Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - rumcajs_tr

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Smart Maps
August 02, 2012, 18:56:59
Dík za odkaz na YOURS - asi nejlepší výsledky mi dává MapQuest, ale je to bída...

Jinak díky za vysvětlení ohledně routing vrstvy - už je mi jasné, že jsou na sobě naprosto nezávislé.

Tak snad jen návrh do budoucna na další prohloubení spolupráce SmartMaps a Locus - pokud by SmartMaps uvolnili licenci a routovací data a Locus to dokázal použít k plánování tras, byla by to asi neporazitelná kombinace :-)  sice chápu, že pak by nikdo už neinstaloval SmartMaps ve verzi navigator (Locus je funkcema jasně lepší), ale ten software je stejně na marketu zdarma a platí se licence na mapy - tak by z toho mohl těžit jak SmartMaps (o nic by nepřišel a rozšířil by se mu trh), tak Locus - podobně jako došlo k propojení v oblasti rastrových map... tak to je takový nápad do budoucnosti :-)
Díky všem za odpovědi a rady!
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Smart Maps
August 02, 2012, 13:26:23
Ahoj, jasně a přesně o to mi jde... předpokládám, že SmartMaps je jedinečný právě v tom, že má routovatelnou databázi, nakrmenou daty o cyklotrasách a turistických stezkách, což konkurence nemá. A když by třeba bylo možné od SmartMaps zakoupit tuto databázi, pak bych mohl jako overlay mapu použít jakoukoliv jinou nakalibrovanou rastrovou mapu. Jde to?
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Smart Maps
August 02, 2012, 10:24:29
Ahoj, díky za info, právě s tím bojuji. Co jsem zatím nepochopil je to, z čeho Locus bere informace k výpočtu trasy. V nastavení jsou dvě možnosti - MapQuest a CloudMade. Nevím, jestli tyhle podklady mají i všechny turistické a lesní cesty. O offline mi nejde - datové připojení mám.
Navíc jsem ještě nepochopil, když třeba zvolím MapQuest, kterou vrstvu veme locus jako podklad pro výpočet. V online mapách je na výběr MapQuest a pak MapQuest (open), kde je podstatně míň cest (polní a lesní). Bohužel se zdá, že trasa se počítá podle open verze mapy, takže i když na MapQuest vidím prokazatelně cestičku, tak ni to po ní trasu nenaplánuje
Jsem z toho nějaký zmatený...:?:
Prostě jsem myslel, když má SmartMaps (asi vektorově) udělanou celou ČR jako routovatelné turistické trasy, jestli by tuhle "neviditelnou" vrstvu nešlo použít jako zdroj pro plánování tras na jiných podkladových mapách.

EDIT: ještě jsem taky nepochopil, co je zdroj "Yours" v nastavení map pro výpočet trasy, ale to už jsem asi hodně mimo tento toppic
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Smart Maps
August 02, 2012, 09:11:39
Ahoj, díky za odpověď - a ještě dotaz - nebude v budoucnu možné v Locusu i routovat? Locus to umí pomocí Mapquest a Cloudmade, tak třeba je to podobné a jde jen o to získat data (podklady) s navigační routovací funkcí. Kdyby tohle fungovalo, bylo by to fajn mít to v jednom SW a nemuset střídavě používat SmartMaps a Locus.
Případně ještě jeden dotaz - jde ve SmartMaps (online) připravit a naroutovat trasa, ta pak vyexportovat a nahrát do Locusu?
Děkuji za informace
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Smart Maps
August 02, 2012, 00:45:42
Ahoj, omlouvám se, jestli to už je někde odpovězeno, ale zajímalo by mě, jestli SmartMaps při použití v Locus PRO mají zachovánu funkci "Cyklo a turistický routing", tj. plánování trasy podle údajů o turistických a cykloturistických stezkách.
Díky za info.
#6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 26, 2012, 17:05:58
Bohužel, to taky nejde, respektive to není tak jednoduché - viz diskuse zde //http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=3486&postdays=0&postorder=asc&start=350

QuoteTo podstatné je podle mne rozdíl v projekci: Google Maps či Cykloatlas.cz zahrnutý v Mobac používají projekci Mercator, zatímco mapy.cz používají projekci Transverse Mercator.
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 26, 2012, 15:35:17
S výrobcem jsem v úzkém kontaktu a bohužel na to nemá čas... třeba ho v budoucnu ukecám :-)  prozatím budu hledat konvertor...
#8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 26, 2012, 10:03:29
Ještě bych pořešil, jak se vypořádat s většími soubory než 4GB. Jsou v zásadě dvě možnosti:
1. Vytvořit více TAR map pro jeden zoom o velikosti < 2GB a naučit LOCUS zobrazovat mapy TAR s více souborů v jedné úrovni zoomu
2. Stejně jako v bodě 1 vytvořit více TAR map pro jeden zoom o velikosti < 2GB a najít funkční SW, který dokáže převést TAR mapy do formátu .sqlitedb, s tím už si LOCUS poradí.

Bohužel v současnosti nefunguje ani jedno z těchto řešení.
Zajímal by mě názor autora i ostatních, kterou cestou se vydat. :-)
#9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 26, 2012, 07:41:48
Ahoj, díky moc! Potvrzují, že už to funguje správně. Vyjde prosím update i pro PRO verzi (mám ji koupenou)?
Jinak zdroj map jsou ty nové mapy.cz od seznamu, pokud bude zájem, můžu se podělit :-)
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 25, 2012, 21:24:24
Quote from: "ormoru"Potvrzuji. Udelal jsem si vlastni mapu s tou samou chybou nad Prahou
Můžu se zeptat, jakým programem jsi to dělal? Já použil MapGen v3.0b. Pokud jsi použil jiný program, je asi chyba v LOCUSu, pokud stejný, může být chyba i v MapGen v3.0b
Dík za info.
#11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 25, 2012, 08:46:35
Ahoj, moc děkuji, pokud se Ti podaří najít chybu!
Možná je to fakt velikostí souboru...jenže víc TARů na jeden ZOOM nejde.

Určitě souhlasím a podporuji myšlenku, že víc TARů na jeden zoom by vyřešilo nejen tento problém, ale třeba i to, že toto je poslední úroveň mapy, která se dá takhle stáhnout celá... další level už by měl velikost >4GB a to naráží na limity filesystému FAT32, takže s tímto souborem se na Androidu nedá pracovat. Na XDA Developers existovaly sice pokusy, zformátovat kartu jako Ext3, ale myslím, že s tím stejně byly problémy.
Teda ne že bych si chtěl dělat ještě jeden detail mapy ČR - to už by mělo okolo 8GB, ale třeba pár oblastí udělat ještě v jedné úrovni detailu větší by se hodilo... jenže to by bylo víc TARů na jednu úroveň zvětšení a to bohužel zatím LOCUS nedokáže interpretovat.
Díky předem za jakýkoliv help!
#12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 25, 2012, 07:22:01
Tak problém stále přetrvává :-( LOCUS v některých místech ČR vypíše místo zobrazení dlaždice text "Neznámý problém" a jinde dlaždice v pohodě zobrazí... Ta chyba se vyskytuje v souvislém pásu odshora až dolů, úplně na západě je to OK, na východě (morava) taky, ale třeba Praha se prostě nezobrazí...
Mohla ny se nějaká dobrá duše zkusit mrknout na ten TAR. Nahrál jsem ho provizorně na uložto.
//http://www.uloz.to/20100554/czech14-tar
Asi mám něco blbě v mapě, ale nevím co?
#13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 24, 2012, 18:54:11
HELP! Mám problém u TAR souboru level 14 (3,4GB) protože v určité části ČR mi LOCUS místo dlaždic hlásí "Neznámý problém". Nevím, zda je problém v mapě nebo ne, existuje nějaký jiný program na PC nebo ANDROID, abych zjistil jestli je problém v mapách nebo v LOCUSu?

PS: Zkusím to večer ještě jednou vygenerovat - naštěstí jsou dlaždice stažené, tak mě čeká jen "chvíli" počkat na výpočetní výkon PC a HDD... :-)
Pokud to bude opět stejná chyba, přemýšlím, jestli by se někam dal uložit 3,4Gb soubor, aby se na něj někdo koukl...
#14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 24, 2012, 07:14:09
Ahoj, dík za info, takže tím pádem končím na ZOOM 14 (3,4GB) :-) Dělal jsem si nové turistické MAPY.CZ :-) Už to je hotovo.
#15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapy TAR
July 23, 2012, 19:14:31
Ahoj, mám dotaz, dělám si nějaké rozsáhlejší mapy v TAR a u ZOOM 14 mi už vychází TAR větší než 4GB, což naráží na limit FAT32. Tak se chci zeptat, jestli pro jednu úroveň zoomu musí být jen jeden TAR soubor nebo může být třeba 15_CZECH_WEST.TAR a 15_CZECH_EAST.TAR, tj rozdělit to na dva soubory ale aby to Locus zobrazoval v jedné vrstvě... než to budu zkoušet s takovým objemem dat, chci se zeptat,... protože ty experimenty trvají hrozně dlouho :-)