Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Čelda

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
61
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus vs Garmin
« on: June 10, 2014, 11:27:39 »
Taxemse po letech používání Locusu stal za velmi výhodných podmínek majitelem zánovního Garmin Oregonu 450. Garmin - co může být lepšího na poli turistických navigací ?? Původní ceny za tyto přístroje se (v závislosti na obsažených mapách) dostaly klidně někam mezi 10 - 15 tis. Kč !
A moje dojmy, poté, co jsem si začal hrát s Garminem ?
  • Bezva hardware - vodotěsný, částečně nárazuvzdorný, možnost měnit baterie "téměř za chodu" s následným navázáním tracku  :)
  • Celkem přesná GPS pro potřeby keškolovu
  • Velmi podrobné a odpovídající turistické mapy pro ČR (je tam "každá lesní cestička" a sedí to !)
  • Zajímavý princip displeje, který je ve stínu blbě vidět, ale čím je prudší slunce, tím je lépe vidět !
Tím výčet výhod Garminu končí.  :o Ve všem ostatním na celé čáře vyhrává Locus !!!  :D  8)
Nechápu, jak někdo může zaplatit za Garmin tak šílené peníze ! Počet waypointů v paměti omezený, načítají se při startu, nedají se vybírat z různých GPX (nutno prohodit v PC). Podpora pro multi/mystery keše chabá - pomocné waypointy tam sice jsou, ale bez jasné vazby, ke které keši patři. Pohyb po mapě nemotorný - když jsem někde ještě daleko a naviguju k nějakému bodu a chci se honem rychle podívat do okolí toho bodu a pak zase zpět na pozici GPS, je to pekelně neohrabané. Pokus o autonavigaci taky bída, Eliška v Locusu ji taky strčí do kapsy (a to je to jen "taková funkce navíc"). Že bych bez PC nebo vyndání paměťové karty nějak v terénu zasahoval do souborů uvnitř Garminu nějakým správcem souboru ? Utopie ... Atd atd ...

Takže sečteno a podtrženo: Kdyby existoval nějaký pořádný HW určený pro Locus - něco jako malý outdoorový nezničitelný "tablet" (? 5 palců) pro Android s obrovskou výdrží (popř. bateriemi určenými pro rutinní výměnu v terénu), s přesnou GPS, elektronickým kompasem a microSD slotem - tak Garmin zkrachuje !!!  :o
Neuvažujete o tom, zadat si někde v Asii výrobu něčeho takového, vysloveně optimalizovaného pro Locus a tady to prodávat za zlomek ceny Garminu ?  ;)

P.S. Zdá se, že i Garmin už to pomalu začal chápat, že mu ujíždí vlak a poslední GPS jsou už pod Android:
http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/dotykove-rucni-gps/monterra-serie/monterra-europe.html
Ale ta cena !!!  :o

Locus rules !!!!!  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

62
Tak si tam dej nějaký jiný, libovolný zvuk ! Já třeba tam mám gong.

63
Ano, Locus to umí, ale uživatel si to musí zapnout:
"Nastavení - Navigace - Oznámení Mimo trasu"
Mně se osvědčilo pro auto nastavení na 60 m.

Pokud nepomůže toto nastavení, tak ještě obdobné nastavení v "Nastavení - Navádění - Oznámení Mimo trasu"

On totiž Locus rozlišuje mezi "plnotučnou autonavigací" = navigace a jakousi zjednodušenou nebo jen k jednomu bodu = navádění.

64
Versions / Re: [APP] - version 3.0.X+ (updated 29.5.2014)
« on: May 29, 2014, 23:10:58 »
@ CaptKaos2
Oh, now I (finally) see it, thanx ! I tried to define button 1 as "hint" and expected the button to appear in a second row of buttons or something like this. The "key" icon was there but I considered it to be so natural and thought that it had been there for ages already.

@Menion
Could you possibly add one more option for these optional buttons - "Guide on", please ? I know, this is just 2 buttons next to it but it requires one more precise touch, which is rather difficult while walking. When geocaching, "Guide on" is definitely  the most often used function.


And what about the other new function: "add: New side panel for Geocaching points ..." ? How to invoke this one ?

65
Versions / Re: [APP] - version 3.0.X+ (updated 29.5.2014)
« on: May 29, 2014, 21:09:06 »
@Celda the buttons are added to the Bottom panel when viewing a cache in the points menu.

Nope ! :-( I have tried on another device and still don't see anything. Either I am so blind or doing something wrong or using a specific configuration on both devices in which the new function does not work.

66
Versions / Re: [APP] - version 3.0.X+ (updated 29.5.2014)
« on: May 29, 2014, 16:46:13 »
Wow ! I was wondering whether to read the list of new features till the end or skip it and explore them ! :-)

I use Locus mainly for geocaching, that's why I spotted  "add: New side panel for Geocaching points ..." and "define two quick buttons for geocache screen" first.
I found the settings to define the buttons. However I cannot find the functions themselves ! Where are they ? How to invoke them ?

67
zpětně to používám přes sdílení, a to jak sms-ko, mailem,...
???

Jak přesně dosáhneš toho, aby se jen aktuální souřadnice z GPS vložily do clipboardu ? (tj. nevytváříš extra wpt, ani si nenecháš předepsat text SMS)

68
Jen pro úplnost (si) tady doplním  ;) i opačný směr (tj. já chci poslat do SMS svoje souřadnice):
- Pokud jsou to souřadnice existujícího wpt, stačí ho rozkliknout a dlouhým stiskem na souřadnicích se tyto vloží do clipboardu. (Škoda, že to ale takto nefunguje u dočasného wpt.)
Jak ale nejjednodušeji dostat vlastní souřadnice do clipboardu, když GPS jede, ale nechci kvůli tomu vytvářet wpt ? Přes "Sdílení & export dat" - "Sdílet střed mapy" - "Sdílet" - "SMS a MMS" ? Nejde to nějak jednodušeji dostat jen do clipboardu ?

69
Geniální !
Takhle nějak jsem si představoval, že bys to tam mohl dodělat !  8)

Proč mě nepřekvapuje, že už to tam je !  :)  :)  :)
Locus na Hrad !  :-*

70
Párkrát se mi stalo, že mně přišla SMS typu: "... Je to na 49 8.861, 16 24.672 ..." nebo v ideálním případě (méně často) takto "... Je to na N 49°8.861', E 16°24.672' ..." (tj. i se znaky N, E ° '). Otázka zní, jak co nejrychleji a nejjednodušeji podle toho vytvořit wpt v Locusu.
Můžu příslušnou část SMS vložit do clipboardu, ale co dál, abych to zadal jaxi najednou ? Něco mi uniklo nebo to v každém případě musí být vopruz se zadáváním po složkách ? Samozřejmě si celé souřadnice z hlavy nepamatuju a někdy se mi ještě stává, že při přepnutí aplikací zpět do SMS se mezitím dialogové okno Locusu s již zadanou půlkou souřadnic zavře a tím pádem ztratí :-( Potom nastupuje buď papírek  ::) nebo rodina jako paměťové medium (každý si má pamatovat část), což opravdu nejsou dost "sexy" řešení ...

71
Troubles & Questions / Re: How can i drop a TB with locus?
« on: April 27, 2014, 11:46:42 »
- we know current holder
  - you are current holder
    - add DROP OFF
  - else
    - add GRAB IT FROM CURRENT OWNER
CURRENT HOLDER not OWNER.
I think in the past it was "GRAB IT FROM SOMEONE ELSE", however even Groundspeak keeps modifying the phrases :-( Now it is GRAB IT FROM CURRENT HOLDER: <his/her name>.

- if you are not an holder
  - we know in which cache is item now
    - add RETRIEVE IT FROM GCXXX
  - and always add
    - add GRAB IT FROM SOMEWHERE ELSE
In principle - yes.I am not sure whether you can grab from somewhere else - either it is in a cache (and you retrieve) or it is with its current holder (and you grab it by the phrase above).   

- and finally add these (always)
  - add VISITED
I think a GC/TB can visit a cache only in case you are the current holder at the time you log the cache.

Generally: I think it is essential for Locus to stick to the clue verbs, which are "RETRIEVE, GRAB, DROP, DISCOVER and WRITE NOTE .... (and VISIT)", the "details" after them don't seem to be constant even with Groundspeak.

72
Troubles & Questions / Re: How can i drop a TB with locus?
« on: April 27, 2014, 10:41:05 »
I think it is rather complicated and complex indeed. Even Groundspeak could simplify it ... Isn't there a state diagram available by Groundspeak? However, your proposal is confused too  :o
You should distinguish between "an owner" (the person that founded the TB/GC and let it distribute) and "a current holder". Furthermore, it is decisive what the last known TB/GC position was before your new log (your hands, a cache, hands of another cacher) and in case it is not "your hands" whether you know the tracking number.
Generally:
When you weren't the current holder before your new log and you are going to become it:
- You RETRIEVE IT, when it was in a cache
- You GRAB IT, when it was in a different location than a cache
The oposite direction (you were the current holder before your new log and you are going  not to be the current holder any more)
- You DROP IT in a cache
(- You can also log "VISITED" a cache, which is a useless type of log, where you remain the current holder after the log)
Apart from the basic types of logs above you can:
- DISCOVER IT - meaning you have seen it somewhere but just wrote down its tracking number and let it be
- WRITE NOTE - meaning you want to comment the TB/GC no matter where it is

There are even some special actions when you are the owner of the TB/GC (eg. you can declare the TB/GC as lost) but in my opinion Locus should not solve this because this is really too specific.

73
Troubles & Questions / Re: How can i drop a TB with locus?
« on: April 25, 2014, 16:50:25 »
I can realize that the possibilities of TB/GC logging already implemented in Locus are far from being perfect, however, they  seem to be usable.

Quote
Is it possible to add "visited" and "fetch from" a cache to "from menu > log trackables" too?
Just two minor remarks:
- "Fetch from" is actually (by Groundspeak) called " Grab it from ...". Or you mean the basic type of log - "Retrieve from ..." ?
Locus should stick to these original Groundspeak wordings to avoid confusion.
- In my opinion "visited" is a totally useless and nonsense type of log which was presented by Groundspeak not long ago. It only messes up loglists. I have decided to ignore this type of log even when I log my geocaching actions sitting by a proper PC.

75
Quote
Kupodivu tlak na mě je v tomhle směru docela malý
No rozdíl oproti dřívějším verzím je ten, že dříve se všechny pomocné wpt zobrazily jen tehdy, pokud si je někdo znalý pomocí nástrojů geocachingu jednorázově vyvolal. Navíc po zavření a otevření Locusu byly zase skryté.
Nově se po nastavení příslušných zatržítek v  "nastavení > geoaching > automaticky načítat waypointy" zobrazují pomocné body vždy (při libovolném dalším importu keší) a přežijí i restart Locusu.
Takže myslím, že se tlak asi zvýší. Ale nevidím stávající stav jako nějaký velký problém - když už do toho člověk jednou pronikne (jako já), tak už to potom používat celkem komfortně jde (asi si dám "očičko" do pravého panelu).

P.S. Přidat i přímý link na "Geocaching nástroje - Načíst všechny wapointy" do pravého panelu asi teď nejde nebo ano ?

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10