Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - wlashack

#61
Zdravím, s víkendovou aktualizací jsem i já zažil situaci, kdy naráz nešlo Locus spustit a pomohl jedině reinstall. A po něm jsem asi přišel o předvolby, pravý panel s tlačítky a kdoví co ještě (těžko říct, je toho v Locusu spousta a svou konfiguraci jsem ladil postupně). Chci se zeptat, jestli jde nějak vrátit vzhled i nastavení Locusu do podoby před reinstallem. Případně co pro příště zálohovat, aby to šlo obnovit.
Díky.
#62
Zdravím,
nejdřív poděkuju za skutečně parádní program, který už roky využívám při všem, co aspoň trochu s mapami souvisí.

Chci se zeptat, jestli je nějak možné vygenerovat trasu podobně, jak např. na mapy.cz, kde si vyberu start, cíl, případně místa kudy chci projíždět, pak nějaké parametry typu autem, na kole, pěšky atd.

A s tím souvisí i druhá otázka - jde takováto trasa pak dodatečně ladit tím, že přesunu nějaké její body (např. Nechci jet přes dědinu A, tak přetáhnu bod do dědiny B a trasa se v daném úseku přegeneruje.

Možná se ptám na úplné základy, ale ten program toho nabízí tolik, a tohle jsem zatím nikdy nevyužil a nevím (teď těsně před dovolenou), kudy na to. :) Díky!
#63
Zdravím, chci začít používat LiveTracking tak, že na svou webovou stránku umístím mapu, kde se bude ukazovat moje trasa a poloha, budu-li mít LiveTracking v Locusu zapnutý. Jde to nějak jednoduše a blbuvzdorně vysvětlit? (Ideálně s využitím Google map, protože Google služby používám v rámci svého účtu a vím, jak Google mapu na web vložit, ale na tom netrvám).

Tipuji, že celý vtip je v zadání správné "Základní URL" do dialogu při nastavení LiveTracking profilu, takže otázka asi zní:
Jakou URL tam zadat nebo jak ji získat?

Díky!
#64
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Google Disc a Locus
November 26, 2014, 08:53:31
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak rozumně používat Google Disk s Locusem. Konkrétně mi jde o to, že bych si na tabletu na Google Disku vytvořil složku např. "Trasy" a do ní z Locusu exportoval uložené GPX trasy. Koukal jsem, že složky Google Disku jsou v klasické adresářové struktuře pojmenovávány hrozně dlouhými kódy, čili asi "klasicky" najít správnou složku podle jejího názvu nepůjde a bude to chtít řešit nějak jinak. Poradíte prosím? Díky.
#65
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Hlas do navigace
July 01, 2014, 21:43:23
Zdravím, nějakým nedopatřením (podezírám program Clean Master na čištění paměti a mazání zbytečných dat) jsem si smazal český hlas v navigaci Locusu, takže teď navigace naviguje, ale mlčí. Existuje způsob, jak do Locusu hlas vrátit? Díky.
#66
Zdravím, chci se zeptat, jestli jde nějak získat výškový profil naimporotvané trasy ve formátu GPS (např. z webu mapy.cz). Myslel jsem, že k tomu slouží v Locusu funkce "vyplnit výšky", ale buď něco dělám špatně, anebo ta funkce dělá něco úplně jiného. Kdykoli ji zkusím použít - a je jedno v jakém režimu - nestane se vůbec nic. Aspoň nic viditelného.
Díky.
#67
Zdravím, v obchodě s mapami jsem si zaplatil kredit pro nákup map. Chtěl jsem si teď nějaké další mapy stáhnout, Locus mi nabídl na výběr dva mé účty (ani nevím, kde je vzal), já jeden z nich zvolil a ejhle - kredit nula, čili jsem zvolil jiný účet než na kterém kredit mám. A jak se tak snažím zjistit, kde se naloguji pod tím svým "správným účtem" kde kredit mám, přečtu si, že to nejde. Znamená to, že můj kredit je nadobro v háji a už se nikdy pod tím druhým účtem nepřihlásím? Věřím, že to přece nějak musí jít vyřešit.
#68
Zdravím, zajímalo by mě, jak to, že když používám k záznamu trasy (jezdím na kole) třeba Sports Tracker, sežere mi to na tabletu asi desetkrát víc baterky než když trasu zaznamenávám Locusem. Ten při půldenním ježdění sebere na tabletu baterce cca 1 až 2 %, čili v podstatě nic, z čehož jsem nadšený. Se Sports Trackerem to je tak 20% i víc. Jak to sakra děláte? :)
#69
Zdravím,
chci se zeptat, jestli plánujete způsob navigace po turistických značkách. Jsem sice spíš cyklista než pěší turista, ale turistické značky je to, po čem každý pořádný horský cyklista jezdí především. :) Proto by se určitě nejen mně moc šiklo, kdyby se dalo navolit, aby se při výpočtu navigace turistické značky maximálně využily. Anebo je nějaký tip, jak toho v současném Locusu docílit? Používám v tuto chvíli v Locusu typ navigace "Pěší", což tak zpoloviny vyhovuje. Nicméně není to úplně ono ani nejde navigaci upřesnit zadáním průjezdních bodů (aspoň tedy nevím, jak je zadat).
Značkovou navigaci mají hezky zpracovanou SmartMaps, kdysi jsem si jejich mapy právě kvůli tomu koupil. Ale když už jsem zvyklý na Locus, rád bych měl všechno pohromadě, s jedním uživatelským rozhraním, možnostmi, funkcemi atd.
Díky.
#70
Zdravím, používám (s radostí placený) Locus ve svém smartphonu. Teď jsem si pořídil tablet (LG G Pad 8.3 s Androidem 4.4.2) a rád bych měl na něm Locus úplně stejně nastavený a se stejným obsahem. Za ty roky co s ním pracuji je těch nastavení a pluginů a uložených bodů a geokeší a map atd. moc na to, abych to dělal ručně. Dá se to nějak bezbolestně vyřešit?
Tablet mám nový a nepodařilo se mi to, co jsem zamýšlel hned od začátku - překopírovat složku Locus ze smartphonu na tablet. Možná je to tím, že v tabletu mám jen interní 16GB paměť, bez SD karty. Pokud je to tím, nemám problém SD kartu dokoupit. Pokud to jde vyřešit i bez SD karty, bude to pro mě lepší, protože tu paměť mám prakticky prázdnou. Poraďte prosím, celé Velikonoce chci jezdit na kole a poprvé s pořádně velkou mapou v dresu. :)
Díky.
#71
Zdravím, všiml jsem si včera při cestě autem podle Locusí navigace, že mě to na kruhovém objezdu navigovalo do protisměru. :)  Tak to sem dávám, jestli to třeba nepůjde opravit. Nejsem si jistý, ale myslím, že to není "vlastnost", ale spíš výjimka, nejezdím s navigací denně, spíš jednou za čas, a všiml jsem si toho poprvé.


#72
Zdravím,
vytvářím ikonky pro Locus, dělám si jednoduchou sadu pro caravaning, abych si mohl označovat zajímavá místa různých kategorií včetně jednoduchého hodnocení 1 až 5 hvězdiček. V návodu jsem četl, že můžu vyrobit ikonky libovolné velikosti. Když ale teď koukám na ikonky a vedle nich dám screenshot z Locusu (viz obrázek), jsou na něm ikonky trochu zvětšené a tudíž méně ostré, což je škoda. Dělám něco špatně? Chci pak dát ikonky veřejně k dispozici, proto bych rád, aby vypadaly pokud možno co nejlíp, když už se s nimi kreslím. Poradíte? Díky!
#73
Zdravím, potřeboval bych poradit, jak editovat informace o uložených bodech na počítači. Jde mi o to, že potřebuji udělat rozsáhlejší seznamy bodů a ke každému vyplnit celkem dost informací. Základ jako GPS souřadnice a jednu dvě věty v popisu zvládnu přímo na mobilu v Locusu, jenže pak bych potřeboval ke každému bodu ještě doplnit celkem dlouhý popis + další věci, a to dělat na mobilu by bylo peklo. Existuje nějaká aplikace pro Windows, která dokáže vyexportované body z Locusu načíst včetně všeho, co jde v Locusu k bodu doplnit (textový popis, adresa, foto...), vyplnit to a zase vrátit do Locusu?

Díky!
#74
Zdravím a nejdřív díky za další update Locusu. V seznamu novot jsem si všiml, že tam je "podpora platformy x86" a hned mě napadlo - to znamená, že si Locus můžu teď nahrát na notebook s Windows 7? Chápu to správně nebo jsem si to amatérsky přikrášlil?  :roll:
#75
Zdravím,
narazil jsem na nesrovnalost při logování nálezů kešek. Využívám možnosti v Locusu, kdy můžu hned při nalezení z telefonu odeslat zprávu, že jsem kešku našel. Mám i předvyplněný log včetně datumu a automatického počítadla, kolikátá moje nalezená keška to je - to všechno je moc super věc. Dnes jsem si ale všiml jedné věci - byl jsem na odlovu cca 10 kešek, které jsem všechny hned z terénu logoval jako nalezené. Pak jsem doma sedl k počítači, připojil se browserem na svůj webový profil na geocaching.com a zjistil, že nesedí celokový počet mých nalezených keší s číslem, které je uvedeno v logu mé poslední nalezené keše (číslo v jejím logu je o 1 vyšší než kolik můj účet ukazuje nalezených kešek). Pátral jsem dál a zjistil, že jednu keš, kterou jsem dnes našel, nemám zalogovalou jako nalezenou. Nejdřív jsem myslel, že jsem ji lognout zapomněl, tak koukám v Locusu, ale tam má smajlík (čili nalezena, zalogována). Zkusil jsem ještě z Locusu znovu nález odeslat, ale hlásí mi to, že už takový záznam existuje. Není mi tedy jasné, jak k té chybce došlo, ani co s tím (samozřejmě můžu keš zalogovat přes web geocaching.com, ale o to mi nejde). Poradíte?

Díky a omlouvám se za tak dlouhý dotaz, nepodařilo se mi jej sesmolit stručněji.
#76
Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo ví, zda má na rychlost načítání vektorových map vliv class (rychlost) SD karty. Mám HTC Sensation a jediné, kde pociťuji zpomalené načítání dat je při práci s offline mapami ČR (vektorovými, mapa má cca 170MB). Chvíli to prostě trvá, než se obrazovka překreslí. V telefonu mám původní SD kartu, která byla v mobilu, údajně je to karta Class 10 (ale ruku do ohně za to nedám).
Můj dotaz zní: pomůže koupit kartu s vyšší Class, anebo rozdíl nijak nepocítím a "problém" je někde jinde?
Díky.
#77
Mám asi trochu hloupej dotaz, ale nevím si rady. Na Facebooku čtu, že vyšel update vektorových map, a že mám jít do Map managera, záložka Vector. Tak tam jdu (pokud to je to, kam se dostanu z hlavního menu kliknutím na ikonu Mapy/Vektor. Ale co dál? Používám vektorovou ČR, kliknutím na ikonku s nářadím se mi nabízí jen Informace, Vycentruj mapu a Smazat, kliknutím na Informace jen info o verzi mapy (mám verzi 3) atd. Ale jak zaktualizuju, to vážně netuším. Tak nějak čekám, že na mě někde vyskočí hláška Aktualizuj nebo něco v tom smyslu, ale nic na mě neskáče. :) Co dělám blbě? Díky.
#78
Zdravím, řeším takovou věc, samozřejmě celkem důležitou. :) Snažím se přijít na kloub vyhledávání míst v mapách, občas totiž nejsem schopen najít to, co zrovna potřebuji a tak se chci zeptat, jestli je chyba ve mně nebo je omezení v možnostech Locusu. Konkrétně dnes jsem se třeba snažil najít zříceniny hradů Aueršperk, Pyšolec a Zubštejn, kam jsem se chtěl vypravit na výlet. Mapy.cz všechny tyto body podle názvu okamžitě našly, v Locusu jsem nic z toho najít nedokázal. Poradíte?
Moc díky a Locusu zdar!  ;)
#79
Zdravím,
někde v nastaveních Locusu jsem viděl možnost nechat si zvukem oznámit bod zájmu (v mém případě kešku), pokud se nějaká vyskytuje poblíž cesty po které zrovna jedu autem (aspoň předpokládám, že to má takhle fungovat). Teď už po několikáté prolízám všechna možná nastavení a nejsem schopen to najít. :) Poradíte prosím?

P.S.: Nemyslím tím upozornění při Navádění, to používám když se ke kešce blížím pěšmo (mám nastaveno 20metrů). Mám dojem, že v Locusu bylo možné ještě jiné upozornění související s Live mapou či autonavigací něbo tak něco, kam jsem si zadal třeba vzdálenost 1 km.

Snad se nepletu a negeneruji zmatek.
#80
Zdravim, chci se zeptat, jestli jde v Locusu nastavit, aby se mapa pri priblizeni ke kešce na X metru automaticky prepnula na kompas. Nekde jsem to videl, ale nejsem si jistej ze v Locusu a najit se mi to nedari. Diky.