Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Lugen

#46
CHci se zeptat, zda-li jde nějak vypnout atimut a vzdálenost u kříže. Při zvýraznění bodu na trase překrývá vzdálenost od začátku trasy a znemožňuje její čtení. Navíc u spojnice mezi pozicí a křížem by tato informace určitě stačila.
Díky
#47
Quote from: "merapi"Zdravim, stahl jsem si v3 vektorovou mapu z dubna tohoto roku a hned jsem u nas nasel chybu. U Trebone zcela chybi rynik Opatovicky, jizne od rybnika Svet.  Je pekne velky, zadna louze. Kam mam napsat, aby mapu upravili?

Merapi
Není nic jednodužšího, než se zapojit do spolutvorby těchto map  ;)
http://www.marekp.cz/jak-vkladat-turist ... ace-na-osm
http://gpsfreemaps.net/category/openstr ... erial-josm
#48
Quote from: "pmoravec"No snad tam po posledních úpravách není žádná bota.

Díky moc!
Quote from: "menion"Jinak s tématy problém nevidím, jen se nedivte pokud Locusí témata nebudou jinde vypadat jako v Locusu, máme tam nějaké vychytávky navíc
Do Locusu to chcem, ale pro ty výše zmíněné mapy.

Jinak otázka na ty jež se v tématech vyznají, zatím jsem se do toho nějak neponořoval, takže nevím. Ale, napadá někoho jak vykreslit útesy, skály a propasti tak (natural=cliff), jako se vykreslují na webu. Přeci jen vrstevnice z SRTM nejsou tak přesné a je dobré v terénu vědět, jestli lze kopec vylést či slézt, nebo jestli tam je skála. Řešení, na které jsem již narazil v podobě vyplnění prostoru (pokud například je sráz z pohledu z hora do tvaru U) černou barvou mi nepřijde dvakrát šťastné, začerněním mohu ztratit plno informací zobrazených na mapě.
Díky
#49
Tak tahle odpověď by mi sice stačila, ale jelikož bych to chtěl pro stejnou mapu,tak by mi toto hybridní téma ulehčilo práci.  :)  Bylo by tedy prosím možné jej nasdílet?
Díky,
L.
#50
Bylo by prosím možné zveřejnit kod interních témat?
Rád bych jej použil i pro jiné vektorové mapy.
Díky
#51
Quote from: "voldapet"Ahoj,
zvážíme to, ale nic neslibuji. :-) Ještě mě napadá co třeba využít funkce "Dynamické výšky", která ukáže výšku přesně pro bod definovaný středovým kurzorem. Nebylo by to pohodlnější? Předem je možné stáhnout  hgt soubor (model reliéfu), takže funkce pracuje i offline.  http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual ... ap_objects

Balíček souborů s dynamickými výškami pro ČR jsme nějakej pátek zpátky dával sem:
http://uloz.to/xQZvTj4/srtm-n48e012-n51e019-rar
Další je možné stáhnout zde http://www.usgs.gov
#52
Quote from: "voldapet"Ahoj,
momentálně plánujeme, že vektorové mapy kompletně předěláme, takže teď nedokážu říci, kdy se vydají nové. Buď uděláme rychlou aktualizaci pro Evropu a cca do 14dnů vydáme. Druhou možností je menší promlka a po ní nové, předělané mapy.

Co je v plánu při kompletním předělání mapy? Přiblíží se více http://www.mtbmap.cz:8000/ ? Poměrně dobrá turistická mapa založená na osm.
Jinak pěkný návod na tvorbu turistických tras pomocí JOSM je zde: http://www.marekp.cz/jak-vkladat-turist ... ace-na-osm
Díky
#53
Jo a ještě bych napsal do hromadného mailu Openstreetmap Talk-CZ nějakou výzvu ke kreslení chybějících  turistických map, možná by to pomohlo k lepšímu pokrytí a nakoplo to tvůrce, když by pak bylo možné mít vektorovou turistickou mapu v mobilu. Jo a ještě jeden návrh k zobrazování. Co takové ty nejčastější POIs zobrazované tipicky v turistických mapách zobrazovat jako nějaké symboly i v menších měřítkách? K lepší orientaci v širším okolí? ASi nikdo moc nenosí na toulky do přírody velkej tablet  ;)
#54
Za trasu se omlouvám, měl jsem za to, že tam byla již dříve a nezkontroloval jsem si datum.
K těm interním/externím stylům:
Myslím, že většina uživatelů pouřívajících vektorové mapy si jaž na různé externí styly zvykla a počítá s nimi. Jejich další výhodou je to, že si je uživatel může případně poupravit dle své potřeby. Což u stylu, který je součástí mapy (asi) nelze, nebo netuším jak bych to dělal. Já bych si ovládání vzhledu map představoval takto: Původním nastavením (nastavení -> mapa - pokročilé -> vzhled mapy) bych nastavoval globální vzhled vektorových map, u kterých by nebylo nastaveno konkrétní téma. Novým způsobem (pro interní styly) bych pomocí externích stylů orčoval vzhled každé konkrétní mapy, který by si locus pamatoval a danou mapu mi v tomto tématu vždy zobrazil.
S těma BTSkama jsem to tak nějak myslel, byl to jen příklad zkrátka věže (man_made=tower) označil symbolem, pro orientaci v krajině dostačující a je mi jedno k čemu ona věž slouží.  Jen ještě nevím, jestli ty přístupné sloužící i jako rozhledny mají nějaký svůj konkrétní tag. Ty bych odlišil od těch ostatních červeným symbolem místo černého sloužící pro ty ostatní. Toď ale jen můj návrh.

QuoteMožná bybylo vhodné ještě  odkázat všechny čtenáře na Českou sekci projektu Openstreetmap, aby se mohli zapojit do společné tvorby.  Pouze  doplňováním nejširšího spektra uživatelů  z OSM budou ty nejpřesnější a nejaktuálnější mapy http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Wiki ... h_Republic   ;)
#55
Mapy pěkné, leč mám několik připomínek:
některé turistické chybí/nezobrazují se, přes to, že jsou v OSM zaznamenány (zelená trasa 3012).
Ty interní styly nevím jestli jsou šťastnou volbou, u některých vektorových map se mění styly jedním způsobem u jiných zase druhým... I když nápad nastavení preferovaného tématu u výběru map je dobrý.  Jen kdyby to šlo stejným způsobem i u jiných map bez interního tématu a locus by si pamatoval u jaké mapy jaké téma používám.
U turistických map bych volil zobrazování všech dostupných prvků, které by mohly sloužit k orientaci nebo mohly býti jinak užitečné. (Nezobrazují se například BTSky, což je asi škoda a nezobrazí se například ani ovocný sad, studánka jakožto důležitý turistický bod se zobrazí pouze název bez symbolu určujícího přesné umístění)
Případné budoucí značení naučných stezek bych alespoň odlišil jiným odstínem zelené, pokud by bylo značení stejné jako u turistických cest, byl by v tom celkem guláš.
To by byly mé návrhy na zlepšení. Jinak samo mají tyhle nové mapy miliony nových pozitivních prvků jejichž výčet by byl na několik stránek
 ;)
#56
Teď mám zase já malý dotázek, jež mě napad při pohledu na druhý obrázek. Konkrétně prostřední náhled. Jak to bude se zobrazováním naučných stezek? Na normálních mapách se zobrazují přerušovaně, což zde bude komplikované, pokud jsou přerušovaně zobrazeny trasy, kde je více než jedno značení. Zobrazení barviček vedle sebe, tak jak je to obvyklé u klasických turistických map, by bylo asi poměrně komplikované, jelikož se vlastně jedná o přiřazené relace k jedné cestě. Jak tedy??? Jinak se ale na mapy těším ještě víc... zdařilé... Další  projekt, jež posouvá využívání OSM, a tím i ochotu uživatelů spoluvytvářet mapy, zase o něco dál.
#57
Taky bych řekl, že autor chtěl upozornit na turistivké cesty a chtěl zobrazit co nejvíce barviček najednou, přiblížené OSM přeci známe  ;)
#58
Pěkné, těším se :) Mohl by být nějaký promo článek k tomuto projektu? Jak se ony mapy tvoří, odkud se berou vrstevnice a turistické trasy. Jak častá bude aktualizace OSM podkladů atd. Předpokládám, že mapa bude mít svůj vlastní vykreslovací motiv. Co všechno bude zobrazovat atd... Teda jestli je to mžné a není to tajné.  Díky ;)
#59
Quote from: "otan"
Quote from: "Lugen"...ale odkazuje se na nějakou jinou databázi???
To určitě ne, to téma (xml soubor) jen řeší jak se mapa vykreslí.
Myslel jsem mapy na serveru openstreetmap, ne ty uložené do souboru, když se kreslí OSM
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Trasy_K%C4%8CT

Jde mi právě o to, jak generují ten soubor i s trasama... Odkud je stahují. To jestli u všech tras je jen tag KČT bez barvy je blbý a asi by to chtělo dořešit...
#60
Ano mám stejnou zkušenost. Oběma rendery, jak tím co je přibalen, tak tím stáhnutelným a doporučovaným nad mapami se zobrazují jen cyklostezky. takže buď chyba v renderu nebo ta mapa značení neobsahuje.
malé OT: Ale přiznám se že sám zatim nerozumím onomu značení KČT v OSM. Zatím jsme tvořil jen to co se turistickejch tras netýkalo. Jestli jsem to správně pochopil, tak to turistický značení neni součástí tagu cesty jako takovýho, ale odkazuje se na nějakou jinou databázi???