Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - roze

Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17
211
Měl jsem složku s Locusem na SD kartě. Měl jsem tam v podsložce mapsVector uložené nějaké mapy.
Karta mě odešla, nahrál jsem na novou kartu celou složku Locusu ze zálohy (tj. i naplněnou složku mapsVector).

Pustím Locus a v nabídce offline vektorových map nevidím ani jednu :-(. Zobrazí se mě pouze, že si mohu mapy koupit, resp. ručně vytvořit.

Měl jsem taky nadefinovaný pravý panel, ale ten se po obnově taky nezobrazil. Stejně tak databáze bodů je na svém místě na kartě, ale v nabídce bodů se nenabízí ani jedna kategorie ani jeden bod :-(.

Mám podezření, že mohlo dojít k nějakému problému při obnově ze zálohy. Neobnovoval jsem z Locusí zálohy, ale prostým 'cp' složky.
Nemohl Locus třeba v době, když jsem neměl kartu funkční usoudit, že kartu nemám a teď startuje s konfigurací ze složky z vnitřního uložiště?

212
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Úklid pro GC Offlinizer
« on: November 06, 2013, 20:30:15 »
Jak je zajištěn úklid již nepotřebných obrázků stažených GC Offlinizer?
Když smažu v Locusu bod, jsou taky automaticky smazány jeho obrázky?
Pokud reimportuji kategorii bodů a ve vstupním GPX již nemám body, pro které jsem dříve stáhl obrázky tak se mě asi tyto osiřelé obrázky začnou hromadit, ne?
Kde se obrázky ukládají? Mohu to případně promáznout manuálně (třeba obsah celého adresáře) ?

213
Počkal jsem si až na verzi staženou z https://play.google.com.
Zatím se mi zdá, že aktivace/deaktivace všech bodů z jedné kategorie na offline Smartmaps funguje OK.

Díky.

214
...
Kromě toho, když jsem poprvé viděl podnabídku "Prvních X bodů", myslel jsem si, že po jejím otevření budu moct zadat jakoukoliv hodnotu (třeba 342) a napadlo mě, že by vůbec nebylo špatné ještě pod možnosti "Prvních 50", "Prvních 100"... přidat možnost "Přesná hodnota". Ale to už nevím, jestli by to přineslo užitek i někomu jinému, nebo jenom mě.

Ten uživatelsky definovaný počet bodů bych ocenil taky  ;).

215
Tak teď děkuji já. Jdu vyhlížet novou verzi Locusu  ;)

216
Mám Nexus7 s koupenými SmartMaps a ty na Nexu používám v 98% procentech případů.
Pak mám Galaxy S3 a tam používám vektorové offline mapy od Speirse (http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=8&thread_id=25018&sort=&rowstart=0).
S3 s Locusem používám vyjímečně, ale zrovna to jsem udělal před 14 dny, kdy jsem zde jásal, že problém se nezobrazováním bodů u mě zmizel - pozor, přihořívá...

Když na Nexu použiju online nebo offline SmartMaps, tak kolem pozice cca 49°19.434' 13°41.880' (Horažďovice) by měly být dva body z TZ candidates. Pokud zapnu zobrazení všech bodů z TZ candidates, tak nevidím žádné body z TZ candidates (u online map vidím dole měřítko 3,5km (13|100%)). Pokud zvolím zobrazení pouze 100,. 200... bodů, tak se tyto body (i na SmartMaps online nebo offline) zobrazí.

Pokud na Nexu použiju online mapy mapQuest classic, tak vidím body z TZ candidates podle aktivace (tj. žádné, všechny, určitý počet ) :).

Ještě je mi divné to, že ve své databázi mám k TZ candidates (cca 800bodů) objemově podobnou kategorie HZT candidates (cca 900 bodů) a s tou podobné problémy na SmartMaps nemám  ::).
TZ candidates vznikla z GPX, které jsem dělal z GSAKu a HZT candidates vznikla exportem z Geogetu.

Cítím to tak, že problém je někde mezi SmartMaps a tím GPX, ze kterého vznikla TZ candidates, co?217
No, tak zase stejný problém - po reimportu kategorie se při zapnutí zobrazení všech bodů z jedné kategorie nezobrazí ani jeden  :(
Přes SZ posílám nyní celou waypoints.db.
Problém trvá i na v.2.16.0.

218
Jo, jo, teď funguji normálně. Díky za nabízenou pomoc.

219
Sorry, odpovídám se zpožděním.
"vymazat před importem" jsem dával taky. Importoval jsem stejný GPX i do jiné kategorie, kterou jsem si nově založil a výsledek byl pořad stejný - takový, jaký jsem hlásil v 1. příspěvku tohoto vlákna.
Nakonec jsem celou waypoints.db obnovil ze zálohy a bylo po problému.

220
No, ale já to vůbec jako pěkné neshledávám  ;)
velmi pěkná je ale briskní prvotní reakce  :) (ale ta je zde zřejmě pravidlem, že...).
Data pošlu SZ. Ještě jsem se ale chtěl zeptat... data vznikla originálním exportem z GSAKu. Ten nabízí export do GPX v.1.0 i 1.1.
Má ta verze GPX pro Locus nějaké důsledky? GSAK při exportu do GPX v.1.1 varuje, že tato verze GPX může činit některým programům potíže.


221
Mám 7 kategorii bodů. Rozhodl jsem se, že obnovím obsah jedné z nich. Postupoval jsem jako obvykle, GPX v.1.0 s cca 800 body jsem úspěšně naimportoval do již existující kategorie s tím, že jsem dal výmaz bodů z této kategorie před importem. Body se ale na mapě nezobrazí.
Laboroval jsem s deaktivací celé kategorie (v přehledu kategorií), resp. s deaktivaci/aktivací jednotlivých bodů v této kategorii. Nakonec jsem dospěl k tomu, že když jsem aktivoval postupně jednotlivé body v kategorii, tak se začaly zobrazovat na mapě. Resp. označil jsem všechny v kategorii a pak jsem náhodně 2-3 ubral a pak se body zobrazily.
Když jsem takto označil všechny body, tak se nezobrazil ani jeden :-(
Stejného výsledku jsem docílil po importu téhož GPX do nově založené kategorie.

222
Pokud by to někdo také považoval za přínos, tak se prosím taky přidejte:
tvorba vlastních bookmarků z existujících kategorii -> https://getsatisfaction.com/locus/topics/own_bookmark_lists_cross_category
umožnění mít několik databázi bodů ->https://getsatisfaction.com/locus/topics/manager_of_wayipoints_db
Díky.

223
No jo, to by mne taky zajímalo.

224
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Kategorie bodů 'All in one'
« on: July 12, 2013, 09:49:50 »
Quote from: "menion"
- kategorie "all-in-one" neexistuje
díky za ujištění  ;)
Quote from: "menion"
- export všech bodů ze všech kategorií také ne
a ani nebude existovat? nedalo by se to zařadit do 'users wish list'? a realizace za dlouhých zimních večerů?
Quote from: "menion"
- šlo by využít možnosti zobrazit vše na mapě a pak přes menu > více > export vyexportovat vše co je vidět na mapě
export viditelných bodů aktuálně na mapě... to jsem si všiml, ale export jsem chtěl jen jako náhradní řešení toho, že neexistuje "all-in-one" kategorie, a chtěl jsem jen existující body ve wayipoint.db zduplikovat do nové kategorie. Ale jak říkám... toto byl jen dílčí dotaz, jak řešit náhradním způsobem nedostatek Locusu (ano, troufl jsem si napsat nedostatek... :)  ;) )

Quote from: "menion"
- nebo lze využít vyhledávání a nechat si zobrazit všechny body které jsou blízko, tím získáte taky takovou "all-in-one" sežazenou podle vzdálenosti
bingo... jsem spokojen :) , o to mi v podstatě šlo, když jsem poptával "all-in-one" kategorii

Quote from: "menion"
- lze samozřejmě i zeditovat SQLite databázi. Stačí všem bodům nastavit jinou hodnotu v sloupci "parent_id", kde je uloženo ID složky do které patří
OK, díky za radu, ale jelikož existuje předchozí možnost, tak se v SQL vrtat nemusím.

Takže závěr - Locus neumí udělat najednou export všech bodů, ale za to umí nějaká jiné věci  :)

225
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Kategorie bodů 'All in one'
« on: July 11, 2013, 22:55:28 »
Máš pravdu.. trochu jsem se upnul jen na možnosti Locusu. Původní základní zdroj bodů pro Locus byl u mně Geoget, takže se ještě jednou vrátím k němu a udělám si export z něj a ten následně šoupnu do all_in_one kategorie Locusu.
Tohle vyřeší jednorázově mou potřebu. Těch bodů není zase dohromady tolik, aby se Locus zadýchal  :) .

Ale oba se shodujeme v tom, že by bylo vhodné, kdyby Locus uměl zobrazit body v jednom ranci přes všechny kategorie (případně podle nějakého filtru/třídění).
Mně je navíc divné to, že Locus neumí najednou vyexportovat body všech kategorii  :( .

Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17