průjezdních bodů, tak přepočet v průběhu jízdy dopadl tak, že se přepočet provedl přímo na cílový bod a průjezdní body byly ignorovány.
Měl bych ještě doplňující dotaz k přepočítání. Vidím, že ve volbě Navigace->Automaticky přepočítat existují alternativy Priorita bodu/trasy. To je relativně nová věc, že? Pro mě by byla asi ta priorita trasy, protože chci zachovat maximum svých průjezdních bodů na trase, že?

Pak jsem se ještě chtěl zeptat na dvě věci...
a) všiml jsem si nějaké nové (?) ikonky v případě navigování v levém horním rohu, kde se zoobrazují piktogramy 'vlevo', 'vpravo'
    ikona má tvar nějakého terčíku - nejdříve jsem si myslel, že jde o průjezdní bod, ale pak jsem usoudil, že tomu tak není - co to tedy je?


b) od doby, kdy jsem se nechal naposled navádět, přibyla pod horním panelem lišta, asi bych ji oželel, protože mi užírá zbytečně z displeje pohled na mapu. Když použiji na té liště vpravo ty tři svislé tečky a 'skrýt', tak se mi skryje i ten naváděný bod na mapě. Lze nějak docílít předchozí stav při navádění... tj. žádná dodatečná lišta a jen pouze vyznačený směr k naváděnému bodu?

#105
Nejsem si jistý, jak to bylo dříve... ale myslím si, že to dříve bylo lepší :-(
plánuji si poměrně složité trasy s mnoha průjezdními body doma na gauči :-)  a trasu si nechám spočítat pro hlasovou navigaci
Dnes mě zaskočilo to, že když jsem sjel z trasy, tak cca 1/4 obrazovky telefonu překrylo oranžové okno s výstrahou 'MapQuest directions ...', že jsem sjel z trasy.  (jj, cca 1/4 roku jsem Locus navigaci nepoužíval)
To by nebylo na závadu, ale to okno se zobrazovalo opakovaně a zrovna v ne moc vhodných chvílích (vrrrrr  ::))  a navíc i překrylo mapu (při navigaci používám posun středu obrazovky dolů), když jsem se chtěl zorientovat na křižovatce.
Myslím, že dříve bylo jedno decentní varování a pak se zobrazila jen 'čára', která indikoval správný směr, co?
Nebylo by možné to terorizujicí oranžové okno minimalizovat? Resp. jej zobrazit jen jednou?