Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - roze

#41
Už delší dobu používám export bodů z Locusu do CSV nebo GPX, s kterými pak dále pracuji na PC.
V tom dialogovém oknu pro export se po kliknutí na ikonu exportního typu nabízí v dalším okně i jakési online služby.
Předpokládal jsem, že, když nějakou z nich zvolím, tak se body zobrazí/uloží do teto služby.
Jaký exportní typ, pro kterou službu mám zvolit? Když teď třeba zvolím kombinaci typu GPX a jakékoliv online služby, tak dostávám zprávu: Export bodu do tohoto formátu není možný.

#42
Pochopil jsem to dobře, že v Nastavení->Různé->Výchozí adresáře
si mohu 'přesměrovat' data/geocaching (tj. i offlinezorovaný obsah) na SD kartu, ale pro přílohy/fotky přidané v Locusu k bodu tj. data/media už toto nejde?
#43
Občas bych využil POI Alert, ale nejsem si jistý jestli to dobře chápu...  :(

Dotaz 1
předpokládal jsem, že když ve Více-> POI varování potvrdím OK, tak to bude platit i při opakovaném spuštění Locusu.
Připadá mi to ale tak, že ty POI varování se aktivují POUZE pro aktivní session Locusu. Pokud Locus ukončím a pak zase spustím, tak k varování nedochází dokud zase neprovedu... Více-> POI varování potvrdím OK
Tj. něco jako problém s parkováním http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4585.0.

Dotaz 2
info z http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:functions:poi_alert jsem pochopil tak, že pokud zvolím Notify once tak dojde k varování, objeví se bublina s názvem POI a pokud se dostanu mimo Distance, tak bublina s názvem POI sama zmizí.
Ta bublina s názvem POI mě nežádoucně překrývá mapu - jak se ji zbavím? že se dostanu mimo Distance nebo pouze manuálně pomocí Notify until stopped?
Díky za radu.

#44
Mám dvě zařízení s Androidem a na obou Locus. Naučil jsem se zařízení 'synchronizovat' tak, že si kopíruji waypoints.db a tracks.db mauálně a čekám trpělivě na realizaci http://help.locusmap.eu/topic/cloud_map_and_data_storage_sync.

Teď jsem byl ale nucen downgredovat Android na jednom zařízení. Myslel jsem si, že původní nastavení Locusu (třeba pravého panelu) obnovím ze zálohy (viz Nastavení->Více->Zálohování) ale nějak toto nezafungovalo. Je to v té záloze obsaženo?
A tak znovu na tomto zařízení nastavuji i Locus  :( Dospěl jsem však k tomu, že nejsem ani schopen zobrazit pravý panel  ::) V Nastavení-> Viditelnost pravého panelu mám 'Vždy viditelný' ale nevidím nic.
Je ta konfigurace panelu obsažena v config.cfg?
Mohu si dovolit zkopírovat (podobně jako u waypoints.db a tracks.db) i tento soubor mezi telefonem a tabletem?


Locus mám velmi rád, ale trochu mě vadí to, že třeba na jeho domovské stránce http://www.locusmap.eu/ není přímý link na dokumentaci - myslím http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=main - nebo se pletu?

Přestože Locus používám cca 2 roky, tak mi přijde matoucí označení panelů - v Nastavení se hovoří o horním/dolním (to chápu), ale pak je tam pravý a funkční ... a tu už tápu...  :(
#45
Provedl jsem na svém tabletu downgrade Androidu v. 5.1 -> na v.4.4 a při té příležitosti jsem jej i rootnul.
Pak jsem nainstaloval SmartMaps, zaregistroval je a stáhnul si zaplacené mapy. Pak jsem ověřil běh Smartmaps.
Pak jsem je chtěl použít i v Locusu (už jsem je tam měl před upgradem Androidu na v.5).
Trochu mě znejistilo, že se mi kromě záložek ONLINE, OFFLINE, WMS nezobrazila taky záložka OSOBNI, kde jsem měl před šachy s Androidem, SmartMaps mapy.  :(
Pak jsem pomocí plus tlačítka přidal na záložce OFLLINE složku /storage/sdcard0/Android/data/menion.android.smartmaps/files
kde jsem SmartMaps objevil. Ve své splašenosti jsem toto provedl 2x, takže výsledek je teď takovýto:Dodatečně jsem si uvědomil, že po tom downgrade Androidu jsem neprovedl zamčení bootloaderu => není toto příčina toho, že složka se SmartMpas není někde 'v kořenové složce', resp. že je pak Locus nenašel?
Ty Smartmaps se mi v Locusu zobrazují (zkoušel jsem to jen letmo).
Mám něco napravovat? Zamknout ten bootloader? Reinstalovat Smartmaps?
Trochu je mi taky divné to, že se mi v mapách nezobrazuje záložka VECTOR, ale OFFLINE. 
Ty ostatní mapy ze screenshotu jsou vektorové, které jsem prostě překopíroval ze zálohy do složky mapsVector.
V tabletu nemám slot na SD kartu.
#46
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Parkování
May 16, 2015, 23:04:31
Navykl jsem si na to, že pokud mám aktivní Záznam trasy a tento záznam neukončím, tak se po restartu Locusu zobrazí informace, že existuje neukončený záznam trasy a nabídne se pokračování.
Myslel jsem, že podobnou funkčnost má Parkování, ale asi tomu tak není. Pokud mám Záznam trasy aktivní a Parkování taky, tak se při vypínání Locusu objeví info o obou těchto procesech. Jestliže ponechám defaultní stav obou, tak se po opětovném startu Locusu objeví pouze nabídka s pokračováním záznamu trasy, ale info o neukončeném parkování není žádné, resp. úplně 'zmizí záznam o parkování'.
#47
Rád bych poprosil o radu...
kromě jednoduché navigace mezi dvěma body (start/cíl) mám někdy naplánovanou delší trasu i s několika desítkami průjezdních bodů. Pak si nechávám vždy v terénu nalézt cestu mezi aktuálním a nejbližším bodem trasy. Nedá se to vypočtení/nalezení celé navigační trasy (sorry za tuto terminologii  ;)) připravit pro celou trasu najednou? A třeba i dopředu, v teple obývacího pokoje  :D.
Umím trasu převést na stopu, ale nevím, jak bych podle ní nechal Locus navigovat. Je to vůbec možné?
#48
Dosud jsem kontextovou nabídku bodu nepoužíval, protože nebyla konfigurovatelná a hlavně proto, že když jsem se vracel z podrobné obrazovky bodu na mapu, tak tam byla ještě ta kontextová nabídka, ale tu už jsem v tu dobu nepotřeboval - chtěl jsem vidět mapu. Kontextovou nabídku jsem nebyl schopen zhasnout jinak, než klepnutím někam jinam na mapu nebo dalším stiskem 'zpět'
Nedalo by se to ponechání kontextové nabídky v těchto situacích potlačit?
Myslím nějakým nastavením nebo v config.cfg.
#49
Mám ustálenou množinu cca 20 tisíců bodů (v rámci ČR), kterou se mně nechce importovat do waypoints.db (minimálně kvůli nutnosti synchronizace mezi dvěma zařízeními a velikosti waypoints.db).
Myslel jsem si, že to vyřeším nahráním GPX do mapitems.
Je to rozumné řešení?
Nebo mám raději těch 20 tisíc bodů importovat?
Nebo mám těch 20 tisíc bodů  rozseparovat (třeba po krajích) a dát pak jednotlivé soubory do mapitems?
Díky za radu.
#50
Locus používám hlavně na waymarky, resp. i jako nástroj pro evidenci a nález kandidátních waymarků.
I pro waymarky funguje v Locusu mechanismus označování nalezených, export nalezených pomocí plugin fieldnotes, ale teď jsem narazil na problém, když jsem si chtěl vyfiltrovat ve složce s waymarky všechny nalezené.
To asi nejde, že? Podobně toto asi musí platit pro kešky, co?
#51
Chtěl bych se zeptat, zda se něco takového neplánuje?
#52
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus Store, POI
December 20, 2014, 13:56:20
Pochopil jsem to dobře, že když budu chtít v budoucnu aktualizovat databází POI, tak si budu muset stáhnout aktuální vektorovou mapu?
Resp. pokud mám tablet a telefon a POI bych chtěl mít v obou, tak jediná cesta je aktualizovat v obou zařízeních vektorovou mapu? POI nejsou pouze v nějakém souboru, který bych si nějakým způsobem mezi zařízeními přenesl?

Po delší době jsem se dostal do Storu. Čekal mě tam 'Dárek pro Vás 3 Locus offline mapy zdarma'. Je dárek (stažení map) nějak časově omezeno. Počítám, že nějaké mapy budu potřebovat až v létě - počká na mě ten dárek s vyzvednutím? :-)
#53
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Poznámky k BETA 3.2.3.5
September 23, 2014, 21:27:16
Existuje nějaké vlákno k této verzi? Myslel jsem, že bude zde http://forum.locusmap.eu/index.php?board=25.0
Jde mi i o popis změn v této verzi. Asi špatně hledám - holt nový betatester  ::) - co se dá od něj čekat, že  ;)?

V detailu bodu je v horní pětině obrazovky taková skrývatelná mapička. Pokud mám aktivní mapy -> off-line verzi Smartmaps, tak se mapa v té sekci nezobrazí. Zobrazuje se jen kompasová šipka a ikona bodu. Pokud přepnu na vektorové mapy, tak se mapička v té mapové sekci zobrazí.

Ještě stále jsem nenainstaloval logovací add-on. Když v této situaci použiju logování off-line, tak se to tváří, že logování proběhlo, ikona se změní, bod je označen nalezen. Bez toho add-onu, ale nejsem schopen vydolovat ty zalogované body, že?
Musím použít nějaký speciální postup při instalaci ad-onu, aby mě fungoval v BETĚ, resp. posléze i v budoucí ostré verzi?#54
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / údržba waypoints.db
September 13, 2014, 21:42:13
Chtěl bych se zeptat, jak je to s údržbou waypoints.db?
Pokud importuji větší množství bodů, tak waypoints.db pochopitelně nabude na objemu. Ale co když pak větší množství bodů zruším? Fyzická velikost/objem waypoints.db se pak redukuje automaticky?
Mám jakési povědomí o VACUUM pro SQLite - tím se zabývat nemusím?
#55
Ještě před pár dny jsem Locus bez problému používal. Teď jsem provedl odstranění několika složek/kategorii bodů a dostal jsem se do takových problémů, že Locus nelze smysluplně použít.
Resp. mám dojem, že problémy nastaly po tom odstranění  složek/kategorii bodů, protože nic jiného (snad kromě aktualizace samotného Locuse) jsem neprováděl.
Symptomy problému: pokud ťuknu na bod na mapě nebo v seznamu bodů, tak probleskne obrazovka (Screenshot_2014-09-13-21-04-59.png) nebo obrazovka rovnou úplně ztmavne ale podrobnosti bodu se nezobrazí.
Konkrétně to mám vyzkoušeno na bodu ZiTEK ze složky WM_tipy_aj.
Přílohy jsem poslal přes SZ.
Samotný Locus nepadne, ale nevím jestli to není ovlivněno tím, že jej mám aktivován jako službu.

Děkuji předem za pomoc či radu.#56
Chtěl bych se zeptat, čím se řídí pořadí bodů v exportovaném GPX? Pokud se něčím řídí :-)
Mám takovouto situaci... v Locusu mám několik složek s různými kategoriemi bodů
pokud bod v terénu navštívím, tak si přešoupnu tento bod do další 'sběrné' složky
'sběrnou' složku si pak doma vyexportuji do GPX a pak ještě dále s tím GPX pracuji.

Moc jsem to nesledoval, ale připadalo mi to tak, že pořadí bodů v exportovaném GPX odpovídalo chronologicky času přesunu jednotlivých bodů do sběrné složky - je to možné?
Ptám se teď proto, že teď zpracovávám GPX, které jsem vytvořil cca před 1/4 roku a pořadí bodů v tom GPX mi té hypotéze asi nesedí.
#57
Poměrně často dělám export obojího a všiml jsem si, že se při exportu bodů zobrazují postupně dvě okna s informaci o provedeném exportu, kdežto při exportu stopy pouze jedno. Má to nějaký hlubší důvod?
Chápu vhodnost potvrzovacího tlačítka pro zavření informačního okna, ale to jedno z těch dvou oken při exportu bodů žije svým životem/timeoutem a žádné tlačítko nemá :-(.  Pokud dělám vícero exportů bodů za sebou, tak to interně timoiutované info okno je otravné - překrývá informace pod ním.
#58
Po poslední provedené aktualizaci Locusu a při pokusu o jeho spuštění dostávám zprávu:
  Nalezeny změny v adresářích Locusu

Pokud potvrdím dole tlačítko Potvrdit, tak dostanu info, že se stáhne dalších cca 5MB dat
Po stažení(?) se Locus rozeběhne, ale nezobrazují se moje vlastní ikony pro kategorie bodů - to je první zjištění :-(

Provozuji Locus na Samsung S3 na SD kartě. Na SD kartu vidím - ověřeno v ES File Exploreru
#59
Mám v databázi obecné body a v terénu jsem si u některých chtěl udělat poznámku. Použil jsem k tomu bohužel(?) geocacherské menu Zalogovat, Poznámky atd. Nechtěl jsem editovat bod, protože pak bych měl asi problém takto oeditovaný bod dohledat.
Když si teď takový o bod s Poznámkou otevřu, tak tam Poznámku stále mám (hurá :)), ale teď bych potřeboval tyto body vyexportovat tak, abych u jednotlivých bodů měl i tu Poznámku.
Naštěstí jsem si takto opoznámkované body rovnou přesunoval do speciální složky, takže tu správnou množinu bodů 'mám v ruce'.
Zdá se mi, že když udělám export do CSV nebo GPX, tak tam tu poznámku nevidím.
Je mi nějaká pomoc?
#60
Upozornění na blízký bod funguje i v případě, když nemám povolenou jeho viditelnost?