Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Čelda

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10
31
Versions / Re: [APP] - version 3.16.x (14. 3. 2016+)
« on: March 20, 2016, 10:57:37 »
Oh, you manage to solve problems faster than I manage to report them  ;D Big praise again !!!  8)

Hi,
1) http://help.locusmap.eu/topic/preventing-the-lockscreen-doesnt-work-since-update
Oh thanks for a way to revert in the next version !!!
Due to my job obligations (unatended phone could be abused by a person to connect to company data) I MUST NOT switch off the phone lock. That's why it is essential for me that Locus itself can trick it when on.

2) http://help.locusmap.eu/topic/compass-shows-two-arrows
3) http://help.locusmap.eu/topic/locus-pro-hangs-when-importing-a-waypoint-which-already-is-in-the-database
Thanks for repairing too !
Unlike 1) these were obvious to be just trivial errors that can be fixed soon.

32
Versions / Re: [APP] - version 3.16.x (14. 3. 2016+)
« on: March 19, 2016, 22:20:50 »
I have just returned from a long-distance march and (unfortunately) I must say that Locus 3.16.0 (my phone has upgraded to this week) brings three very unpleasant issues for my phone (see my signature) :(

1) Locus does not block phone locking any more (!!!) even if it is demanded in the settings the same way it had been before.
This is really a pain in a.. when I have to unlock my display every time I take my phone out of my pocket !!!!!!!!!!!!!!!!!!
It is really so crucial for me that should not this be repaired soon I seriously consider reverting to the previous version of Locus (? how).

2) When I guide to a wpt (e.g. a geocache) there are two (!!!) same red arrows in the new compass screen - one is correct and the other (just confusing me and making me really angry) always heading to the north !
It might have something in common with the fact that I mostly use an external bluetooth module ?!

3) The plugin "Geocaching for Locus" makes Locus often freeze (however not always) since the update  :(
However, it does not seem to be the geocache download itself that makes Locus freeze. It freezes in the dialog after geocaches are downloaded asking how to solve the clash with existing geocaches in the folder.

Sorry to say that but no sigle Locus update in the past had ever brought me so much trouble it did this time ...

33
Tak dneska jsem zase kombinovaně logoval (něco z Locusu, něco pak z webových stránek) a koukám, že se to zase chová nějak divně. No a problém je v tom (zjištěno zpětným stažením GPX), že tentokrát log zalogovaný přes webové stránky www.geocaching.com dostal čas 19:00 UTC, ne 20:00 UTC, jak to tutově bylo minule. To jsem z toho fakt daněk ...

34
Versions / Re: [APP] - version 3.15.x (27. 1. 2016+)
« on: March 02, 2016, 22:20:28 »
Well, I have reimpoted the geocaches from the GPX file into Locus and everything is OK now  ::)
So apparently there was an error but a more complicated one than it seemed to be. So let it be for now.

It might have something to do with an unpleasant feature I observe on my Lenovo Android 5.1 device:
I keep my phone unlocked when running Locus (Nastavení - Obrazovka - Vypnout uzamčení obrazovky) . However, when I want to edit a wpt setting (eg. coordinates) the Locus dialogue window does not override the phone lock - nothing appears till I switch to the Android desktop, unlock the phone and switch back.


35
Versions / Re: [APP] - version 3.15.x (27. 1. 2016+)
« on: March 02, 2016, 10:09:28 »
>@Čelda: are we talking about waypoints from internal database?
The geocaches were downloaded in Geoget, expoted as a GPX file and imported into Locus.

36
Versions / Re: [APP] - version 3.15.x (27. 1. 2016+)
« on: March 02, 2016, 00:35:45 »
I am currently using Locus in heavy load on our summer holiday :-) and to my suprise I have found out that an existing wpt under a geocache cannot be changed ! It looks like it can but the coordinates are not being updated in 3.15.3 ! This definitely worked OK in the past but now an issue with refresh could have occurred. Adding a completely new wpt works OK.

37
No možná je to tím, že v poslední době proběhly i nějaké změny na geocaching.com, mám pocit, že v minulosti se to chovalo jinak
.
Ale včera jsem to zkoušel a pořadí se mi prostě nezměnilo !!!

Udělal jsem přesně toto:
- První keš jsem zalogoval z Locusu s časem 21:00
- Druhou keš jsem zalogoval z Locusu s časem 21:00
Díval jsem se na web a pořadí správné.
- Třetí keš jsem zalogoval přes web.
Znovu kontroluju a pořadí stále správné.
- Zeditoval jsem na webu druhou keš (původně logovanou Locusem)
Pořadí stále správné.
- Zalogoval jsem čtvrtou keš přes web.
Pořadí stále správné.

Schválně si to zkuste.

38
Čověče, ty máš opravdu talent věci komplikovat !  ::)
- Při editaci logu se pořadí logů nemění !
- Pokud chceš sledovat přesný čas nálezu, tak ho v Locusu zadávej a logy budou logicky seřazeny podle času nálezu.
- Pokud nechceš sledovat čas nálezu, jen den (jako je to na stránkách geocaching.com), zadej v Locusu do času každého nálezu 21:00 (v období letního času 22:00) a logy ti zůstanou v pořadí, jak byly zadány. I po editaci.

V čem je problém ?

39
Tak to je perfekt, ja pouzivam datum a cas nalezu v kazdem logu.
Tak v tom případě zrovna moc nechápu, proč Tě tohle téma zajímá. Pokud opravdu zadáváš opravdový čas nálezu u každého logu (což ale asi nejde přes webové rozhraní geocaching.com, musíš třeba přes Locus nebo podobný program), řadí se keše i v rámci jednoho dne v pořadí logovaného času bez problémů. Pokud se tyto časy lišily alespoň o minutu, tohle fungovalo vždycky.

Tohle téma je zajímavé spíš pro ty, kteří čas logu nesledují a chtějí, aby bylo jedno, zda logují přes webové rozhraní nebo Locus a aby pořadí v rámci jednoho dne zůstalo zachováno.

A zmeni se poradi logu, kdyz jeden z rady logu zalogovanych ve stejny den pres Locus pozdeji pres vebove rozhrani upravim? Treba ze k logu pridam fotku?
On to Groundspeak podle mě měnil, ale teď se to chová následovně: Pokud log jenom edituješ (nebo přidáváš fotku), nemění se datum a čas původního logu, tj. nález zůstává zařazený, jak byl. To platí dokonce i tehdy, když jsem nález zalogoval Locusem, ale pak zeditoval přes webové rozhraní.  :D Navíc už asi vyprali tu otravnou hlášku o editaci, která se přidávala do každého logu, pokud jsem ho zeditoval po době delší než něco od původního vložení.

40
Dnes jsem to ověřoval (po opravě, kterou Menion vydal ve verzi Lcusu 3.15.3) a už to funguje !!  8)
Podle toho jsem zeditoval i svůj příspěvek shrnující zásady výše v diskusi.
Pokud opravdu do Locusu zadávám čas logu takový, aby ho Locus převedl na 20:00 UTC (tj. např. teď v zimě v ČR je to 21:00), můžu klidně střídavě v rámci jednoho dne logovat z Locusu a webového rozhraní geocaching.com a výsledné logy jsou zobrazeny v pořadí, jak byly zalogovány - nezávisle na tom čím !
Díky.

41
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nove funkce v Locusu
« on: February 09, 2016, 21:28:25 »
To je dobre, take mi tam ten panel prekazi.

A mně zase vysloveně vyhovuje, v poslední verzi už zase reaguje i na dlouhý stisk (ukončí se naváděni), jak jsem si přál - bezva ! Jen ještě jednu prosbu bych měl - nevešla by se na něj někam i informace o velikosti keše ? Dík.

Doplnění: Aha, teď koukám, ze tady v Locusu na tabletu ta velikost je ! Ale v telefonu, který na keškolov používám (viz podpis) velikost v panelu není - asi proto, že se tam nevejde. Hmm, ale je to full hd rozlišení na výšku, tak kam už by se teda pak vešla, když ne tam ?!!!

42
snazit sa trafit presne rovnaky cas cez Locus ako je nastaveny v GC ma aky vyznam?
Zásadní !
Většina kačerů, která neřeší čas nálezu (a ani ho na stránkách geocaching.com nemá možnost zadat), by ho nijak nenastavovala ani při logování z Locusu a přitom by se nálezy v rámci jednoho dne řadily v pořadí, jak byly zalogovány, nezávisle na tom zda z webového rozhraní nebo Locusem.
Prostě by se Locus choval stejně jako webové rozhraní.

43
- čas 20 nastavený ručně, ponechal sekundy které vznikly při spuštění logování. Opravím, díky.
Bezva !

- čas 20:00 v ČR, je nicméně 19:00 v UTC+0, takže v GPX je v pořádku.
Tady je to jen o domluvě. Měl jsem pocit z vláken zde, že v posledních verzích Locusu už se zadávaný čas logu chápe jako UTC. Z toho, co píšeš, tak nikoliv - je to lokální čas, který se při logování na UTC převede (tj. např. teď v zimě v ČR se mu číselně odebere hodina). Proč ne, jde jen o to, aby to bylo jasné.

To znamená, že (až opravíš chybu se sekundama) platí mé závěry výše jen s tím rozdílem, že pokud chci zadávat stejný čas, jako defaultně dávají stránky geocaching.com při logování z nich, musím (v ČR) v Locusu v zimě zadávat 21:00 a v létě 22:00. Pokud bys to chtěl udělat úplně dokonalé, dej tam někde přepínač "Logovat s časem/bez času" a v případě bez času tam můžeš vždy "natvrdo" posílat čas 20:00:00 UTC, jako to dělají stránky geocaching.com.
Díky.

44
No bylo jasné, že v pokusu nemá cenu dál pokračovat, protože dokud Menion chybu v Locusu neopraví, kombinované logování nemůže kvůli nenulovým sekundám správně řadit logy za sebou.
Proto jsem po zjištění závěrů výše v pořadí odlovu zeditoval nálezy zadané přes Locus ve webovém rozhraní geocaching.com (tím dostaly časovou značku, jako bych je zadával přímo tam) a i zbytek dologoval přes webové rozhraní.

45
Versions / Re: [APP] - version 3.15.x (27. 1. 2016+)
« on: February 08, 2016, 13:28:28 »
Meninon, please, fix the following bug:
When logging a geocache from Locus:
1) Seconds (which cannot be set by users) in the final time are not zero (Currently they may be set randomly ?!!)
2) The time set in Locus is still not considered UTC and IS BEING TRANSFORMED (currently by one hour in the Czech Republic)
For details, please see http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4975.0 (Czech)

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10