Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Lugen

#76
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Smart Maps
July 10, 2012, 15:59:51
...aaa trochu se omluvám za zmatky, to zoomovaní mi blbne v normálních mapách sqlitedb , smartmaps nemám, ale to je asi stejný. (Verze Locus Pro 2.5.1.) V té free 2.5.1.6 je to už v pořádku  ;)
#77
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Smart Maps
July 10, 2012, 14:56:15
Taky jsem se to pokusil vypnout, rezpektive odškrtnul jsem, ale stále mi to zoomuje. I po vypnutí, zapnutí aplikace...
#78
Díky, nakonec jsem stáhnul jednotlivé soubory z oficiálních stránek http://www.usgs.gov/
Kdyby někdo chtěl, tak jsem tady připravil balík výškových profilů ČR: http://uloz.to/xQZvTj4/srtm-n48e012-n51e019-rar
#79
přesně tak, měl jsem  namysli dynamickou výšku. Nějaký dvoumegový soubor (*.dac) v této složce mam, ale nikde se mi výška nezobrazí. Po jeho zobrazení, alespon v pspadu (není sice moc čitelný, změť hexa čísel) ale vypadá že většina údajů je statická....
...samo verze pro, ale ještě si něco o této problematice nastuduji...
Díky
#80
Zdravím, mohu se  zeptat, zda li ten "offline výpočet výšky" je i ta hodnota co se zovrazuje u kříže středu obrazovky, jako u online? Jestli ano, tak jak to rozchodím, nejak jsem to někde nenašel.
Díky
#81
Tak jsem to vyzkoušel a podkladová barva se tváří černě místo průhledně, takže bohužel zásahem do témat se průhlednosti nedočkám  :cry:
#82
Chtěl bych poděkovat za úspěšnej rozvoj Locusu, líbí se mi hlavně nová funkce "Překryvy mapy". Ve spojitostmi s xml tématy se chci zeptat, jestli kdokoliv nevíte zdali by nešlo, respektive jestli to v xml jde, udělat aby bílá byla úplně průhledná. Takže když dam překrytí map, aby mi původní rastrová mapa nevybledla, pouze se přes ní plácly vektorové cesty. Po vyblednutí je mapa hůře na sluníčku čitelná. Následně pro les, či vodní plochu už by bylo maličkostí použít např šrafovanej  obrázek.
A proč to vlastně? Občas bojuju s tim, že ani vektorové mapy ani rastrové-turistické nejsou dokonalé a některé cesty v nich chybí, občas v jedněch mapách jsou ty, v druhých zase jiné.
Díky
#83
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Navádění
June 01, 2012, 14:01:10
Díky, něco už jsem našel, něco novinka. Ptam se proto, že "naklikávat" delší trasu je poněkud zdlouhavý a vyhledávání tras např. přes seznam je poněkud nepraktické., používají pro výpočet jen silnice plus cyklostesky. Takže se hodí vygenerování trasy i s pěšinama plus eventuelně doupravit v cyklomapách, google, g. earth...
#84
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Navádění
May 28, 2012, 20:13:23
Když použiješ volbu Yours bude se ti počítat trasa i přes polní cesty a pěšiny, tuším že to počítá na základě podkladů Open street map.
Sám bych se chtěl zeptat, jestli je to skutečně tak, zda-li nevíte něco bližšího o těchto možnostech - zkušenosti, nějaká obecná teorie jak výpočty probíhají, respektive rozdíly. Jestli se dají tyto "vyhledávací moduly ?" použít i na nějakejch online stránkách - hodilo by se k plánování delší trasy...
Díky
#85
Rád se podělim o své zkušenosti s gps moduly a telefonem. Telefon používám Defy (přetaktován a s fotakem jako defy+, takze krom baterky telefon stejný jako defy+)
Zkušenosti mam trochu jiné:
 GPS bez dat, fix - no nic moc, ale asi jako všechny telefony,
čitelnost displeje na sluníčku - žádná sláva, musim si občas zastínit, bez přímího slunce pěkná
foťák - řekl bych ucházející - to si ovšem může každý posoudit sám například na picase když si dohledá fotky dle zařízení, nebo např mobilmanii...
vodotěsnost - pro mě u outdoorového telefonu a telefonu obecně  - nutnost v porovnání se stejně odolnými telefony, za stejnou cenu nejlepší parametry - ostatní mají poloviční rozlišení, paměť... Výdrž za plnýho provozu, s rozsvícenym displejem odhaduju tak 8hodin, dále vozim náhradní baterku, plus malinkatou nabíječku...

Moduly:
zmiňovaný Holux M-241 (loger)
fix... no zažil jsem i lepší, píšou velká citlivost, ale než se signál ustálí tak to lítá sem a tam, na druhou stranu asi lepší než interní v telefonech. Asi to souvisí i s tím, že čipu stačí malé napětí. Obrovská výhoda - je na jednu tužkovku, když dojde - mam náhradní, nebo koupim v každý trafice i kdekoliv v horní dolní... Funguje mi i na nabíjecí 1,2V Používám recyko, výdrž tak 7 -12h. Nutno dodat že některý baterky byly mrtvý, proto asi menší výdrž...
Dříve jsem měl několik modulů s čipem SIRF III, celkem dobrej fix, akorátní přesnost, ale měly baterky 3,6V a výdrž zhruba stejná jako výše zmiňovaný holux, když dojdou, mam smolíka...
#86
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Deklinace
March 08, 2012, 14:42:33
Diky za odpoved, to že se pocita deklinace sama je fajn, je jasny ze u nás je to letos cca 3 stupne za deset let cca 4 stupne. Ale je uzitecny, ze když budu buhvi kde, ukaze se mi s jakou hodnotou mam pocitat, u ty zobrazeny trasy by to bylo fajn, ale da se bez toho zit, clovek si dopocita z hlavy, mozna to zobrazeni kde se ukazujou satelity by bylo hezke aby se zobrazovalo neco jako "vypnuto" (pokud bude). Je to pouze muj nazor a mozna mimo.
Jeste jednou díky...
#87
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Deklinace
March 04, 2012, 20:26:52
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak je to s deklinací. Když nemám zaškrtnuto "použít pravý azimut" stále se mi v náhledu se satelity zobrazuje deklinace 3°, dále u zobrazené trasy mezi dvěma waypointy se azimut také po zaškrtnutí, odškrnutí nezmění... Dale bych se chtěl zeptat na danou hodotu, je pevně nastavená, nebo se sama dopočítává nějakym algoritmem pro každou pozici na zemi. Díky
#88
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Turistické mapy
January 22, 2012, 19:52:24
Děkuji Vám oběma, jak za odpovědi, tak za tvorbu. Osobně jsem přešel na Android před necelými třemi týdny po téměř deseti letech na symbianu, kde jsem používal SmartComGPS. Androzic ani Oziexplorer mě vůbec nezaujaly. Locus mě velice mile překvapil, třetím dnem zkouším free verzi a moc se mi líbí. Díky MOBACU a vytvořenému addonu je tvorba map úplná hračka.
Dovolím si jeden návrh do budoucnosti, respektive prosbičku na úpravu v Locusu, zmenšování by mohlo být intenzivnější (větší zoom -), samozřejmě  je možnost přepínání mezi vrstvami, ale více vrstev se rovná větší objem dat, navíc ve vyšších vrstvách nejsou například turistické trasy a když si chce člověk prohlédnout kudy a jak vedou turistické trasy mezi dvěma vzdálenějšími body, je hledání optimálních cest komplikovanější.

Budu se opakovat, ale Locus je úžasná práce

Co se týče podpory map pro ozi, tak je asi celkem jasné, že spolupracovat se jim nebude chtít, když svůj výtvor nabízejí za 25 $ a navíc je dle mne neschopný konkurovat Locusu ani po kvalitativní stránce. Netuším, jak je to s autorskými právy na jejich formát souboru, to že jej používá Androzic nemusí nic znamenat, všichni tušíme, jaký mají k autorským právům postoj rusové... Naštěstí výše popisovaná tvorba map je tak jednoduchá, že podpora dalších formátů není nutná.
#89
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Turistické mapy
January 20, 2012, 21:25:39
Dobrý den, chci se zeptat,zda-li se plánuje podpora map formátu ozfx3, tedy pro oziexplorer. Program je jinak velice povedený, musím vyseknout poklonu Vaší práci, v porovnání s ostatními turistickými navigacemi pro android je opravdu o hodně dál.