Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - roze

#16
Log ze startu LM 3.51 vytvořen -> https://app.box.com/s/qgi643diyvmw8aigyp0x9ul6ir12k1pd.

Stav je u mne s tím problémem setrvalý.. po normálním poklepaní na ikonu Locus nenastartuje. Pak po několikerém (10-20x) poklepání na splash okno start doběhne.
#17
@Žajdlík Josef  - jj, má to podobné příznaky, díky za tu du s logem - vyrobím jej.

A ještě jeden postřeh... udělal jsem upgrade na LM 3.51 i na tabletu s Android 8.  I na něm mám SmartMaps, databáze bodů je trochu odlišná od telefonu ale se startem LM na tomto tabletu nemám problém.
#18
Po cca 1/2 roční pauze v používání LM jsem udělal aktualizaci na poslední verzi 3.51.3.
V tom uplynulém období jsem taky prodělal upgrade na Android 11. Bohužel mě nenapadlo LM před jeho aktualizací spustit, takže nevím jestli dále popsané nesouvisí i s A11 nebo s LM.

Problém 1 - start LM
po spuštění LM 3.51. (poklepání na ikonu) LM se objeví splash.jpg

po několika desítkách sekund se objeví nereaguje.jpg

případně to rovnou skočí na domovskou stránku telefonu.

V některých případech se po poklepání na splash okno objeví dříve známé info okno LM o načítání map a bodů. Pokud se ale zobrazí, tak až při načítaní cca poslední třetiny map/bodů (body má v řadě složek).

Subjektivně odhaduji, že start LM 3.51.(pokud se vůbec zdaří), mi trvá cca o 1/3d déle než u dosavadní verze.


Problém 2 - nedostupné SmartMaps
Vím, že SM jsou mrtvé, ale z určitých důvodů mě pořád většinou vyhovují lépe než mapy vektorové.
Se zprovozněním SM jsme řešili problém cca před rokem https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=6966.0
Pokud se podívám na offline mapy teď, tak SM ze seznamu vypadly - viz offl_mapy.jpg

Samotná aplikace SM mapy ukazuje.
Je možné SM na A11 v LM 3.51 spustit?
Resp. je vůbec možné SM do LM přidat?
Nejsou nakonec SM příčinou problému 1?

Výše uvedené problémy mám na telefonu Samsung A70 s Android 11.#19
Chtěl bych si nejdříve LM4 vyzkoušet, než bych na něj přešel úplně. S diskuzí jsem porozuměl, že paralelní provoz obou verzí je možný a že data obě verze sdílí.

To sdílení mě není úplně jasné...  tzn. že případně paralelně instalované verze 3.5 a 4 sdílí jeden a tentýž strom s daty?  Resp. že když budu mít spuštěnou např.v.3.5, tak nepůjde spustit v.4?
#20
Nechtěl/nechci to zakřiknout, ale problém sám od sebe vymizel.
Plánoval jsem teď tři dny po sobě zase trasy kolem 150 km s mnoha průjezdními body a od neděle je navigace OK. Jinak k navigaci používám už léta Elišku.
#21
Jezdím s hlasovou navigací Locus řadu let, ale teď se mi přihodilo to, že uprostřed navigování začala navigace hlásit pouze vzdálenost, ale už ne akci - např. "za 200 metrů , za 100 metrů" ale ne už obvyklé "zahněte vlevo/vpravo", Nejdříve jsem si myslel, že to nějak zblbnul telefon, udělal jsem restart, ale beze změny chování. Pak jsem si myslel, že jsem nějak špatně trasu připravil - plánoval jsem ji den předem doma na gauči. Trasa měla cca 200 km s cca 20 průjezdními body. Ale jak jsem psal, začalo to blbnout uprostřed trasy :-(.
Včera jsem si zase naplánoval trasu (cca 150km ) a chová se to stejně blbě. Pro změnu ale hned od počátku.
Pro navigování používám službu GraphHopper. Resp. dosud jsem používal, pro to poslední plánování jsem použil Yours.
Pokud mě to dělají obě služby, tak bych vyloužil chybu samotné služby. Pak přichází v úvahu moje chyba (ale jaká?). Pokud by to zkracoval Locus, tak by se asi už někdo ozval, ne?
Nemám asi poslední verzi (3.47.2.), ale to asi v tomto případě, kdy navigace fungovala a zničeho nic ne, asi taky nehraje roli.
Díky za případnou radu.
#22
Napojení na preset jsem měl aktivní. Nikdy jsem dosud do těchto nabídek nelezl a tak mi trochu trvalo, než jsem pochopil ;-), že si musím povolit 'Rozšířený režim', abych se dostal k možnosti úprav presetu.
Díky za nakopnutí.
#23
Dříve jsem měl mobil HW tlačítkem  a tak jsem měl systémovou lištu skrytou. Teď mám mobil bez HW tlačítka, zato mám velký displej a tak jsem si myslel, že prostě skrytí systémové lišty zakážu a tak to bude dokud to explicitně nezměním. Mám ale tu zkušenost, že to tak nefunguje - k přepínání  neskrytí-> skrytí dochází 'samo'. Nepodařilo se mi ale 100% zjistit,  čím to je. Prostě jsem skrytí lišty zakázal a pak celý den jezdil s navigací s tím, že jsem si občas přepnul mapu, někdy vlezl do detailu bodu, resp. naplánoval/spustil navigaci na další bod. A právě během těchto činností k samovolnému přepnutí (skrytí) lišty došlo. V zápalu soustředění na řízení jsem ale nikdy neodchytl ten moment přepnutí.
Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
#24
OK, žádnou změnu nežádám - jen jsem zde sondoval know-how, jak stav řeší jiní.
#25
Ufff, tak SM už mám v telefonu  :)

Jak jste to mysleli s tím zoomováním?
Mě se občas po zapnutí Locus zobrazí info pro každou ze SM, že ji nemám aktivovanou, ale pracovat se ní dá. Resp. se info o neaktivaci nezobrazí a zobrazí se rovnou základní SM autoatlas a pak nejde přezoomovat na podrobnější vrstvu - mysleli jste toto?
V tom případě mi pomáhá jít na výběr mapy a ve vlastnostech SM poklikat na nějakou podrobnější vrstvu.
Nebo ukončit Locus s vektorovou mapou, s tou se pak příště otevře a pak přepnout mapy na SM. Pak se zobrazují i ty podrobnější vrstvy.
Nebo existuje nějaký jiný fígl?
#26
Na tomto telefonu mam cca 100GB vnitřní oaměti (ani jsem tam SD kartu nedával). Mapy se mě stahují do
té složky , jak píšeš, akorát do vnitřního úložiště. Už jsem na to chtěl rezignovat, ale ráno jsme zkusil ještě jeden pokus o stažení... nejdříve se mi podařilo stáhnout free SM autoatlas, další mapa nešla. Zkusil jsem restart telefonu a stáhl jsem jednu z placených map. Už jsem si myslel, že i za cenu restartů telefonu se mi to podaří stáhnout, ale povedly se jen další dvě mapy a pak konec.
Ráno jsem to zahlásil na SM podporu a čekám na jejich další radu :-(.
Nenapadlo mě si ty mapy schovat, než jsem začal s těmi reinstalacemi/reaktivacemi laborovat. Myslel jsem, že ta reaktivace SM proběhne bez problémů, jako jindy.
#27
Je tady někdo, kdo by používal SmartMaps na Androidu 10?
Dokud jsme měl Android 9, tak jsem měl SmartMaps ve vnitřním úložišti a fungovalo to. Po upgradu Androidu na v 10 mě SmartMaps zahlásily, že je nemám aktivované. Již dříve jsem prodělal 2-3 reaktivace SmartMaps při výměně telefonu a myslel jsem, že to bude i teď v pohodě. Požádal jsem o uvolnění licence, zadal jsem ve SmartMaps licenci (to proběhlo OK, kontroloval jsem to i na internetu). Jelikož se mapy nezobrazoval, tak jsem provedl odinstalování SmartMaps a udělal jsem novou aktivaci. Mapy se mě nabízely pak ke stažení, ale nestahují se. Zobrazí se pouze info, že probíhá stahování, ale k žádnému nedojde. Chlapík od SmartMaps co uvolňuje licence, s tím nechce nic mít.

Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
Mám i vektorové mapy, ale jsem na ty SmartMaps zvyklý  :(
#28
Na novém telefonu jsem si nastavil stejně jako na předešlém zapínání displeje gesty. Ale telefon (Samsung Galaxy A70) na to nereaguje. Jaký senzor to řídí? Přiblížení?
#29
Tak nevím, co se stalo, ale najednou mě funguje propojení (tj.  zálohování) Locusu s Dropboxem ať se připojím Dropbox loginem nebo Google účtem.
Nevím jestli to jej jen shoda okolnost, ale problém jsem hlásil při zálohách. Tedˇ jsem dělal import z Dropboxu a tím došlo k autentizaci přístupu i pro zálohy.
#30
Ve v.3.45.1 stále stejný(špatný) stav se zálohováním na Dropbox.