Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Čelda

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10
31
Versions / Re: [APP] - version 3.15.x (27. 1. 2016+)
« on: March 02, 2016, 22:20:28 »
Well, I have reimpoted the geocaches from the GPX file into Locus and everything is OK now  ::)
So apparently there was an error but a more complicated one than it seemed to be. So let it be for now.

It might have something to do with an unpleasant feature I observe on my Lenovo Android 5.1 device:
I keep my phone unlocked when running Locus (Nastavení - Obrazovka - Vypnout uzamčení obrazovky) . However, when I want to edit a wpt setting (eg. coordinates) the Locus dialogue window does not override the phone lock - nothing appears till I switch to the Android desktop, unlock the phone and switch back.


32
Versions / Re: [APP] - version 3.15.x (27. 1. 2016+)
« on: March 02, 2016, 10:09:28 »
>@Čelda: are we talking about waypoints from internal database?
The geocaches were downloaded in Geoget, expoted as a GPX file and imported into Locus.

33
Versions / Re: [APP] - version 3.15.x (27. 1. 2016+)
« on: March 02, 2016, 00:35:45 »
I am currently using Locus in heavy load on our summer holiday :-) and to my suprise I have found out that an existing wpt under a geocache cannot be changed ! It looks like it can but the coordinates are not being updated in 3.15.3 ! This definitely worked OK in the past but now an issue with refresh could have occurred. Adding a completely new wpt works OK.

34
No možná je to tím, že v poslední době proběhly i nějaké změny na geocaching.com, mám pocit, že v minulosti se to chovalo jinak
.
Ale včera jsem to zkoušel a pořadí se mi prostě nezměnilo !!!

Udělal jsem přesně toto:
- První keš jsem zalogoval z Locusu s časem 21:00
- Druhou keš jsem zalogoval z Locusu s časem 21:00
Díval jsem se na web a pořadí správné.
- Třetí keš jsem zalogoval přes web.
Znovu kontroluju a pořadí stále správné.
- Zeditoval jsem na webu druhou keš (původně logovanou Locusem)
Pořadí stále správné.
- Zalogoval jsem čtvrtou keš přes web.
Pořadí stále správné.

Schválně si to zkuste.

35
Čověče, ty máš opravdu talent věci komplikovat !  ::)
- Při editaci logu se pořadí logů nemění !
- Pokud chceš sledovat přesný čas nálezu, tak ho v Locusu zadávej a logy budou logicky seřazeny podle času nálezu.
- Pokud nechceš sledovat čas nálezu, jen den (jako je to na stránkách geocaching.com), zadej v Locusu do času každého nálezu 21:00 (v období letního času 22:00) a logy ti zůstanou v pořadí, jak byly zadány. I po editaci.

V čem je problém ?

36
Tak to je perfekt, ja pouzivam datum a cas nalezu v kazdem logu.
Tak v tom případě zrovna moc nechápu, proč Tě tohle téma zajímá. Pokud opravdu zadáváš opravdový čas nálezu u každého logu (což ale asi nejde přes webové rozhraní geocaching.com, musíš třeba přes Locus nebo podobný program), řadí se keše i v rámci jednoho dne v pořadí logovaného času bez problémů. Pokud se tyto časy lišily alespoň o minutu, tohle fungovalo vždycky.

Tohle téma je zajímavé spíš pro ty, kteří čas logu nesledují a chtějí, aby bylo jedno, zda logují přes webové rozhraní nebo Locus a aby pořadí v rámci jednoho dne zůstalo zachováno.

A zmeni se poradi logu, kdyz jeden z rady logu zalogovanych ve stejny den pres Locus pozdeji pres vebove rozhrani upravim? Treba ze k logu pridam fotku?
On to Groundspeak podle mě měnil, ale teď se to chová následovně: Pokud log jenom edituješ (nebo přidáváš fotku), nemění se datum a čas původního logu, tj. nález zůstává zařazený, jak byl. To platí dokonce i tehdy, když jsem nález zalogoval Locusem, ale pak zeditoval přes webové rozhraní.  :D Navíc už asi vyprali tu otravnou hlášku o editaci, která se přidávala do každého logu, pokud jsem ho zeditoval po době delší než něco od původního vložení.

37
Dnes jsem to ověřoval (po opravě, kterou Menion vydal ve verzi Lcusu 3.15.3) a už to funguje !!  8)
Podle toho jsem zeditoval i svůj příspěvek shrnující zásady výše v diskusi.
Pokud opravdu do Locusu zadávám čas logu takový, aby ho Locus převedl na 20:00 UTC (tj. např. teď v zimě v ČR je to 21:00), můžu klidně střídavě v rámci jednoho dne logovat z Locusu a webového rozhraní geocaching.com a výsledné logy jsou zobrazeny v pořadí, jak byly zalogovány - nezávisle na tom čím !
Díky.

38
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nove funkce v Locusu
« on: February 09, 2016, 21:28:25 »
To je dobre, take mi tam ten panel prekazi.

A mně zase vysloveně vyhovuje, v poslední verzi už zase reaguje i na dlouhý stisk (ukončí se naváděni), jak jsem si přál - bezva ! Jen ještě jednu prosbu bych měl - nevešla by se na něj někam i informace o velikosti keše ? Dík.

Doplnění: Aha, teď koukám, ze tady v Locusu na tabletu ta velikost je ! Ale v telefonu, který na keškolov používám (viz podpis) velikost v panelu není - asi proto, že se tam nevejde. Hmm, ale je to full hd rozlišení na výšku, tak kam už by se teda pak vešla, když ne tam ?!!!

39
snazit sa trafit presne rovnaky cas cez Locus ako je nastaveny v GC ma aky vyznam?
Zásadní !
Většina kačerů, která neřeší čas nálezu (a ani ho na stránkách geocaching.com nemá možnost zadat), by ho nijak nenastavovala ani při logování z Locusu a přitom by se nálezy v rámci jednoho dne řadily v pořadí, jak byly zalogovány, nezávisle na tom zda z webového rozhraní nebo Locusem.
Prostě by se Locus choval stejně jako webové rozhraní.

40
- čas 20 nastavený ručně, ponechal sekundy které vznikly při spuštění logování. Opravím, díky.
Bezva !

- čas 20:00 v ČR, je nicméně 19:00 v UTC+0, takže v GPX je v pořádku.
Tady je to jen o domluvě. Měl jsem pocit z vláken zde, že v posledních verzích Locusu už se zadávaný čas logu chápe jako UTC. Z toho, co píšeš, tak nikoliv - je to lokální čas, který se při logování na UTC převede (tj. např. teď v zimě v ČR se mu číselně odebere hodina). Proč ne, jde jen o to, aby to bylo jasné.

To znamená, že (až opravíš chybu se sekundama) platí mé závěry výše jen s tím rozdílem, že pokud chci zadávat stejný čas, jako defaultně dávají stránky geocaching.com při logování z nich, musím (v ČR) v Locusu v zimě zadávat 21:00 a v létě 22:00. Pokud bys to chtěl udělat úplně dokonalé, dej tam někde přepínač "Logovat s časem/bez času" a v případě bez času tam můžeš vždy "natvrdo" posílat čas 20:00:00 UTC, jako to dělají stránky geocaching.com.
Díky.

41
No bylo jasné, že v pokusu nemá cenu dál pokračovat, protože dokud Menion chybu v Locusu neopraví, kombinované logování nemůže kvůli nenulovým sekundám správně řadit logy za sebou.
Proto jsem po zjištění závěrů výše v pořadí odlovu zeditoval nálezy zadané přes Locus ve webovém rozhraní geocaching.com (tím dostaly časovou značku, jako bych je zadával přímo tam) a i zbytek dologoval přes webové rozhraní.

42
Versions / Re: [APP] - version 3.15.x (27. 1. 2016+)
« on: February 08, 2016, 13:28:28 »
Meninon, please, fix the following bug:
When logging a geocache from Locus:
1) Seconds (which cannot be set by users) in the final time are not zero (Currently they may be set randomly ?!!)
2) The time set in Locus is still not considered UTC and IS BEING TRANSFORMED (currently by one hour in the Czech Republic)
For details, please see http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4975.0 (Czech)

43
Tak jsem se rozhodl, že dnešní keškolov zaloguju kombinovaně - část přes Locus a část přes webové rozhraní geocaching.com. A hned jsem našel první trhlinu ve své teorii, naštěstí to vypadá "jen" na chybu Locusu:

3) Pokud loguju přes Locus, můžu (musím) si tuto značku zadat. V posledních verzích Locusu se tato značka už nijak nepřepočítává, chápe se jako UTC.
Zalogoval jsem (found it) nejprve tři keše po sobě přes Locus - všechny s časem 20:00. Bohužel na webu geocaching nebyly zobrazeny nálezy v pořadí, jak jsem je v Locusu zadal a odeslal !
Tak jsem zpětně stáhl příslušné GPX soubory a zjistil jsem ke svému překvapení, že časy mého logu jsou:
první logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:48Z</groundspeak:date>

druhá logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:54Z</groundspeak:date>

třetí logovaná keš:   
<groundspeak:date>2016-02-06T19:00:07Z</groundspeak:date>

Takže to vypadá, že jsou tam problémy hned dva:
1. Locus při logování neznuluje sekundy zadaného času a v cíli se objeví nějaké náhodné
2. Není pravda, že zadaný čas v Locusu se chápe jako UTC - dochází totiž k jeho posunu o hodinu


Momentálně používám Locus 3.15.2 na zařízení viz podpis.


44
Ahoj díky za noční smršť odpovědí !

Tvůj čas logu bude většinou tedy v 20:00.
Toto bude ten kamínek do mozaiky, který mi chyběl ! Takže když se to pokusím zopakovat svými slovy:
1) Groundspeak si vedle data nálezu interně ukládá i časovou značku v UTC.
2) Pokud použiju pro logování web geocaching.com, nemám možnost tuto značku zadat (jen datum) a je nastavena defaultně na 20:00 UTC.
3) Pokud loguju přes Locus, můžu (musím) si tuto značku zadat. V posledních verzích Locusu se tato značka už nijak nepřepočítává, chápe se jako UTC.
4) Web geocaching.com zobrazuje zalogované keše v pořadí jejich časových značek, v případě jejich shody v pořadí, jak byly  vloženy (? popř. editovány).

Takže pokud je všechno všechno výše pravda, vycházejí mně z toho dva rozumné scénáře kombinovaného logování z webového rozhraní geocaching.com a Locusu:
I) Buď na "opravdový čas" logu nehraju a v tom případě v Locusu u logu zadám čas tak, aby po přepočtu na UTC (udělá Locus) vyšel 20:00 (tj. v ČR v zimě 21:00 a v létě 22:00) a mělo by to být stejné, jako logování přes geocaching.com, tj. keše za jeden den by se měly zobrazovat v pořadí, jak byly zalogovány - nezávisle na tom zda přes web nebo Locusem.
II) Nebo chci v lozích zadávat opravdový čas nálezu, ale v tom případě bych:
- Nesměl vůbec logovat přes webové rozhraní geocaching.com, ale jen z Locusu nebo nějakého jiného SW, který umí pracovat s časem nálezu (? Geoget, ...)
- Opravdový čas nálezu v Locusu zadávat v UTC, tj. pro ČR v zimě o hodinu, v létě o dvě hodiny "číselně menší". zadám normálně v lokálním čase.

Teď už zbývá to jen ověřit. Howgh !  :-X

EDIT: Ověřeno a aktualizováno 13.2.2016

45
Zajímalo by mě, jak je to vlastně s časem u zalogovaných keší - Locusu se čas zadává, ale když člověk běžně loguje přes stránky geocaching.com, žádný čas se nezadává, pouze datum. Je to tak, že na serveru geocaching.com má log v časové značce i nějaký defaultní čas (? jaký), který kačer běžně nemá možnost zadat, ale když nějaká aplikace jako Locus loguje přes Geocaching Live rozhraní může si tento čas zadat ? Nebo je to nějak jinak ?
Chtěl bych totiž pochopit logiku, jak se keše zalogované v rámci jednoho dne řadí za sebou, pokud část zaloguju přes Locus a část přes "běžné" webové rozhraní geocaching.com. Díky.

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10