Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Lugen

#61
Omezení dlaždic, to se mi ještě nestalo, ale možná jsem měl k dispozici jinačí verzi mobacu. Ono je to rozkouskované z jednoho prostého důvodu, jak jsem již napsal, velikost souboru nesmí překročit velikost 2GB, Android zkrátka neumí větší soubor naadresovat. Ale jedna ze základních vlastností Locusu je, že když si ve složce s mapama uděláš podsložku a nasypeš do ní veškerý mapy, který by jsi chtěl mít spojené v jednu, tak se to i jako jedna mapa bude tvářit. Samozřejmě přepínání mezi regionama či vrstvama by bylo jinak velice nepohodlné.
#62
vektorové mapy  OSM jsou zdarma a nezabírají nic...
http://www.vectormaps4locus.eu/content/vector-maps
pravda není tam zakresleno turistické značení. Za to je v nich ale zaktreslena i každá sebemenší vyšlapaná pěšinka. No a koho by bavilo chodit po nějakejch připitomělejch barvičkách když mam v ruce takovejhle nástroj.  ;)  No ale pak jsou i jiné možnosti, jak sehnat kompletní celkem pěkné mapy:
ad 1) stačí jen lépe hledat...  ;)  :arrow:  :idea:
ad 2) nevím že by nějaký program na vytváření map byl omezen počtem dlaždic, jen velikost jednoho souboru nesmmí přesáhnout dvě giga...
#63
Správce  dat na první pohled vypadal vpořádku, jen se při importu nové věci nenaimportovali, ale v nové testovací verzi je to také vpořádku. ;)
#64
Tady je to ok  ;)
Díky
#65
Zdravím.
Včera se mi stáhnul nový Locus. Je to jiné ano, musím si zvyknout...
Ale hned když jsem chtěl přepnout na offline mapy, které používám, tak krom toho, že tam chybí některé záložky, také  blbne rolování mezi mapami, trhá se a nedorolovává. Možná způsobeno tou dynamickou šířkou... :?:

K tomu bych měl ještě malinkatej návrh. Stane se, že člověk si stáhne novou verzi, ve které se najde nějaká chybka, jejíž oprava samozřejmě nějakou dobu trvá. Mezitím ale locus potřebuji a starou verzi jsem si nezazálohoval. Byla by možnost zde na stránkách vždy stáhnout  jednu nebo dvě starší verze zpět?

Díky L.
#66
Ještě malý dotázek, ten topic jsi myslel založit zde: Wishlist ?
#67
Jj, někdo psal něco v tom slova smyslu, že když jezdí na kole, tak by rád měl záznam z modulu automaticky načítanej, aby věděl kudy se vrátit. Bohužel nevím, kdo to byl a nenašel jsem ani příslušný příspěvek/téma.
I když jsem si dal na lištu na pravou stranu ikonu "mtkandroid" moc to práci neulehčí. Jde o to, že nenavážu spojení pro přenos dat do mobilu, když jsem připojen na externí gps modul pro příjem signálu satelitů.
Musím nejdříve zrušit spojení s modulem(Vypadnout ze signálu).
Zapnout mtkandroid, navázat spojení a stáhnout trasu do kořenovýho adresáře karty.
Vrátit se do locusu a  naimportovat trasu .
Zpět se připojit na gps modul, abych jej mohl využívat jako příjemce satelitů.
Výhoda rozšíření fce locusu je tedy nesporně v tom, že tato sekvence příkazů s neustálim připojovánim a odpojovánim by mohla proběhout sama po stisknutí jednoho tlačítka...

Je jasný, že to nebude zas tak jednoduchý vytahat z modulu data. (Tedy pokud se neobšlehne komplet zdrojak mtk androidu    :)   ) Pokusim se tedy se svojí prachbídnou angličtinou do GetSatisfaction  hodit nastřelit návrh.
#68
Program uloží do trasy čas GMT. Locus zobrazí trasu tak jak je. Nic víc nic míň. Změna časového pásma je, řekl bych, na autorovi androidMTK.
Joo kdyby uměl sám locus vytáhnout z modulu, to by byla jiná, ale to už někdo v jiném topicu navrhoval :idea:
#69
EDIT: tady dodávam článek o spotřebě BT. Je vidět, že nežere téměř nic pokud je nečinný...
Necelé 3mW, tedy nějakých 750µA. Současné BT by měly mít ještě menší odběr. Při dnešních kapacitách baterií a celkové spotřebě telefonů je to plivnutí v moři.


http://mobiledevices.kom.aau.dk/researc ... nt_status/
#70
Quote from: "menion"
Quote from: "Lugen"Bt při přenosu je taky slušnej žrout, ale právě ono GPS auto-off je velice užitečná vychytávka ...

no počkej, já myslel spíše tohle http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:man ... nterni_gps což se ale aplikuje jen na interní GPS, ne na BT
Je, omlouvam se,  spletl jsem si to s "Vypnout, pokud je skrytá".

TO o čem mluvíte, o to mi právě jde, když je BT v režimu zapnuto, ale nic nepřenáší, nekomunikuje tak nemá spotřebu téměř žádnou, řekl bych, limitně nula  :) Na druhou stranu, pokud komunikuje a přenáší data, tak dělá v baterce telefonu celkem průvan, možná menší než interní gps, ale stejně saje dost.
Takže ještě jednou, chtěl jsem vychválit fci "Vypnout, pokud je skrytá"  ;)
#71
Quote from: "babi"Mě se čím dál více začíná líbit Qstarz BT-Q1000XT. Hlavně kvůli výdrži - nerad bych všude na výlety tahal pakl tužkovek :) No uvidím jak na který padne volba.

Ten vypadá velice slušně. Předpokládam, že ten senzor vibrací bude fungovat tak, že když někde zastavíš, přestane logovat aniž by jsi musel vypínat modul - to je dobrá vychytávka.  Tužkovky bych vnímal jako výhodu, ale samosebou je to otázkou priorit.

Quote from: "menion"Tzn. celkově BT bere méně než interní GPS. Na druhou stranu teď už to tolik nevyužívám protože mám zapnuté "GPS auto-off" v Locusu což šetří při dobrém nastavení ještě více (ale přijdeš pak o přesně zaznamenanou trasu).
Bt při přenosu je taky slušnej žrout, ale právě ono GPS auto-off je velice užitečná vychytávka. Zapnu obrazovku - locus se mi během zlomku vteřiny připojí na modul a ihned znam svojí aktuální pozici bez čekání na signál - modul je zapnut stále. A záznam trasy, o ten se právě stará onen modul...
Takto to alespoň používam já a jsem spokojen  ;)
#72
Zdravim,
žádný shodný nick s tvým jsem v tématu nezaznamenal, ale snažil jsem se odpovět na vše.  ;)
Neni to dokonalé zařízení, ale za jinjej loger bych asi neměnil, s tím softem mtkandroid a s použitím locusu to vše dostává uplně jinej rozměr...
#73
Jen doplním, že nyní již existuje prográmek, kterým lze vytáhnout data (trasy) z l gps loggerů a následně je zobrazit v locusu
https://play.google.com/store/apps/deta ... androidmtk
#74
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Koupě Locusu
July 31, 2012, 10:58:54
Ale no tak, kdo by chtěl prodávat nebo dokonce obcházet software, kterej stojí kilo. Nehledě na to, že jeho free verze umí téměř vše co plná verze... A obecně většina věcí na marketu je cenově v desetikorunách. Navíc když si něco zaplatim, nezískávám jen aktuální verzi, ale i budoucí aktualizace...
#75
ta velikost komprese je celkem silnej argument, zas nadruhou stranu kolik takovej xml soubor zabere, v dnešní době mnoha gigovejch karet, vysokorychlostních internetů...

Ještě k tématu jeden dotaz, mam li předplánovanou trasu na google maps, otevřu si jí funkcí "moje mapy" jak jí mohu, ideálně i s ostatníma (zajmovejma) bodama u týhle trasy, uložit v telefonu, abych se již později nemusel připojovat a měl jí pohodlně "po ruce"? Díky, přiznávam jsem lama, ale nepřišel jsem na to, funkce export nic...