Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Pcmann

#16
Pokouším se otevřít tohle téma a zjistit vaše zkušenost, protože na  https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=7632.0 probíhá zajímavá výměna názorů. S uvedením nového tzv. API 30 a android 11, Google provedl omezení a Locus Map již nemá plný přístup do úložiště telefonu a může využívat pouze svoji privátní složku v adresáři Android/data. Tím má být zabráněno využívání dat jinými aplikacemi nebo propojení aplikace s mapami v externích adresářích. Zatím se bráním aktualizovat a zůstávám u starší verze Locusu, kde hlavní adresář mám ve vnitřní paměti, ale mapy, výšková data atd na SD kartě. Mapy může třeba využívat i app. WhereYouGo. Jaké jsou vaše zkušenosti s přeinstalací a stabilotou Locusu. Díky za vaše názory.
#17
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Citlivost bodu.
September 30, 2021, 13:13:13
Ahoj,
Nastavení Locusu mám stejné již několik let a co mi funguje tak neměním. K problému, teď v nové verzi jsem to několikrát prověřoval s různými mapami a množstvím bodů v mapě a musím konstatovat, že tento problém zmizel.  Když jsem ťuknul na různé body včetně ikon kešek tak všechny hned reagovali jak jsem od nich očekával. To v předchozích verzích nebylo a několikrát jsem musel klepnout třeba na ikonu keše aby zareagovala. Zatím pro mě s touto verzí spokojenost. Díky
#18
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Citlivost bodu.
September 28, 2021, 14:07:26
Ahoj Menione,
Musím oznámit, že v nové verzi Locusu po ťuknutí na bod a změně zomu mapy, vše reaguje normálně. Díky za dobrou práci.
#19
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Citlivost bodu.
September 16, 2021, 10:28:10
to: Joska 000
Doma mi to dělá také pokud změním zoom mapy, když ne chová se to normálně.
#20
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Citlivost bodu.
September 10, 2021, 17:17:30
Ahoj,
Jsem PM a keše v Locusu zobrazuju přes Y&MDův doplněk GeoGet4Locus, kde mám uloženou celou databázi geogetu. Pokud někam jedu na kešky tak si vždy příslušnou oblast přímo v geogetu aktualizuji a pak celou databázi stáhnu do Locusu. Navíc tohle chování pozoruji až u nového Locusu a verze starší to nedělalo.
#21
@Menion
Thanks for the advice on this setup option, I didn't know. The Navigation Bar is already displayed according to my ideas.
#22
Hi,
In the basic Settings - Navigation-Appearance-Navigation panel-I have set it to Small. The problem is that every time you start Navigate to, large navigation icons are displayed that don't suit me, and every time I have to set the Navigation-Appearance-Navigation panel to Small. Could Locus remember the basic settings? Thank you
#23
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Citlivost bodu.
August 10, 2021, 20:03:44
Ano, dělá to i u ostatních bodů v mapě po ručním roztažení nebo stažení mapy a rovněž to dělá, že musím několikrát ťuknout jak jsem už psal třeba na ikony nástrojů nebo služeb v postranních lištách. Děje se to vždy pokud ručně hýbnu mapou t.j. roztáhnu nebo stáhnu mapu.
#24
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Citlivost bodu.
August 05, 2021, 09:02:34
I v nove verzi 4.3.2. dochází,  že po ťuknutí na ikonu keše se nic neděje. Musím třeba až 10x ťuknout na ikonu než se rozklikne. Vypozoroval jsem že se to stává pokud pohnu z mapou, to je roztáhnu ji nebo naopak stáhnu mapu. Mám samsung S10+, android 11.
#25
U mne se děje to samé.
#26
Thanks, it works.
#27
When I open the cache, the basic information about the cache is displayed, but how to close this information about the cache. Only when I put down the menu - three dots - hide, but then the cache disappears from the display. The problem then is to reset this cache again. It would not be possible to add to this tab with the information "Close, or put at the bottom of the" menu three dots - Close ".
Thank you.
#28
Hello,

@Pcmann
[CZ] Thanks, this could work. Just displaying waypoints, not editing or adding them, should not be a problem. So in the next version.

Displaying waypoints, even with this cache where it did not work, is OK. https://coord.info/GC4V0DW (it has 8 waypoints),

"Geocaching apps"> I don't understand.
I put it wrong, I meant to display the cache when playing geocaching as in Locus 3.51.1.

Thanks for the good work.
#29
to ballani55:  I have the same thing.
#30
Zdravím,
Geocaching apps v Locusu ve verzi 3.51.1 byla skoro dokonalá. Nešlo by zapracovat Geocaching apps i do  verze 4.0.0. Zobrazování Geocaching apps v nové verzi je moc těžkopádné a málo intuivní.
Hello,
Geocaching apps in Locus version 3.51.1 was almost perfect. It would not be possible to incorporate Geocaching apps into version 4.0.0. Displaying Geocaching apps in the new version is very cumbersome and not very intuitive.