Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - renegades777

Pages: 1 [2] 3
16
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Změna barvy cyklostezky v OSM
« on: June 11, 2013, 20:05:49 »
Pokud jsem pomohl, tak jsem rád.

17
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Změna barvy cyklostezky v OSM
« on: June 11, 2013, 17:03:12 »
Ještě jsem chtěl napsat, že při zmněně nastavení tématu jako je kolo (nastavení předefinovaného hlavního tématu v Locusu), tak jsou barvy tmavěmodrá hnědá a fialová). Jen jsem to zkoušel, protože hlavně využívám jen turistiku.

18
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Změna barvy cyklostezky v OSM
« on: June 08, 2013, 12:29:12 »
Zkus tyto mapy. Jsou to také vektorové. Je tam jeden styl mapy, který by ti mohl vyhovovat. Tyto mapy se aktualizuji každé 2 dny.
stránky : http://osm.paws.cz/

czech_republic.map - je bez vrstevnic
czech_republic_gccz.map - s vrstevnicemi
osmarender_gccz.zip - styl map pro Locus (různé značení cyklostezek, turistické značení)
Ostatní je pro treckbudy atd. Tak to nestahuj. Případně ještě je tam slovensko.

19
Díky za velmi dobroi práci a opravu Locus. Staženo a odskoušeno. Perfektní práce.

20
Také jsem se chtěl zeptat. Jinak díky za dobrou zprávu.

21
Ta testovací verze šlape dobře a načítání vektor. map je stejně rychlé jako u verze 2.11. Rád bych se jen zeptal, kdy bude na google play její aktualizace. Jinak moc díky.

22
Zkusil jsem ještě jednu možnost a tou je úplné odinstalování. Vyčistil jsem to a znova nainstaloval novou verzi. Dal do toho mapy a bylo to jen o trochu rychlejší, ale ne omoc. Tak nevím, kde může být zakopaný pes. Mám Huawei U8815, android 4.0.3, 1Gh, RAM 387MB.Volná RAM je kolem 100MB. Pak jsem tam dal předcházející verzi a ta je vpohodě.Vše je na SDHC kartě 16Gb., Kde mám neustále volno 4GB, takže prostor tam je.
Ještě jsem zkusil i jiný program na mapy, který používá mapy na principu vektorových (Maps With), a ten šlape taky v pohodě a rychle.

23
Teď jsem otestoval tu novou verzi. A nic se nezmněnilo.Bohužel mě to připadá ještě horší než před tím.A dokonce to při načítání vektorovek zamrzne a trvá asi 1-1.30 min, než se znova rozjede a to hlavně při zoomu. A ještě jedna věc, rozhodilo to předchozí nastavení a omezení pravého panelu a nastavení vybraných map, kdy to skrylo některé položky a tak jsem musel nastavovat znova. Když jsem chtěl udělat opětovnou obnovu(nastavení) ze zálohy po odinstalování, tak to nechce vzít. Zkoušel jsem to několikrát. Někdy to napsalo neplatný soubor archivu zálohy, přitom se vše zálohuje (napíše proces úspěšný). Když jsem to přeinstaloval na předchozí verzi a dělal zálohu a znovuobnovení, tak vždy to napsalo proces uspěšný, ale po obnově nic se nezměnilo ani po restartu.Mám tam android 4.0.3.
Provedl jsem odinstalování  a znovunainstalování a pak obnovu nastavení, tak jen došlo k úpravě vybraných map a pravý panel se neobnovil. Tato obnova pravého panelu se projevila až při úplné obnově dat a restartu.

24
Zkoušel jsem standartní vektorové mapy co jsou na uložto pod V3-czech_republic_contour. Ty mapy v šlapaly plynule při každé změně tématu a zoomu. Zkoušel jsem i změnu vektorovek z paws.cz a je to stále stejné. Velmi pomalé načítání a když se vrátím po přesunutí na již načtenou část, zak se načítá znova a ještě pomaleji. Proto jsem se vrátil k předešlé verzi.
Zkoušel jsem udělat ten LogCat, ale nějak mi to nejde a anglicky neumím. Rád bych vyhověl, ale nevím jak.

25
Dnes jsem si stáhl poslední aktualizaci a následně po odskoušení jsem ji musel odinstalovat a dát předcházející. Mělo to jediný důvod a to to načítání vektorových map, které trvalo hrozně dlouho a to až 10x déle než u předchozí verze. Po přesunutí na jinou část o pár čtverců to načítání celé trvá kolem 1 min a po příblížení přibližně stejně. U předešlé verze to bylo jen pár chvil a plynulé posouvání po obrazovce.
Jinak ostatní mapy se načítají plynule. Vím, že vektorové mapy jsou komprimované a tak načítání je delší než u osobních nebo on-line map, ale přesto jak jsem napsal u poslední verze je to strašně dlouho.
Jinak díky za Locus.
P.S. Používám nyní MT Huawei U8815, 1Gh, Android 4.0.3.

26
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: chyba ve vektorove mape CR v3
« on: May 03, 2013, 10:33:38 »
Jestli mohu, tak bych rád napsal, že mně možná napadlo proč tam ten rybník není. Na mapě jsou vidět strouhy s vodou a tak usuzuji, že ten rybník mohl být také vypuštěný, když se třeba v tom čase dělala mapa a proto není na té mapě. Proto se chci zeptat, nebyl ten rybník vypuštěný?

27
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Hodiny
« on: April 29, 2013, 06:40:51 »
Chtěl bych nejdříve poděkovat za skvělou práci.
Nevím zda je to možné a zda nejsem příliš náročný, ale velmi rád bych se chtěl jen zeptat ne jednu věc a to jsou hodiny (analog) na kterých by byl zobrazen východ a západ slunce (či jeho pohyb) a zda by tam šli přidat. Ptám se jen proto, že jsem na cestách používal i tuto možnost, než jsem si pořídil GPS. Míval jsem jen GPS a s tou jsem tuto možnost využíval, kdy jsem zastavil kompas a použil hodiny a to proto, že ne vždy je kompas nebo navádění přesné.
Nyní používám jen MT a vyzkoušel jsem zároveň a porovnal několik mobilů (a to i dražžší s jinými lidmi) s GPS a i s kompasem, ale neukazovali správným směrem. Vždy tam byla odchylka. Ukazovaly stejně jako ten moje. Teď mám již jen 2 (samsung galaxi a HUawei). Zkoušel jsem to tím způsobem, že jsem natočil MT o 90 stupňů a porovnal s kopasem (vojenským) a byl tam rozdíl asi 10 st., 180 st (20st), 270 st (35st). A to pak i s GPS. Nevím proto čím je to způsobeno (mám však dojem, že je to ovlivněno signálem MT). Když je samostatná GPS bez MT, tak s tím nebyl problém.
Děkuji za odpověď.

28
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Aktualizace na Locus 2.10
« on: March 24, 2013, 14:27:39 »
Na tu poslední aktualizaci to už šlo. Děkuji.

29
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Aktualizace na Locus 2.10
« on: March 22, 2013, 22:06:08 »
Nejde provest aktualizaci  na Locus 2.10 z 2.9. Napíše to : Aktualizaci nelze provést z důvodu chyby (kod 927).
Když se mě to po několika pokusech podařilo, tak při otevření Locus ma začalo problikávat okno a to i při ukončení Locus
Add Provider(menion.android.locus.core.maps.c.o@........-místo teček se měnily čísla),duplicite!
Pak tam bylo ještě něco, ale to jse nestihl. Došlo k vyp. mobilu.
To se mi nikdy nestalo. Do aktualizace Locus 2.9.2. vše v pohodě.


Prosím co stím?

30
Výběr oblasti v Locus 2.7.3 a stažení

V táto verzi Locus 2.7.3, když dám výběr oblasti a chci označit tuto oblast pro stažení, tak Locus spadne a je nečekaně ukončen. Myslel jsem, že je chyba u mě, ale dal jsem zpětně 2.7.2 a Locus je v pohodě. Oblast jde vyznačit a stáhnout.
K tomu bych se rád zeptal na mapu OSM, kde je měřítko 0-16. Mám dojem, že bývalo i 17,18, kde byly i čísla domu. Proto bych se chtěl zeptat, zda by nebylo možné tyto měřítka vrátit zpět.
A jště bych měl jeden dotaz. Dost lidí určitě využívá k cestování vlaky i autobus..... Proto bych se chtěl zeptat, zda by do Locus nešlo prosím udělat možnost zobrazení nejbližší zastávky Vlak-Bus a on-line stáhnutí JŘ příslušné zastávky, protože někdy je problém přečíst JŘ na zastávce a tak by se mohl dotyčný podívat, kdy to jede. A nebo případně možnost jej stáhnou např. doma a uložit do Locus, protože ne všude je přípojení k netu, aby měl člověk možnost vědět, kdy mu to pojede.
Děkuji.
Renegades

Pages: 1 [2] 3