Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - roze

#61
Začal jsem používat k organizaci bodů v databázi i skupiny. Postupoval jsem tak, že jsem si udělal skupinu a pak složky v ní.
Ještě před jakýmkoliv importem do nově založených složek jsem pozoroval to, že ihned po založení složky, složka vykazuje jednotky bodů. Když do ní vlezu, tak se se samozřejmě žádný bod nezobrazí a čítač bodů složky se vynuluje.
Takže žádná fatální chyba, spíše jen kosmetický problém.
#62
Nevím, jestli to je nová vlastnost  :(, ale zdá se mi, že po několikahodinovém provozu Locusu, kdy jsem dělal pouze základní akce (navádění/navigaci na bod, někdy úpravu souřadnic a nakonec přesun bodu ze složky do složky) jsem se dostal do takového stavu, že finální operace (tj. přesun bodu ze složky do složky) se postupně prodlužovala až na několik vteřin. Dokonce jsem docílil i několika totálních pádů Locusu. Pak jsem pochopil, že je dobré po několika hodinách Locus restartovat.
Řekl bych, že je to vlastnost té nové verze Locusu, která mění práce s bodem - ale to je jen dohad.

Nevím, co může být kritické (ty přesuny bodů)? Šlo ale řádově o přesun desítek bodů - cca od 50 výše a nikoliv najednou, ale postupně v řádu hodin.
Mohu nějak pomoci při zjištění příčiny? Po pádu Locusu se nabízí odeslání zprávy - je to k něčemu?

P.S.
Pozorováno na Samsung Galaxy S3
#63
Řekl bych, že od té zlomové verze, která změnila práce s bodem, se změnilo i chování viditelnosti bodu při přesunu ze složky do složky. V dřívějších verzích Locusu mi vyhovovalo to, že když jsem přesunul bod z jedné složky do druhé, tak se bod zneviditelnil. Mám šanci nějak tuto funkčnost vrátit?
#64
Chtěl bych se zeptat, zda bych si nemohl pro své stařecké oči uzpůsobit styl naváděcí čáry, resp. alespoň šířku?
Podobně jako je to u Navigace -> Šířka cesty.
Díval jsem se letmo do config.cfg a není to ten guiding_path_map_symbol?
Pokud ano, tak mi není úplně jasný význam čísel mezi pajpami.
Díky předem za radu.
#65
Nějak jsem nepochopil to ovládání gesty. V manuálu jsem se dočetl, že... 'Wave twice before it (within 1.5 sec) to turn screen On/Off', ale asi newejvuji správným stylem  ;) nebo na špatném místě?
Poradil by mě zde někdo? Díky.
#66
V databází mám obecné body (žádné kešky). Běžně z nich dělám v Locusu exporty do GPX. Poprvé jsem v terénu použil editaci bodu (konkrétně jsem měnil souřadnice bodu za pomocí aktuální pozice z GPS). Bod se uložil, ale při následném pokusu o export GPX se Locus pouze zrestartuje a GPX se nevytvoří (soubor má nulovou délku).
Export do CSV nebo KML funguje. Takto jsem v terénu modifikoval 4 body a nejde do GPX exportovat ani jeden (zkoušeno jednotlivě). Needitované body do GPX exportovat jdou.
#67
Začal jsem používat gcFieldNotes.txt, ale všiml jsem si, že časové razítko tam mám o 3 hod. menší než je aktuální čas vložení záznamu do gcFieldNotes.txt. To je vlastnost nebo mám něco špatně nastaveno?
Díky předem za radu.

EDIT: Ještě jsem to porovnával s obdobným souborem z Oregonu (geocache_visits.txt).
Když nastavím u kešky v Oregonu 'Nalezeno', tak se do geocache_visits.txt zapíše čas o hodinu menší (to chápu... asi zimní čas, že?). Když pak geocache_visits.txt importuji do GeoGetu, tak ten tu hodinu inteligentně přidá, a u kešky mi GeoGet zobrazí skutečný čas nalezení.
Pokud ale importuji do GeoGetu Locusí  gcFieldNotes.txt, tak GeoGet zobrazí posunutý čas nálezů.  :(
Nemám snad nastavené nějaké blbé časové pásmo?
#68
gcFieldNotes.txt asi akceptuje zápis jen pro omezenou množinu typů bodů, že?
Zapíše se mi tam řádně např. oficiální waymark (jméno/kód typu WME3ZM).
Když tam zkusím zapsat/přidat i můj libovolný bod, tak se tam zapíše jen datum a 'Found it', ale samotný kód bodu se nezapíše :-(.
Asi je tam nějaká restrikce na formát kódu jména bodu.
Nešlo by toto 'rozvolnit'?
#69
Nahrál jsem si zkusmo do adresáře mapItems GPX soubor formátu, který obvykle importuji do databáze Locusu.
Soubor se mi na záložce  DATA -> POLOŽKY nabídl k načtení. Po ťuknutí na něj se body z GPX nahrály s průvodní hláškou o počtů bodů. Potud OK...
pak jsem ale čekal, že:
a) načtené body uvidím na mapě - bohužel je tam ale nevidím  :(
b) snad by po jejich načtení mohl i vidět i nějaký seznam bodů (podobně jako u importovaných) - ale seznam vidět není.
Možná je to vlastnost - nevím?

Trochu mě uniká přínos 'položek' - je to jen o tom, že GPX nemusím importovat do databáze?
Díky za radu a vysvětlení.

#70
V editaci bodu je pro mě naprosto skvělá věc - na záložce PŘILOHA si můžu připojit k bodu fotku, kterou navíc můžu pořídit na místě bodu.
Po návratu domů, bych přivítal nějakou možnost vylistovat body, které jsem dnes navštívil spolu s fotkami, které jsem k nim pořídil. Jako jedna z možností mě napadlo pořídit fotku, připojit ji k bodu a bod ihned exportovat do nějaké kategorie pro tento den. Doma pak bych tuto kategorii vyexportoval do KML. Tam bych pak měl fotky provázané s bodem, co?
Nebo existuje něco jednoduššího/rychlejšího? Díky za radu.
#71
GPX exportované s GeoGetu (samé waymarky) jsem si naloudoval do nové kategorie bodů. Všechny body v této kategorii jsem si pak označil a zkusil spustit GC Offlinizer na všech cca 2000 bodů. Po určité době se asi  GC Offlinizer zastavil - průběžně roustoucí číslo stažených obrázků se zastavilo. Zkoušel jsem pak stáhnout menší dávku 200, 500, 1000 - ty mě prošly. Když jsem dal znovu všechno, tak znovu se to zastavilo  :(.
Buď tam bude nějaký 'zlý bod' na kterém se to kousne nebo jsem narazil na nějaké limity? GPX posílám přes SZ.
Ještě jsem se chtěl zeptat, v průběžných výpisech GC Offlinizer je vidět v 99,9% případů, že stáhnul jeden obrázek (pro WM mi to stačí, díky za ně  ;)), ale párkrát jsem tam viděl, že pro jeden bod, byly staženy dva obrázky - to je možné?
#72
Měl jsem složku s Locusem na SD kartě. Měl jsem tam v podsložce mapsVector uložené nějaké mapy.
Karta mě odešla, nahrál jsem na novou kartu celou složku Locusu ze zálohy (tj. i naplněnou složku mapsVector).

Pustím Locus a v nabídce offline vektorových map nevidím ani jednu :-(. Zobrazí se mě pouze, že si mohu mapy koupit, resp. ručně vytvořit.

Měl jsem taky nadefinovaný pravý panel, ale ten se po obnově taky nezobrazil. Stejně tak databáze bodů je na svém místě na kartě, ale v nabídce bodů se nenabízí ani jedna kategorie ani jeden bod :-(.

Mám podezření, že mohlo dojít k nějakému problému při obnově ze zálohy. Neobnovoval jsem z Locusí zálohy, ale prostým 'cp' složky.
Nemohl Locus třeba v době, když jsem neměl kartu funkční usoudit, že kartu nemám a teď startuje s konfigurací ze složky z vnitřního uložiště?
#73
Jak je zajištěn úklid již nepotřebných obrázků stažených GC Offlinizer?
Když smažu v Locusu bod, jsou taky automaticky smazány jeho obrázky?
Pokud reimportuji kategorii bodů a ve vstupním GPX již nemám body, pro které jsem dříve stáhl obrázky tak se mě asi tyto osiřelé obrázky začnou hromadit, ne?
Kde se obrázky ukládají? Mohu to případně promáznout manuálně (třeba obsah celého adresáře) ?
#74
Mám 7 kategorii bodů. Rozhodl jsem se, že obnovím obsah jedné z nich. Postupoval jsem jako obvykle, GPX v.1.0 s cca 800 body jsem úspěšně naimportoval do již existující kategorie s tím, že jsem dal výmaz bodů z této kategorie před importem. Body se ale na mapě nezobrazí.
Laboroval jsem s deaktivací celé kategorie (v přehledu kategorií), resp. s deaktivaci/aktivací jednotlivých bodů v této kategorii. Nakonec jsem dospěl k tomu, že když jsem aktivoval postupně jednotlivé body v kategorii, tak se začaly zobrazovat na mapě. Resp. označil jsem všechny v kategorii a pak jsem náhodně 2-3 ubral a pak se body zobrazily.
Když jsem takto označil všechny body, tak se nezobrazil ani jeden :-(
Stejného výsledku jsem docílil po importu téhož GPX do nově založené kategorie.
#75
Pokud by to někdo také považoval za přínos, tak se prosím taky přidejte:
tvorba vlastních bookmarků z existujících kategorii -> https://getsatisfaction.com/locus/topics/own_bookmark_lists_cross_category
umožnění mít několik databázi bodů ->https://getsatisfaction.com/locus/topics/manager_of_wayipoints_db
Díky.
#76
Jak jsem psal v //http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?f=28&t=3237#p22039, tak mám hodně kategorií bodů.
V některých případech, bych ale v Locusu přivítal tu vlastnost, kterou má moje turistická navigace...
a) buď si prohlížím body podle kategorií (díky za ty bohaté možnosti třídění a filtrování)
b) nebo mě kategorie nezajímají, chci vidět všechny body v 'jednom ranci', který bych pouze filtroval nebo třídil

Nebo ta možnost b) už nějak existuje a já si ji pouze nevšiml?
Pokud b) neexistuje, tak by nebyla nějaká jednorázová rada pro mě, jak waypoint.db na mou zodpovědnost 'znásilnit' tak, že bych nějakým chytrým SQL příkazem zduplikoval insertované kategorie do další nové kategorie all_in_one?
Moje představa je taková, že bych třeba all_in_one kategorii založil prostředky Locusu, ale samotné naplnění bych pak udělal tím SQL v nějakým SQLite manageru.

Díky za radu a pomoc.
#77
S Locusem jsem začal cca před 2 měsíci na Nexus 7. Nexus a navigaci jsem  používal cca z 15% procent, zbytek bylo off-line prohlížení map, resp. StretView a internet. V pracovní dny jsem jej navíc využíval méně intezívně a tak mi baterky vystačila i na 3 dny apod. (mám stažený dost jas, mobilní data vyjímečně, GPS taky jen vyjímečně).
Cca před 10-14 dny se 'něco stalo' a projevuje se to tak, že třeba přes noc, se mi baterka 'sama' vybije o 15-20% procent. Za celý den i když s tabletem nic nedělám, tak je schopen se vybít sám od sebe.
Teď jsem jej třeba nabil na 100%, ihned po vytažení ze zásuvky, ale baterka indikuje použití 9% pro Locus. Přitom jsem si dal extra pozor a Locus jsem před spuštěním nabíjení ukončil  :(
Pokud se podívám přes Nastavení->Aplikace tak tam ale Locus nevidím.
Neporadil by mě někdo? Díky moc.
#78
Chtěl bych se zeptat, jak bych mohl změřit vzdálenost mezi dvěma místy na mapě? Píšu schválně místy, nechce se mi pro toto definovat body.
Jako náhradní způsob mě napadá definovat bod, ten uložit  do databáze Locusu, pak se posunout na mapě, zobrazit body a podívat se, jak definovaný bod vzdálen. Ale to mi připadá dost pracné :-(.
#79
Naimportoval jsem si úspěšně do telefonu několik kategorií bodů. Kolega by chtěl stejné kategorie bodů do tabletu. Body jsou uloženy pravděpodobně v nějakém souboru/databázi.
Šlo by pouze tento soubor přenést mezi telefonem a tabletem a docílit tak 'přenos bodů' mezi zařízeními?
Samozřejmě beru to, že by to bylo na vlastní nebezpečí.  ;)
Díky za odpověď.
#80
Pokud chci deaktivovat zobrazení všech bodů jedné kategorie, tak musím deaktivovat jednotlivé body této kategorie?
'Globální deaktivace' celé kategorie není možná?
Díky za radu.