Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - roze

Pages: [1] 2 3 ... 16
1
Napojení na preset jsem měl aktivní. Nikdy jsem dosud do těchto nabídek nelezl a tak mi trochu trvalo, než jsem pochopil ;-), že si musím povolit 'Rozšířený režim', abych se dostal k možnosti úprav presetu.
Díky za nakopnutí.

2
Dříve jsem měl mobil HW tlačítkem  a tak jsem měl systémovou lištu skrytou. Teď mám mobil bez HW tlačítka, zato mám velký displej a tak jsem si myslel, že prostě skrytí systémové lišty zakážu a tak to bude dokud to explicitně nezměním. Mám ale tu zkušenost, že to tak nefunguje - k přepínání  neskrytí-> skrytí dochází 'samo'. Nepodařilo se mi ale 100% zjistit,  čím to je. Prostě jsem skrytí lišty zakázal a pak celý den jezdil s navigací s tím, že jsem si občas přepnul mapu, někdy vlezl do detailu bodu, resp. naplánoval/spustil navigaci na další bod. A právě během těchto činností k samovolnému přepnutí (skrytí) lišty došlo. V zápalu soustředění na řízení jsem ale nikdy neodchytl ten moment přepnutí.
Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Android 10 a Smartmaps
« on: May 14, 2020, 10:13:19 »
OK, žádnou změnu nežádám - jen jsem zde sondoval know-how, jak stav řeší jiní.

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Android 10 a Smartmaps
« on: May 13, 2020, 19:19:54 »
Ufff, tak SM už mám v telefonu  :)

Jak jste to mysleli s tím zoomováním?
Mě se občas po zapnutí Locus zobrazí info pro každou ze SM, že ji nemám aktivovanou, ale pracovat se ní dá. Resp. se info o neaktivaci nezobrazí a zobrazí se rovnou základní SM autoatlas a pak nejde přezoomovat na podrobnější vrstvu - mysleli jste toto?
V tom případě mi pomáhá jít na výběr mapy a ve vlastnostech SM poklikat na nějakou podrobnější vrstvu.
Nebo ukončit Locus s vektorovou mapou, s tou se pak příště otevře a pak přepnout mapy na SM. Pak se zobrazují i ty podrobnější vrstvy.
Nebo existuje nějaký jiný fígl?

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Android 10 a Smartmaps
« on: May 13, 2020, 12:00:20 »
Na tomto telefonu mam cca 100GB vnitřní oaměti (ani jsem tam SD kartu nedával). Mapy se mě stahují do
té složky , jak píšeš, akorát do vnitřního úložiště. Už jsem na to chtěl rezignovat, ale ráno jsme zkusil ještě jeden pokus o stažení... nejdříve se mi podařilo stáhnout free SM autoatlas, další mapa nešla. Zkusil jsem restart telefonu a stáhl jsem jednu z placených map. Už jsem si myslel, že i za cenu restartů telefonu se mi to podaří stáhnout, ale povedly se jen další dvě mapy a pak konec.
Ráno jsem to zahlásil na SM podporu a čekám na jejich další radu :-(.
Nenapadlo mě si ty mapy schovat, než jsem začal s těmi reinstalacemi/reaktivacemi laborovat. Myslel jsem, že ta reaktivace SM proběhne bez problémů, jako jindy.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Android 10 a Smartmaps
« on: May 12, 2020, 23:01:03 »
Je tady někdo, kdo by používal SmartMaps na Androidu 10?
Dokud jsme měl Android 9, tak jsem měl SmartMaps ve vnitřním úložišti a fungovalo to. Po upgradu Androidu na v 10 mě SmartMaps zahlásily, že je nemám aktivované. Již dříve jsem prodělal 2-3 reaktivace SmartMaps při výměně telefonu a myslel jsem, že to bude i teď v pohodě. Požádal jsem o uvolnění licence, zadal jsem ve SmartMaps licenci (to proběhlo OK, kontroloval jsem to i na internetu). Jelikož se mapy nezobrazoval, tak jsem provedl odinstalování SmartMaps a udělal jsem novou aktivaci. Mapy se mě nabízely pak ke stažení, ale nestahují se. Zobrazí se pouze info, že probíhá stahování, ale k žádnému nedojde. Chlapík od SmartMaps co uvolňuje licence, s tím nechce nic mít.

Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
Mám i vektorové mapy, ale jsem na ty SmartMaps zvyklý  :(

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ovládání pomocí gest
« on: April 26, 2020, 17:36:51 »
Na novém telefonu jsem si nastavil stejně jako na předešlém zapínání displeje gesty. Ale telefon (Samsung Galaxy A70) na to nereaguje. Jaký senzor to řídí? Přiblížení?

8
Tak nevím, co se stalo, ale najednou mě funguje propojení (tj.  zálohování) Locusu s Dropboxem ať se připojím Dropbox loginem nebo Google účtem.
Nevím jestli to jej jen shoda okolnost, ale problém jsem hlásil při zálohách. Tedˇ jsem dělal import z Dropboxu a tím došlo k autentizaci přístupu i pro zálohy.

9
Ve v.3.45.1 stále stejný(špatný) stav se zálohováním na Dropbox.

10
Nové přihlášení k Dropboxu proběhlo .
Když znovu vyvolám zálohovaní, tak se opět objeví výzvy k povolení k přístupu k Dropboxu, ale v pravém horním rohu je 'Sign out'. a z této obrazovky se již nejde dostat.

11
Po včerejší aktualizaci Androidu  mě přestal fungovat automatické zálohy na Dropbox.
Resp. se zálohování nespustí, jelikož se Locus nedostane přes povolení přístupu k Dropboxu.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Poslední aktualizace
« on: March 12, 2020, 15:39:50 »
Po zběžné kontrole rovněž potvrzuji nápravu.

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Poslední aktualizace
« on: March 05, 2020, 14:48:31 »
Ještě doplňuji svá zjištění...
detail bodu se liší, když jej prokliknu z mapy (ořezané zobrazení)
anebo ze složky  se seznamem bodů (OK zobrazení) - ale to už patrně náčelník ví  ;-)

Pak bych ještě poprosil o akceptaci toho, že body importuji ve formátu kešek, ale body nemají názvy/kódy jako kešky. Už jednou před lety jsme to řešili a řešení (tj. stav dle v v.3.43.1) mi vyhovovalo .

14
K problému https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=6872.msg58619#msg58619 ...
Teď mě ještě napadlo vyexportovat z Locusu jeden takto postižený bod.
S hrůzou zjišťuji, že ten problém popsaný v odkazu není pouze problém (ne)zobrazení předchozího obsahu short_description (aj.), ale že patrně ta aktualizace tyto informace odstranila - v exportu ty informace ze short_description  vůbec nejsou.
Jak to prosím tedy je?
Modifikovala v.3.44.1 strukturu nebo obsah  waypoints.db?
Dostanu se ještě nějak ke svým datům?

Edit: teď jsem si uvědomil, že ten problém nemusel nastat s poslední aktualizací, protože jsem aktualizoval někdy počátkem ledna. Každopádně ve v.3.43.1 žádný problém se zobrazením obecných bodů v Locusu nemám.

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Poslední aktualizace
« on: March 04, 2020, 13:57:35 »
Tou poslední aktualizací jsem byl bohužel postižen velmi těžce :-(.
V Locusu mám evidované obecné body, které na PC spravuji v Geogetu a exportuji je pro Locus  jako keše (viz příklad v příloze).

Do short_description si: dávám texty, ale i HTML linky, resp. odkazy na obrázky na internetu. V případě těch odkazů na obrázky mi Locus umožnil GC Offlinizer  udělat  lokální kopii do telefonu (a měl jsem je dostupné na záložce obrázky)

Po té poslední aktualizaci mi v detailu bodu zůstala jen záložka Základní info - ztratily se texty ze short_description, stejně tak linky i odkazy - prostě pro mne vše podstatné
záložka Příloha - je prázdná.

Jsem z toho dost otrávený, mohl bych požádat o zpřístupnění verze 3.43.1 Locusu, kde nebyla aplikována změna detailu bodu?


Edit: teď jsem si uvědomil, že ten problém nemusel nastat s poslední aktualizací, protože jsem neaktualizoval někdy počátkem ledna. Každopádně ve v.3.43.1 žádný problém se zobrazením obecných bodů v Locusu nemám.

Pages: [1] 2 3 ... 16