Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Bucky Kid

Pages: 1 ... 19 20 [21]
301
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Návrh na změnu
« on: May 13, 2013, 06:19:47 »
Ahoj, vypozoroval jsem že Locus umí ručně dokalibrovat mapu posunutím v XY souřadnicích. To funguje dobře ale má to podle mě jeden nedostatek, každá mapa je zpravidla ujetá trochu jinak takže pokud chci mít všechny mapy přesně, musel bych to po každé změně přenastavovat, nehledě k tomu že pamatovat si pro každou mapu kalibrační údaje jde dost špatně. Navrhnul bych proto jestli by šel změnit systém kalibrace tak aby si Locus pamatoval posunutí pro každou mapu v adresáři individuálně, takže by se to dalo spravovat přes kontextové menu mapy ve správci map. Tím by odpadla nutnost zadávat posunutí pro překryv protože by se použila hodnota pro ptekryvnou mapu.

Ještě mě zajímalo jak se používá kalibrace mapy podle fotky, to asi musí být letecká fotka že?

Sent from LT22i using Tapatalk 2

302
Ok tak to asi moc slibně nevypadá  :) ale mělo by to ještě tu výhodu že by Locus vydržel se zapnutou GPS aktivní protože jak jsem vypozoroval když běží záznam stopy jen pro případ vykreslení trajektorie tak Locus drží. Pokud je GPS jen zapnutá bez záznamu stopy tak Locus po chvíli skončí. Tomu se dá předejít myslím zapnutím Locusu jako službu takže si do notifikačního panelu přidá ikonu.
Možná by se tedy dalo udělat alespoň částečné řešení že by se po fixu vykreslovala trajektorie vždy i bez záznamu stopy (dalo by se předpnout v nastavení) a nastavení Locus jako služba by mělo 3 stavy (ano, ne a jen při zapnuté GPS).

303
Ahoj, možná jsem to jenom nikde nenašel ale nešlo by přidat funkci automatického zakreslování stopy do mapy při zapnutém určování polohy?
Myslím tím jako to fungovalo na TrekBuddy, tj při fixu se začala do mapy zakreslolvat čára. Na Locusu se nic automaticky nezakresluje, pouze když otevřu lištu pro záznam stopy a zapnu záznam tak se začne vykreslovat ale musím to udělat ručně. Líbilo by se mi kdyby se záznam dal spustit automaticky při fixu s tím že by se neotvírala lišta pro záznam a po vypnutí určování polohy nebo ukončení Locusu bych si stopu mohl volitelně uložit otevřením záznamové lišty nebo by se stopa implicitně zahodila.

A ještě mám otázku která sem možná nepatří  :D jestli by mohl mě někdo srovnat Locus s OruxMaps, jednak co se týká funkcí a fíčur, jednak co se týká ergonomie ovládání a jednak co se týká podpory mapových a datových formátů.

304
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Převod TrekBuddy atlasu?
« on: February 06, 2013, 16:16:26 »
Tak díky bohu staré mapy v tarech fungují velmi dobře  8-) Docela mi ale vadí nepohodlnost přepínání mezi jednotlivými mapami, a obecně přepínání mezi mapami přes menu, zvlášť když jsou mapy rozházeny v mnoha atlasových adresářích. Existuje v Locusu něco jako pořadač kam by se daly narvat nejpoužívanější mapy a mezi těmito nějak rychle přepínat ? (systém přepínání jaký má TrekBuddy pomocí + a - s možností vyvolání menu je pro mě ideální). Stejně tak bych potřeboval ty jednotlivé mapy z TB atlasu v Locusu zase "secvaknout" do nějakého pořadače podobnému atlasu v TB, tj. aby se při posunu ven z jedné mapy automaticky přepnul do sousedící mapy tak jak to dělá TB v rámci jednoho atlasu, aby tak nějak drželo pohromadě co patří k sobě.
A pak mě zaímalo jestli se dá stáhnout několik jednotlivých sousedících mapových čtverců a ty pak spojit do velké jednolité mapy v Gemf formátu pomocí gemftoolu?

Nějaké mapsource jsem už našel (yoda) a vypadá to dobře. Z toho co je v balíku se mi asi jako nejlepší jeví Cykloserver v zoomu 15 + cyklo značení + POI z map cz + reliéf, stejně tak geoportál s reliéfem (až na tu velikost a šílenou rychlost stahování). Oproti starým mapám cz je tam o něco víc detailů, na druhou stranu staré mapy vypadají tak nějak čistěji a střízlivěji. Našly by se ještě nějaké další kvalitní mapové podklady?

305
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Převod TrekBuddy atlasu?
« on: January 31, 2013, 13:33:15 »
Dík za informaci. V taru není nic kromě sady PNGček a souboru .map s kalibrací k nim. Vyzkouším ale asi to nebude moc komfortní řešení protože v rámci atlasu bylo možné automaticky přepínat mezi sousedními mapami podle toho jak se měnila pozice geo-kurzoru + jednoduše přecházet mezi jednotlivými mapovými zdroji. To by teď asi odpadlo takže spíš dávám přednost nativnímu formátu Locusu tak aby zůstalo přepínání a změny zoomu.

Obecně bych uvítal kdyby existovalo něco jako kompletní rozcestník pro nové nebo přecházející uživatele kde by byly shromážděny odkazy na všechny existující osvědčené mapové zdroje a hotové offline mapy ke stažení, na CMSky, balíčky pro hlasovou navigaci atd., aby to člověk nemusel shánět po netu od začátku.

306
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Převod TrekBuddy atlasu?
« on: January 31, 2013, 09:42:02 »
Ahoj,
používám už několik let ke spokojenosti TrekBuddy a mám do něj několik postarších atlasů které mi maximálně vyhovují jak co se týká poskytovatele map tak úrovně zoomu (mapy.cz v zoomu 13 + cykloatlas v zoomu 14). Teď jsem ale našel Locus a otázka se přímo nabízí, možnost převodu TAR atlasu do SqLite pro Locus...?
Trochu jsem už hledal ale všehovšudy jsem našel jen mapc2mapc který jestli mi něco neuniklo tak tary číst neumí :(
Nemusela by to být ani konverze, kdyby existovalo něco funkčního co by z mých mapových zdrojů umělo stáhnout aktuální mapy bylo by to samozřejmě ještě lepší.

Pages: 1 ... 19 20 [21]