Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - voldapet

Pages: 1 ... 29 30 [31]
451
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 30, 2012, 12:39:05 »
Mapy budou umístěné (jako stavající mapy) v Locus store, kde se platí spíše symbolická cena, která nám pokrývá provoz serveru a náklady na trafiic. Proto se cena odvíjí i od množství stažených dat. Např. 2GB stojí 1e. Česká republika má cca 250MB takže so pohybujeme v cenách 3 – 4 kč za celou ČR.

452
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 29, 2012, 23:36:05 »
Vyrojilo se tu pár otázek, zkusím na některé odpovědět a snad se mě podaří vše co nejlépe objasnit.
- Výše vložené snímky opravdu nezobrazují max. přiblížení, ale jen takovou úroveň, na které byl dobře patrný vzhled nových map. Přidávám nové náhledy i s větším přiblížením.
Promo článek snad vytvořím, ale už teď tedy trocha infa:
-  Jak už jsem psal výše mapy vychází z OSM dat, takže zobrazené prvky souvisí s kvalitou OSM dat (ale to asi nemusím vysvětlovat).
- Vrstevnice využívají SRTM a http://http://www.viewfinderpanoramas.org/ data, přičemž byla ještě upravena, aby se v nich nevyskytovaly „díry“ (místa bez hodnot).
- Zobrazené turistické trasy vychází opět z OSM dat. Klíčový je tag „osmc:symbol“, díky kterému má většina tras přirazenu i barvu.
- Mapy budou vydávány ve 3-4 variantách – turistické(viz náhledy), cyklo, městské|silniční
- V plánu je aktualizovat mapy každý měsíc (uvidíme)

Snad jsem pár věcí vyjasnil, ale klidně se ptejte
CAo VOLDY

453
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 21, 2012, 22:00:31 »
Ahoj,

Snažíme se vyjít vstříc uživatelům Locusu, a proto pro ně připravujeme zcela nové turistické vektorové (off-line) mapy. Mapy budou vycházet z OSM dat, ale budou v co největší míře respektovat barevné značení turistických tras.  V současné chvíli probíhá časově náročné generování map a v nejbližších týdnech budou mapy dostupné přes Locus Store.

Menší ochutnávka v příloze
CAo

454
Themes - Vector maps / Re: Tools for modifying rules xml file
« on: October 22, 2012, 08:31:42 »
Hello,
For edit XML file I can suggest SW Notepad++.
http://notepad-plus-plus.org/
There is also plugin called XML Tools.

I had same problem with  Osmarender Frontend. You need to use only Firefox version 3.x. Higher version does not work.
Regards Petr

455
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Online mapy
« on: September 15, 2012, 13:37:54 »
Ahoj,

osobně se mě možnost označit vše moc nezamlouvá. Pokud nějakou změnu, tak mám následující návrh. Vydal bych se stejnou cestou jako stávající map manager. Tedy slucovat mapy podle prislusnosti do "sekci" (stejně jako map manager). K názvu sekce by se přidal checkbox (viz obrázek) a uživatel by měl možnost sekci rozbalit, ale také možnost označit nebo odznačit mapy u pro celou sekci. V okamžiku označení celé sekce by se rozbalila (pokud byla sbalená), tak aby viděl všechny mapy, které byly ovlivněny.
[attachment=0:yykwggwf]2012-09-15 13.11.37.jpg[/attachment:yykwggwf]

PS: rozhodně nechat defaultně všechny mapy zobrazené

456
Hi,
I've tried to reproduce your problem, but unfortunately I am able to see the text name Mulhouse in each zoom level (from zoom level 6 to  level 14). Could you please provide better screens shoots? Also change the information in top panel to show “Map”.
Regards Petr

457
Troubles & Questions / Re: Cannot download vector maps
« on: July 09, 2012, 18:46:08 »
Hi
@roelfrenkema
I don't clearly understand this discussion… as was written Much Ado About Nothing.
I hope you can agree that every service cost some money. No matter if is automated or not.  OK?
From my point of view nothing was changed. In previous concept you paid for service …now you pay for service again. Mentioned add-on was from beginning wrong concept. In new concept pay every user only for data what they really use/download. No one will be limited because another user downloads 10 times more than rest of users.
I have to say that we can not talk about price of maps , users pay for service. For example in Garmin shop cost TOPO Germany map 200$. On other hand if you buy credit from Locus shop you pay for Germany 0.25euro. I know that we can’t compare this maps but I want only show that this is not great business. And of course as Menion said you can create or download map from different sources.

Your idea to use mapsforge download FTP is also wrong. I can’t imagine how thousands of users pump Berlin university server.
Another Idea? I don’t want to say that this new concept is the best solution but I consider it as a most appropriate solution at this moment.
BTW: Who is non-technical user? ;)

Pages: 1 ... 29 30 [31]