Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Čelda

#136
Když už jsme u těch tlačítek, měl bych taky jeden dotaz (mírně offtopic):
Nešlo by někam (? volitelně do pravého panelu) nějakým způsobem přidat (resp. dát uživateli možnost přidat) tlačítko, které na jeden stisk ukončí aktuálně prováděné navádění nebo navigaci ? Nevím, jestli dělám něco zbytečně složitě, ale normálně mně to (např. při navádění na kešku) zabere tři kliky, přičemž poslední je v menu, takže za chůze se hůř vybírá.
Mimochodem, proč se u navigace (ne u navádění) k bodu po jejím ukončení Stopa sama nesmaže (musím to udělat ručně; když to neudělám, "hnije" tam i při příštím spuštění Locusu), i když jsem při zahájení navigace NEzatrhl checkbox "Trvalé uložení" ? (K čemu teda ten checkbox vlastně je ?)
Díky za info !
#137
Quote from: "Kroko_CZ"Složka Europe , nebo jakákoli jiná, bude mít předpokládám stejnou funkci jako u SQL map, pokud v ní budou mapy navazující na sebe (u mě třeba CZ a DE) vezme je Locus jako jednu mapu a bud pokračovat bez nutosti přepnutí.
Obávám se, že předpokládáš špatně :-0 :-)
Myslím, že Menion někde psal, že takhle fungují (? zatím ?) pouze mapy ve formátu SQlite, tj. NE TAR ani vektor ... Navíc jsem to teď zkoušel a opravdu mně to samo nepřechází z jedné vektorové do druhé. Takže se obávám, že případné podadresáře u vektorových map jsou dobré pouze pro vlastní dobrý pocit z lepší organizace map :-)
#138
Díky za radu, i když nakonec jsem si to vyřešil sám  ;)
Problém byl v tom, že někde jsem si vytáhl příklad, kde byl parametr <invertYCoordinate>true</invertYCoordinate> a to nesmí být !!
Pokud udělám soubor úplně ten nejjednodušší, jaký může být:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<localTileFiles>
   <name>Celda Pokus</name>
   <sourceType>DIR_ZOOM_X_Y</sourceType>
   <sourceFolder>d:Pokus</sourceFolder>
   <backgroundColor>#000000</backgroundColor>
</localTileFiles>
tak to opravdu funguje !!
Díky.
#139
Quote from: "lacop2"Postup by bol asi takýto:
- SQLITEDB súbor sa použije ako custom mapový zdroj (treba si prečítať súbor READ v MOBACu)
- vytvorí sa z neho atlas vo formáte OSMTracker (sú to adresáre s dlaždicami)
Toto sa urobí s každým jedným SQLITEDB súborom
- všetky takto vzniknuté adresáre sa zlúčia, tým sa každá dlaždica dostane tam, kam má
Výsledný adresár sa použije ako custom mapový zdroj a vyrobí sa výsledná mapa v SQLITEDB (RMaps)

To mě zaujalo ! Ty první kroky jsem znal a zvládám, ale nedaří se mě poslední bod - vytvořit custom mapový source z formátu OSMTracker (a to zatím, aniž bych ho měnil - zkoušel jsem použít přesně to, co předtím MOBAC vygeneroval do formátu OSMTracker). Použil jsem vzor odsud https://mobac.svn.sourceforge.net/svnro ... source.xml a stejně mně to, potvora nejde  :(  Ten formát je DIR_ZOOM_X_Y nebo DIR_ZOOM_Y_X ? Cesta ke zdroji má být namířena na ten adresář, který v sobě má podadresáře s jednotlivými zoomy nebo někam jinam ? Díky za info !
#140
Díky za reakci, i když z ní nepřímo plyne, že v blízké budoucnosti mám asi smůlu :-0 :-)
Prozatím jsem proto teda dosáhl skoro toho, co chci, aspoň tím "nesexy" způsobem (vyhozením těch offline mapových zdrojů, které moc nepotřebuju, sesypáním zbylých offline mapových zdrojů tak, aby se přesně doplňovaly zoomy a volbou "Automaticky načíst mapy stejného typu (pokud existují), jinak jiný typ").

Rozumím tomu, že nápadů je moc a není čas. Přesto se mi ale zdá, že v Locusu zatím chybí nějaká vize (logický model) práce s mapovými vrstvami. Pokud budeš chtít nějak vyhovět přáním uživatelů (např. právě "podpora TB atlasů" apod.) stejně si tu vizi budeš muset vytvořit. Osobně mně členění zhruba podle těchto zásad přijde celkem životaschopné:
1) Mapová vrstva - je určena mapovým podkladem stejného druhu (např. Shocart turistická) a výsledným zoomem (např. 14), který může být dán i zvolenou lupou - viz moje příklady výše. Pokud se jedná o mapovou vrstvu typu "osobní", Locus by měl sám zajistit, že rozlohou větší vrstvy sám složí z více jednotlivých map, jsou li umístěny ve stejném podadresáři. (Podobně jako to dělá u online map - sám si stáhne právě ty dlaždice, které potřebuje.)
2) Atlas (virtuální atlas, mapa zoomu, ... ať už to nazveme jakkoliv) je v logické hierarchii o stupeň výš a umožňuje nějakým sofistikovaným způsobem kombinovat mapové vrstvy dle přání uživatele.
3) Uživatel buď pracuje v jednoduchém režimu s jednou mapovou vrstvou (ev. s více mapovými vrstvami, které jsou z jednoho zdroje, jen se liší zoomem) nebo ve složitějším režimu, kdy pracuje s atlasem.
V současnostil Locus slušně umí bod 1, ale bod 2 zatím skoro vůbec (s vyjímkou možnosti zapnutí výše uvedeného pravidla "Když nic nenajdeš, hledej >něco< v >nějaké< jiné vrstvě").
Filozofie atlasů v Trekbuddy je podobná (celkem do toho vidím, detaily v případě zájmu můžu poskytnout), ale v implementaci atlasů je jedno základní omezení, kterému by bylo vhodné se v Locusu případně vyhnout: Struktura vrstev v atlasu je dána fyzickou polohou mapových vrstev v adresářích na paměťové kartě a tudíž jedna mapová vrstva nemůže být zároveň součástí více atlasů (s vyjímkou triviálního případu, že ji znovu nakopíruju a mám ji na kartě víckrát, což zabírá zbytečně na paměťové kartě mraky místa). Tomu se snažím v návrhu I výše pro Locus vyhnout.

>Vzhledem k tomu že by jsi chtěl kombinovat všechny možné typy map (i online, vector, ...), je to celkem velký zásah do aktuálního systému.
Ano, ale (jak se snažím vysvětlit výše) ten zásah by neměl (mimo nezbytně nutné zásahy) jít proti stávajícímu řešení mapových zdrojů, ale měl by jen koncepci rozšířit NAVÍC o další úroveň (atlasy).

> Momentálně, kromě toho že jedu po letech konečně na vícedenní dovolenou
Enjoy ! :-)
#141
Dneska jsem byl na cca patnáctikilometrové keškolovné vycházce ve Chřibech a opět jsem se ujistil, že v téměř dokonalém Locusu opravdu nejvíc postrádám to, co jsem popsal v tomto vlákně výše. V praxi jsem totiž velmi často potřeboval přepínat zejména mezi "offline Shocart zoom 14 lupa 200%" (tam jsou turistické značky) a "offline ZABAGED zoom 16 lupa 100%" (tam jsou lesní cestičky). Přepínat tyto dvě nastavení třeba každých pět minut tam - mrknout - a hned zase přepínat zpět je vopravdu slušnej vopruz. Ono by to asi nějak šlo zlomit tím, že bych některé zoomy třeba z některých zdrojů vyházel a obojí dal do stejného podadresáře (soubory sqlite jak pro Shocart, tak i pro ZABAGED), ale nepřijde mně to jako dost "sexy" řešení.
Mimochodem - sledoval jsem podobný vývoj před cca dvěma lety v aplikaci Trekbuddy a v okamžiku, když se tam zavedla funkce "easy zoom" (= obdoba návrhu I výše, ale dělaná malinko jiným způsobem), tak se z Trekbuddyho rázem stala několikanásobně lepší aplikace.

Menione, jak to vypadá, můžu doufat :-) aspoň v něco z výše navrhovaného ? Vím, že se na tebe toho tady valí hodně, ale potřeboval bych od tebe alespoň nějakou základní reakci ve smyslu, co by třeba v budoucnu bylo/nebylo možné, abych podle toho případně mohl na GetSatisfaction pro příslušný nápad zkusit získávat hlasy. Díky.
#142
No to jsem myslel samo sebou - příslušný mapový zdroj musí příslušný zoom umět, jinak mám smůlu.
Tj. pokud nenapíšu např.
Zoom 11: offline Shocart zoom 12, lupa 50 %
myslí se zápisem
Zoom 11: offline Shocart
samozřejmě
Zoom 11: offline Shocart zoom 11

Ale to už jsou implementační detaily - je otázka, jestli, když bych chtěl na nějakém zoomu použít jinou lupu než 100%, tak jestli ji vázat k definici jiného zoomu ve virtuálním atlase nebo rovnou k nějakému konkrétnímu zdroji. Nakonec ale pro příslušný zoom musí vyjít nějaký zdroj opravdu v "příslušném" zoomu, jinak by to nedávalo smysl.

Takže se domnívám, že tvůj zápis na posledním řádku
Zoom 12: offline Shocart zoom 14
by byl z tohoto pohledu špatně, protože Locus "ve směru zmenšování" zatím umí nejvíc jen 50%, takže by to nešlo, protože tvůj zápis fakticky znamená
Zoom 12: offline Shocart zoom 14, lupa 25 %
#143
Současné verze Locusu umožňují pracovat s mnoha různými mapami - offline (osobními), online, vektorovými. Různé mapy pokrývají různá území a různé zoomy. To je všecko na jedné straně bezva, na druhé straně je to někdy pro běžnou práci zoufale nepružné, pokud by člověk rád rychle přepínal třeba dva druhy map - jednu pro některé zoomy a jinou pro jiné.
Je fajn, že v rámci jednoho typu offline map umí Locus sám přecházet mezi jednotlivými soubory sqlite, pokud jsou umístěny v jednom podadresáři. K přepnutí na druhý typ map, se ale musí jít na tlačítko mapy (otevření seznamu - alespoň na mém telefonu - skoro sekundu trvá), najít správný druh mapy a dozoomovat na požadovaný zoom. Vím, že je tam ještě další mapové tlačítko pro rychlejší přepínání map (volitelně přidatelné do pravého panelu), ale to taky není úplně ono.
Mám proto následující nápady (ale jsou to jen nástřely, které zatím nemám domyšlené):

I) "Virtuální atlasy" nebo třeba "Mapa zoomů" by se tomu mohlo říkat
Zavěst do Locusu nějakou další dimenzi nazvanou třeba dle nadpisu výše, která by uživateli umožnila naskládat si předem svoje řazení zoomů ze zdrojů, které má k dispozici. Vznikla by vlastně taková tabulka, kde pro každý možný zoom by byla uvedena jedna z možností: konkrétní druh mapy (offline, online nebo vektorová) nebo "vynechat" (tento zoom se přeskočí) nebo některý z okolních zoomů + lupa. V praxi by to vypadalo třeba takto:
Můj virtuální atlas:
Zoom 06:   online Google Classic
Zoom 07:   offline Shocart
Zoom 08:   vynechat
Zoom 09:   offline Shocart
Zoom 10:   vynechat
Zoom 11:   offline Shocart
Zoom 12:   zoom 11, lupa 200%
Zoom 13:   offline Shocart
Zoom 14:   offline Shocart
Zoom 15:   offline zoom 16, lupa 50 %
Zoom 16:   offline Zabaged
Zoom 17:   vector ČR
Zoom 18:   vector ČR
... atd.
Pokud by to mělo být úplně dokonalé, tak na každém zoomu by v pořadí mohlo být uvedeno více zdrojů za sebou - ty by se pak volily v případě nedostupnosti (popořadě) nebo cyklicky přepínaly pomocí nějakého tlačítka na uživatelovo přání. Konfigurace atlasu by byla uložena pod nějakým jménem (? třeba jako soubor XML ?), takže uživatel by jich mohl mít definováno víc a pro různé příležitosti různě konfigurovat všechny svoje dostupné mapové zdroje.
A jaká by byla hlavní výhoda ? Na prosté a rychlé stisky tlačítek + a - přímo na displeji by to rychle "zoomovalo" dle požadavku.

Ale je mně jasné, že tohle by bylo celkem velké rozšíření Locusu. Pokud by toto náhodou :-) neprošlo, mám alespoň jiné, menší nápady směřující podobným směrem:
II) Umožnit přidat do panelu tlačíko vyvolající přímo zvolený mapový zdroj (nejlépe přímo na předem zvoleném zoomu)

a/nebo

III) Aspoň doladit dialogy pro výběr mapy/rychlý výběr mapy tak, aby se otevíraly okamžitě a nebylo tam to sekundové zdržení.

A ještě jeden:

IV) Vím, že to není dopředu jednoduché detekovat, ale pokud změním zoom a výsledkem je celý bílý displej (není pokrytí mapou ani kousku), je mi to VE VŠECH PŘÍPADECH na houby. Nešlo by v takovémto případě rovnou zařadit lupu předchozího zoomu. (Klidně dvoukrokově: zkusí - není ani jedna dlaždice - tak překreslí znovu jako lupu předchozího).

No tož tak. Uvidíme, jestli se aspoň něco ujme ... :-)
#144
Maps / Re: Use of PNG+MAP maps in Locus
July 21, 2012, 01:05:31
Use "File - Write Mobile Atlas" instead ! :-)
#145
No existuje celá řada aplikací co umí synchronizovat data mezi více zařízeními v cloudu - např.
http://www.zive.cz/clanky/nejlepsi-prog ... fault.aspx
 a velká část z nich má už i klienty pro Android. Používám SugarSync mezi PC (jsem velmi spokojen), ale musím říct, že klient pro Android mě zrovna moc nenadchnul. Kamarád používá tuším DropBox a mám pocit, že chválil i klienta pro Android.
Ono u mobilních zařízení přibývá ještě jedno kriterium navíc - jak moc příslušný klient vyždímává baterku. To si potom nakonec člověk sakra rozmyslí, jestli není přece jenom lepší vytáhnout kabel a nahrát si to ručně stručně hned sám.
#146
Obávám se, že odpověď je skrytá v tom, co už mně Menion píše v tomhle vlákně výše :
Quote from: "menion"2) ano tak to funguje. SQLite mapy se dají v podstatě neomezeně kombinovat protože mají zaručeno Mercator zobrazneí a víc se neřeší. TARy můžou být cokoliv takže nějaká kombinace je docela komplikovaná. TAR mapy v podadresáři můžou tvořit zoomovatlnou mapu, když každou mapu pojemuješ tak aby se zařadili korektně za sebe. Nicméně Locus bude v rámci jednoho zoomu vždy pracovat jen s jedním souborem, bohužel.
#147
Quote from: "pardus116"no mě se mapa změnšila oproti MAP2MAPC na polovinu, ale uznávám že jsem hovado a dělám ji do JPEGu...

No do JPG to můžeš udělat i přímo z MAPC2MAPC zatržením příslušného zatržítka v Edit - Preferences - General Preferences a nastavením kvality JPG 1 - 5 dole v témže dialogu. Jenže 1 a 2 dávají fakt hroznou kvalitu proti původnímu PNG a od 3 výše je velikost výsledného souboru minimálně dvojnásobná.  :(
#148
Quote from: "pardus116"dočasně se přepni do google maps, odzůmuj vyber oknem, dej add selection,
vrat se zpět na SQLITEDB source. a už máš vybráno...
No to je přesně ten vopruz :-)
Že si z načtené Locusí mapy můžu vyříznout, co chci, kombinovat s jinými druhy map z MOBAC atd. tomu rozumím. Pokud ale chci MOBAC použít jen k tomu, že CELOU mapu pro Locus (tj. 1 : 1, nic víc, nic míň) chci uložit přes MOBAC v nějakém jiném formátu, dělá se výběr přesně celé mapy dost neohrabaně. Ale už jsem zjistil, že to jde i jinak, bez mezipřepnutí na jinou vrstvu:
1) Vybrat jako mapový zdroj moji lokální locusí zdrojovou mapu
2) Brouzdáním najít levý horní roh
3) Zmáčknout levé tlačítko myši (tím zahájit označování) a pořád ho držet a nepouštět
4) Držením šipek na klávesnici (postupně doprava a dolů) dojet až k pravému dolnímu rohu mapy (roluje to zezačátku pomalu, ale pak se to naštěstí zrychlí)
5) Myší doladit výběr přesně na pravý dolní roh mapy a pak konečně levé tlačítko myši pustit

Nicméně můj jiný, výše popsaný problém to stále nevyřešilo:
Pokud mám tarovanou PNG mapu pro TB a přes MAP2MAPC ji převedu pro Locus, soubor zabírá cca 2.5 x více místa než originál. Když ji pak natáhnu do MOBAC, celou ji označím a dám z ní vygenerovat novou mapu ve formátu RMAPS SQLITE s tím, že nastavým přepočítávat čtverce na PNG 256 (nebo i jen 16) barev, furt je, potvora, výsledek výrazně větší než originální tarovaná mapa  :(  :!:
#149
Quote from: "Celda"Bezva ! Fakt to funguje !! :-)

Ale je tam jedna zrada, se kterou si neumím dobře poradit:
Dejme tomu, že takto načtu do MOBAC a zobrazím sqlite soubor pro Locus - podrobnou mapu, která má jen jeden (podrobný) zoom, který je v MOBAC zobrazen tak, že má velikost přes hodně obrazovek PC. Rád bych nějak zatočil s celou načtenou mapou (např. uložil s jinou barevnou hloubkou). Potřebuju teda vytvořit "z mého vlastního zdroje" novou mapu ve formátu RMaps SQlite. Jak ale označit celou načtenou mapu ?
Asi bych se mohl přejížděním podívat, odkud kam sahá, pak přepnout v MOBAC na nějaký jiný zdroj s více zoomy, odzoomovat, vyznačit tu oblast a znovu zpět vybrat můj vlastní zdroj. Ale to je ale hroznej vopruz !
Show coverage bohužel nefunguje.
#150
Bezva ! Fakt to funguje !! :-)