Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Čelda

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
46
Tak jsem se rozhodl, že dnešní keškolov zaloguju kombinovaně - část přes Locus a část přes webové rozhraní geocaching.com. A hned jsem našel první trhlinu ve své teorii, naštěstí to vypadá "jen" na chybu Locusu:

3) Pokud loguju přes Locus, můžu (musím) si tuto značku zadat. V posledních verzích Locusu se tato značka už nijak nepřepočítává, chápe se jako UTC.
Zalogoval jsem (found it) nejprve tři keše po sobě přes Locus - všechny s časem 20:00. Bohužel na webu geocaching nebyly zobrazeny nálezy v pořadí, jak jsem je v Locusu zadal a odeslal !
Tak jsem zpětně stáhl příslušné GPX soubory a zjistil jsem ke svému překvapení, že časy mého logu jsou:
první logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:48Z</groundspeak:date>

druhá logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:54Z</groundspeak:date>

třetí logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:07Z</groundspeak:date>

Takže to vypadá, že jsou tam problémy hned dva:
1. Locus při logování neznuluje sekundy zadaného času a v cíli se objeví nějaké náhodné
2. Není pravda, že zadaný čas v Locusu se chápe jako UTC - dochází totiž k jeho posunu o hodinu


Momentálně používám Locus 3.15.2 na zařízení viz podpis.


47
Ahoj díky za noční smršť odpovědí !

Tvůj čas logu bude většinou tedy v 20:00.
Toto bude ten kamínek do mozaiky, který mi chyběl ! Takže když se to pokusím zopakovat svými slovy:
1) Groundspeak si vedle data nálezu interně ukládá i časovou značku v UTC.
2) Pokud použiju pro logování web geocaching.com, nemám možnost tuto značku zadat (jen datum) a je nastavena defaultně na 20:00 UTC.
3) Pokud loguju přes Locus, můžu (musím) si tuto značku zadat. V posledních verzích Locusu se tato značka už nijak nepřepočítává, chápe se jako UTC.
4) Web geocaching.com zobrazuje zalogované keše v pořadí jejich časových značek, v případě jejich shody v pořadí, jak byly  vloženy (? popř. editovány).

Takže pokud je všechno všechno výše pravda, vycházejí mně z toho dva rozumné scénáře kombinovaného logování z webového rozhraní geocaching.com a Locusu:
I) Buď na "opravdový čas" logu nehraju a v tom případě v Locusu u logu zadám čas tak, aby po přepočtu na UTC (udělá Locus) vyšel 20:00 (tj. v ČR v zimě 21:00 a v létě 22:00) a mělo by to být stejné, jako logování přes geocaching.com, tj. keše za jeden den by se měly zobrazovat v pořadí, jak byly zalogovány - nezávisle na tom zda přes web nebo Locusem.
II) Nebo chci v lozích zadávat opravdový čas nálezu, ale v tom případě bych:
- Nesměl vůbec logovat přes webové rozhraní geocaching.com, ale jen z Locusu nebo nějakého jiného SW, který umí pracovat s časem nálezu (? Geoget, ...)
- Opravdový čas nálezu v Locusu zadávat v UTC, tj. pro ČR v zimě o hodinu, v létě o dvě hodiny "číselně menší". zadám normálně v lokálním čase.

Teď už zbývá to jen ověřit. Howgh !  :-X

EDIT: Ověřeno a aktualizováno 13.2.2016

48
Zajímalo by mě, jak je to vlastně s časem u zalogovaných keší - Locusu se čas zadává, ale když člověk běžně loguje přes stránky geocaching.com, žádný čas se nezadává, pouze datum. Je to tak, že na serveru geocaching.com má log v časové značce i nějaký defaultní čas (? jaký), který kačer běžně nemá možnost zadat, ale když nějaká aplikace jako Locus loguje přes Geocaching Live rozhraní může si tento čas zadat ? Nebo je to nějak jinak ?
Chtěl bych totiž pochopit logiku, jak se keše zalogované v rámci jednoho dne řadí za sebou, pokud část zaloguju přes Locus a část přes "běžné" webové rozhraní geocaching.com. Díky.

49
...Někdy má moje trasa i víc než 10 průjezďáků, ... 
V tom případě není co řešit a správným nástrojem pro plánování takové navigační trasy v Locusu je nástroj "Přidat novou trasu", který umožňuje naplánovat pečlivě každý detail.

... nepochopitelné chování na kruhácích, kdy tak není zobrazen a ani není hlášeno a zobrazeno číslo výjezdu, ale každý výjezd je ohlašován jako samostatná křižovatka, systémem jeďte vpravo, pak vlevo, po 50metrech vpravo...apod.
Používáš jako zdroj pro navigaci B-ROUTER že ? Ten jsem teď taky vyzkoušel a zdál se mi celkem použitelný i pro auto, ovšem jen než jsem dojel k prvnímu kruháči - on prostě (? zatím) prostě nerozeznává kruháče. Pokud si ale jako zdroj pro navigaci zapneš MapQuest, bude ti "Eliška" hlásit na kruháčích rovnou ten správný výjezd.  8)  (Ovšem pro MapQuest buď musíš být online nebo mít trasu spočtenou dopředu.)

50
Tak to by se mně asi líbilo úplně nejvíc, ale připadá mně, že to implementačně musí být ze všech tří variant nejtěžší - stejně si musíš pamatovat, jak byla současná navigace zadaná (abys mohl doplnit průjezdný bod a nechat přepočítat) a co když aktuální navigace nebyla zadána z dialogu ale z dříve uložené trasy s instrukcemi, z toho zpětně poznáš, jaké bylo původní zadání ? Proti tomu musí být prosté otevření zadávacího okna s parametry zadanými jako posledně celkem jednoduché - právě proto jsem to navrhl.
No je to škoda, že na to teď nemáš čas/náladu, protože tohle je podle mého názoru přesně ten případ, kdy relativně malá úprava může přinést zásadní zlepšení funkčnosti. Takhle je možnost zadání průjezdních bodů využitelná jen omezeně. Proč by uživatel předem zadával průjezdní bod ? Buď do toho místa jede, tak ho zadá jako cíl (a pak pokračování zadá jako novou navigaci) nebo trasu plánuje detailně pomocí nástroje "Přidat novou trasu".

No nic, vypadá to, že teda budu muset žebrat o hlasy ...

51
Ahoj !
Nástroj "Přidat novou trasu" taky používám, ale jenom tehdy, když mně na (většinou dlouhé) trase fakt záleží a když to plánuju předem v klidu domova - např. předem plánovaná cesta k moři - tu si pak uložím a následně v autě na začátku jízdy jen podle ní dám navigovat.
Možnost zadat jeden nebo více průjezdných bodů chápu jako rychlou možnost modifikovat, kudy se pojede, když prosté zadání cíle vede cestu kudy nechci (je tam třeba uzavírka nebo komplikace, o které Locus neví, nebo když ze dvou srovnatelných cest chci raději tu druhou).

Napadají mě dva způsoby, jak by šlo moje přání jednoduše implementovat:
I) Buď si pamatovat, jak bylo zadávací okno vyplněno a dokud režim navigace neskončí, tak při požadavku na jeho otevření defaultně předvyplnit minulé hodnoty. To by ale znamenalo, že když chci navigovat najednou úplně někam jinam, musím "starou" navigaci nejprve ukončit.
II) Nebo modifikovat chování záložky "Naposledy použité" tak, že po výběru v ní se nezahájí rovnou navigace (jako je tomu dosud), ale minulé zadání se uživateli znovu objeví v zadávacím okně navigace, dá mu možnost zadání případně upravit a až dalším stiskem se navigace znovu spočítá.

Upravíš takovou drobnost  :) rovnou nebo mám http://help.locusmap.eu/ žebrat o hlasy ?  :P Díky.

52
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Navigace - využití průjezdných bodů
« on: January 08, 2016, 19:03:47 »
Ahoj všichni, se starým HW (viz podpis) a Androidem 2 jsem na začátku minulého roku ustrnul na staré verzi Locusu, ale nyní jsem s fungl novým HW, zdá se, zpátky ve hře (opět viz podpis) a držím prst na tepu Locusu !  :)

Byl jsem příjemně překvapen, kolik novinek se za ten rok v Locusu objevilo !  8) Všiml jsem si m.j., že v mezidobí do navigace přiskočila možnost zadání průjezdných bodů. Bomba ! Hned jsem si to vyzkoušel. Buď mi ale něco uniklo v ovládání nebo tomu úplně nerozumím:

Většinou totiž vystačím s jedním bodem (cíl). Zadám ho a pokud je nalezená trasa dle mých představ, nic neřeším a jedu. Když se ale stane, že internetová služba, která aktuálně stojí Locusu v zádech (pro mě většinou MapQuest) vede trasu jinudy, než jsem si představoval, nastoupí ten správný okamžik, kdy bych chtěl průjezdný bod zadat. Ale jak to udělám ? Jak znovu vyvolám ten autonavigační dialog stejně vyplněný, jako jsem to měl před chvilkou, abych jen doplnil jeden průjezdný bod a nechal trasu přepočítat ? Nechcete mi říct, že musím všechno (původní zadání + nový průjezdný bod) zadávat komplet znovu, to ne že !!?  ::)

53
Versions / Re: [APP] - version 3.14.x (21. 1. 2016)
« on: January 08, 2016, 17:55:29 »
Nice update.
Would be great to open the point of guidance directly when taping on the field of the tools panel.
Long click should stop guidance like it was earlier

That's exactly what I wanted to write too !!
Is there any way the new 'guidnace panel' could be configured, at least toggled on/off ?

55
No díky.
Nechám to ale ještě chvíli uzrát - třeba se v tomto vlákně někdo ozve, že na to má nějakou fintu. Nebo bude naopak lehčí do formátu PQ z Geogetu naexportovat i ty favbody (kdysi jsem si dokonce nějaký export pro Geoget upravoval, píše se to v nějakém Pascalu nebo co to je). Další věc je, že netuším, které všechny atributy jsou možné a jak přesně je Geoget ve svém formátu exportuje - mohl bych to jen odhadovat z keší, které mám vyexportované.
Ale skoro se mi nechce věřit, že by to už tady někdo neměl zmáknuté.

56
Díval jsem se a do toho prvního to neexportuje.
Takže je to jasné:
- buď se použije ten první formát (PQ) a tam jsou sice atributy v garminovském podání (a Locus jim rozumí), ale už nic navíc
- nebo se použije ten druhý formát (Geogetí) a pak tam jsou v části "GeogetExtension" i ty věci navíc (favbody, gcvote atd.), ale bohužel i atributy, které takto (zatím...  ;)  ) Locus číst neumí.

57
Jaký používáte formát pro export keší z Geogetu do GPX pro následný import do Locusu ?

Zjistil jsem, že pokud použiju „Geoget GPX v2 (Extended PQ GPX)“, nenačtou se mi do Locusu atributy, ale zato se v pořádku přenese počet favbodů. Pokud použiju „PocketQuery GPX" tak je to obráceně - Locus načte atributy keše, ale favbody ne.
Další formáty jsem nezkoušel.

Zdá se mi, že problém by mohl být v tom, že Locus rozumí atributům, pokud jsou v GPX takto:
Code: [Select]
   <groundspeak:attributes>
     <groundspeak:attribute id="13" inc="1">available at all times</groundspeak:attribute>
     <groundspeak:attribute id="1" inc="1">dogs</groundspeak:attribute>
     <groundspeak:attribute id="39" inc="1">thorns</groundspeak:attribute>
     <groundspeak:attribute id="19" inc="1">ticks</groundspeak:attribute>
     <groundspeak:attribute id="15" inc="1">available during winter</groundspeak:attribute>
   </groundspeak:attributes>

ale nerozumí, pokud jsou v GPX takto:
Code: [Select]
   <gpxg:GeogetExtension xmlns:gpxg="http://geoget.ararat.cz/GpxExtensions/v2">
     <gpxg:Tags>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[available-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[dogs-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[thorn-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[ticks-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="attribute"><![CDATA[winter-yes]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="favorites"><![CDATA[166]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="gcimage"><![CDATA[<a href="http://img.geocaching.com/cache/large/482abe20-5acd-4ffe-8026-1480f9399679.jpg">Semanin Bonus</a>]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="GCvote-Count"><![CDATA[2x]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="GCvote-median"><![CDATA[4.75]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="import"><![CDATA[gj.20141201162823.GC511NQ.gpx]]></gpxg:Tag>
       <gpxg:Tag Category="PocketQuery"><![CDATA[GC511NQ]]></gpxg:Tag>
     </gpxg:Tags>
   </gpxg:GeogetExtension>

58
Ahoj !
Všiml jsem si ve verzi Locusu 3.2.2, že autonavigace nově po sobě "umazává" už projetou trasu (prostě spočtená trasa se zobrazuje jenom ta ještě neujetá). Bohužel je v této kosmetické vychytávce nějaká bota - pokud zahájím navigaci při nějakém zoomu/lupě mapy a pak nějak zoom/lupu změním, začne se čára umazávat blbě - myslím, že už před mojí pozicí. Při změně zoomu/lupy na původní je to zase OK. Toto nemá vliv na funkci (autonavigace; rostlináře už vůbec ne ...), ale takto polofunkční je to horší, než kdyby tam tato vychytávka nebyla.

No a když už jsem u té autonavigace, mám ještě tyto drobnosti:
1) Pokud si trasu pro autonavigaci složím z více úseků (zadáním více bodů než jen Odkud a Kam) ručním způsobem přes nástroj "Přidat novou trasu & měření", mám pocit, že odhad času do cíle funguje blbě - nejspíš je zobrazený jen čas k nejbližšímu konci "nakliknutého" úseku a ne až do úplného cíle. (Nebo to tak bylo myšleno a má to tak být ?)
2) Mám pocit, že když zadám Odkud a Kam + zatrhnu, že chci nalezenou trasu uložit trvale, a spustím výpočet trasy, který z nějakého důvodu neproběhne (např. není připojení k Internetu), zobrazí se znovu ten zadávací panel - to je bezva, tak jsme to chtěli. Odkud a Kam zůstane vyplněno (OK), ale to zatržítko pro trvalé uložení trasy se (mám pocit) ztratí.

Jinak, je to bezva, že konečně mi na Androidu 2.3.4 při přepočítávání trasy zůstane mapa viditelná (není zakrytá žádným upozorňovacím oknem), což je požadavek, o který jsem prosil někdy před více než rokem, řešili jsme to celkem dlouze a furt nic, takže jsem na něho rezignoval a helemese !  :)

59
Warning: required Android 4.0+

 :'(

What is this determined by ?

60
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus vs Garmin
« on: June 10, 2014, 16:43:22 »
2 Robin99:
Wow, I am impressed that I have written such an interesting comment that it was for someone not speaking Czech worth  translating and decoding  :) I can speak English too but I was afraid of not being expressive  :) enough if I had used English.
Anyway it seems you have understood the meaning of my Czech comment very well.
I followed your link about a HW tip - interesting, however a 1800 mAh battery is still not the right boost.  ;)

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10