Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - martinhub

#1
OK, takže prostě pro vlastní potřebu budu brát hodnoty z gpx souboru jako ty správné nefiltrované, korigované v mém případě hlavně tlakovým senzorem. Ty tam provádíš filtraci (plovoucí průměr), aby tam nebyly skoky dané nepřesností měření. Díky a měj se pěkně.

Martin
#2
Ahoj Menione,

dík za odpověď.

ad 1. a 2. - takže jestli to chápu správně, hodnoty nadmořských výšek exportované do gpx souboru jsou už korigované tlakovým senzorem (a případně HGT souborem). Rozdíl mezi údajem o převýšení přímo z Locusu (v informacích o stopě)  a při zpracování exportovaného GPX souboru je tedy dán pouze filtrováním hodnot při zpracování. Můžeš mi prosím napsat, jaká jsou filtrační pravidla? Souvisí to s nastavením filtru nadmořských výšek na bez filtrace, lehký, střední, těžký, ultra těžký? Pokud ano, jaká jsou filtrační pravidla pro jednotlivé filtry?

ad vyplnění výšek - takže jsem to po ... :)

Díky.

Martin
#3
Tak jsem zažil mírné překvapení. Před chvilkou jsem v Locusu vyzkoušel dát v informacích o trase "vyplňte výšky". Na první pohled se nic nezměnilo. Až když jsem ze stopy odešel a opět se vrátil, tak už se údaj o klesání změnil na -284 m a údaj o stoupání na 284 m. To už víc odpovídá výsledku z mého parseru (ne úplně, viz můj předchozí příspěvek). Ještě zkusím takto upravenou stopu znovu exportovat do GPX a protáhnout parserem, jestli se něco změní nebo ne. Každopádně zajímavé chování. Já myslel, že pokud mám zapnutou optimalizaci GPS výšky pomocí HGT a tlakový senzor, tak se korekce provádějí hned a nemusím pak u jednotlivých stop nechávat vyplnit nadmořské výšky.

Martin
#4
Ahoj Menione,

díky za info. Já srovnání ještě nemám, nějak jsem se k tomu nedokopal. Nicméně mám další dotaz.

V Locusu mám nastaveno použití tlakového senzoru i optimalizaci GPS výšky (mám stažené HGT soubory pro celou republiku). Tlak se mi kalibruje automaticky dle GPS. Odsazení výšky zapnuto nemám.

Pokud si proběhnu trasu s takovýmto nastavením a následně si zobrazím podrobné informace k zaznamenané stopě přímo v Locusu, tak mi vychází převýšení pro klesání -241 m a pro stoupání 247 m.

Když si tuto stopu exportuju do GPX (v. 1.1) a následně si ji parsuji v počítači (mám napsaný skript v pythonu - stoupání počítá tak, že prochází postupně všechny body a pokud je v tagu "ele" vyšší hodnota než poslední nejvyšší, přičte se rozdíl aktuální a poslední nejvyšší do stoupání, klesání počítá analogicky), tak mi klesání vychází 287m a stoupání 294 m.

Proto bych se chtěl zeptat následující:

1. jak počítá Locus klesání a stoupání pro údaj v informacích (z jakých dat vychází, kde se nachází korektní nadmořské výšky - myslím v které databázi, případně který sloupeček to je).

2. Pokud Locus využívá pro výpočet klesání a stoupání korigované nadmořské výšky pomocí tlakového senzoru a pomocí HGT souborů (jak jsem popsal svoje nastavení nahoře), proč tyto korigované výšky nejsou součástí exportované stopy?

3. Bylo by možné do exportu zahrnou tyto korekce nadmořských výšek? V případě že ne, jak se k těmto korekcím mohu dostat (myslím ve tvaru vhodném pro automatické zpracování)?

Díky za opdověď a měj se.

Martin
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
March 31, 2014, 07:07:42
Ahoj Menione,

díky za radu s jednotkama pro dashboard, to je přesně to, co jsem potřeboval.

Ještě mě napadla jedna věc. Pokud si chci zobrazovat na dashboardu okamžitou rychlost (nebo popřípadě i tempo, jestli bude), tak díky úletům GPS jsou to často totální nesmysly. Určitě by pomohlo, kdyby se dal zobrazovat plovoucí průměr za posledních X sekund (5 - 30 sekund, případně možnost libovolného nastavení počtu sekund do výpočtu plovoucího průměru). Ten by celkem pěkně vyhladil odchylky způsobené nepřesností signálu GPS. Díky

Martin
#6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
February 26, 2014, 08:35:56
Ahoj Menione,

ještě jeden malý námět k zamyšlení. Pokud si v dashboard chci zobrazit uraženou (uběhnutou) vzdálenost - položka Vzdálenost (Vše), tak se zobrazuje s proměnnou přesností (do 1 km na metry, nad 1 km na jedno desetinné místo, čili na stovky metrů). Pro běh apod. sportovní aktivity by bylo určitě lepší, kdyby se vzdálenost nad 1 km zobrazovala na dvě desetinná místa, čili na desítky metrů i po překonání hranice 1 km.

Díky a přeji pěkný den.

Martin
#7
Ahojte,

Locus umožňuje korigovat nadmořskou výšku získanou z GPS třemi metodami.

1. odsazení výšky
2. pomocí tlakového senzoru
3. optimalizací pomocí výškových dat

Chtěl bych se zeptat, která metoda bude přesnější zaprvé pro získání co nejpřesnější nadmořské výšky a zadruhé pro získání co nejpřesnějšího čísla nastoupaných a sestoupaných metrů. Zda bude v těchto případech lepší použít tlakový senzor (a s kterým způsobem kalibrace tlakového senzoru?) nebo optimalizaci přes offline výšková data (SRTM) nebo kombinací obou?

Díky a přeji pěkný den.

Martin
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
February 13, 2014, 18:45:13
Ahoj Menione,

tak jsem dneska testoval to zobrazování tempa v dashboard tak jak je tam nyní a zjistil jsem, že je to položka odpovídající průměrnému tempu pohybu. Jestli bych mohl ještě trochu otravovat, tak bych byl moc rád, kdyby se dalo zvolit i průměrné tempo všeho včetně času stráveného v klidu (jak to máš vyřešeno u rychlosti). To by bylo užitečné pro ultratrailové závody tipu beskydská sedma apod. Pokud nechci propočítávat tempo v době klidu, tak si můžu záznam pauznout. Díky a přeji pěkný večer.

Martin
#9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / náměty
February 13, 2014, 10:51:19
Ahoj Menione,

mám několik námětů na vylepšení:
1. Možnost zobrazovat v Dashboard aktuální a průměrné tempo pohybu - díval jsem se, že se tempo už v položkách objevilo, ale chtělo by to jak aktuální tak i průměrné tempo jako u rychlosti. To by bylo super.

2. Šla by v Dashboard zobrazovat i průměrná tepová frekvence? Také by to bylo užitečné.

3. Nevím co je potřeba, ale jak jsem se koukal na rozšiřující se podporu online služeb, šlo by časem také udělat podporu pro www.runningfreeonline.com ?

Jinak díky moc za super aplikaci a za energii, co do ní vrážíš. Měj se.

Martin
#10
Ahoj Menione, po updatu ANT+ radio service na verzi 4.00.00 mám obdobný problém (verze Locus Pro aktuální 2.11.1), jaký jsem popsal zde: //https://getsatisfaction.com/locus/topics/2shqc0u3tv3xw
Po asi 10 až 20 sekundách od zapnutí senzoru HRM v ANT manažeru Locusu se ukončí služba ANT radio service a čidlo opět nereaguje. Je nutno v ANT manažeru kliknout na stop a pak zase na start, ale situace s vypnutím se opakuje. Vyzkoušeno i při záznamu trasy.

Tuto chybu jsem reportoval na getsatisfaction (//https://getsatisfaction.com/locus/topics/gpcugxeqrdtvg), ale nevím jestli to funguje, protože jsem tam reportoval ještě jeden problém s dashbordem (//https://getsatisfaction.com/locus/topics/cuojdhxikovy8) a na ten jsem neměl žádnou odezvu. Problém s dashboardem trvá stále i ve verzi aktuální - tzn. po zahájení záznamu trasy se na dashboardu změní čas z 0 na nějakou jinou hodnotu (někdy 25 sekund, jindy 1 minuta a 15 sekund apod.).

Díky za reakci. Měj se.

Martin
#11
Ahoj Menione, kopíruju sem svoji odpověď z vlákna https://getsatisfaction.com/locus/topics/2shqc0u3tv3xw

Díky za odpověď, jinak je Locus skvělá aplikace, jenom bych ještě pouvažoval do informací o stopě přidat průměrné hodnoty ze senzorů (ANT nebo bluetooth), když je teď Locus podporuje.

Tak teď jsem zkoušel tu testovací verzi 2.9.2.2 a ten popsaný problém s ANT+ je vyřešen. Po kliknutí na start v ANT manažeru se čidlo tepu připojí.

Je tu však druhý problém. Po asi 10 až 20 sekundách se ukončí služba ANT radio service a čidlo opět nereaguje. Je nutno v ANT manažeru kliknout na stop a pak zase na start, ale situace s vypnutím se opakuje. Vyzkoušeno i při záznamu trasy.
#12
Ahoj,
já mám tablet bez gps a řeším gps taky pomocí externího gps modulu. Locus ovšem u mě nepotřebuje žádného prostředníka (Ty používáš aplikaci Bluetooth GPS a pak by se teoreticky měla externí GPSka chovat jako interní). Já normálně spáruju GPS modul s tabležtem a když mám zaškrtbnutou v Locusu volbu Bluetooth GPS (jak psal Kroko_CZ), tak mi to v Locusu normálně funguje.

Pokud mám zapnutou aplikaci Blutooth GPS Provider (něco jako Tvoje Bluetooth GPS) tak mi to udělá přesně to samé jako Tobě ( "Nelze se připojit k zařízení"). Tak to zkus bez té meziaplikace a uvidíš.