Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Čelda

Pages: 1 [2] 3 4 ... 10
16
No nic, odpovím si sám - už jsem to našel  8)
map_items_gc_waypoints_lines_base_width

http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=5149.msg43303#msg43303

17
Musel jsem, bohužel, zcela přeinstalovat telefon, tedy i včetně Locusu :-(
Nemůžu "zaboha" najít, kde se dá u keší "ztlustit" červená čára mezi vlastní ikonou keše a pomocnými body :-X Měl jsem to nastavené, ale už si nepamatuju jak a kde. Nakopněte  :o mě někdo, prosím ! Díky.

18
Ach jo - před třičtvrtěrokem jsme to tady tak pěkně vyřešili, teď se něco aktualizovalo (? Waze) a už je to tady zase - nejde předat cíl pro navigaci z Locusu do Waze  :o
Když v Locusu dole v menu wpt vyberu "Mapové aplikace" a pak "Waze", tak se Waze sice otevře, ale začne hledat nějaký nesmysly, místo aby převzal předané souřadnice a k nim se snažil donavigovat co nejblíž přesně tak, jak to k plné spokojenosti dělal doteď  :'( Nepřišel jsem na to, jak mu to rozmluvit ...
Dělá vám to taky ?
Locus: verze 3.22.1
Waze: verze 4.20.0.1

19
Jo, jo, jo, Bingo !!  8)

... sice vyskočí nějaké okno s hledáním ale po kliknutí "zpět" jsem na mapě a cíl je nastaven na zvolený bod.

To je ono, ono to fakt funguje, ale musí se dát tlačítko zpět. Mátly mě ty kraviny, co waze našel, zřejmě na základě té popisné části. Příklad: Když bych měl třeba v Locusu wpt nazvaný "Naše chata", waze správně převezme její souřadnice, ale zmátl mě tím, že hned začne nabízet nějaký kraviny, který zřejmě nějak odvodil od hledání řetězce "naše chata". A přitom stačí tlačítko zpět ...  ::)
Díky.  :D

20
Hmm, skoro pět dní a žádná odpověď, že by okurková sezóna ? Nebo fakt nic nejde ?
Meninone, nešlo by třeba časem doplnit do spodního menu bodu > Sdílet pod tlačítko + více formátů souřadnic tak, aby se pak daly vysdílet do clipboardu volbou, která už tam je ?? To by byla obecně užitečná vlastnost na přenášení do jiných aplikací, nejen do waze. Díky.

21
I když s Eliškou kamarádím  :) přece jenom v poslední době v ČR pro autonavigaci používám častěji "Wejzinku" (navigace waze), protože ta holka tak nějak líp tuší, jak to aktuálně na silnicích vypadá.  ;)
Nicméně, na geocaching, 1 0000 000 dalších věcí a m.j. jako skladiště wpt stále používám Locus - tj. když potřebuju někam autem jet, najdu si (případně vytvořím) v Locusu příslušný přesný cílový bod a dlouhým stiskem vložím jeho GPS souřadnice do clipboardu.
Waze do minulého týdne  :( tomuto "geocachingovému" formátu (tj. stupně + minuty jako desetinné číslo) rozumněl, tj. vložil jsem souřadnice z clipboardu a Wejzinka mně dovedla co nejblíže k zadanému bodu. Bohužel s poslední aktualizací waze udělali soudruzi z NDR někde chybu a waze tomuto formátu přestal rozumět (https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=195549) - rozumí jen formátu, kde jsou obě souřadnice zadány jako desetinné číslo ve stupních :-(

Doufám, že waze tam tuto schopnost vrátí, ale přece jenom se zeptám, jestli by mně v mezidobí nějak nevytrhl trn z paty jako vždy skvělý Locus:

Jde nějak jednoduše dosáhnout toho, že s waypointy uvnitř Locusu pracuju v geocachingovém formátu (stupně + minuty jako desetinné číslo), ale do clipboardu chci jednoduše tyto souřadnice vložit ve formátu "obě souřadnice zadány jako desetinné číslo ve stupních" ?

Díky.

P.S. Ono vůbec obecně to sdílení polohy mezi androidími aplikacemi (např. z Locusu přes spodní menu wpt > Mapové aplikace) funguje nějak divně - namísto toho, aby si nějak předaly přesné GPS souřadnice, tak to zkouší předat nějak úplně hloupě přes textově zadanou adresu nebo ne ?

22
Versions / Re: [APP] - version 3.17.x (16. 5. 2016+)
« on: May 22, 2016, 15:39:58 »
Nice work again, but there is a bug in the geocaching logging section.
If you want to log there is only a single line to write into. Even on a   RETURN there is no linebreak.

I confirm that too. Rather unpleasant :-(

23
BRouter seems to recognize roundabouts, wow !
So Locus seems to be usable as world-wide offline navigation too !  8)
What a pity a route once found cannot be EASILY modified by via points, can it ? You must start over :-(
http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4934.msg40606#msg40606

24
No ono je to prohlášení GS (pokud je pravdivé), že se nebude hrát na čas logu keše, stejně legrační, protože když si zpětně člověk stáhne keš i s logy v GPX formátu (což je vlastně XML), stejně tam je (a asi musí) být u data nějaký čas uvedený. Ledaže by GS na svých serverech s každým logem "zatočil" tak, že tam dá nějaký standardní čas nezávisle na tom, jaký čas tam při logování dá přes GCLive uživatel.
V současnosti (po změně času na letní) se mi to v ČR chová tak, že logy zadané přes webové rozhraní dostávají čas 19:00 UTC např. "2016-03-28T19:00:00Z". Z Locusu dosáhnu stejného výsledku, pokud zadám čas 21:00. Pak se ani po editaci pořadí logu v rámci jednoho dne nemění ani při kombinovaném logování (něco přes web něco z Locusu) - včera jsem to znovu zkoušel.
Zatím bych Locus ponechal tak, jak je, s tím, že uvidíme, co se bude u GS dít dál.

26
Versions / Re: [APP] - version 3.16.x (14. 3. 2016+)
« on: March 23, 2016, 00:29:52 »
If it really crash, are you able to create for me a log? I've just published new 3.16.0.4 Beta version to Google Play, so if you should be able to simulate it and create a log for me right after a crash (or at least a log right after of crash of current 3.16.0 Locus Map Pro), it should be really welcome. Thanks
1) I have repeated the geocache imports many times and on my phone it crashes in about one of ten repetitions in 3.16.0.
2) I wanted to create the log for you, I followed
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:faq:how_to_create_debug_log
however I am not sure how to make the phone create it in Android 5.1.
When Locus crashes, the dialog "Aplikace Locus Map Pro nereaguje. Počkat/Hlášení/OK" is displayed. Should I try to create the log in this moment (but it seems it is modal and I cannot go to the Developer Options at the moment) or which of the options should I take ? I guess "Hlášení" is a different log than you need, isn't it "? When I choose OK and go to Developer options then, "Take bug report" doesn't create anything :-(

27
Versions / Re: [APP] - version 3.16.x (14. 3. 2016+)
« on: March 22, 2016, 12:41:19 »
You are welcome anyway problem "3", should be already solved in latest version 3.16.0 and I'm surprised that it happen to you still even in latest version. Is this happen always during import (not just caches) when Locus ask about overwrite/skip of duplicate points?

This happenned to me twice in 3.16.0 when importing geocaches which had already been in the folder and it made Locus crash. However, I have experienced a few similar imports where this did not happen too.

28
Versions / Re: [APP] - version 3.16.x (14. 3. 2016+)
« on: March 20, 2016, 10:57:37 »
Oh, you manage to solve problems faster than I manage to report them  ;D Big praise again !!!  8)

Hi,
1) http://help.locusmap.eu/topic/preventing-the-lockscreen-doesnt-work-since-update
Oh thanks for a way to revert in the next version !!!
Due to my job obligations (unatended phone could be abused by a person to connect to company data) I MUST NOT switch off the phone lock. That's why it is essential for me that Locus itself can trick it when on.

2) http://help.locusmap.eu/topic/compass-shows-two-arrows
3) http://help.locusmap.eu/topic/locus-pro-hangs-when-importing-a-waypoint-which-already-is-in-the-database
Thanks for repairing too !
Unlike 1) these were obvious to be just trivial errors that can be fixed soon.

29
Versions / Re: [APP] - version 3.16.x (14. 3. 2016+)
« on: March 19, 2016, 22:20:50 »
I have just returned from a long-distance march and (unfortunately) I must say that Locus 3.16.0 (my phone has upgraded to this week) brings three very unpleasant issues for my phone (see my signature) :(

1) Locus does not block phone locking any more (!!!) even if it is demanded in the settings the same way it had been before.
This is really a pain in a.. when I have to unlock my display every time I take my phone out of my pocket !!!!!!!!!!!!!!!!!!
It is really so crucial for me that should not this be repaired soon I seriously consider reverting to the previous version of Locus (? how).

2) When I guide to a wpt (e.g. a geocache) there are two (!!!) same red arrows in the new compass screen - one is correct and the other (just confusing me and making me really angry) always heading to the north !
It might have something in common with the fact that I mostly use an external bluetooth module ?!

3) The plugin "Geocaching for Locus" makes Locus often freeze (however not always) since the update  :(
However, it does not seem to be the geocache download itself that makes Locus freeze. It freezes in the dialog after geocaches are downloaded asking how to solve the clash with existing geocaches in the folder.

Sorry to say that but no sigle Locus update in the past had ever brought me so much trouble it did this time ...

30
Tak dneska jsem zase kombinovaně logoval (něco z Locusu, něco pak z webových stránek) a koukám, že se to zase chová nějak divně. No a problém je v tom (zjištěno zpětným stažením GPX), že tentokrát log zalogovaný přes webové stránky www.geocaching.com dostal čas 19:00 UTC, ne 20:00 UTC, jak to tutově bylo minule. To jsem z toho fakt daněk ...

Pages: 1 [2] 3 4 ... 10